Red Flames halen zwaar uit en staan op één horde van EK

door
Red Flames halen zwaar uit en staan op één horde van EK

De Red Flames stonden dinsdagavond voor een wedstrijd van de waarheid, want tegen Griekenland moesten ze absoluut winnen om nog kans te maken op kwalificatie voor het EK. Ze wisten die opdracht echter met glans te volbrengen en veegden de Grieken met 5-0 van de mat.

Na een teleurstellende derde plaats in hun groep in de Nations League moesten de Flames nog via barrages EK-kwalificatie zien af te dwingen. Daarin kwam Griekenland als eerste tegenstander uit de bus. Vorige week bleven ze in de heenmatch echter steken op een ontgoochelende 0-0.

Red Flames maken korte metten met Griekenland

Deze keer maakten ze echter korte metten met hun tegenstander. Tien minuten voor rust werd de ban gebroken toen Van Kerkhoven een hoekschop van Wullaert verzilverde en daarna beslisten ze de wedstrijd snel helemaal. Nog voor rust werd het 3-0.

Tessa Wullaert stond twee keer aan het kanon en zette daarmee haar teller bij de Red Flames op maar liefst 85 interlandgoals. Daarmee doet ze even goed als Romelu Lukaku, de topschutter aller tijden bij de mannen.

Oekraïne als laatste horde

In de tweede helft diepten de Flames de score snel nog verder uit. Nog voor het uur stonden de forfaitcijfers op het scorebord na goals van Missipo en opnieuw Van Kerkhoven.

Als laatste horde voor kwalificatie moeten de Flames nu nog voorbij Oekraïne zien te raken. Ook dat zou in principe een haalbare kaart moeten zijn. Op 29 november moeten ze naar Moldavië, waar het Oekraïense elftal haar thuiswedstrijden momenteel afwerkt. Op 3 december moeten ze dan in Leuven de klus zien af te maken.

Zullen de Red Flames het EK halen?

Meest recent

Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

6
6
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

105
105
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

13
13
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

24
24
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

24
24
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

87
87
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

455
455
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

126
126
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

113
113
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

108
108
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

146
146
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

295
295
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

521
521
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

40
40
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

51
51
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

30
30
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

71
71
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

29
29
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

159
159
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

62
62
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

54
54
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1437
1437
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

38
38
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

55
55
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

76
76

Meer sportnieuws