Tijd voor goals: topscorer op komst bij Anderlecht

730
Tijd voor goals: topscorer op komst bij Anderlecht

Anderlecht heeft de kans om een nieuwe topscorer aan te trekken in de vorm van Keisuke Goto, die momenteel op huurbasis speelt bij de RSCA Futures. Ondanks enige kritiek op zijn impact op het spel, blijkt hij met vijf goals in negen wedstrijden de beste schutter van de Challenger Pro League te zijn, met een indrukwekkende efficiëntie van 33% in zijn doelkansen.

Anderlecht overweegt serieus om de aankoopoptie van één miljoen euro in Goto's huurcontract te lichten. De onderhandelingen met zijn club, Jubilo Iwata, zijn al gaande, en beide partijen lijken open te staan voor een verlenging van de samenwerking. De beslissing moet binnen enkele weken vallen.

LEES OOK: Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Goto groot vraagteken: wat wordt dat?

Keisuke Goto was zijn avontuur bij de RSCA Futures sterk begonnen, met een (strafschop)doelpunt tijdens zijn debuut tegen Beerschot. Geen toeval: de Japanner staat bekend als strafschopspecialist op training.

Toch was er oorspronkelijk kritiek op Goto’s impact op het spel van de Futures. Een scout verklaarde anoniem aan Het Nieuwsblad dat de ploeg voorin te weinig kwaliteit heeft en dat Goto niet genoeg bijdraagt: “Zo brengt de Japanner Goto gewoon te weinig,” citeerde de krant.

Goto was op weg een van de transfers van Mikkel Hemmersam te zijn die niet het gewenste rendement heeft gehaald, wat bijdroeg aan het recente vertrek van de sports manager.

In januari moet Anderlecht beslissen of ze de aankoopoptie in Goto's huurcontract lichten. Deze beslissing kan nog alle kanten op. “Wat met spits Keisuke Goto? De Japanner scoort af en toe, maar zijn aankoopoptie moet in januari al dan niet worden gelicht. Wat wordt dat?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Goto speelt Ure uit de basisploeg

Door een unieke combinatie van kwaliteiten krijgtKeisuke Goto de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Met zijn lengte van 1,91 meter is hij een atypische targetspits voor een Japanner.

Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren.

Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers. Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden.

Anderlecht gelooft in het potentieel van de Japanse spits, die dit seizoen al élke keer in de basis verscheen.

Goto is de beste schutter van de CPL

Jelle Coen, de coach van de RSCA Futures, loopt hoog op met Keisuke Goto. “Goto is een moderne aanvaller die aan een hoge intensiteit speelt en bijzonder hard werkt”, aldus Coen in Het Nieuwsblad.

“Hij is kopbalsterk, beschikt over diepgang en kan bogen op een sterk loopvermogen om ook zonder bal druk te zetten. Ik zie het best zitten in Goto.” Intussen zit hij toch al aan vijf goals in negen wedstrijden bij een ploeg die nog altijd onderin staat.

Daarmee is Goto mede-topschutter van de Challenger Pro League samen met Kaye Furo (Club Brugge), Gaëtan Robail (RWDM) en Keano ‘Kiki’ Van Rafelghem (Patro Eisden).

Goto is wel veel efficiënter dan zijn mede-topschutters. De Japanner zet maar liefst 1 op 3 doelkansen om in een doelpunt, wat zelfs voor een spits een erg hoge omzetratio is.

Anderlecht wil aankoopoptie van één miljoen euro lichten

Het is dus geen verrassing dat Anderlecht overweegt om Keisuke Goto bij de club te houden. De spits wordt momenteel gehuurd van Jubilo Iwata en eind december loopt zijn uitleenbeurt af in Brussel.

Volgens La Dernière Heure zijn de onderhandelingen tussen de verschillende partijen al een tijdje aan de gang en in tegenstelling tot de eerdere geruchten willen Goto en Anderlecht hun samenwerking verlengen.

Het valt nog te bezien of er financieel een akkoord kan worden gevonden tussen Sporting en Iwata. Er is een aankoopoptie, maar die bedraagt meer dan 1 miljoen euro.

“De vraag is of paars-wit dat wil/kan betalen om Goto te houden”, aldus Het Nieuwsblad. Er moet uiterlijk in de komende weken een beslissing worden genomen.

Anderlecht moet Goto houden

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

27
27
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

60
60
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

17
17
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

15
15
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

118
118
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

8
8
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

23
23
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

214
214
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

61
61
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

117
117
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

56
56
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

51
51
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

253
253
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

120
120
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

347
347
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

25
25
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

540
540
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

275
275
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

406
406
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

403
403
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

474
474
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

622
622
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

510
510
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

496
496
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

81
81

Meer sportnieuws