Enorme verrassing: Anderlecht kondigt opvolger Fredberg aan

442
Enorme verrassing: Anderlecht kondigt opvolger Fredberg aan

Zoals verwacht heeft Anderlecht woensdagmiddag het vertrek van CEO Sports Jesper Fredberg aangekondigd. Desondanks wist Paars-Wit wel nog te verrassen, want het kondigde in één ruk ook de opvolger van de Deen als nieuwe sportieve baas aan. Olivier Renard neemt voortaan de touwtjes van het sportieve beleid in handen.

Het nieuws van het vertrek van Fredberg was al een tijdje voor de officiële aankondiging uitgelekt, maar het tweede deel van het statement had niemand zien aankomen. Anderlecht bevestigt dat de samenwerking met Fredberg in onderling overleg beëindigd werd. "De club wenst zijn uitdrukkelijke dank te betuigen aan Jesper voor de samenwerking van de laatste 2 jaar", klinkt het.

LEES OOK: Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Anderlecht kiest Renard als opvolger Fredberg

Terwijl vele fans vreesden voor een terugkeer van Peter Verbeke, neemt Anderlecht uiteindelijk een volledig andere weg voor de opvolging van Fredberg. Het laat weten dat Olivier Renard meteen aangesteld werd als nieuwe sportief directeur. Hij krijgt dus een andere titel dan Fredberg.

Renard is een 45-jarige ex-doelman, die tijdens zijn spelerscarrière uitkwam voor onder meer Charleroi, Udinese, Napoli, Standard en KV Mechelen. Na het einde van zijn spelerscarrière werd hij bij Malinwa technisch directeur, een functie die hij ook bij Standard nog zou vervullen. Na een korte passsage bij Antwerp was hij vijf jaar aan de slag bij CF Montréal in de MLS, tot hij er in mei ontslagen werd.

Geen CEO Sports, maar sportief directeur

"Na 5 jaar in de MLS, voelt het heel goed om terug te keren naar België in deze functie. Het is eenvoudigweg een hele eer om aan de slag te gaan bij een club als RSC Anderlecht", reageert Renard meteen zelf. "Ik zal mij focussen op de rekrutering, het transferbeleid en het algemene management van het eerste elftal en kijk er in het bijzonder naar uit om te werken met de beste talenten van het land."

De rol van Renard wordt dus anders dan die van Fredberg, beaamt ook Wouter Vandenhaute. "Jesper wordt niet vervangen als CEO Sports, maar in de nieuwe structuur kiezen we voor een puur sportieve directeur, Olivier Renard", aldus de voorzitter. "Renard heeft veel expertise opgebouwd in binnen- en buitenland, hij kent de geur van de kleedkamer en hij zal nauw samenwerken met de sportieve staf en de scoutingscel."

Is Renard een goede keuze van Anderlecht?

Meest recent

'De Bruyne doet ogen openen: Allegri grijpt in bij Napoli'

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

12
12
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

115
115
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

17
17
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

406
406
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

123
123
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

150
150
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

20
20
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

78
78
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

83
83
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

117
117
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

100
100
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

89
89
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

291
291
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

116
116
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

396
396
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

200
200
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

446
446
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

348
348
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

502
502
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

334
334
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

114
114
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

95
95
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

157
157

Meer sportnieuws