'Solden in Anderlecht: totale uitverkoop in januari?'

door
'Solden in Anderlecht: totale uitverkoop in januari?'

Na het ontslag van Brian Riemer krijgt ook David Hubert het tij niet meteen gekeerd bij Anderlecht. De pijnlijke vaststelling is dus dat de Brusselaars simpelweg kampen met een schrijnend gebrek aan kwaliteit. Tijd dus om in te grijpen voor Jesper Fredberg en co?

Dat de CEO Sports tijdens de wintermercato op zoek zal gaan naar vers bloed lijkt nagenoeg vast te staan, al was het maar om zijn eigen hachje te redden. Als we Marc Coucke mogen geloven krijgt hij daarvoor alleszins voldoende middelen ter beschikking. De eigenaar kondigde in september reeds aan "er in januari nog een lap op te geven" mocht het seizoen tot dan tegenvallen.

LEES OOK: Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Fredberg zoekt geldberg

Of die woorden ook waarheid worden valt echter nog af te wachten. Vorige zomer bleek er naar de buitenwereld toe al wat onenigheid te bestaan tussen de eigenaar en Fredberg over het beschikbare budget. Coucke beweerde dat er genoeg centen waren om harder toe te slaan, terwijl er volgens de sportieve baas meer geld moest binnenkomen alvorens het zelf te kunnen spenderen.

Dat laatste zal volgens Het Nieuwsblad straks gewoon opnieuw het geval zijn. "De fans hopen dat er deze winter wel geld zal zijn voor versterkingen. Wij zeggen u nu al: van 10 à 15 miljoen moet u niet dromen. Als paars-wit echt wil toeslaan zal het vermoedelijk ook iemand willen/moeten verkopen", klinkt het immers, waarna de krant meteen ook enkele kandidaten naar voren schuift.

Cashen op Dreyer?

"Maar het plan is niet om vaste waarden als Stroeykens, Dolberg of Sardella te laten gaan. Dreyer misschien?", luidt het. De vraag is evenwel welke som de 26-jarige Deen, die tot medio 2027 vastligt in het Lotto Park, nog in het laatje zal brengen. Ondanks een geweldig seizoen, met 21 goals en negen assists in 39 optredens, bleek de interesse in hem deze zomer al bijzonder beperkt.

Feyenoord lag even op de loer, maar na zijn matige start lijkt de kans klein dat zij nu wél zullen doordrukken. Dreyer zijn geschatte marktwaarde van 12 miljoen lijkt helaas voor de recordkampioen alvast veel te hoog gegrepen. Wellicht zal Fredberg dus genoegen moeten nemen met een lager bedrag voor zijn landgenoot, die hij zelf weliswaar maar al te graag aan boord wilde houden.

Hoeveel is Dreyer volgens u waard?

Meest recent

'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

1
1
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

19
19
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

84
84
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

375
375
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

165
165
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

455
455
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

294
294
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

213
213
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

20
20
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

64
64
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

332
332
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

87
87
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

32
32
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1568
1568
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

315
315
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

255
255
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

149
149
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

227
227
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

92
92
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

149
149
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

496
496
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

299
299
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

89
89
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

432
432

Meer sportnieuws