Club Brugge beloont jeugdproduct met nieuw contract

door
Club Brugge beloont jeugdproduct met nieuw contract

In Youth We Trust. Het was jarenlang de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar nu trekt ook Club Brugge alsmaar vaker de kaart van de jeugd. Steeds meer producten van eigen kweken breken door in Jan Breydel. Een trend die Blauw-Zwart graag wil verderzetten.

In de 2-1 zege tegen de Brusselaars van afgelopen zondag kroonden niet alleen Romeo Vermant en Chemsdine Talbi zich tot matchwinnaar, daarnaast kwamen er met Joaquin Seys, Kyriani Sabbe, Jorne Spileers, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele nog tal van telgen uit Westkapelle in actie.

LEES OOK: Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Visie van Verhaeghe

Hoewel zijn plannen aanvankelijk net iets te hoog gegrepen leken lijkt Bart Verhaeghe zijn ambitie om de helft van de A-ploeg uit zelf opgeleide spelers te laten bestaan zo stilaan toch vorm te krijgen. Om die toptalenten klaar te stomen voor wat er hen te wachten staat blijkt Club NXT een cruciale troef.

Daar drukte Wout Verlinden de voorbije weken stevig zijn stempel. De 17-jarige verdediger begon het seizoen nog bij de U18, maar verscheen in de laatste drie weken van Club NXT steevast aan de aftrap. Ook in de UEFA Youth League blijkt hij centraal achterin een vaste waarde voor Robin Veldman.

Beloning voor Verlinden

Prestaties die nu resulteren in een nieuw contract tot medio 2026, met een optie tot 2027. Dat maakte de landskampioen zopas via de officiële kanalen bekend. "Dit seizoen liet hij met enkele sterke prestaties zijn waarde blijken voor onze U23", klinkt het onder meer op de clubwebsite van Blauw-Zwart.

Verlinden verhuisde ruim een jaar geleden van KRC Genk naar The Nest in Schiervelde, waar hij onder meer dankzij de afwezigheid van Amine Et Taïbi en Bi Abdoul Kader Yameogo sinds kort dus een basisplaats te pakken heeft. Benieuwd of de Limburger op termijn kan doorgroeien naar de A-kern.

Club NXT is de beste beloftenploeg van België

Meest recent

Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

11
11
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

79
79
Herman Brusselmans neemt wraak: afgedropen in stilte

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

12
12
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

33
33
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

23
23
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

45
45
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

292
292
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

441
441
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

304
304
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

362
362
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

156
156
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

206
206
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

170
170
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

178
178
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

146
146
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

347
347
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

95
95
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

333
333
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

255
255
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

450
450
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

246
246
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

266
266
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

262
262
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

163
163
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

330
330

Meer sportnieuws