Enorme verrassing: Anderlecht kondigt opvolger Fredberg aan

door
Enorme verrassing: Anderlecht kondigt opvolger Fredberg aan

Zoals verwacht heeft Anderlecht woensdagmiddag het vertrek van CEO Sports Jesper Fredberg aangekondigd. Desondanks wist Paars-Wit wel nog te verrassen, want het kondigde in één ruk ook de opvolger van de Deen als nieuwe sportieve baas aan. Olivier Renard neemt voortaan de touwtjes van het sportieve beleid in handen.

Het nieuws van het vertrek van Fredberg was al een tijdje voor de officiële aankondiging uitgelekt, maar het tweede deel van het statement had niemand zien aankomen. Anderlecht bevestigt dat de samenwerking met Fredberg in onderling overleg beëindigd werd. "De club wenst zijn uitdrukkelijke dank te betuigen aan Jesper voor de samenwerking van de laatste 2 jaar", klinkt het.

LEES OOK: Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

Anderlecht kiest Renard als opvolger Fredberg

Terwijl vele fans vreesden voor een terugkeer van Peter Verbeke, neemt Anderlecht uiteindelijk een volledig andere weg voor de opvolging van Fredberg. Het laat weten dat Olivier Renard meteen aangesteld werd als nieuwe sportief directeur. Hij krijgt dus een andere titel dan Fredberg.

Renard is een 45-jarige ex-doelman, die tijdens zijn spelerscarrière uitkwam voor onder meer Charleroi, Udinese, Napoli, Standard en KV Mechelen. Na het einde van zijn spelerscarrière werd hij bij Malinwa technisch directeur, een functie die hij ook bij Standard nog zou vervullen. Na een korte passsage bij Antwerp was hij vijf jaar aan de slag bij CF Montréal in de MLS, tot hij er in mei ontslagen werd.

Geen CEO Sports, maar sportief directeur

"Na 5 jaar in de MLS, voelt het heel goed om terug te keren naar België in deze functie. Het is eenvoudigweg een hele eer om aan de slag te gaan bij een club als RSC Anderlecht", reageert Renard meteen zelf. "Ik zal mij focussen op de rekrutering, het transferbeleid en het algemene management van het eerste elftal en kijk er in het bijzonder naar uit om te werken met de beste talenten van het land."

De rol van Renard wordt dus anders dan die van Fredberg, beaamt ook Wouter Vandenhaute. "Jesper wordt niet vervangen als CEO Sports, maar in de nieuwe structuur kiezen we voor een puur sportieve directeur, Olivier Renard", aldus de voorzitter. "Renard heeft veel expertise opgebouwd in binnen- en buitenland, hij kent de geur van de kleedkamer en hij zal nauw samenwerken met de sportieve staf en de scoutingscel."

Is Renard een goede keuze van Anderlecht?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

0
0
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

11
11
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

28
28
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

137
137
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

37
37
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

61
61
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

79
79
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

213
213
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

212
212
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

89
89
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

113
113
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

98
98
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

368
368
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

422
422
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

124
124
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

389
389
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

480
480
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

291
291
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

107
107
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

83
83
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

67
67
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

158
158
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

258
258
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

335
335
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

378
378

Meer sportnieuws