Niet normaal: énorme ramp in zicht voor Club Brugge

door
Niet normaal: énorme ramp in zicht voor Club Brugge

Club Brugge worstelt dit seizoen met efficiëntie voor het doel, ondanks dat het team vaak de betere ploeg is. Hoewel ze regelmatig veel kansen creëren, ontbreekt het aan scherpte om die om te zetten in doelpunten. Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, wijzen op het gebrek aan 'killers' om wedstrijden vroegtijdig te beslissen, wat hen eerder tegen grote clubs als Dortmund en AC Milan al zuur opbrak.

Club Brugge staat zelfs pas twaalfde qua efficiëntie in de Jupiler Pro League, met een schamele 10% van de doelkansen die resulteren in een doelpunt. Hans Vanaken blinkt individueel nog het meest uit qua scorend vermogen, maar een échte afmaker lijkt broodnodig in de komende wintermercato om hun kampioensambities levend te houden.

LEES OOK: Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Club Brugge moet leren om de wedstrijd sneller te beslissen

Anderlecht mocht blij zijn dat Club Brugge nog altijd zijn efficiëntie niet heeft gevonden. Al bij de rust had een 3-0 niet misstaan en een afstraffing voor paars-wist was mogelijk.

Niet toevallig was doelman Colin Coosemans de beste speler van Anderlecht. Op het einde was het zelfs nog even bibberen voor Club Brugge na wat powerplay van Anderlecht, maar uiteindelijk won de thuisploeg toch met 2-1.

“Ze moeten nog altijd leren om een wedstrijd sneller te beslissen, hè”, stelde Hein Vanhaezebrouck vast in Het Nieuwsblad. De analist merkte op dat Club Brugge ook tegen Borussia Dortmund en AC Milan meerdere kansen liet liggen, met de gekende gevolgen.

“En nu lieten ze opnieuw na om op de omschakeling de 3-0 te maken, waardoor ze zich nog in nesten werkten.”

4 ploegen scoren meer goals dan Club Brugge

Het elftal van Nicky Hayen toonde zich in alles de betere van Anderlecht, maar miste kans na kans. Na de wedstrijd tegen Sporting gaf Simon Mignolet toe dat de kansen afmaken eigenlijk het verhaal van het hele seizoen is.

Ook Maxim De Cuyper maakte dezelfde vaststelling. “We moeten echt efficiënter zijn. Als we met 5-0 winnen, zegt niemand er iets van.”

De vraag wordt gesteld of Club Brugge dié kwaliteiten wel heeft, of er genoeg aanvallende ‘killers’ in de ploeg zijn. Blauw-Zwart scoorde dit seizoen 20 doelpunten en staat daarmee op een vijfde plaats in de Jupiler Pro League.

KVC Westerlo (21), Antwerp FC (24), KRC Genk (26) en KV Mechelen (26) zijn de vier ploegen die meer doelpunten maakten dan de regerende Belgische kampioen.

Meeste kansen maar pas twaalfde efficiëntste ploeg in België

De gebrekkige aanvallende efficiëntie van Club Brugge wordt duidelijk bij het zien van het aantal doelkansen dit seizoen.

Blauw-Zwart telt namelijk 209 doelpogingen en staat daarmee afgetekend op de eerste plaats, voor KRC Genk (198), KVC Westerlo (182), Charleroi (172) en Union SG (171).

Club Brugge heeft zelfs meer dan dubbel zoveel doelkansen als Beerschot (101), die het minst doelpogingen creëert in de Jupiler Pro League.

Bijgevolg bevindt Club Brugge zich in de lage middenmoot op het gebied van efficiëntie (doelpunten/doelkansen). De ploeg van Nicky Hayen is met een efficiëntie van amper 10% pas de twaalfde efficiëntste ploeg van het land.

Ter vergelijking: KV Mechelen (17%), Antwerp FC (14%), AA Gent (14%), FCV Dender (14%) en KRC Genk (13%) zijn de vijf efficiëntste ploegen van de Belgische competitie.

Vanaken is de enige killer van Club Brugge

Club Brugge is niet efficiënt als collectief, maar ook individueel zijn er geen echte goalgetters in de selectie te vinden.

Andreas Skov Olsen krijgt dit seizoen bakken kritiek over zich heen, maar de Deen scoort het regelmatigst met 0,52 doelpunt per 90 minuten. Daarmee is hij zelfs de vijfde vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League.

Na Skov Olsen volgt Gustaf Nilsson, die met 0,34 doelpunt per 90 minuten de 22ste plaats bezet in de Belgische competitie. Qua efficiëntie is Hans Vanaken (20%) de beste man van blauw-zwart en tevens de zestiende in de Jupiler Pro League.

Na Vanaken is Skov Olsen (13,7%) de tweede efficiëntste speler van Club Brugge, in de algemene rangschikking staat hij wel pas op nummer 46 (!). Een echte killer is dus geen overbodige luxe voor de West-Vlamingen in de komende wintermercato.

Club Brugge moet een nieuwe spits halen in januari

Meest recent

Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

15
15
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

16
16
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

41
41
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

121
121
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

117
117
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

521
521
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

74
74
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

184
184
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

385
385
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

431
431
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

531
531
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

225
225
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

552
552
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

389
389
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

59
59
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

129
129
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

231
231
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

48
48
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

139
139
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

207
207
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

216
216
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

195
195
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

103
103
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

190
190
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

64
64

Meer sportnieuws