En het was al crisis: De Mil krijgt extra kopzorgen

door
En het was al crisis: De Mil krijgt extra kopzorgen

In het begin van het seizoen leken ze nog op weg om één van de revelaties te worden, maar nu lijkt het stilaan crisis te zijn bij Sporting Charleroi. Na een magere twee op vijftien in de competitie gingen de Zebra's dinsdagavond ook met de billen bloot in de Croky Cup, waarin ze een 4-1 om de oren kregen van Patro Eisden.

Daardoor staat er enorm veel druk op de wedstrijd van zondag, want een nieuwe miskleun op het veld van Cercle Brugge zou betekenen dat Charleroi sowieso in de gevarenzone belandt. Ze zijn nu al weggezakt naar de twaalfde plaats met amper twee punten voorsprong op de Vereniging, die nog altijd voorlaatste staat.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Charleroi verliest na Koné ook Defourny

Rik De Mil heeft dus al heel wat kopzorgen en die zijn in Maasmechelen nog wat groter geworden. Hij blijkt nu immers ook met een keepersprobleem te zitten. Eerste doelman Mohamed Koné brak tien dagen geleden zijn hand in de Waalse derby op Sclessin en is daardoor enkele weken out.

Daardoor stond vorig weekend en dinsdag Théo Defourny onder de lat, maar ook die is nu uitgevallen. De 32-jarige blunderde bij de 4-1 en moest enkele minuten later geblesseerd naar de kant. Charleroi komt met slecht nieuws over zijn toestand.

Enkel 20-jarige keeper zonder ervaring blijft over

De schouder van Defourny bleek immers uit de kom gegaan te zijn. Hij moest daardoor de nacht doorbrengen in het ziekenhuis, waar zijn schouder onder verdoving wel teruggezet kon worden. Bijkomende onderzoeken moeten de komende dagen bepalen hoe lang hij precies out zal zijn.

Defourny zal echter zeker minstens enkele weken out zijn en dat betekent dat De Mil in de volgende wedstrijden de 20-jarige Martin Delavallée voor de leeuwen zal moeten gooien. De jeugdinternational startte nog nooit in een profwedstrijd. Zijn ervaring beperkt zich tot één invalbeurt in 1B bij Moeskroen, twee invalbeurten bij Charleroi en wat matchen met Zébra Elites in eerste nationale.

Moet Charleroi nog een extra doelman zoeken?

Meest recent

Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

6
6
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

26
26
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

30
30
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

179
179
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

47
47
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

199
199
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

88
88
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

523
523
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

345
345
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

93
93
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

452
452
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

502
502
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

810
810
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

151
151
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

110
110
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

133
133
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

166
166
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

198
198
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

249
249
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

90
90
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

557
557
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

474
474
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

948
948

Meer sportnieuws