Club Brugge beloont jeugdproduct met nieuw contract

door
Club Brugge beloont jeugdproduct met nieuw contract

In Youth We Trust. Het was jarenlang de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar nu trekt ook Club Brugge alsmaar vaker de kaart van de jeugd. Steeds meer producten van eigen kweken breken door in Jan Breydel. Een trend die Blauw-Zwart graag wil verderzetten.

In de 2-1 zege tegen de Brusselaars van afgelopen zondag kroonden niet alleen Romeo Vermant en Chemsdine Talbi zich tot matchwinnaar, daarnaast kwamen er met Joaquin Seys, Kyriani Sabbe, Jorne Spileers, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele nog tal van telgen uit Westkapelle in actie.

LEES OOK: Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Visie van Verhaeghe

Hoewel zijn plannen aanvankelijk net iets te hoog gegrepen leken lijkt Bart Verhaeghe zijn ambitie om de helft van de A-ploeg uit zelf opgeleide spelers te laten bestaan zo stilaan toch vorm te krijgen. Om die toptalenten klaar te stomen voor wat er hen te wachten staat blijkt Club NXT een cruciale troef.

Daar drukte Wout Verlinden de voorbije weken stevig zijn stempel. De 17-jarige verdediger begon het seizoen nog bij de U18, maar verscheen in de laatste drie weken van Club NXT steevast aan de aftrap. Ook in de UEFA Youth League blijkt hij centraal achterin een vaste waarde voor Robin Veldman.

Beloning voor Verlinden

Prestaties die nu resulteren in een nieuw contract tot medio 2026, met een optie tot 2027. Dat maakte de landskampioen zopas via de officiële kanalen bekend. "Dit seizoen liet hij met enkele sterke prestaties zijn waarde blijken voor onze U23", klinkt het onder meer op de clubwebsite van Blauw-Zwart.

Verlinden verhuisde ruim een jaar geleden van KRC Genk naar The Nest in Schiervelde, waar hij onder meer dankzij de afwezigheid van Amine Et Taïbi en Bi Abdoul Kader Yameogo sinds kort dus een basisplaats te pakken heeft. Benieuwd of de Limburger op termijn kan doorgroeien naar de A-kern.

Club NXT is de beste beloftenploeg van België

Meest recent

Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

2
2
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

17
17
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

214
214
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

92
92
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

90
90
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

223
223
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

465
465
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

37
37
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

59
59
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

52
52
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

476
476
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

222
222
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

144
144
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

482
482
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

285
285
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

116
116
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

185
185
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

215
215
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

264
264
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

324
324
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

761
761
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

208
208
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

161
161

Meer sportnieuws