'Fredberg in de vuurlinie: dagen geteld bij Anderlecht?'

door
'Fredberg in de vuurlinie: dagen geteld bij Anderlecht?'

Na het ontslag van Brian Riemer richt de aanhang van Anderlecht haar woede tegenwoordig weer voornamelijk op Wouter Vandenhaute, maar de voorzitter lijkt niet van plan om snel nog een stapje opzij te zetten. Integendeel: nu hij de macht terug naar zich toe trekt lijken vooral de dagen van zijn voormalige rechterhand Jesper Fredberg alsmaar meer geteld.

Nochtans was het Vandenhaute die de sleutels van de club destijds aan de Deen toevertrouwde. Even leek dat ook het verhoopte succes op te leveren, maar dit seizoen dreigen de Brusselaars opnieuw een serieuze stap achteruit te zetten. Daarbij draagt Fredberg als CEO Sports uiteraard een aanzienlijk deel van de verantwoordelijkheid. En dus zou hij volgens Het Nieuwsblad wel eens het gelag kunnen betalen.

LEES OOK: Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

Kritiek van Coucke

De krant merkt op hoe er nog maar weinig overblijft van de uitgesproken visie waarmee Fredberg twee jaar geleden neerstreek in Neerpede. Na een paar transferperiodes onder zijn bewind is er nog steeds geen sprake van een herkenbare, dominante speelstijl die strookt met de waarden van Paars-Wit. Vooral de balans van deze zomer oogt tot dusver bijzonder mager, met meer miscasts dan schoten in de roos.

Dat de kwaliteit er op achteruitging valt weliswaar niet alleen aan Fredberg te wijten: zo bleek er ondanks de beloftes van Marc Coucke andermaal erg weinig budget voorhanden voor de Deen, die amper een drietal miljoen spendeerde. Benieuwd of hij straks de kans krijgt om de scheve situatie in januari recht te zetten. Het Nieuwsblad vreest alleszins dat Fredberg als zondebok vlug in de vuurlinie terecht zal komen.

Flop van Fredberg

"De teneur zal dan zijn dat er afgelopen zomer zwak werk geleverd is", klinkt het. Zo kan Fredberg worden verweten dat hij er niet in slaagde om duidelijke manco's als creativiteit of snelheid toe te voegen aan de kern. Daarnaast koesterde hij te lang hoop om Christian Eriksen in huis te halen, bleken Zanka en co flops en konden er ook op uitgaand gebied misschien meer lucratieve deals in de wacht worden gesleept.

Het resultaat van dat alles is een onevenwichtige kern met weinig doorverkoopwaarde, en dat terwijl meerwaarde creëren net een cruciaal deel van zijn takenpakket is. Tel daarbij het ontslag van Brian Riemer dat afstraalt op zijn landgenoot en u begrijpt waarom de druk op Fredberg stijgt. "Ook al moet hij soms gewoon luisteren naar zijn bazen en wordt zijn macht soms ingeperkt", voegt de krant er wel nog aan toe.

Veto van Vandenhaute

Zo wou Fredberg nog een kans gunnen aan Riemer, en kon of mocht hij evenmin zijn stempel drukken op de zoektocht naar een opvolger. Tenslotte was het niet hij maar wel Vandenhaute die ervoor koos om David Hubert definitief aan te stellen als hoofdcoach. Anderlecht zegt wel dat alle beslissingen in overleg genomen werden, maar de sportieve baas lijkt er zo toch een beetje voor spek en bonen bij te lopen.

Denkt u dat Fredberg nog veel in de pap te brokken heeft bij RSCA?

Meest recent

De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

0
0
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

45
45
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

92
92
'Overmars aan zet: miljoenentransfer voor Antwerp?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

49
49
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

239
239
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

228
228
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

199
199
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

375
375
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

470
470
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

232
232
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

199
199
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

262
262
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

137
137
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

279
279
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

72
72
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

203
203
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

362
362
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

284
284
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

308
308
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

305
305
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

398
398
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

359
359
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

63
63
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

299
299

Meer sportnieuws