'Fredberg in de vuurlinie: dagen geteld bij Anderlecht?'

441
'Fredberg in de vuurlinie: dagen geteld bij Anderlecht?'

Na het ontslag van Brian Riemer richt de aanhang van Anderlecht haar woede tegenwoordig weer voornamelijk op Wouter Vandenhaute, maar de voorzitter lijkt niet van plan om snel nog een stapje opzij te zetten. Integendeel: nu hij de macht terug naar zich toe trekt lijken vooral de dagen van zijn voormalige rechterhand Jesper Fredberg alsmaar meer geteld.

Nochtans was het Vandenhaute die de sleutels van de club destijds aan de Deen toevertrouwde. Even leek dat ook het verhoopte succes op te leveren, maar dit seizoen dreigen de Brusselaars opnieuw een serieuze stap achteruit te zetten. Daarbij draagt Fredberg als CEO Sports uiteraard een aanzienlijk deel van de verantwoordelijkheid. En dus zou hij volgens Het Nieuwsblad wel eens het gelag kunnen betalen.

LEES OOK: Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Kritiek van Coucke

De krant merkt op hoe er nog maar weinig overblijft van de uitgesproken visie waarmee Fredberg twee jaar geleden neerstreek in Neerpede. Na een paar transferperiodes onder zijn bewind is er nog steeds geen sprake van een herkenbare, dominante speelstijl die strookt met de waarden van Paars-Wit. Vooral de balans van deze zomer oogt tot dusver bijzonder mager, met meer miscasts dan schoten in de roos.

Dat de kwaliteit er op achteruitging valt weliswaar niet alleen aan Fredberg te wijten: zo bleek er ondanks de beloftes van Marc Coucke andermaal erg weinig budget voorhanden voor de Deen, die amper een drietal miljoen spendeerde. Benieuwd of hij straks de kans krijgt om de scheve situatie in januari recht te zetten. Het Nieuwsblad vreest alleszins dat Fredberg als zondebok vlug in de vuurlinie terecht zal komen.

Flop van Fredberg

"De teneur zal dan zijn dat er afgelopen zomer zwak werk geleverd is", klinkt het. Zo kan Fredberg worden verweten dat hij er niet in slaagde om duidelijke manco's als creativiteit of snelheid toe te voegen aan de kern. Daarnaast koesterde hij te lang hoop om Christian Eriksen in huis te halen, bleken Zanka en co flops en konden er ook op uitgaand gebied misschien meer lucratieve deals in de wacht worden gesleept.

Het resultaat van dat alles is een onevenwichtige kern met weinig doorverkoopwaarde, en dat terwijl meerwaarde creëren net een cruciaal deel van zijn takenpakket is. Tel daarbij het ontslag van Brian Riemer dat afstraalt op zijn landgenoot en u begrijpt waarom de druk op Fredberg stijgt. "Ook al moet hij soms gewoon luisteren naar zijn bazen en wordt zijn macht soms ingeperkt", voegt de krant er wel nog aan toe.

Veto van Vandenhaute

Zo wou Fredberg nog een kans gunnen aan Riemer, en kon of mocht hij evenmin zijn stempel drukken op de zoektocht naar een opvolger. Tenslotte was het niet hij maar wel Vandenhaute die ervoor koos om David Hubert definitief aan te stellen als hoofdcoach. Anderlecht zegt wel dat alle beslissingen in overleg genomen werden, maar de sportieve baas lijkt er zo toch een beetje voor spek en bonen bij te lopen.

Denkt u dat Fredberg nog veel in de pap te brokken heeft bij RSCA?

Meest recent

KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

0
0
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

2
2
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

9
9
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

19
19
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

37
37
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

49
49
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

44
44
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

56
56
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

242
242
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

297
297
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

93
93
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

109
109
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

77
77
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

374
374
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

160
160
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

159
159
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

158
158
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

27
27
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

64
64
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

130
130
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

42
42
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

106
106
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

150
150

Meer sportnieuws