Dender sneuvelt meteen in beker: "Dát is onze missie"

door
Dender sneuvelt meteen in beker:

Op de eerste avond van de zestiende finales in de Croky Cup zijn meteen twee eersteklassers gesneuveld. De pandoering die Charleroi kreeg van Patro Eisden zorgde voor de meeste verbazing, maar ook FCV Dender werd direct uit het bekertoernooi gewipt.

LEES OOK: Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Dender sneuvelt meteen tegen Zulte Waregem

De promovendus is in de Jupiler Pro League tot dusver één van de revelaties, want ze prijkt na twaalf speeldagen nog altijd op een fraaie zevende plaats in de rangschikking. Maar in de beker lieten ze zich verrassen door Zulte Waregem, dat momenteel tweede staat in 1B.

Vincent Euvrard stelde aan de Gaverbeek een B-elftal op en tilt niet al te zwaar aan de uitschakeling. "Als je mij vandaag de vraag stelt wat belangrijker is, de competitie of de beker, dan is het duidelijk. Het behoud, dat is de missie", weet hij immers bij Sporza. "Maar we wilden hier wel doorstoten. Ik heb een ploeg gezet waarvan ik geloofde dat die daartoe in staat was, maar dat is dus niet zo gebleken."

Competitie is prioriteit

Nochtans was Euvrard gewaarschuwd door zijn eigen persoonlijke ervaringen. "Vorig jaar hebben we met Essevee Cercle Brugge uitgeschakeld, dat toen vierde stond", herinnerde hij zich immers. "We wisten dus dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. Ik vond alleen niet dat Zulte Waregem een ontzettend sterke wedstrijd heeft moeten spelen. Ze zijn efficiënt geweest en dat was voldoende."

De focus gaat bij Dender dus duidelijk op de competitie, waarin ze het vrijdag opnemen tegen Westerlo. Ze moeten immers nog steeds punten pakken, ondanks hun ogenschijnlijk mooie positie. De voorsprong op de laatste vier bedraagt immers slechts twee punten, want zowat alle teams staan op een zakdoek.

Kan je begrijpen dat Euvrard voor een B-ploeg koos?

Meest recent

KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

5
5
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

29
29
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

96
96
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

75
75
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

146
146
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

44
44
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

142
142
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

119
119
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

638
638
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

84
84
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

193
193
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

76
76
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

115
115
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

705
705
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

165
165
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

276
276
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

125
125
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

739
739
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

269
269
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

174
174
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

208
208
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

307
307
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

243
243
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

411
411

Meer sportnieuws