Club Brugge beloont jeugdproduct met nieuw contract

door
Club Brugge beloont jeugdproduct met nieuw contract

In Youth We Trust. Het was jarenlang de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar nu trekt ook Club Brugge alsmaar vaker de kaart van de jeugd. Steeds meer producten van eigen kweken breken door in Jan Breydel. Een trend die Blauw-Zwart graag wil verderzetten.

In de 2-1 zege tegen de Brusselaars van afgelopen zondag kroonden niet alleen Romeo Vermant en Chemsdine Talbi zich tot matchwinnaar, daarnaast kwamen er met Joaquin Seys, Kyriani Sabbe, Jorne Spileers, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele nog tal van telgen uit Westkapelle in actie.

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Visie van Verhaeghe

Hoewel zijn plannen aanvankelijk net iets te hoog gegrepen leken lijkt Bart Verhaeghe zijn ambitie om de helft van de A-ploeg uit zelf opgeleide spelers te laten bestaan zo stilaan toch vorm te krijgen. Om die toptalenten klaar te stomen voor wat er hen te wachten staat blijkt Club NXT een cruciale troef.

Daar drukte Wout Verlinden de voorbije weken stevig zijn stempel. De 17-jarige verdediger begon het seizoen nog bij de U18, maar verscheen in de laatste drie weken van Club NXT steevast aan de aftrap. Ook in de UEFA Youth League blijkt hij centraal achterin een vaste waarde voor Robin Veldman.

Beloning voor Verlinden

Prestaties die nu resulteren in een nieuw contract tot medio 2026, met een optie tot 2027. Dat maakte de landskampioen zopas via de officiële kanalen bekend. "Dit seizoen liet hij met enkele sterke prestaties zijn waarde blijken voor onze U23", klinkt het onder meer op de clubwebsite van Blauw-Zwart.

Verlinden verhuisde ruim een jaar geleden van KRC Genk naar The Nest in Schiervelde, waar hij onder meer dankzij de afwezigheid van Amine Et Taïbi en Bi Abdoul Kader Yameogo sinds kort dus een basisplaats te pakken heeft. Benieuwd of de Limburger op termijn kan doorgroeien naar de A-kern.

Club NXT is de beste beloftenploeg van België

Meest recent

Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

37
37
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

13
13
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

110
110
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

38
38
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

78
78
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

157
157
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

44
44
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

53
53
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

17
17
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

51
51
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

74
74
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

138
138
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

292
292
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

93
93
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

94
94
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

89
89
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

106
106
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

123
123
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

93
93
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

119
119
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

268
268
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

164
164
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

172
172

Meer sportnieuws