Sébastien Pocognoli strijkt tegen haren van Union SG in

door
Sébastien Pocognoli strijkt tegen haren van Union SG in

Komt het nog goed tussen Sébastien Pocognoli en Union SG? De oefenmeester staat zwaar onder druk na de tegenvallende resultaten van dit seizoen. De oefenmeester werd de opvolger van succescoach Alexander Blessin en heeft moeite de goede vorm te vinden.

Zowel in de competitie als in Europa draait het vierkant voor Union SG. Afgelopen speeldag werd in eigen huis verloren van laagvlieger Cercle Brugge. De supporters beginnen te moren en riepen al om het ontslag van Pocognoli. De T1 grijpt nu naar een onverwachte oplossing om redding te brengen. 

LEES OOK: 'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Tegen de club in

Tegenover L’Avenir bevestigde Pocognoli dat Loïc Lapoussin weer bij de selectie van de A-kern zal worden gehaald. De middenvelder zit al geruime tijd bij de B-kern van de Brusselaars. Afgelopen zomer kon er geen transfer worden gerealiseerd en sindsdien speelt hij bij de U21 van Union in Eerste Nationale.

Daar bleef Lapoussin naar verluidt erg professioneel en doet hij het ook niet onaardig. Pocognoli strijkt nu tegen de haren van Union SG in en haalt hem naar de kern voor de bekermatch tegen KAS Eupen. “Hij was verrast om terug te keren, maar het was een goede verrassing”, zei Pocognoli.

Poco is de baas

Pocognoli laat bij Union SG duidelijk zien wie de baas is. “Het komt erop neer dat Lapoussin op mijn verzoek weer naar de A-kern wordt geheveld, ook al respecteer ik alle beslissingen van de club. Hij is zeer gemotiveerd en het is een geweldige kans voor hem om het plezier om het hoogste niveau te hervatten.”

Lapoussin was jarenlang een sterkhouder op het middenveld van Union SG, maar na afgelopen zomermercato kwam er ruis op de relatie. Nu wordt hij door Pocognoli weer naar de selectie gehaald voor de bekerclash tegen KAS Eupen. “Hij zal terug in de selectie zitten voor de match tegen KAS Eupen”, klinkt het.

Een goede keuze van Pocognoli?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

166
166
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

49
49
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

37
37
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

263
263
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

362
362
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

292
292
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

407
407
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

636
636
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

787
787
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

510
510
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1241
1241
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

799
799
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

453
453
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1131
1131
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

231
231
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

156
156
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

674
674
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

927
927
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1544
1544

Meer sportnieuws