‘Vini Jr verloor Ballon d’Or door strijd tegen racisme’

342 stemmen
‘Vini Jr verloor Ballon d’Or door strijd tegen racisme’

De ophef rond Vinicius Junior, Real Madrid en den Ballon d’Or zal nog wel even blijven nazinderen. Er komen meer details naar buiten en vanuit de entourage van de Braziliaan klinkt er een vreemde reactie.

Vini Jr werd gezien als de topfavoriet om de Ballon d’ Or te winnen na een knalseizoen bij Real Madrid. De Braziliaanse aanvaller won La Liga en de Champions League. Uiteindelijk won Rodri de prestigieuze prijs echter. Real Madrid stuurde hun kat naar de ceremonie.

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Racisme

En nu onthullen bronnen die dicht bij Vini Jr staan de échte reden waarom hij de Ballon d’Or niet heeft gewonnen. Namelijk zijn strijd tegen racisme zou de grote oorzaak zijn dat France Football Rodri heeft aangeduid als de opvolger van Lionel Messi. 

Persbureau Reuters kwam met het opmerkelijke nieuws naar buiten nadat het aan het management van Vini Jr vroeg achter zijn geheimzinnige reactie op X. “Ik zou het nog tien keer overdoen, ze zijn niet klaar voor mij”, klonk het. De anonieme bron vertelde vervolgens een opvallend verhaal.

Niet klaar 

Volgens de entourage van Vini Jr is zijn strijd tegen racisme de reden dat hij de Ballon d’Or niet heeft gewonnen. "De voetbalwereld is niet klaar om een speler te accepteren die zich verzet tegen het systeem", klinkt het.

De Braziliaan is al meermaals slachtoffer geweest van racisme in Spanje. Vini Jr is dan ook een voortrekker tegen discriminatie en steunde na de Clásico nog FC Barcelona-ster Lamine Yamal.

🚀

Denk jij dat zijn strijd tegen racisme iets te maken had met het resultaat?

Meest recent

'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

3
3
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

28
28
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

149
149
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

73
73
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

66
66
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

72
72
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

157
157
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

141
141
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

77
77
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

44
44
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

170
170
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

195
195
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

84
84
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

51
51
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

72
72
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

405
405
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

435
435
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

244
244
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

238
238
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

291
291
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

531
531
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

146
146
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

79
79
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

131
131
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

610
610

Meer sportnieuws