Niet normaal: énorme ramp in zicht voor Club Brugge

door
Niet normaal: énorme ramp in zicht voor Club Brugge

Club Brugge worstelt dit seizoen met efficiëntie voor het doel, ondanks dat het team vaak de betere ploeg is. Hoewel ze regelmatig veel kansen creëren, ontbreekt het aan scherpte om die om te zetten in doelpunten. Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, wijzen op het gebrek aan 'killers' om wedstrijden vroegtijdig te beslissen, wat hen eerder tegen grote clubs als Dortmund en AC Milan al zuur opbrak.

Club Brugge staat zelfs pas twaalfde qua efficiëntie in de Jupiler Pro League, met een schamele 10% van de doelkansen die resulteren in een doelpunt. Hans Vanaken blinkt individueel nog het meest uit qua scorend vermogen, maar een échte afmaker lijkt broodnodig in de komende wintermercato om hun kampioensambities levend te houden.

LEES OOK: Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge moet leren om de wedstrijd sneller te beslissen

Anderlecht mocht blij zijn dat Club Brugge nog altijd zijn efficiëntie niet heeft gevonden. Al bij de rust had een 3-0 niet misstaan en een afstraffing voor paars-wist was mogelijk.

Niet toevallig was doelman Colin Coosemans de beste speler van Anderlecht. Op het einde was het zelfs nog even bibberen voor Club Brugge na wat powerplay van Anderlecht, maar uiteindelijk won de thuisploeg toch met 2-1.

“Ze moeten nog altijd leren om een wedstrijd sneller te beslissen, hè”, stelde Hein Vanhaezebrouck vast in Het Nieuwsblad. De analist merkte op dat Club Brugge ook tegen Borussia Dortmund en AC Milan meerdere kansen liet liggen, met de gekende gevolgen.

“En nu lieten ze opnieuw na om op de omschakeling de 3-0 te maken, waardoor ze zich nog in nesten werkten.”

4 ploegen scoren meer goals dan Club Brugge

Het elftal van Nicky Hayen toonde zich in alles de betere van Anderlecht, maar miste kans na kans. Na de wedstrijd tegen Sporting gaf Simon Mignolet toe dat de kansen afmaken eigenlijk het verhaal van het hele seizoen is.

Ook Maxim De Cuyper maakte dezelfde vaststelling. “We moeten echt efficiënter zijn. Als we met 5-0 winnen, zegt niemand er iets van.”

De vraag wordt gesteld of Club Brugge dié kwaliteiten wel heeft, of er genoeg aanvallende ‘killers’ in de ploeg zijn. Blauw-Zwart scoorde dit seizoen 20 doelpunten en staat daarmee op een vijfde plaats in de Jupiler Pro League.

KVC Westerlo (21), Antwerp FC (24), KRC Genk (26) en KV Mechelen (26) zijn de vier ploegen die meer doelpunten maakten dan de regerende Belgische kampioen.

Meeste kansen maar pas twaalfde efficiëntste ploeg in België

De gebrekkige aanvallende efficiëntie van Club Brugge wordt duidelijk bij het zien van het aantal doelkansen dit seizoen.

Blauw-Zwart telt namelijk 209 doelpogingen en staat daarmee afgetekend op de eerste plaats, voor KRC Genk (198), KVC Westerlo (182), Charleroi (172) en Union SG (171).

Club Brugge heeft zelfs meer dan dubbel zoveel doelkansen als Beerschot (101), die het minst doelpogingen creëert in de Jupiler Pro League.

Bijgevolg bevindt Club Brugge zich in de lage middenmoot op het gebied van efficiëntie (doelpunten/doelkansen). De ploeg van Nicky Hayen is met een efficiëntie van amper 10% pas de twaalfde efficiëntste ploeg van het land.

Ter vergelijking: KV Mechelen (17%), Antwerp FC (14%), AA Gent (14%), FCV Dender (14%) en KRC Genk (13%) zijn de vijf efficiëntste ploegen van de Belgische competitie.

Vanaken is de enige killer van Club Brugge

Club Brugge is niet efficiënt als collectief, maar ook individueel zijn er geen echte goalgetters in de selectie te vinden.

Andreas Skov Olsen krijgt dit seizoen bakken kritiek over zich heen, maar de Deen scoort het regelmatigst met 0,52 doelpunt per 90 minuten. Daarmee is hij zelfs de vijfde vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League.

Na Skov Olsen volgt Gustaf Nilsson, die met 0,34 doelpunt per 90 minuten de 22ste plaats bezet in de Belgische competitie. Qua efficiëntie is Hans Vanaken (20%) de beste man van blauw-zwart en tevens de zestiende in de Jupiler Pro League.

Na Vanaken is Skov Olsen (13,7%) de tweede efficiëntste speler van Club Brugge, in de algemene rangschikking staat hij wel pas op nummer 46 (!). Een echte killer is dus geen overbodige luxe voor de West-Vlamingen in de komende wintermercato.

Club Brugge moet een nieuwe spits halen in januari

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

170
170
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

38
38
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

33
33
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

126
126
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

434
434
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

178
178
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

493
493
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

322
322
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

225
225
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

21
21
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

68
68
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

345
345
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

88
88
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

32
32
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1624
1624
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

327
327
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

260
260
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

150
150
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

229
229
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

92
92
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

150
150
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

500
500
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

299
299
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

90
90

Meer sportnieuws