Anderlecht krijgt onheilspellend nieuws over Vertonghen

door
Anderlecht krijgt onheilspellend nieuws over Vertonghen

De problemen zijn legio bij Anderlecht, maar samen met het gebrek aan creativiteit valt toch vooral de wankele verdediging in het Lotto Park op. Nadat de voorbije weken Zanka volledig door de mand viel bleek Leander Dendoncker een rij achteruit trekken zondag tegen Club Brugge alvast niet de oplossing. En dus blijft het wachten op Jan Vertonghen.

Aanvankelijk hoopte Paars-Wit nog dat diens blessure niet te ernstig was, maar intussen vertoeft de aanvoerder al bijna drie maanden in de ziekenboeg. Een groot probleem voor David Hubert, te meer omdat de spoeling centraal achterin erg dun oogt. De kans lijkt dan ook groot dat Jesper Fredberg in januari op zoek gaat naar defensieve versterking. Hier en daar klinkt het zelfs reeds dat ook Vertonghen zelf pas dan zijn comeback zal kunnen vieren.

LEES OOK: 'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Vertonghen zet stappen

Het Laatste Nieuws verschaft nu nog eens een update over de 37-jarige recordinternational, die aan de kant staat wegens overbelasting van de achillespezen. Een blessure die blijkbaar traag geneest. "Tendinopathie is een proces van lange adem", bevestigt doctor in de kinesitherapie en sportkinesitherapeut Bart Dingenen. Dat de Brusselaars nog altijd geen exacte datum kunnen plakken op de terugkeer van Vertonghen verbaast hem dan ook niets.

"Er zijn geen shortcuts om iemand met tendinopathie sneller op te lappen. Het helingsproces is traag. Als je te snel wilt gaan in de revalidatie, riskeer je om telkens weer een stap achteruit te zetten", luidt het nog. Wel zouden de oefeningen die Vertonghen de afgelopen weken onder meer Lieven Maesschalck deed om zijn pezen te versterken stilaan hun vruchten moeten afwerpen. Momenteel zou hij alvast alweer aan het lopen zijn, zij het niet pijnvrij.

Rentree na nieuwjaar?

"Pas als dat het geval is, kan hij de volgende stap in het proces zetten", vervolgt HLN. Alvorens zijn rentree te kunnen vieren moet Vertonghen, die dus nog steeds veel werk voor de boeg heeft, bijvoorbeeld aansluiten op de groepstraining. Alleen de meest optimistische bronnen geloven dan ook nog dat hij nog voor nieuwjaar in actie zal komen. Wellicht zal het dus toch nog een tijdje duren vooraleer Hubert opnieuw kan rekenen op zijn verlengstuk.

Een opdoffer van formaat, ook voor Vertonghen zelf. Na het EK twijfelde hij vorige zomer lang om zijn schoenen aan de haak te hangen, maar uiteindelijk tekende hij alsnog voor een jaartje bij. De inspanningen die hij leverde om van de partij te zijn in Duitsland én tijdig klaar te geraken voor de competitiestart eisen nu echter hun tol. Vermits een operatie sowieso in één klap het einde van zijn carrière zou betekenen blijkt dat scenario niet aan de orde.

Anderlecht wacht af

Voorlopig althans. "Op dit moment", voegt de krant er namelijk fijntjes aan toe. Hoewel hij zijn rol als leider in de kleedkamer blijft vertolken zou Vertonghen er alleszins uitermate teneergeslagen bijlopen in Neerpede. "Dat de rehabilitatie minder snel verloopt dan hij zelf zou willen, valt van zijn gezicht af te lezen", klinkt het. Wie weet vindt Vertonghen, die niet onder druk wordt gezet door Anderlecht, het straks dus allemaal niet meer de moeite waard.

Denkt u dat Vertonghen snel weer topfit zal zijn?

Meest recent

Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

0
0
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

1
1
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

19
19
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

27
27
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

66
66
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

76
76
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

30
30
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

31
31
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

55
55
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

394
394
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

90
90
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

87
87
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

99
99
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

153
153
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

33
33
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

228
228
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

58
58
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

57
57
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

231
231
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

91
91
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

50
50
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

66
66
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

101
101
El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

143
143
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

124
124

Meer sportnieuws