Dender sneuvelt meteen in beker: "Dát is onze missie"

door
Dender sneuvelt meteen in beker:

Op de eerste avond van de zestiende finales in de Croky Cup zijn meteen twee eersteklassers gesneuveld. De pandoering die Charleroi kreeg van Patro Eisden zorgde voor de meeste verbazing, maar ook FCV Dender werd direct uit het bekertoernooi gewipt.

LEES OOK: Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Dender sneuvelt meteen tegen Zulte Waregem

De promovendus is in de Jupiler Pro League tot dusver één van de revelaties, want ze prijkt na twaalf speeldagen nog altijd op een fraaie zevende plaats in de rangschikking. Maar in de beker lieten ze zich verrassen door Zulte Waregem, dat momenteel tweede staat in 1B.

Vincent Euvrard stelde aan de Gaverbeek een B-elftal op en tilt niet al te zwaar aan de uitschakeling. "Als je mij vandaag de vraag stelt wat belangrijker is, de competitie of de beker, dan is het duidelijk. Het behoud, dat is de missie", weet hij immers bij Sporza. "Maar we wilden hier wel doorstoten. Ik heb een ploeg gezet waarvan ik geloofde dat die daartoe in staat was, maar dat is dus niet zo gebleken."

Competitie is prioriteit

Nochtans was Euvrard gewaarschuwd door zijn eigen persoonlijke ervaringen. "Vorig jaar hebben we met Essevee Cercle Brugge uitgeschakeld, dat toen vierde stond", herinnerde hij zich immers. "We wisten dus dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. Ik vond alleen niet dat Zulte Waregem een ontzettend sterke wedstrijd heeft moeten spelen. Ze zijn efficiënt geweest en dat was voldoende."

De focus gaat bij Dender dus duidelijk op de competitie, waarin ze het vrijdag opnemen tegen Westerlo. Ze moeten immers nog steeds punten pakken, ondanks hun ogenschijnlijk mooie positie. De voorsprong op de laatste vier bedraagt immers slechts twee punten, want zowat alle teams staan op een zakdoek.

Kan je begrijpen dat Euvrard voor een B-ploeg koos?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

113
113
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

115
115
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

197
197
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

118
118
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

168
168
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

194
194
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

72
72
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

138
138
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

192
192
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

228
228
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

438
438
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

214
214
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

413
413
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

257
257
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

225
225
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

511
511
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

395
395
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

105
105
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

289
289
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

152
152
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

121
121
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

506
506

Meer sportnieuws