Club Brugge beloont jeugdproduct met nieuw contract

door
Club Brugge beloont jeugdproduct met nieuw contract

In Youth We Trust. Het was jarenlang de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar nu trekt ook Club Brugge alsmaar vaker de kaart van de jeugd. Steeds meer producten van eigen kweken breken door in Jan Breydel. Een trend die Blauw-Zwart graag wil verderzetten.

In de 2-1 zege tegen de Brusselaars van afgelopen zondag kroonden niet alleen Romeo Vermant en Chemsdine Talbi zich tot matchwinnaar, daarnaast kwamen er met Joaquin Seys, Kyriani Sabbe, Jorne Spileers, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele nog tal van telgen uit Westkapelle in actie.

LEES OOK: Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Visie van Verhaeghe

Hoewel zijn plannen aanvankelijk net iets te hoog gegrepen leken lijkt Bart Verhaeghe zijn ambitie om de helft van de A-ploeg uit zelf opgeleide spelers te laten bestaan zo stilaan toch vorm te krijgen. Om die toptalenten klaar te stomen voor wat er hen te wachten staat blijkt Club NXT een cruciale troef.

Daar drukte Wout Verlinden de voorbije weken stevig zijn stempel. De 17-jarige verdediger begon het seizoen nog bij de U18, maar verscheen in de laatste drie weken van Club NXT steevast aan de aftrap. Ook in de UEFA Youth League blijkt hij centraal achterin een vaste waarde voor Robin Veldman.

Beloning voor Verlinden

Prestaties die nu resulteren in een nieuw contract tot medio 2026, met een optie tot 2027. Dat maakte de landskampioen zopas via de officiële kanalen bekend. "Dit seizoen liet hij met enkele sterke prestaties zijn waarde blijken voor onze U23", klinkt het onder meer op de clubwebsite van Blauw-Zwart.

Verlinden verhuisde ruim een jaar geleden van KRC Genk naar The Nest in Schiervelde, waar hij onder meer dankzij de afwezigheid van Amine Et Taïbi en Bi Abdoul Kader Yameogo sinds kort dus een basisplaats te pakken heeft. Benieuwd of de Limburger op termijn kan doorgroeien naar de A-kern.

Club NXT is de beste beloftenploeg van België

Meest recent

'Kompany helemaal verloren: monstertransfer in de maak'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

0
0
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

829
829
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

46
46
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

115
115
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

127
127
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

319
319
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

342
342
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

197
197
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

245
245
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

87
87
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

193
193
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

890
890
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

203
203
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

52
52
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

43
43
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

329
329
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

293
293
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

168
168
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

402
402
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

355
355
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

236
236
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

69
69
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

397
397
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

134
134
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

77
77

Meer sportnieuws