Red Flames halen zwaar uit en staan op één horde van EK

door
Red Flames halen zwaar uit en staan op één horde van EK

De Red Flames stonden dinsdagavond voor een wedstrijd van de waarheid, want tegen Griekenland moesten ze absoluut winnen om nog kans te maken op kwalificatie voor het EK. Ze wisten die opdracht echter met glans te volbrengen en veegden de Grieken met 5-0 van de mat.

Na een teleurstellende derde plaats in hun groep in de Nations League moesten de Flames nog via barrages EK-kwalificatie zien af te dwingen. Daarin kwam Griekenland als eerste tegenstander uit de bus. Vorige week bleven ze in de heenmatch echter steken op een ontgoochelende 0-0.

LEES OOK: Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Red Flames maken korte metten met Griekenland

Deze keer maakten ze echter korte metten met hun tegenstander. Tien minuten voor rust werd de ban gebroken toen Van Kerkhoven een hoekschop van Wullaert verzilverde en daarna beslisten ze de wedstrijd snel helemaal. Nog voor rust werd het 3-0.

Tessa Wullaert stond twee keer aan het kanon en zette daarmee haar teller bij de Red Flames op maar liefst 85 interlandgoals. Daarmee doet ze even goed als Romelu Lukaku, de topschutter aller tijden bij de mannen.

Oekraïne als laatste horde

In de tweede helft diepten de Flames de score snel nog verder uit. Nog voor het uur stonden de forfaitcijfers op het scorebord na goals van Missipo en opnieuw Van Kerkhoven.

Als laatste horde voor kwalificatie moeten de Flames nu nog voorbij Oekraïne zien te raken. Ook dat zou in principe een haalbare kaart moeten zijn. Op 29 november moeten ze naar Moldavië, waar het Oekraïense elftal haar thuiswedstrijden momenteel afwerkt. Op 3 december moeten ze dan in Leuven de klus zien af te maken.

Zullen de Red Flames het EK halen?

Meest recent

Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

30
30
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

89
89
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

241
241
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

185
185
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

76
76
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

76
76
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

345
345
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

309
309
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

457
457
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

511
511
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

227
227
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

795
795
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

460
460
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

127
127
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

194
194
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

137
137
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

117
117
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

275
275
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

172
172
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

626
626
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

313
313
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

99
99
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

509
509
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

130
130

Meer sportnieuws