En het was al crisis: De Mil krijgt extra kopzorgen

door
En het was al crisis: De Mil krijgt extra kopzorgen

In het begin van het seizoen leken ze nog op weg om één van de revelaties te worden, maar nu lijkt het stilaan crisis te zijn bij Sporting Charleroi. Na een magere twee op vijftien in de competitie gingen de Zebra's dinsdagavond ook met de billen bloot in de Croky Cup, waarin ze een 4-1 om de oren kregen van Patro Eisden.

Daardoor staat er enorm veel druk op de wedstrijd van zondag, want een nieuwe miskleun op het veld van Cercle Brugge zou betekenen dat Charleroi sowieso in de gevarenzone belandt. Ze zijn nu al weggezakt naar de twaalfde plaats met amper twee punten voorsprong op de Vereniging, die nog altijd voorlaatste staat.

LEES OOK: Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Charleroi verliest na Koné ook Defourny

Rik De Mil heeft dus al heel wat kopzorgen en die zijn in Maasmechelen nog wat groter geworden. Hij blijkt nu immers ook met een keepersprobleem te zitten. Eerste doelman Mohamed Koné brak tien dagen geleden zijn hand in de Waalse derby op Sclessin en is daardoor enkele weken out.

Daardoor stond vorig weekend en dinsdag Théo Defourny onder de lat, maar ook die is nu uitgevallen. De 32-jarige blunderde bij de 4-1 en moest enkele minuten later geblesseerd naar de kant. Charleroi komt met slecht nieuws over zijn toestand.

Enkel 20-jarige keeper zonder ervaring blijft over

De schouder van Defourny bleek immers uit de kom gegaan te zijn. Hij moest daardoor de nacht doorbrengen in het ziekenhuis, waar zijn schouder onder verdoving wel teruggezet kon worden. Bijkomende onderzoeken moeten de komende dagen bepalen hoe lang hij precies out zal zijn.

Defourny zal echter zeker minstens enkele weken out zijn en dat betekent dat De Mil in de volgende wedstrijden de 20-jarige Martin Delavallée voor de leeuwen zal moeten gooien. De jeugdinternational startte nog nooit in een profwedstrijd. Zijn ervaring beperkt zich tot één invalbeurt in 1B bij Moeskroen, twee invalbeurten bij Charleroi en wat matchen met Zébra Elites in eerste nationale.

Moet Charleroi nog een extra doelman zoeken?

Meest recent

Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

1
1
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

17
17
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

15
15
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

114
114
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

167
167
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

22
22
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

495
495
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

95
95
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

382
382
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

211
211
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

107
107
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

706
706
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

167
167
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

235
235
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

187
187
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

168
168
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

407
407
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

27
27
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

219
219
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

73
73
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

466
466
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

257
257
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

141
141
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

283
283

Meer sportnieuws