Club Brugge beloont jeugdproduct met nieuw contract

door
Club Brugge beloont jeugdproduct met nieuw contract

In Youth We Trust. Het was jarenlang de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar nu trekt ook Club Brugge alsmaar vaker de kaart van de jeugd. Steeds meer producten van eigen kweken breken door in Jan Breydel. Een trend die Blauw-Zwart graag wil verderzetten.

In de 2-1 zege tegen de Brusselaars van afgelopen zondag kroonden niet alleen Romeo Vermant en Chemsdine Talbi zich tot matchwinnaar, daarnaast kwamen er met Joaquin Seys, Kyriani Sabbe, Jorne Spileers, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele nog tal van telgen uit Westkapelle in actie.

LEES OOK: Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Visie van Verhaeghe

Hoewel zijn plannen aanvankelijk net iets te hoog gegrepen leken lijkt Bart Verhaeghe zijn ambitie om de helft van de A-ploeg uit zelf opgeleide spelers te laten bestaan zo stilaan toch vorm te krijgen. Om die toptalenten klaar te stomen voor wat er hen te wachten staat blijkt Club NXT een cruciale troef.

Daar drukte Wout Verlinden de voorbije weken stevig zijn stempel. De 17-jarige verdediger begon het seizoen nog bij de U18, maar verscheen in de laatste drie weken van Club NXT steevast aan de aftrap. Ook in de UEFA Youth League blijkt hij centraal achterin een vaste waarde voor Robin Veldman.

Beloning voor Verlinden

Prestaties die nu resulteren in een nieuw contract tot medio 2026, met een optie tot 2027. Dat maakte de landskampioen zopas via de officiële kanalen bekend. "Dit seizoen liet hij met enkele sterke prestaties zijn waarde blijken voor onze U23", klinkt het onder meer op de clubwebsite van Blauw-Zwart.

Verlinden verhuisde ruim een jaar geleden van KRC Genk naar The Nest in Schiervelde, waar hij onder meer dankzij de afwezigheid van Amine Et Taïbi en Bi Abdoul Kader Yameogo sinds kort dus een basisplaats te pakken heeft. Benieuwd of de Limburger op termijn kan doorgroeien naar de A-kern.

Club NXT is de beste beloftenploeg van België

Meest recent

Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

8
8
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

61
61
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

58
58
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

143
143
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

96
96
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

49
49
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

438
438
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

215
215
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

527
527
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

383
383
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

274
274
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

153
153
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

105
105
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

110
110
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

98
98
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

68
68
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

154
154
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

163
163
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

381
381
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

119
119
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

352
352
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

50
50
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

450
450
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200

Meer sportnieuws