Tijd voor goals: topscorer op komst bij Anderlecht

730
Tijd voor goals: topscorer op komst bij Anderlecht

Anderlecht heeft de kans om een nieuwe topscorer aan te trekken in de vorm van Keisuke Goto, die momenteel op huurbasis speelt bij de RSCA Futures. Ondanks enige kritiek op zijn impact op het spel, blijkt hij met vijf goals in negen wedstrijden de beste schutter van de Challenger Pro League te zijn, met een indrukwekkende efficiëntie van 33% in zijn doelkansen.

Anderlecht overweegt serieus om de aankoopoptie van één miljoen euro in Goto's huurcontract te lichten. De onderhandelingen met zijn club, Jubilo Iwata, zijn al gaande, en beide partijen lijken open te staan voor een verlenging van de samenwerking. De beslissing moet binnen enkele weken vallen.

LEES OOK: Jackpot voor Anderlecht met bijna 70 miljoen euro

Goto groot vraagteken: wat wordt dat?

Keisuke Goto was zijn avontuur bij de RSCA Futures sterk begonnen, met een (strafschop)doelpunt tijdens zijn debuut tegen Beerschot. Geen toeval: de Japanner staat bekend als strafschopspecialist op training.

Toch was er oorspronkelijk kritiek op Goto’s impact op het spel van de Futures. Een scout verklaarde anoniem aan Het Nieuwsblad dat de ploeg voorin te weinig kwaliteit heeft en dat Goto niet genoeg bijdraagt: “Zo brengt de Japanner Goto gewoon te weinig,” citeerde de krant.

Goto was op weg een van de transfers van Mikkel Hemmersam te zijn die niet het gewenste rendement heeft gehaald, wat bijdroeg aan het recente vertrek van de sports manager.

In januari moet Anderlecht beslissen of ze de aankoopoptie in Goto's huurcontract lichten. Deze beslissing kan nog alle kanten op. “Wat met spits Keisuke Goto? De Japanner scoort af en toe, maar zijn aankoopoptie moet in januari al dan niet worden gelicht. Wat wordt dat?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Goto speelt Ure uit de basisploeg

Door een unieke combinatie van kwaliteiten krijgtKeisuke Goto de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Met zijn lengte van 1,91 meter is hij een atypische targetspits voor een Japanner.

Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren.

Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers. Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden.

Anderlecht gelooft in het potentieel van de Japanse spits, die dit seizoen al élke keer in de basis verscheen.

Goto is de beste schutter van de CPL

Jelle Coen, de coach van de RSCA Futures, loopt hoog op met Keisuke Goto. “Goto is een moderne aanvaller die aan een hoge intensiteit speelt en bijzonder hard werkt”, aldus Coen in Het Nieuwsblad.

“Hij is kopbalsterk, beschikt over diepgang en kan bogen op een sterk loopvermogen om ook zonder bal druk te zetten. Ik zie het best zitten in Goto.” Intussen zit hij toch al aan vijf goals in negen wedstrijden bij een ploeg die nog altijd onderin staat.

Daarmee is Goto mede-topschutter van de Challenger Pro League samen met Kaye Furo (Club Brugge), Gaëtan Robail (RWDM) en Keano ‘Kiki’ Van Rafelghem (Patro Eisden).

Goto is wel veel efficiënter dan zijn mede-topschutters. De Japanner zet maar liefst 1 op 3 doelkansen om in een doelpunt, wat zelfs voor een spits een erg hoge omzetratio is.

Anderlecht wil aankoopoptie van één miljoen euro lichten

Het is dus geen verrassing dat Anderlecht overweegt om Keisuke Goto bij de club te houden. De spits wordt momenteel gehuurd van Jubilo Iwata en eind december loopt zijn uitleenbeurt af in Brussel.

Volgens La Dernière Heure zijn de onderhandelingen tussen de verschillende partijen al een tijdje aan de gang en in tegenstelling tot de eerdere geruchten willen Goto en Anderlecht hun samenwerking verlengen.

Het valt nog te bezien of er financieel een akkoord kan worden gevonden tussen Sporting en Iwata. Er is een aankoopoptie, maar die bedraagt meer dan 1 miljoen euro.

“De vraag is of paars-wit dat wil/kan betalen om Goto te houden”, aldus Het Nieuwsblad. Er moet uiterlijk in de komende weken een beslissing worden genomen.

Anderlecht moet Goto houden

Meest recent

Last-minute topbod Vermant: Club Brugge zorgt voor schok

Club Brugge gaat normaal gezien een rustig einde van de mercato tegemoet. Aan inkomende zijde is het ...

117
117
Wesley Sonck overspoeld na emotionele Instagram-post

Wesley Sonck heeft op Instagram een bijzonder moment uit zijn privéleven gedeeld. De ...

34
34
Vuurwerk in Slag om Vlaanderen: AA Gent vloert balend Club

Club Brugge heeft relatief vroeg in het seizoen een eerste serieuze tik gekregen. In de Slag om ...

150
150
'Spurs waanzin voorbij: wéér aanwinst van 70 miljoen'

Ondanks de waanzinnige investeringen op de transfermarkt, is Tottenham Hotspur behoorlijk dramatisch ...

48
48
'Doorbraak El Ouahdi bereikt: opvallende transfersom Genk'

Daags voor het sluiten van de zomerse mercato lijkt Zakaria El Ouahdi dan toch zijn transfer te ...

200
200
"Niet verwacht van De Mil" - Club-fans viseren aanpak Gent

AA Gent en Club Brugge waren met een perfect rapport aan de competitie begonnen. Het was dan ook ...

209
209
'Transferakkoord nabij: Antwerp speelt smaakmaker kwijt'

Antwerp FC krijgt zondagnamiddag het bezoek van STVV. Maar coach Marvin Compper zal dan geen beroep ...

174
174
'Spectaculaire transferontknoping Noa Lang in de maak'

Galatasaray heeft zondag groots uitgepakt met de komst van Rafael Leao. Hierdoor is een terugkeer ...

151
151
Deschacht onthult: geheim bleef jarenlang verborgen

Olivier Deschacht stond jarenlang bekend als één van de boegbeelden van Anderlecht, ...

67
67
'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

571
571
In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

176
176
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

338
338
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

408
408
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

15
15
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

73
73
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

204
204
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

391
391
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

82
82
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

214
214
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

149
149
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1053
1053
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

65
65
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

459
459
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

106
106
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

448
448

Meer sportnieuws