Anderlecht krijgt onheilspellend nieuws over Vertonghen

door
Anderlecht krijgt onheilspellend nieuws over Vertonghen

De problemen zijn legio bij Anderlecht, maar samen met het gebrek aan creativiteit valt toch vooral de wankele verdediging in het Lotto Park op. Nadat de voorbije weken Zanka volledig door de mand viel bleek Leander Dendoncker een rij achteruit trekken zondag tegen Club Brugge alvast niet de oplossing. En dus blijft het wachten op Jan Vertonghen.

Aanvankelijk hoopte Paars-Wit nog dat diens blessure niet te ernstig was, maar intussen vertoeft de aanvoerder al bijna drie maanden in de ziekenboeg. Een groot probleem voor David Hubert, te meer omdat de spoeling centraal achterin erg dun oogt. De kans lijkt dan ook groot dat Jesper Fredberg in januari op zoek gaat naar defensieve versterking. Hier en daar klinkt het zelfs reeds dat ook Vertonghen zelf pas dan zijn comeback zal kunnen vieren.

LEES OOK: Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Vertonghen zet stappen

Het Laatste Nieuws verschaft nu nog eens een update over de 37-jarige recordinternational, die aan de kant staat wegens overbelasting van de achillespezen. Een blessure die blijkbaar traag geneest. "Tendinopathie is een proces van lange adem", bevestigt doctor in de kinesitherapie en sportkinesitherapeut Bart Dingenen. Dat de Brusselaars nog altijd geen exacte datum kunnen plakken op de terugkeer van Vertonghen verbaast hem dan ook niets.

"Er zijn geen shortcuts om iemand met tendinopathie sneller op te lappen. Het helingsproces is traag. Als je te snel wilt gaan in de revalidatie, riskeer je om telkens weer een stap achteruit te zetten", luidt het nog. Wel zouden de oefeningen die Vertonghen de afgelopen weken onder meer Lieven Maesschalck deed om zijn pezen te versterken stilaan hun vruchten moeten afwerpen. Momenteel zou hij alvast alweer aan het lopen zijn, zij het niet pijnvrij.

Rentree na nieuwjaar?

"Pas als dat het geval is, kan hij de volgende stap in het proces zetten", vervolgt HLN. Alvorens zijn rentree te kunnen vieren moet Vertonghen, die dus nog steeds veel werk voor de boeg heeft, bijvoorbeeld aansluiten op de groepstraining. Alleen de meest optimistische bronnen geloven dan ook nog dat hij nog voor nieuwjaar in actie zal komen. Wellicht zal het dus toch nog een tijdje duren vooraleer Hubert opnieuw kan rekenen op zijn verlengstuk.

Een opdoffer van formaat, ook voor Vertonghen zelf. Na het EK twijfelde hij vorige zomer lang om zijn schoenen aan de haak te hangen, maar uiteindelijk tekende hij alsnog voor een jaartje bij. De inspanningen die hij leverde om van de partij te zijn in Duitsland én tijdig klaar te geraken voor de competitiestart eisen nu echter hun tol. Vermits een operatie sowieso in één klap het einde van zijn carrière zou betekenen blijkt dat scenario niet aan de orde.

Anderlecht wacht af

Voorlopig althans. "Op dit moment", voegt de krant er namelijk fijntjes aan toe. Hoewel hij zijn rol als leider in de kleedkamer blijft vertolken zou Vertonghen er alleszins uitermate teneergeslagen bijlopen in Neerpede. "Dat de rehabilitatie minder snel verloopt dan hij zelf zou willen, valt van zijn gezicht af te lezen", klinkt het. Wie weet vindt Vertonghen, die niet onder druk wordt gezet door Anderlecht, het straks dus allemaal niet meer de moeite waard.

Denkt u dat Vertonghen snel weer topfit zal zijn?

Meest recent

Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

14
14
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

17
17
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

21
21
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

241
241
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

66
66
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

458
458
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

357
357
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

55
55
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

65
65
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

682
682
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

485
485
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

109
109
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

304
304
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

28
28
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

89
89
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

34
34
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

262
262
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

224
224
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

106
106
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

76
76
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

526
526
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

146
146
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

105
105
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

121
121
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

101
101

Meer sportnieuws