Enorme verrassing: Anderlecht kondigt opvolger Fredberg aan

door
Enorme verrassing: Anderlecht kondigt opvolger Fredberg aan

Zoals verwacht heeft Anderlecht woensdagmiddag het vertrek van CEO Sports Jesper Fredberg aangekondigd. Desondanks wist Paars-Wit wel nog te verrassen, want het kondigde in één ruk ook de opvolger van de Deen als nieuwe sportieve baas aan. Olivier Renard neemt voortaan de touwtjes van het sportieve beleid in handen.

Het nieuws van het vertrek van Fredberg was al een tijdje voor de officiële aankondiging uitgelekt, maar het tweede deel van het statement had niemand zien aankomen. Anderlecht bevestigt dat de samenwerking met Fredberg in onderling overleg beëindigd werd. "De club wenst zijn uitdrukkelijke dank te betuigen aan Jesper voor de samenwerking van de laatste 2 jaar", klinkt het.

LEES OOK: Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Anderlecht kiest Renard als opvolger Fredberg

Terwijl vele fans vreesden voor een terugkeer van Peter Verbeke, neemt Anderlecht uiteindelijk een volledig andere weg voor de opvolging van Fredberg. Het laat weten dat Olivier Renard meteen aangesteld werd als nieuwe sportief directeur. Hij krijgt dus een andere titel dan Fredberg.

Renard is een 45-jarige ex-doelman, die tijdens zijn spelerscarrière uitkwam voor onder meer Charleroi, Udinese, Napoli, Standard en KV Mechelen. Na het einde van zijn spelerscarrière werd hij bij Malinwa technisch directeur, een functie die hij ook bij Standard nog zou vervullen. Na een korte passsage bij Antwerp was hij vijf jaar aan de slag bij CF Montréal in de MLS, tot hij er in mei ontslagen werd.

Geen CEO Sports, maar sportief directeur

"Na 5 jaar in de MLS, voelt het heel goed om terug te keren naar België in deze functie. Het is eenvoudigweg een hele eer om aan de slag te gaan bij een club als RSC Anderlecht", reageert Renard meteen zelf. "Ik zal mij focussen op de rekrutering, het transferbeleid en het algemene management van het eerste elftal en kijk er in het bijzonder naar uit om te werken met de beste talenten van het land."

De rol van Renard wordt dus anders dan die van Fredberg, beaamt ook Wouter Vandenhaute. "Jesper wordt niet vervangen als CEO Sports, maar in de nieuwe structuur kiezen we voor een puur sportieve directeur, Olivier Renard", aldus de voorzitter. "Renard heeft veel expertise opgebouwd in binnen- en buitenland, hij kent de geur van de kleedkamer en hij zal nauw samenwerken met de sportieve staf en de scoutingscel."

Is Renard een goede keuze van Anderlecht?

Meest recent

Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

133
133
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

23
23
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

59
59
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

68
68
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

134
134
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

90
90
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

101
101
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

40
40
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

153
153
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

509
509
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

430
430
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

89
89
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

334
334
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1361
1361
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

176
176
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

275
275
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

763
763
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

391
391
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

93
93
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

107
107
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

77
77
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

108
108
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

252
252

Meer sportnieuws