Dender sneuvelt meteen in beker: "Dát is onze missie"

151
Dender sneuvelt meteen in beker:

Op de eerste avond van de zestiende finales in de Croky Cup zijn meteen twee eersteklassers gesneuveld. De pandoering die Charleroi kreeg van Patro Eisden zorgde voor de meeste verbazing, maar ook FCV Dender werd direct uit het bekertoernooi gewipt.

Dender sneuvelt meteen tegen Zulte Waregem

De promovendus is in de Jupiler Pro League tot dusver één van de revelaties, want ze prijkt na twaalf speeldagen nog altijd op een fraaie zevende plaats in de rangschikking. Maar in de beker lieten ze zich verrassen door Zulte Waregem, dat momenteel tweede staat in 1B.

Vincent Euvrard stelde aan de Gaverbeek een B-elftal op en tilt niet al te zwaar aan de uitschakeling. "Als je mij vandaag de vraag stelt wat belangrijker is, de competitie of de beker, dan is het duidelijk. Het behoud, dat is de missie", weet hij immers bij Sporza. "Maar we wilden hier wel doorstoten. Ik heb een ploeg gezet waarvan ik geloofde dat die daartoe in staat was, maar dat is dus niet zo gebleken."

Competitie is prioriteit

Nochtans was Euvrard gewaarschuwd door zijn eigen persoonlijke ervaringen. "Vorig jaar hebben we met Essevee Cercle Brugge uitgeschakeld, dat toen vierde stond", herinnerde hij zich immers. "We wisten dus dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. Ik vond alleen niet dat Zulte Waregem een ontzettend sterke wedstrijd heeft moeten spelen. Ze zijn efficiënt geweest en dat was voldoende."

De focus gaat bij Dender dus duidelijk op de competitie, waarin ze het vrijdag opnemen tegen Westerlo. Ze moeten immers nog steeds punten pakken, ondanks hun ogenschijnlijk mooie positie. De voorsprong op de laatste vier bedraagt immers slechts twee punten, want zowat alle teams staan op een zakdoek.

Kan je begrijpen dat Euvrard voor een B-ploeg koos?

Meest recent

'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

16
16
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

12
12
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

2
2
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

31
31
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

35
35
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

61
61
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

92
92
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

210
210
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

412
412
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

188
188
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

153
153
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

377
377
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

63
63
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

368
368
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

46
46
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

66
66
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

118
118
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

273
273
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

80
80
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

151
151
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

63
63
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

382
382
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

226
226

Meer sportnieuws