‘Vini Jr verloor Ballon d’Or door strijd tegen racisme’

342 stemmen
‘Vini Jr verloor Ballon d’Or door strijd tegen racisme’

De ophef rond Vinicius Junior, Real Madrid en den Ballon d’Or zal nog wel even blijven nazinderen. Er komen meer details naar buiten en vanuit de entourage van de Braziliaan klinkt er een vreemde reactie.

Vini Jr werd gezien als de topfavoriet om de Ballon d’ Or te winnen na een knalseizoen bij Real Madrid. De Braziliaanse aanvaller won La Liga en de Champions League. Uiteindelijk won Rodri de prestigieuze prijs echter. Real Madrid stuurde hun kat naar de ceremonie.

LEES OOK: Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

Racisme

En nu onthullen bronnen die dicht bij Vini Jr staan de échte reden waarom hij de Ballon d’Or niet heeft gewonnen. Namelijk zijn strijd tegen racisme zou de grote oorzaak zijn dat France Football Rodri heeft aangeduid als de opvolger van Lionel Messi. 

Persbureau Reuters kwam met het opmerkelijke nieuws naar buiten nadat het aan het management van Vini Jr vroeg achter zijn geheimzinnige reactie op X. “Ik zou het nog tien keer overdoen, ze zijn niet klaar voor mij”, klonk het. De anonieme bron vertelde vervolgens een opvallend verhaal.

Niet klaar 

Volgens de entourage van Vini Jr is zijn strijd tegen racisme de reden dat hij de Ballon d’Or niet heeft gewonnen. "De voetbalwereld is niet klaar om een speler te accepteren die zich verzet tegen het systeem", klinkt het.

De Braziliaan is al meermaals slachtoffer geweest van racisme in Spanje. Vini Jr is dan ook een voortrekker tegen discriminatie en steunde na de Clásico nog FC Barcelona-ster Lamine Yamal.

Denk jij dat zijn strijd tegen racisme iets te maken had met het resultaat?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

111
111
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

86
86
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

75
75
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

226
226
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

86
86
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

29
29
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

132
132
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

182
182
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

372
372
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

203
203
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

359
359
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

108
108
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

271
271
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

241
241
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

205
205
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

322
322
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1232
1232
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

278
278
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

130
130
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

352
352
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

85
85
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

352
352
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

304
304
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

358
358
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

333
333
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

215
215

Meer sportnieuws