Anderlecht krijgt onheilspellend nieuws over Vertonghen

door
Anderlecht krijgt onheilspellend nieuws over Vertonghen

De problemen zijn legio bij Anderlecht, maar samen met het gebrek aan creativiteit valt toch vooral de wankele verdediging in het Lotto Park op. Nadat de voorbije weken Zanka volledig door de mand viel bleek Leander Dendoncker een rij achteruit trekken zondag tegen Club Brugge alvast niet de oplossing. En dus blijft het wachten op Jan Vertonghen.

Aanvankelijk hoopte Paars-Wit nog dat diens blessure niet te ernstig was, maar intussen vertoeft de aanvoerder al bijna drie maanden in de ziekenboeg. Een groot probleem voor David Hubert, te meer omdat de spoeling centraal achterin erg dun oogt. De kans lijkt dan ook groot dat Jesper Fredberg in januari op zoek gaat naar defensieve versterking. Hier en daar klinkt het zelfs reeds dat ook Vertonghen zelf pas dan zijn comeback zal kunnen vieren.

LEES OOK: Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Vertonghen zet stappen

Het Laatste Nieuws verschaft nu nog eens een update over de 37-jarige recordinternational, die aan de kant staat wegens overbelasting van de achillespezen. Een blessure die blijkbaar traag geneest. "Tendinopathie is een proces van lange adem", bevestigt doctor in de kinesitherapie en sportkinesitherapeut Bart Dingenen. Dat de Brusselaars nog altijd geen exacte datum kunnen plakken op de terugkeer van Vertonghen verbaast hem dan ook niets.

"Er zijn geen shortcuts om iemand met tendinopathie sneller op te lappen. Het helingsproces is traag. Als je te snel wilt gaan in de revalidatie, riskeer je om telkens weer een stap achteruit te zetten", luidt het nog. Wel zouden de oefeningen die Vertonghen de afgelopen weken onder meer Lieven Maesschalck deed om zijn pezen te versterken stilaan hun vruchten moeten afwerpen. Momenteel zou hij alvast alweer aan het lopen zijn, zij het niet pijnvrij.

Rentree na nieuwjaar?

"Pas als dat het geval is, kan hij de volgende stap in het proces zetten", vervolgt HLN. Alvorens zijn rentree te kunnen vieren moet Vertonghen, die dus nog steeds veel werk voor de boeg heeft, bijvoorbeeld aansluiten op de groepstraining. Alleen de meest optimistische bronnen geloven dan ook nog dat hij nog voor nieuwjaar in actie zal komen. Wellicht zal het dus toch nog een tijdje duren vooraleer Hubert opnieuw kan rekenen op zijn verlengstuk.

Een opdoffer van formaat, ook voor Vertonghen zelf. Na het EK twijfelde hij vorige zomer lang om zijn schoenen aan de haak te hangen, maar uiteindelijk tekende hij alsnog voor een jaartje bij. De inspanningen die hij leverde om van de partij te zijn in Duitsland én tijdig klaar te geraken voor de competitiestart eisen nu echter hun tol. Vermits een operatie sowieso in één klap het einde van zijn carrière zou betekenen blijkt dat scenario niet aan de orde.

Anderlecht wacht af

Voorlopig althans. "Op dit moment", voegt de krant er namelijk fijntjes aan toe. Hoewel hij zijn rol als leider in de kleedkamer blijft vertolken zou Vertonghen er alleszins uitermate teneergeslagen bijlopen in Neerpede. "Dat de rehabilitatie minder snel verloopt dan hij zelf zou willen, valt van zijn gezicht af te lezen", klinkt het. Wie weet vindt Vertonghen, die niet onder druk wordt gezet door Anderlecht, het straks dus allemaal niet meer de moeite waard.

Denkt u dat Vertonghen snel weer topfit zal zijn?

Meest recent

AA Gent slikt bittere pil: zware blessure toptalent

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

1
1
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

53
53
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

86
86
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

69
69
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

343
343
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

196
196
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

123
123
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

110
110
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

159
159
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

55
55
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

555
555
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

47
47
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

65
65
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

89
89
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

381
381
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

56
56
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

100
100
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

160
160
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

341
341
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

350
350
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

265
265
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

119
119
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

205
205

Meer sportnieuws