Eindelijk nieuw stadion in België: "In 2027 klaar"

door
Eindelijk nieuw stadion in België:

Een stadion bouwen in België is quasi onmogelijk, vraag dat maar aan Club Brugge. Toch gaat er een nieuwe tempel herrijzen, maar in Charleroi. De club kwam met een volgende update omtrent het stadion van de Carolo's. De fans mogen er nu al naar uitkijken.

Charleroi is al een tijdje bezig met een moderne voetbaoltempel en alles lijkt te gaan verlopen. Dat liet Mehdi Bayat gisteren nog weten op een persconferentie. La Dernière Heure ving de volgende woorden op van de CEO.

LEES OOK: Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

Bouw van stadion in 2025

"We moeten niet vergeten dat dit een regionaal project is. Het is niet enkel het stadion van Charleroi, het moet de nieuwe spektakeltempel van Wallonië zijn. Sporting zal aandeelhouder en exclusieve huurder zijn voor het voetbalgedeelte, maar daarnaast is er ook een externe partner die andere evenementen organiseren. Daarnaast zal er ook van buitenaf een extra investeerder zijn", aldus Bayat.

De fans moeten niet vrezen dat Charleroi het sportieve aspect zal verwaarlozen. "Het is van groot belang dat het geld van de uitgaande transfers niet naar het stadion gaat."

Hefboom voor andere projecten

Wanneer wil Charleroi in het stadion spelen? "We zijn nog aan het analyseren hoe we de bouwkosten kunnen verlagen. Tegen het einde van het kalenderjaar willen we het financiële plaatje afronden, zodat we in 2025 met de bouw kunnen beginnen. We hopen nog steeds dat we daar in 2027 kunnen beginnen voetballen", aldus Bayat.

Heel het Belgische voetbal hoopt dat dit een hefboom kan zijn voor andere stadionprojecten.

Goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

5
5
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

7
7
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

24
24
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

49
49
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

12
12
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

34
34
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

33
33
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

32
32
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

67
67
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

32
32
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

137
137
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

100
100
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

94
94
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

46
46
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

664
664
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

54
54
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

84
84
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

192
192
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

109
109
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

69
69
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

40
40
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

129
129

Meer sportnieuws