Tijd voor goals: topscorer op komst bij Anderlecht

door
Tijd voor goals: topscorer op komst bij Anderlecht

Anderlecht heeft de kans om een nieuwe topscorer aan te trekken in de vorm van Keisuke Goto, die momenteel op huurbasis speelt bij de RSCA Futures. Ondanks enige kritiek op zijn impact op het spel, blijkt hij met vijf goals in negen wedstrijden de beste schutter van de Challenger Pro League te zijn, met een indrukwekkende efficiëntie van 33% in zijn doelkansen.

Anderlecht overweegt serieus om de aankoopoptie van één miljoen euro in Goto's huurcontract te lichten. De onderhandelingen met zijn club, Jubilo Iwata, zijn al gaande, en beide partijen lijken open te staan voor een verlenging van de samenwerking. De beslissing moet binnen enkele weken vallen.

LEES OOK: ‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

Goto groot vraagteken: wat wordt dat?

Keisuke Goto was zijn avontuur bij de RSCA Futures sterk begonnen, met een (strafschop)doelpunt tijdens zijn debuut tegen Beerschot. Geen toeval: de Japanner staat bekend als strafschopspecialist op training.

Toch was er oorspronkelijk kritiek op Goto’s impact op het spel van de Futures. Een scout verklaarde anoniem aan Het Nieuwsblad dat de ploeg voorin te weinig kwaliteit heeft en dat Goto niet genoeg bijdraagt: “Zo brengt de Japanner Goto gewoon te weinig,” citeerde de krant.

Goto was op weg een van de transfers van Mikkel Hemmersam te zijn die niet het gewenste rendement heeft gehaald, wat bijdroeg aan het recente vertrek van de sports manager.

In januari moet Anderlecht beslissen of ze de aankoopoptie in Goto's huurcontract lichten. Deze beslissing kan nog alle kanten op. “Wat met spits Keisuke Goto? De Japanner scoort af en toe, maar zijn aankoopoptie moet in januari al dan niet worden gelicht. Wat wordt dat?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Goto speelt Ure uit de basisploeg

Door een unieke combinatie van kwaliteiten krijgtKeisuke Goto de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Met zijn lengte van 1,91 meter is hij een atypische targetspits voor een Japanner.

Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren.

Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers. Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden.

Anderlecht gelooft in het potentieel van de Japanse spits, die dit seizoen al élke keer in de basis verscheen.

Goto is de beste schutter van de CPL

Jelle Coen, de coach van de RSCA Futures, loopt hoog op met Keisuke Goto. “Goto is een moderne aanvaller die aan een hoge intensiteit speelt en bijzonder hard werkt”, aldus Coen in Het Nieuwsblad.

“Hij is kopbalsterk, beschikt over diepgang en kan bogen op een sterk loopvermogen om ook zonder bal druk te zetten. Ik zie het best zitten in Goto.” Intussen zit hij toch al aan vijf goals in negen wedstrijden bij een ploeg die nog altijd onderin staat.

Daarmee is Goto mede-topschutter van de Challenger Pro League samen met Kaye Furo (Club Brugge), Gaëtan Robail (RWDM) en Keano ‘Kiki’ Van Rafelghem (Patro Eisden).

Goto is wel veel efficiënter dan zijn mede-topschutters. De Japanner zet maar liefst 1 op 3 doelkansen om in een doelpunt, wat zelfs voor een spits een erg hoge omzetratio is.

Anderlecht wil aankoopoptie van één miljoen euro lichten

Het is dus geen verrassing dat Anderlecht overweegt om Keisuke Goto bij de club te houden. De spits wordt momenteel gehuurd van Jubilo Iwata en eind december loopt zijn uitleenbeurt af in Brussel.

Volgens La Dernière Heure zijn de onderhandelingen tussen de verschillende partijen al een tijdje aan de gang en in tegenstelling tot de eerdere geruchten willen Goto en Anderlecht hun samenwerking verlengen.

Het valt nog te bezien of er financieel een akkoord kan worden gevonden tussen Sporting en Iwata. Er is een aankoopoptie, maar die bedraagt meer dan 1 miljoen euro.

“De vraag is of paars-wit dat wil/kan betalen om Goto te houden”, aldus Het Nieuwsblad. Er moet uiterlijk in de komende weken een beslissing worden genomen.

Anderlecht moet Goto houden

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

30
30
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

38
38
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

37
37
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

53
53
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

53
53
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

218
218
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

54
54
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

227
227
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

96
96
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

41
41
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

335
335
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

138
138
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

376
376
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

476
476
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

310
310
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

122
122
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

134
134
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

194
194
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

334
334
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

322
322
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

282
282
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

904
904
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

474
474

Meer sportnieuws