'Fredberg in de vuurlinie: dagen geteld bij Anderlecht?'

door
'Fredberg in de vuurlinie: dagen geteld bij Anderlecht?'

Na het ontslag van Brian Riemer richt de aanhang van Anderlecht haar woede tegenwoordig weer voornamelijk op Wouter Vandenhaute, maar de voorzitter lijkt niet van plan om snel nog een stapje opzij te zetten. Integendeel: nu hij de macht terug naar zich toe trekt lijken vooral de dagen van zijn voormalige rechterhand Jesper Fredberg alsmaar meer geteld.

Nochtans was het Vandenhaute die de sleutels van de club destijds aan de Deen toevertrouwde. Even leek dat ook het verhoopte succes op te leveren, maar dit seizoen dreigen de Brusselaars opnieuw een serieuze stap achteruit te zetten. Daarbij draagt Fredberg als CEO Sports uiteraard een aanzienlijk deel van de verantwoordelijkheid. En dus zou hij volgens Het Nieuwsblad wel eens het gelag kunnen betalen.

LEES OOK: Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Kritiek van Coucke

De krant merkt op hoe er nog maar weinig overblijft van de uitgesproken visie waarmee Fredberg twee jaar geleden neerstreek in Neerpede. Na een paar transferperiodes onder zijn bewind is er nog steeds geen sprake van een herkenbare, dominante speelstijl die strookt met de waarden van Paars-Wit. Vooral de balans van deze zomer oogt tot dusver bijzonder mager, met meer miscasts dan schoten in de roos.

Dat de kwaliteit er op achteruitging valt weliswaar niet alleen aan Fredberg te wijten: zo bleek er ondanks de beloftes van Marc Coucke andermaal erg weinig budget voorhanden voor de Deen, die amper een drietal miljoen spendeerde. Benieuwd of hij straks de kans krijgt om de scheve situatie in januari recht te zetten. Het Nieuwsblad vreest alleszins dat Fredberg als zondebok vlug in de vuurlinie terecht zal komen.

Flop van Fredberg

"De teneur zal dan zijn dat er afgelopen zomer zwak werk geleverd is", klinkt het. Zo kan Fredberg worden verweten dat hij er niet in slaagde om duidelijke manco's als creativiteit of snelheid toe te voegen aan de kern. Daarnaast koesterde hij te lang hoop om Christian Eriksen in huis te halen, bleken Zanka en co flops en konden er ook op uitgaand gebied misschien meer lucratieve deals in de wacht worden gesleept.

Het resultaat van dat alles is een onevenwichtige kern met weinig doorverkoopwaarde, en dat terwijl meerwaarde creëren net een cruciaal deel van zijn takenpakket is. Tel daarbij het ontslag van Brian Riemer dat afstraalt op zijn landgenoot en u begrijpt waarom de druk op Fredberg stijgt. "Ook al moet hij soms gewoon luisteren naar zijn bazen en wordt zijn macht soms ingeperkt", voegt de krant er wel nog aan toe.

Veto van Vandenhaute

Zo wou Fredberg nog een kans gunnen aan Riemer, en kon of mocht hij evenmin zijn stempel drukken op de zoektocht naar een opvolger. Tenslotte was het niet hij maar wel Vandenhaute die ervoor koos om David Hubert definitief aan te stellen als hoofdcoach. Anderlecht zegt wel dat alle beslissingen in overleg genomen werden, maar de sportieve baas lijkt er zo toch een beetje voor spek en bonen bij te lopen.

Denkt u dat Fredberg nog veel in de pap te brokken heeft bij RSCA?

Meest recent

Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

12
12
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

25
25
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

393
393
'Tranfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

42
42
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

100
100
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

112
112
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

139
139
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

268
268
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

34
34
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

35
35
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

139
139
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

27
27
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

197
197
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

339
339
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

123
123
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

134
134
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

94
94
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

115
115
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

323
323
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

130
130
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

138
138
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

86
86
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

545
545
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

269
269
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

31
31

Meer sportnieuws