Tijd voor goals: topscorer op komst bij Anderlecht

730
Tijd voor goals: topscorer op komst bij Anderlecht

Anderlecht heeft de kans om een nieuwe topscorer aan te trekken in de vorm van Keisuke Goto, die momenteel op huurbasis speelt bij de RSCA Futures. Ondanks enige kritiek op zijn impact op het spel, blijkt hij met vijf goals in negen wedstrijden de beste schutter van de Challenger Pro League te zijn, met een indrukwekkende efficiëntie van 33% in zijn doelkansen.

Anderlecht overweegt serieus om de aankoopoptie van één miljoen euro in Goto's huurcontract te lichten. De onderhandelingen met zijn club, Jubilo Iwata, zijn al gaande, en beide partijen lijken open te staan voor een verlenging van de samenwerking. De beslissing moet binnen enkele weken vallen.

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Goto groot vraagteken: wat wordt dat?

Keisuke Goto was zijn avontuur bij de RSCA Futures sterk begonnen, met een (strafschop)doelpunt tijdens zijn debuut tegen Beerschot. Geen toeval: de Japanner staat bekend als strafschopspecialist op training.

Toch was er oorspronkelijk kritiek op Goto’s impact op het spel van de Futures. Een scout verklaarde anoniem aan Het Nieuwsblad dat de ploeg voorin te weinig kwaliteit heeft en dat Goto niet genoeg bijdraagt: “Zo brengt de Japanner Goto gewoon te weinig,” citeerde de krant.

Goto was op weg een van de transfers van Mikkel Hemmersam te zijn die niet het gewenste rendement heeft gehaald, wat bijdroeg aan het recente vertrek van de sports manager.

In januari moet Anderlecht beslissen of ze de aankoopoptie in Goto's huurcontract lichten. Deze beslissing kan nog alle kanten op. “Wat met spits Keisuke Goto? De Japanner scoort af en toe, maar zijn aankoopoptie moet in januari al dan niet worden gelicht. Wat wordt dat?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Goto speelt Ure uit de basisploeg

Door een unieke combinatie van kwaliteiten krijgtKeisuke Goto de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Met zijn lengte van 1,91 meter is hij een atypische targetspits voor een Japanner.

Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren.

Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers. Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden.

Anderlecht gelooft in het potentieel van de Japanse spits, die dit seizoen al élke keer in de basis verscheen.

Goto is de beste schutter van de CPL

Jelle Coen, de coach van de RSCA Futures, loopt hoog op met Keisuke Goto. “Goto is een moderne aanvaller die aan een hoge intensiteit speelt en bijzonder hard werkt”, aldus Coen in Het Nieuwsblad.

“Hij is kopbalsterk, beschikt over diepgang en kan bogen op een sterk loopvermogen om ook zonder bal druk te zetten. Ik zie het best zitten in Goto.” Intussen zit hij toch al aan vijf goals in negen wedstrijden bij een ploeg die nog altijd onderin staat.

Daarmee is Goto mede-topschutter van de Challenger Pro League samen met Kaye Furo (Club Brugge), Gaëtan Robail (RWDM) en Keano ‘Kiki’ Van Rafelghem (Patro Eisden).

Goto is wel veel efficiënter dan zijn mede-topschutters. De Japanner zet maar liefst 1 op 3 doelkansen om in een doelpunt, wat zelfs voor een spits een erg hoge omzetratio is.

Anderlecht wil aankoopoptie van één miljoen euro lichten

Het is dus geen verrassing dat Anderlecht overweegt om Keisuke Goto bij de club te houden. De spits wordt momenteel gehuurd van Jubilo Iwata en eind december loopt zijn uitleenbeurt af in Brussel.

Volgens La Dernière Heure zijn de onderhandelingen tussen de verschillende partijen al een tijdje aan de gang en in tegenstelling tot de eerdere geruchten willen Goto en Anderlecht hun samenwerking verlengen.

Het valt nog te bezien of er financieel een akkoord kan worden gevonden tussen Sporting en Iwata. Er is een aankoopoptie, maar die bedraagt meer dan 1 miljoen euro.

“De vraag is of paars-wit dat wil/kan betalen om Goto te houden”, aldus Het Nieuwsblad. Er moet uiterlijk in de komende weken een beslissing worden genomen.

Anderlecht moet Goto houden

Meest recent

Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

16
16
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

231
231
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

17
17
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

54
54
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

34
34
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

61
61
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

83
83
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

43
43
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

173
173
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

103
103
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

128
128
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

34
34
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

171
171
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

27
27
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

202
202
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

165
165
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

58
58
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

117
117
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

258
258
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

184
184
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

210
210
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

351
351
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

640
640
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

183
183
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

334
334

Meer sportnieuws