Enorme verrassing: Anderlecht kondigt opvolger Fredberg aan

door
Enorme verrassing: Anderlecht kondigt opvolger Fredberg aan

Zoals verwacht heeft Anderlecht woensdagmiddag het vertrek van CEO Sports Jesper Fredberg aangekondigd. Desondanks wist Paars-Wit wel nog te verrassen, want het kondigde in één ruk ook de opvolger van de Deen als nieuwe sportieve baas aan. Olivier Renard neemt voortaan de touwtjes van het sportieve beleid in handen.

Het nieuws van het vertrek van Fredberg was al een tijdje voor de officiële aankondiging uitgelekt, maar het tweede deel van het statement had niemand zien aankomen. Anderlecht bevestigt dat de samenwerking met Fredberg in onderling overleg beëindigd werd. "De club wenst zijn uitdrukkelijke dank te betuigen aan Jesper voor de samenwerking van de laatste 2 jaar", klinkt het.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Anderlecht kiest Renard als opvolger Fredberg

Terwijl vele fans vreesden voor een terugkeer van Peter Verbeke, neemt Anderlecht uiteindelijk een volledig andere weg voor de opvolging van Fredberg. Het laat weten dat Olivier Renard meteen aangesteld werd als nieuwe sportief directeur. Hij krijgt dus een andere titel dan Fredberg.

Renard is een 45-jarige ex-doelman, die tijdens zijn spelerscarrière uitkwam voor onder meer Charleroi, Udinese, Napoli, Standard en KV Mechelen. Na het einde van zijn spelerscarrière werd hij bij Malinwa technisch directeur, een functie die hij ook bij Standard nog zou vervullen. Na een korte passsage bij Antwerp was hij vijf jaar aan de slag bij CF Montréal in de MLS, tot hij er in mei ontslagen werd.

Geen CEO Sports, maar sportief directeur

"Na 5 jaar in de MLS, voelt het heel goed om terug te keren naar België in deze functie. Het is eenvoudigweg een hele eer om aan de slag te gaan bij een club als RSC Anderlecht", reageert Renard meteen zelf. "Ik zal mij focussen op de rekrutering, het transferbeleid en het algemene management van het eerste elftal en kijk er in het bijzonder naar uit om te werken met de beste talenten van het land."

De rol van Renard wordt dus anders dan die van Fredberg, beaamt ook Wouter Vandenhaute. "Jesper wordt niet vervangen als CEO Sports, maar in de nieuwe structuur kiezen we voor een puur sportieve directeur, Olivier Renard", aldus de voorzitter. "Renard heeft veel expertise opgebouwd in binnen- en buitenland, hij kent de geur van de kleedkamer en hij zal nauw samenwerken met de sportieve staf en de scoutingscel."

Is Renard een goede keuze van Anderlecht?

Meest recent

'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

3
3
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

50
50
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

118
118
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

123
123
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

44
44
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

108
108
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

51
51
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

42
42
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

89
89
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

269
269
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

240
240
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

136
136
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

452
452
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

347
347
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1190
1190
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

667
667
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

244
244
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

178
178
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

380
380
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

173
173
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

339
339
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

276
276
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

232
232
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

451
451

Meer sportnieuws