Anderlecht krijgt onheilspellend nieuws over Vertonghen

door
Anderlecht krijgt onheilspellend nieuws over Vertonghen

De problemen zijn legio bij Anderlecht, maar samen met het gebrek aan creativiteit valt toch vooral de wankele verdediging in het Lotto Park op. Nadat de voorbije weken Zanka volledig door de mand viel bleek Leander Dendoncker een rij achteruit trekken zondag tegen Club Brugge alvast niet de oplossing. En dus blijft het wachten op Jan Vertonghen.

Aanvankelijk hoopte Paars-Wit nog dat diens blessure niet te ernstig was, maar intussen vertoeft de aanvoerder al bijna drie maanden in de ziekenboeg. Een groot probleem voor David Hubert, te meer omdat de spoeling centraal achterin erg dun oogt. De kans lijkt dan ook groot dat Jesper Fredberg in januari op zoek gaat naar defensieve versterking. Hier en daar klinkt het zelfs reeds dat ook Vertonghen zelf pas dan zijn comeback zal kunnen vieren.

LEES OOK: Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Vertonghen zet stappen

Het Laatste Nieuws verschaft nu nog eens een update over de 37-jarige recordinternational, die aan de kant staat wegens overbelasting van de achillespezen. Een blessure die blijkbaar traag geneest. "Tendinopathie is een proces van lange adem", bevestigt doctor in de kinesitherapie en sportkinesitherapeut Bart Dingenen. Dat de Brusselaars nog altijd geen exacte datum kunnen plakken op de terugkeer van Vertonghen verbaast hem dan ook niets.

"Er zijn geen shortcuts om iemand met tendinopathie sneller op te lappen. Het helingsproces is traag. Als je te snel wilt gaan in de revalidatie, riskeer je om telkens weer een stap achteruit te zetten", luidt het nog. Wel zouden de oefeningen die Vertonghen de afgelopen weken onder meer Lieven Maesschalck deed om zijn pezen te versterken stilaan hun vruchten moeten afwerpen. Momenteel zou hij alvast alweer aan het lopen zijn, zij het niet pijnvrij.

Rentree na nieuwjaar?

"Pas als dat het geval is, kan hij de volgende stap in het proces zetten", vervolgt HLN. Alvorens zijn rentree te kunnen vieren moet Vertonghen, die dus nog steeds veel werk voor de boeg heeft, bijvoorbeeld aansluiten op de groepstraining. Alleen de meest optimistische bronnen geloven dan ook nog dat hij nog voor nieuwjaar in actie zal komen. Wellicht zal het dus toch nog een tijdje duren vooraleer Hubert opnieuw kan rekenen op zijn verlengstuk.

Een opdoffer van formaat, ook voor Vertonghen zelf. Na het EK twijfelde hij vorige zomer lang om zijn schoenen aan de haak te hangen, maar uiteindelijk tekende hij alsnog voor een jaartje bij. De inspanningen die hij leverde om van de partij te zijn in Duitsland én tijdig klaar te geraken voor de competitiestart eisen nu echter hun tol. Vermits een operatie sowieso in één klap het einde van zijn carrière zou betekenen blijkt dat scenario niet aan de orde.

Anderlecht wacht af

Voorlopig althans. "Op dit moment", voegt de krant er namelijk fijntjes aan toe. Hoewel hij zijn rol als leider in de kleedkamer blijft vertolken zou Vertonghen er alleszins uitermate teneergeslagen bijlopen in Neerpede. "Dat de rehabilitatie minder snel verloopt dan hij zelf zou willen, valt van zijn gezicht af te lezen", klinkt het. Wie weet vindt Vertonghen, die niet onder druk wordt gezet door Anderlecht, het straks dus allemaal niet meer de moeite waard.

Denkt u dat Vertonghen snel weer topfit zal zijn?

Meest recent

Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

14
14
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

9
9
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

112
112
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

99
99
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

107
107
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

73
73
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

287
287
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

144
144
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

136
136
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

383
383
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

135
135
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

146
146
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

252
252
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

246
246
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

317
317
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

131
131
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

181
181
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

116
116
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

271
271
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

43
43
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

182
182
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

342
342

Meer sportnieuws