Niet normaal: énorme ramp in zicht voor Club Brugge

1072 stemmen
Niet normaal: énorme ramp in zicht voor Club Brugge

Club Brugge worstelt dit seizoen met efficiëntie voor het doel, ondanks dat het team vaak de betere ploeg is. Hoewel ze regelmatig veel kansen creëren, ontbreekt het aan scherpte om die om te zetten in doelpunten. Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, wijzen op het gebrek aan 'killers' om wedstrijden vroegtijdig te beslissen, wat hen eerder tegen grote clubs als Dortmund en AC Milan al zuur opbrak.

Club Brugge staat zelfs pas twaalfde qua efficiëntie in de Jupiler Pro League, met een schamele 10% van de doelkansen die resulteren in een doelpunt. Hans Vanaken blinkt individueel nog het meest uit qua scorend vermogen, maar een échte afmaker lijkt broodnodig in de komende wintermercato om hun kampioensambities levend te houden.

LEES OOK: Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge moet leren om de wedstrijd sneller te beslissen

Anderlecht mocht blij zijn dat Club Brugge nog altijd zijn efficiëntie niet heeft gevonden. Al bij de rust had een 3-0 niet misstaan en een afstraffing voor paars-wist was mogelijk.

Niet toevallig was doelman Colin Coosemans de beste speler van Anderlecht. Op het einde was het zelfs nog even bibberen voor Club Brugge na wat powerplay van Anderlecht, maar uiteindelijk won de thuisploeg toch met 2-1.

“Ze moeten nog altijd leren om een wedstrijd sneller te beslissen, hè”, stelde Hein Vanhaezebrouck vast in Het Nieuwsblad. De analist merkte op dat Club Brugge ook tegen Borussia Dortmund en AC Milan meerdere kansen liet liggen, met de gekende gevolgen.

“En nu lieten ze opnieuw na om op de omschakeling de 3-0 te maken, waardoor ze zich nog in nesten werkten.”

4 ploegen scoren meer goals dan Club Brugge

Het elftal van Nicky Hayen toonde zich in alles de betere van Anderlecht, maar miste kans na kans. Na de wedstrijd tegen Sporting gaf Simon Mignolet toe dat de kansen afmaken eigenlijk het verhaal van het hele seizoen is.

Ook Maxim De Cuyper maakte dezelfde vaststelling. “We moeten echt efficiënter zijn. Als we met 5-0 winnen, zegt niemand er iets van.”

De vraag wordt gesteld of Club Brugge dié kwaliteiten wel heeft, of er genoeg aanvallende ‘killers’ in de ploeg zijn. Blauw-Zwart scoorde dit seizoen 20 doelpunten en staat daarmee op een vijfde plaats in de Jupiler Pro League.

KVC Westerlo (21), Antwerp FC (24), KRC Genk (26) en KV Mechelen (26) zijn de vier ploegen die meer doelpunten maakten dan de regerende Belgische kampioen.

Meeste kansen maar pas twaalfde efficiëntste ploeg in België

De gebrekkige aanvallende efficiëntie van Club Brugge wordt duidelijk bij het zien van het aantal doelkansen dit seizoen.

Blauw-Zwart telt namelijk 209 doelpogingen en staat daarmee afgetekend op de eerste plaats, voor KRC Genk (198), KVC Westerlo (182), Charleroi (172) en Union SG (171).

Club Brugge heeft zelfs meer dan dubbel zoveel doelkansen als Beerschot (101), die het minst doelpogingen creëert in de Jupiler Pro League.

Bijgevolg bevindt Club Brugge zich in de lage middenmoot op het gebied van efficiëntie (doelpunten/doelkansen). De ploeg van Nicky Hayen is met een efficiëntie van amper 10% pas de twaalfde efficiëntste ploeg van het land.

Ter vergelijking: KV Mechelen (17%), Antwerp FC (14%), AA Gent (14%), FCV Dender (14%) en KRC Genk (13%) zijn de vijf efficiëntste ploegen van de Belgische competitie.

Vanaken is de enige killer van Club Brugge

Club Brugge is niet efficiënt als collectief, maar ook individueel zijn er geen echte goalgetters in de selectie te vinden.

Andreas Skov Olsen krijgt dit seizoen bakken kritiek over zich heen, maar de Deen scoort het regelmatigst met 0,52 doelpunt per 90 minuten. Daarmee is hij zelfs de vijfde vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League.

Na Skov Olsen volgt Gustaf Nilsson, die met 0,34 doelpunt per 90 minuten de 22ste plaats bezet in de Belgische competitie. Qua efficiëntie is Hans Vanaken (20%) de beste man van blauw-zwart en tevens de zestiende in de Jupiler Pro League.

Na Vanaken is Skov Olsen (13,7%) de tweede efficiëntste speler van Club Brugge, in de algemene rangschikking staat hij wel pas op nummer 46 (!). Een echte killer is dus geen overbodige luxe voor de West-Vlamingen in de komende wintermercato.

Club Brugge moet een nieuwe spits halen in januari

Meest recent

Lardot fileert Play-Offs: twéé grote arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

49
49
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

276
276
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

82
82
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

604
604
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

500
500
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

202
202
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

82
82
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

73
73
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

268
268
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

340
340
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

435
435
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

124
124
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

438
438
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

199
199
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

171
171
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

487
487
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

197
197
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

741
741
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

69
69
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

142
142
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1638
1638
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

303
303
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

154
154
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

190
190
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

268
268

Meer sportnieuws