Tijd voor goals: topscorer op komst bij Anderlecht

door
Tijd voor goals: topscorer op komst bij Anderlecht

Anderlecht heeft de kans om een nieuwe topscorer aan te trekken in de vorm van Keisuke Goto, die momenteel op huurbasis speelt bij de RSCA Futures. Ondanks enige kritiek op zijn impact op het spel, blijkt hij met vijf goals in negen wedstrijden de beste schutter van de Challenger Pro League te zijn, met een indrukwekkende efficiëntie van 33% in zijn doelkansen.

Anderlecht overweegt serieus om de aankoopoptie van één miljoen euro in Goto's huurcontract te lichten. De onderhandelingen met zijn club, Jubilo Iwata, zijn al gaande, en beide partijen lijken open te staan voor een verlenging van de samenwerking. De beslissing moet binnen enkele weken vallen.

LEES OOK: ‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

Goto groot vraagteken: wat wordt dat?

Keisuke Goto was zijn avontuur bij de RSCA Futures sterk begonnen, met een (strafschop)doelpunt tijdens zijn debuut tegen Beerschot. Geen toeval: de Japanner staat bekend als strafschopspecialist op training.

Toch was er oorspronkelijk kritiek op Goto’s impact op het spel van de Futures. Een scout verklaarde anoniem aan Het Nieuwsblad dat de ploeg voorin te weinig kwaliteit heeft en dat Goto niet genoeg bijdraagt: “Zo brengt de Japanner Goto gewoon te weinig,” citeerde de krant.

Goto was op weg een van de transfers van Mikkel Hemmersam te zijn die niet het gewenste rendement heeft gehaald, wat bijdroeg aan het recente vertrek van de sports manager.

In januari moet Anderlecht beslissen of ze de aankoopoptie in Goto's huurcontract lichten. Deze beslissing kan nog alle kanten op. “Wat met spits Keisuke Goto? De Japanner scoort af en toe, maar zijn aankoopoptie moet in januari al dan niet worden gelicht. Wat wordt dat?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Goto speelt Ure uit de basisploeg

Door een unieke combinatie van kwaliteiten krijgtKeisuke Goto de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Met zijn lengte van 1,91 meter is hij een atypische targetspits voor een Japanner.

Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren.

Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers. Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden.

Anderlecht gelooft in het potentieel van de Japanse spits, die dit seizoen al élke keer in de basis verscheen.

Goto is de beste schutter van de CPL

Jelle Coen, de coach van de RSCA Futures, loopt hoog op met Keisuke Goto. “Goto is een moderne aanvaller die aan een hoge intensiteit speelt en bijzonder hard werkt”, aldus Coen in Het Nieuwsblad.

“Hij is kopbalsterk, beschikt over diepgang en kan bogen op een sterk loopvermogen om ook zonder bal druk te zetten. Ik zie het best zitten in Goto.” Intussen zit hij toch al aan vijf goals in negen wedstrijden bij een ploeg die nog altijd onderin staat.

Daarmee is Goto mede-topschutter van de Challenger Pro League samen met Kaye Furo (Club Brugge), Gaëtan Robail (RWDM) en Keano ‘Kiki’ Van Rafelghem (Patro Eisden).

Goto is wel veel efficiënter dan zijn mede-topschutters. De Japanner zet maar liefst 1 op 3 doelkansen om in een doelpunt, wat zelfs voor een spits een erg hoge omzetratio is.

Anderlecht wil aankoopoptie van één miljoen euro lichten

Het is dus geen verrassing dat Anderlecht overweegt om Keisuke Goto bij de club te houden. De spits wordt momenteel gehuurd van Jubilo Iwata en eind december loopt zijn uitleenbeurt af in Brussel.

Volgens La Dernière Heure zijn de onderhandelingen tussen de verschillende partijen al een tijdje aan de gang en in tegenstelling tot de eerdere geruchten willen Goto en Anderlecht hun samenwerking verlengen.

Het valt nog te bezien of er financieel een akkoord kan worden gevonden tussen Sporting en Iwata. Er is een aankoopoptie, maar die bedraagt meer dan 1 miljoen euro.

“De vraag is of paars-wit dat wil/kan betalen om Goto te houden”, aldus Het Nieuwsblad. Er moet uiterlijk in de komende weken een beslissing worden genomen.

Anderlecht moet Goto houden

Meest recent

'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

3
3
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

11
11
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

33
33
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

20
20
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

36
36
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

156
156
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

26
26
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

47
47
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

205
205
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

156
156
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

132
132
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

230
230
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

83
83
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

61
61
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

431
431
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

190
190
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

303
303
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

288
288
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

923
923
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

73
73
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

524
524
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

187
187
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

134
134
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

254
254

Meer sportnieuws