‘Vini Jr verloor Ballon d’Or door strijd tegen racisme’

door
‘Vini Jr verloor Ballon d’Or door strijd tegen racisme’

De ophef rond Vinicius Junior, Real Madrid en den Ballon d’Or zal nog wel even blijven nazinderen. Er komen meer details naar buiten en vanuit de entourage van de Braziliaan klinkt er een vreemde reactie.

Vini Jr werd gezien als de topfavoriet om de Ballon d’ Or te winnen na een knalseizoen bij Real Madrid. De Braziliaanse aanvaller won La Liga en de Champions League. Uiteindelijk won Rodri de prestigieuze prijs echter. Real Madrid stuurde hun kat naar de ceremonie.

LEES OOK: ‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Racisme

En nu onthullen bronnen die dicht bij Vini Jr staan de échte reden waarom hij de Ballon d’Or niet heeft gewonnen. Namelijk zijn strijd tegen racisme zou de grote oorzaak zijn dat France Football Rodri heeft aangeduid als de opvolger van Lionel Messi. 

Persbureau Reuters kwam met het opmerkelijke nieuws naar buiten nadat het aan het management van Vini Jr vroeg achter zijn geheimzinnige reactie op X. “Ik zou het nog tien keer overdoen, ze zijn niet klaar voor mij”, klonk het. De anonieme bron vertelde vervolgens een opvallend verhaal.

Niet klaar 

Volgens de entourage van Vini Jr is zijn strijd tegen racisme de reden dat hij de Ballon d’Or niet heeft gewonnen. "De voetbalwereld is niet klaar om een speler te accepteren die zich verzet tegen het systeem", klinkt het.

De Braziliaan is al meermaals slachtoffer geweest van racisme in Spanje. Vini Jr is dan ook een voortrekker tegen discriminatie en steunde na de Clásico nog FC Barcelona-ster Lamine Yamal.

Denk jij dat zijn strijd tegen racisme iets te maken had met het resultaat?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

151
151
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

38
38
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

95
95
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

22
22
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

93
93
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

191
191
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

167
167
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

66
66
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

139
139
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

62
62
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

52
52
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

107
107
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

301
301
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

257
257
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

146
146
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

513
513
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

400
400
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1364
1364
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

713
713
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

255
255
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

395
395
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

178
178
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

352
352

Meer sportnieuws