'Fredberg in de vuurlinie: dagen geteld bij Anderlecht?'

door
'Fredberg in de vuurlinie: dagen geteld bij Anderlecht?'

Na het ontslag van Brian Riemer richt de aanhang van Anderlecht haar woede tegenwoordig weer voornamelijk op Wouter Vandenhaute, maar de voorzitter lijkt niet van plan om snel nog een stapje opzij te zetten. Integendeel: nu hij de macht terug naar zich toe trekt lijken vooral de dagen van zijn voormalige rechterhand Jesper Fredberg alsmaar meer geteld.

Nochtans was het Vandenhaute die de sleutels van de club destijds aan de Deen toevertrouwde. Even leek dat ook het verhoopte succes op te leveren, maar dit seizoen dreigen de Brusselaars opnieuw een serieuze stap achteruit te zetten. Daarbij draagt Fredberg als CEO Sports uiteraard een aanzienlijk deel van de verantwoordelijkheid. En dus zou hij volgens Het Nieuwsblad wel eens het gelag kunnen betalen.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Kritiek van Coucke

De krant merkt op hoe er nog maar weinig overblijft van de uitgesproken visie waarmee Fredberg twee jaar geleden neerstreek in Neerpede. Na een paar transferperiodes onder zijn bewind is er nog steeds geen sprake van een herkenbare, dominante speelstijl die strookt met de waarden van Paars-Wit. Vooral de balans van deze zomer oogt tot dusver bijzonder mager, met meer miscasts dan schoten in de roos.

Dat de kwaliteit er op achteruitging valt weliswaar niet alleen aan Fredberg te wijten: zo bleek er ondanks de beloftes van Marc Coucke andermaal erg weinig budget voorhanden voor de Deen, die amper een drietal miljoen spendeerde. Benieuwd of hij straks de kans krijgt om de scheve situatie in januari recht te zetten. Het Nieuwsblad vreest alleszins dat Fredberg als zondebok vlug in de vuurlinie terecht zal komen.

Flop van Fredberg

"De teneur zal dan zijn dat er afgelopen zomer zwak werk geleverd is", klinkt het. Zo kan Fredberg worden verweten dat hij er niet in slaagde om duidelijke manco's als creativiteit of snelheid toe te voegen aan de kern. Daarnaast koesterde hij te lang hoop om Christian Eriksen in huis te halen, bleken Zanka en co flops en konden er ook op uitgaand gebied misschien meer lucratieve deals in de wacht worden gesleept.

Het resultaat van dat alles is een onevenwichtige kern met weinig doorverkoopwaarde, en dat terwijl meerwaarde creëren net een cruciaal deel van zijn takenpakket is. Tel daarbij het ontslag van Brian Riemer dat afstraalt op zijn landgenoot en u begrijpt waarom de druk op Fredberg stijgt. "Ook al moet hij soms gewoon luisteren naar zijn bazen en wordt zijn macht soms ingeperkt", voegt de krant er wel nog aan toe.

Veto van Vandenhaute

Zo wou Fredberg nog een kans gunnen aan Riemer, en kon of mocht hij evenmin zijn stempel drukken op de zoektocht naar een opvolger. Tenslotte was het niet hij maar wel Vandenhaute die ervoor koos om David Hubert definitief aan te stellen als hoofdcoach. Anderlecht zegt wel dat alle beslissingen in overleg genomen werden, maar de sportieve baas lijkt er zo toch een beetje voor spek en bonen bij te lopen.

Denkt u dat Fredberg nog veel in de pap te brokken heeft bij RSCA?

Meest recent

Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

0
0
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

92
92
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

80
80
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

58
58
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

147
147
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

64
64
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

226
226
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

30
30
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

820
820
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

264
264
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

287
287
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

84
84
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

361
361
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

166
166
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

23
23
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

318
318
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

123
123
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

128
128
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

266
266
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

148
148
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

200
200
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

452
452
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

382
382
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

415
415
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

386
386

Meer sportnieuws