Niet normaal: énorme ramp in zicht voor Club Brugge

door
Niet normaal: énorme ramp in zicht voor Club Brugge

Club Brugge worstelt dit seizoen met efficiëntie voor het doel, ondanks dat het team vaak de betere ploeg is. Hoewel ze regelmatig veel kansen creëren, ontbreekt het aan scherpte om die om te zetten in doelpunten. Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, wijzen op het gebrek aan 'killers' om wedstrijden vroegtijdig te beslissen, wat hen eerder tegen grote clubs als Dortmund en AC Milan al zuur opbrak.

Club Brugge staat zelfs pas twaalfde qua efficiëntie in de Jupiler Pro League, met een schamele 10% van de doelkansen die resulteren in een doelpunt. Hans Vanaken blinkt individueel nog het meest uit qua scorend vermogen, maar een échte afmaker lijkt broodnodig in de komende wintermercato om hun kampioensambities levend te houden.

LEES OOK: Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

Club Brugge moet leren om de wedstrijd sneller te beslissen

Anderlecht mocht blij zijn dat Club Brugge nog altijd zijn efficiëntie niet heeft gevonden. Al bij de rust had een 3-0 niet misstaan en een afstraffing voor paars-wist was mogelijk.

Niet toevallig was doelman Colin Coosemans de beste speler van Anderlecht. Op het einde was het zelfs nog even bibberen voor Club Brugge na wat powerplay van Anderlecht, maar uiteindelijk won de thuisploeg toch met 2-1.

“Ze moeten nog altijd leren om een wedstrijd sneller te beslissen, hè”, stelde Hein Vanhaezebrouck vast in Het Nieuwsblad. De analist merkte op dat Club Brugge ook tegen Borussia Dortmund en AC Milan meerdere kansen liet liggen, met de gekende gevolgen.

“En nu lieten ze opnieuw na om op de omschakeling de 3-0 te maken, waardoor ze zich nog in nesten werkten.”

4 ploegen scoren meer goals dan Club Brugge

Het elftal van Nicky Hayen toonde zich in alles de betere van Anderlecht, maar miste kans na kans. Na de wedstrijd tegen Sporting gaf Simon Mignolet toe dat de kansen afmaken eigenlijk het verhaal van het hele seizoen is.

Ook Maxim De Cuyper maakte dezelfde vaststelling. “We moeten echt efficiënter zijn. Als we met 5-0 winnen, zegt niemand er iets van.”

De vraag wordt gesteld of Club Brugge dié kwaliteiten wel heeft, of er genoeg aanvallende ‘killers’ in de ploeg zijn. Blauw-Zwart scoorde dit seizoen 20 doelpunten en staat daarmee op een vijfde plaats in de Jupiler Pro League.

KVC Westerlo (21), Antwerp FC (24), KRC Genk (26) en KV Mechelen (26) zijn de vier ploegen die meer doelpunten maakten dan de regerende Belgische kampioen.

Meeste kansen maar pas twaalfde efficiëntste ploeg in België

De gebrekkige aanvallende efficiëntie van Club Brugge wordt duidelijk bij het zien van het aantal doelkansen dit seizoen.

Blauw-Zwart telt namelijk 209 doelpogingen en staat daarmee afgetekend op de eerste plaats, voor KRC Genk (198), KVC Westerlo (182), Charleroi (172) en Union SG (171).

Club Brugge heeft zelfs meer dan dubbel zoveel doelkansen als Beerschot (101), die het minst doelpogingen creëert in de Jupiler Pro League.

Bijgevolg bevindt Club Brugge zich in de lage middenmoot op het gebied van efficiëntie (doelpunten/doelkansen). De ploeg van Nicky Hayen is met een efficiëntie van amper 10% pas de twaalfde efficiëntste ploeg van het land.

Ter vergelijking: KV Mechelen (17%), Antwerp FC (14%), AA Gent (14%), FCV Dender (14%) en KRC Genk (13%) zijn de vijf efficiëntste ploegen van de Belgische competitie.

Vanaken is de enige killer van Club Brugge

Club Brugge is niet efficiënt als collectief, maar ook individueel zijn er geen echte goalgetters in de selectie te vinden.

Andreas Skov Olsen krijgt dit seizoen bakken kritiek over zich heen, maar de Deen scoort het regelmatigst met 0,52 doelpunt per 90 minuten. Daarmee is hij zelfs de vijfde vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League.

Na Skov Olsen volgt Gustaf Nilsson, die met 0,34 doelpunt per 90 minuten de 22ste plaats bezet in de Belgische competitie. Qua efficiëntie is Hans Vanaken (20%) de beste man van blauw-zwart en tevens de zestiende in de Jupiler Pro League.

Na Vanaken is Skov Olsen (13,7%) de tweede efficiëntste speler van Club Brugge, in de algemene rangschikking staat hij wel pas op nummer 46 (!). Een echte killer is dus geen overbodige luxe voor de West-Vlamingen in de komende wintermercato.

Club Brugge moet een nieuwe spits halen in januari

Meest recent

"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

16
16
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

18
18
Club verliest steunpilaar: absolute topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

195
195
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

28
28
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

61
61
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

99
99
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

23
23
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

93
93
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

94
94
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

48
48
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

108
108
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

161
161
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

224
224
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

82
82
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

500
500
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

148
148
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

169
169
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

362
362
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

148
148
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

159
159
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

76
76
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

113
113
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

351
351
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

257
257
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

175
175

Meer sportnieuws