Dender sneuvelt meteen in beker: "Dát is onze missie"

151 stemmen
Dender sneuvelt meteen in beker:

Op de eerste avond van de zestiende finales in de Croky Cup zijn meteen twee eersteklassers gesneuveld. De pandoering die Charleroi kreeg van Patro Eisden zorgde voor de meeste verbazing, maar ook FCV Dender werd direct uit het bekertoernooi gewipt.

LEES OOK: Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Dender sneuvelt meteen tegen Zulte Waregem

De promovendus is in de Jupiler Pro League tot dusver één van de revelaties, want ze prijkt na twaalf speeldagen nog altijd op een fraaie zevende plaats in de rangschikking. Maar in de beker lieten ze zich verrassen door Zulte Waregem, dat momenteel tweede staat in 1B.

Vincent Euvrard stelde aan de Gaverbeek een B-elftal op en tilt niet al te zwaar aan de uitschakeling. "Als je mij vandaag de vraag stelt wat belangrijker is, de competitie of de beker, dan is het duidelijk. Het behoud, dat is de missie", weet hij immers bij Sporza. "Maar we wilden hier wel doorstoten. Ik heb een ploeg gezet waarvan ik geloofde dat die daartoe in staat was, maar dat is dus niet zo gebleken."

Competitie is prioriteit

Nochtans was Euvrard gewaarschuwd door zijn eigen persoonlijke ervaringen. "Vorig jaar hebben we met Essevee Cercle Brugge uitgeschakeld, dat toen vierde stond", herinnerde hij zich immers. "We wisten dus dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. Ik vond alleen niet dat Zulte Waregem een ontzettend sterke wedstrijd heeft moeten spelen. Ze zijn efficiënt geweest en dat was voldoende."

De focus gaat bij Dender dus duidelijk op de competitie, waarin ze het vrijdag opnemen tegen Westerlo. Ze moeten immers nog steeds punten pakken, ondanks hun ogenschijnlijk mooie positie. De voorsprong op de laatste vier bedraagt immers slechts twee punten, want zowat alle teams staan op een zakdoek.

Kan je begrijpen dat Euvrard voor een B-ploeg koos?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

30
30
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

34
34
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

218
218
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

227
227
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

272
272
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

127
127
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

574
574
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

179
179
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

495
495
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

145
145
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

727
727
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

242
242
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

770
770
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

201
201
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1268
1268
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

488
488
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws