En het was al crisis: De Mil krijgt extra kopzorgen

door
En het was al crisis: De Mil krijgt extra kopzorgen

In het begin van het seizoen leken ze nog op weg om één van de revelaties te worden, maar nu lijkt het stilaan crisis te zijn bij Sporting Charleroi. Na een magere twee op vijftien in de competitie gingen de Zebra's dinsdagavond ook met de billen bloot in de Croky Cup, waarin ze een 4-1 om de oren kregen van Patro Eisden.

Daardoor staat er enorm veel druk op de wedstrijd van zondag, want een nieuwe miskleun op het veld van Cercle Brugge zou betekenen dat Charleroi sowieso in de gevarenzone belandt. Ze zijn nu al weggezakt naar de twaalfde plaats met amper twee punten voorsprong op de Vereniging, die nog altijd voorlaatste staat.

LEES OOK: De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Charleroi verliest na Koné ook Defourny

Rik De Mil heeft dus al heel wat kopzorgen en die zijn in Maasmechelen nog wat groter geworden. Hij blijkt nu immers ook met een keepersprobleem te zitten. Eerste doelman Mohamed Koné brak tien dagen geleden zijn hand in de Waalse derby op Sclessin en is daardoor enkele weken out.

Daardoor stond vorig weekend en dinsdag Théo Defourny onder de lat, maar ook die is nu uitgevallen. De 32-jarige blunderde bij de 4-1 en moest enkele minuten later geblesseerd naar de kant. Charleroi komt met slecht nieuws over zijn toestand.

Enkel 20-jarige keeper zonder ervaring blijft over

De schouder van Defourny bleek immers uit de kom gegaan te zijn. Hij moest daardoor de nacht doorbrengen in het ziekenhuis, waar zijn schouder onder verdoving wel teruggezet kon worden. Bijkomende onderzoeken moeten de komende dagen bepalen hoe lang hij precies out zal zijn.

Defourny zal echter zeker minstens enkele weken out zijn en dat betekent dat De Mil in de volgende wedstrijden de 20-jarige Martin Delavallée voor de leeuwen zal moeten gooien. De jeugdinternational startte nog nooit in een profwedstrijd. Zijn ervaring beperkt zich tot één invalbeurt in 1B bij Moeskroen, twee invalbeurten bij Charleroi en wat matchen met Zébra Elites in eerste nationale.

Moet Charleroi nog een extra doelman zoeken?

Meest recent

Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

13
13
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

5
5
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

49
49
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

203
203
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

231
231
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

62
62
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

246
246
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

49
49
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

110
110
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

99
99
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

216
216
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

128
128
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

134
134
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

50
50
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

188
188
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

572
572
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

478
478
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

96
96
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

361
361
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1717
1717
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

198
198
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

309
309
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

838
838
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

415
415

Meer sportnieuws