Anderlecht krijgt onheilspellend nieuws over Vertonghen

door
Anderlecht krijgt onheilspellend nieuws over Vertonghen

De problemen zijn legio bij Anderlecht, maar samen met het gebrek aan creativiteit valt toch vooral de wankele verdediging in het Lotto Park op. Nadat de voorbije weken Zanka volledig door de mand viel bleek Leander Dendoncker een rij achteruit trekken zondag tegen Club Brugge alvast niet de oplossing. En dus blijft het wachten op Jan Vertonghen.

Aanvankelijk hoopte Paars-Wit nog dat diens blessure niet te ernstig was, maar intussen vertoeft de aanvoerder al bijna drie maanden in de ziekenboeg. Een groot probleem voor David Hubert, te meer omdat de spoeling centraal achterin erg dun oogt. De kans lijkt dan ook groot dat Jesper Fredberg in januari op zoek gaat naar defensieve versterking. Hier en daar klinkt het zelfs reeds dat ook Vertonghen zelf pas dan zijn comeback zal kunnen vieren.

LEES OOK: Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Vertonghen zet stappen

Het Laatste Nieuws verschaft nu nog eens een update over de 37-jarige recordinternational, die aan de kant staat wegens overbelasting van de achillespezen. Een blessure die blijkbaar traag geneest. "Tendinopathie is een proces van lange adem", bevestigt doctor in de kinesitherapie en sportkinesitherapeut Bart Dingenen. Dat de Brusselaars nog altijd geen exacte datum kunnen plakken op de terugkeer van Vertonghen verbaast hem dan ook niets.

"Er zijn geen shortcuts om iemand met tendinopathie sneller op te lappen. Het helingsproces is traag. Als je te snel wilt gaan in de revalidatie, riskeer je om telkens weer een stap achteruit te zetten", luidt het nog. Wel zouden de oefeningen die Vertonghen de afgelopen weken onder meer Lieven Maesschalck deed om zijn pezen te versterken stilaan hun vruchten moeten afwerpen. Momenteel zou hij alvast alweer aan het lopen zijn, zij het niet pijnvrij.

Rentree na nieuwjaar?

"Pas als dat het geval is, kan hij de volgende stap in het proces zetten", vervolgt HLN. Alvorens zijn rentree te kunnen vieren moet Vertonghen, die dus nog steeds veel werk voor de boeg heeft, bijvoorbeeld aansluiten op de groepstraining. Alleen de meest optimistische bronnen geloven dan ook nog dat hij nog voor nieuwjaar in actie zal komen. Wellicht zal het dus toch nog een tijdje duren vooraleer Hubert opnieuw kan rekenen op zijn verlengstuk.

Een opdoffer van formaat, ook voor Vertonghen zelf. Na het EK twijfelde hij vorige zomer lang om zijn schoenen aan de haak te hangen, maar uiteindelijk tekende hij alsnog voor een jaartje bij. De inspanningen die hij leverde om van de partij te zijn in Duitsland én tijdig klaar te geraken voor de competitiestart eisen nu echter hun tol. Vermits een operatie sowieso in één klap het einde van zijn carrière zou betekenen blijkt dat scenario niet aan de orde.

Anderlecht wacht af

Voorlopig althans. "Op dit moment", voegt de krant er namelijk fijntjes aan toe. Hoewel hij zijn rol als leider in de kleedkamer blijft vertolken zou Vertonghen er alleszins uitermate teneergeslagen bijlopen in Neerpede. "Dat de rehabilitatie minder snel verloopt dan hij zelf zou willen, valt van zijn gezicht af te lezen", klinkt het. Wie weet vindt Vertonghen, die niet onder druk wordt gezet door Anderlecht, het straks dus allemaal niet meer de moeite waard.

Denkt u dat Vertonghen snel weer topfit zal zijn?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

15
15
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

18
18
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

35
35
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

19
19
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

22
22
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

108
108
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

50
50
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

28
28
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

157
157
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

27
27
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

541
541
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

231
231
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

189
189
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

91
91
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

103
103
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

106
106
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

694
694
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

183
183
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

321
321
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

673
673
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

281
281
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

98
98
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws