Dender sneuvelt meteen in beker: "Dát is onze missie"

151 stemmen
Dender sneuvelt meteen in beker:

Op de eerste avond van de zestiende finales in de Croky Cup zijn meteen twee eersteklassers gesneuveld. De pandoering die Charleroi kreeg van Patro Eisden zorgde voor de meeste verbazing, maar ook FCV Dender werd direct uit het bekertoernooi gewipt.

LEES OOK: Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Dender sneuvelt meteen tegen Zulte Waregem

De promovendus is in de Jupiler Pro League tot dusver één van de revelaties, want ze prijkt na twaalf speeldagen nog altijd op een fraaie zevende plaats in de rangschikking. Maar in de beker lieten ze zich verrassen door Zulte Waregem, dat momenteel tweede staat in 1B.

Vincent Euvrard stelde aan de Gaverbeek een B-elftal op en tilt niet al te zwaar aan de uitschakeling. "Als je mij vandaag de vraag stelt wat belangrijker is, de competitie of de beker, dan is het duidelijk. Het behoud, dat is de missie", weet hij immers bij Sporza. "Maar we wilden hier wel doorstoten. Ik heb een ploeg gezet waarvan ik geloofde dat die daartoe in staat was, maar dat is dus niet zo gebleken."

Competitie is prioriteit

Nochtans was Euvrard gewaarschuwd door zijn eigen persoonlijke ervaringen. "Vorig jaar hebben we met Essevee Cercle Brugge uitgeschakeld, dat toen vierde stond", herinnerde hij zich immers. "We wisten dus dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. Ik vond alleen niet dat Zulte Waregem een ontzettend sterke wedstrijd heeft moeten spelen. Ze zijn efficiënt geweest en dat was voldoende."

De focus gaat bij Dender dus duidelijk op de competitie, waarin ze het vrijdag opnemen tegen Westerlo. Ze moeten immers nog steeds punten pakken, ondanks hun ogenschijnlijk mooie positie. De voorsprong op de laatste vier bedraagt immers slechts twee punten, want zowat alle teams staan op een zakdoek.

Kan je begrijpen dat Euvrard voor een B-ploeg koos?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

122
122
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

151
151
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

77
77
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

41
41
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

266
266
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

91
91
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

141
141
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

374
374
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

109
109
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

284
284
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

464
464
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

265
265
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

837
837
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

402
402
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

305
305
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

300
300
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

83
83
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

591
591
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

97
97
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

301
301
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

287
287
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

346
346
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1383
1383
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

599
599

Meer sportnieuws