Niet normaal: énorme ramp in zicht voor Club Brugge

door
Niet normaal: énorme ramp in zicht voor Club Brugge

Club Brugge worstelt dit seizoen met efficiëntie voor het doel, ondanks dat het team vaak de betere ploeg is. Hoewel ze regelmatig veel kansen creëren, ontbreekt het aan scherpte om die om te zetten in doelpunten. Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, wijzen op het gebrek aan 'killers' om wedstrijden vroegtijdig te beslissen, wat hen eerder tegen grote clubs als Dortmund en AC Milan al zuur opbrak.

Club Brugge staat zelfs pas twaalfde qua efficiëntie in de Jupiler Pro League, met een schamele 10% van de doelkansen die resulteren in een doelpunt. Hans Vanaken blinkt individueel nog het meest uit qua scorend vermogen, maar een échte afmaker lijkt broodnodig in de komende wintermercato om hun kampioensambities levend te houden.

LEES OOK: Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

Club Brugge moet leren om de wedstrijd sneller te beslissen

Anderlecht mocht blij zijn dat Club Brugge nog altijd zijn efficiëntie niet heeft gevonden. Al bij de rust had een 3-0 niet misstaan en een afstraffing voor paars-wist was mogelijk.

Niet toevallig was doelman Colin Coosemans de beste speler van Anderlecht. Op het einde was het zelfs nog even bibberen voor Club Brugge na wat powerplay van Anderlecht, maar uiteindelijk won de thuisploeg toch met 2-1.

“Ze moeten nog altijd leren om een wedstrijd sneller te beslissen, hè”, stelde Hein Vanhaezebrouck vast in Het Nieuwsblad. De analist merkte op dat Club Brugge ook tegen Borussia Dortmund en AC Milan meerdere kansen liet liggen, met de gekende gevolgen.

“En nu lieten ze opnieuw na om op de omschakeling de 3-0 te maken, waardoor ze zich nog in nesten werkten.”

4 ploegen scoren meer goals dan Club Brugge

Het elftal van Nicky Hayen toonde zich in alles de betere van Anderlecht, maar miste kans na kans. Na de wedstrijd tegen Sporting gaf Simon Mignolet toe dat de kansen afmaken eigenlijk het verhaal van het hele seizoen is.

Ook Maxim De Cuyper maakte dezelfde vaststelling. “We moeten echt efficiënter zijn. Als we met 5-0 winnen, zegt niemand er iets van.”

De vraag wordt gesteld of Club Brugge dié kwaliteiten wel heeft, of er genoeg aanvallende ‘killers’ in de ploeg zijn. Blauw-Zwart scoorde dit seizoen 20 doelpunten en staat daarmee op een vijfde plaats in de Jupiler Pro League.

KVC Westerlo (21), Antwerp FC (24), KRC Genk (26) en KV Mechelen (26) zijn de vier ploegen die meer doelpunten maakten dan de regerende Belgische kampioen.

Meeste kansen maar pas twaalfde efficiëntste ploeg in België

De gebrekkige aanvallende efficiëntie van Club Brugge wordt duidelijk bij het zien van het aantal doelkansen dit seizoen.

Blauw-Zwart telt namelijk 209 doelpogingen en staat daarmee afgetekend op de eerste plaats, voor KRC Genk (198), KVC Westerlo (182), Charleroi (172) en Union SG (171).

Club Brugge heeft zelfs meer dan dubbel zoveel doelkansen als Beerschot (101), die het minst doelpogingen creëert in de Jupiler Pro League.

Bijgevolg bevindt Club Brugge zich in de lage middenmoot op het gebied van efficiëntie (doelpunten/doelkansen). De ploeg van Nicky Hayen is met een efficiëntie van amper 10% pas de twaalfde efficiëntste ploeg van het land.

Ter vergelijking: KV Mechelen (17%), Antwerp FC (14%), AA Gent (14%), FCV Dender (14%) en KRC Genk (13%) zijn de vijf efficiëntste ploegen van de Belgische competitie.

Vanaken is de enige killer van Club Brugge

Club Brugge is niet efficiënt als collectief, maar ook individueel zijn er geen echte goalgetters in de selectie te vinden.

Andreas Skov Olsen krijgt dit seizoen bakken kritiek over zich heen, maar de Deen scoort het regelmatigst met 0,52 doelpunt per 90 minuten. Daarmee is hij zelfs de vijfde vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League.

Na Skov Olsen volgt Gustaf Nilsson, die met 0,34 doelpunt per 90 minuten de 22ste plaats bezet in de Belgische competitie. Qua efficiëntie is Hans Vanaken (20%) de beste man van blauw-zwart en tevens de zestiende in de Jupiler Pro League.

Na Vanaken is Skov Olsen (13,7%) de tweede efficiëntste speler van Club Brugge, in de algemene rangschikking staat hij wel pas op nummer 46 (!). Een echte killer is dus geen overbodige luxe voor de West-Vlamingen in de komende wintermercato.

Club Brugge moet een nieuwe spits halen in januari

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

112
112
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

120
120
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

76
76
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

147
147
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

68
68
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

95
95
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

135
135
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

35
35
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

65
65
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

219
219
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1284
1284
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

132
132
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

193
193
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

387
387
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

370
370
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws