Eindelijk nieuw stadion in België: "In 2027 klaar"

876 stemmen
Eindelijk nieuw stadion in België:

Een stadion bouwen in België is quasi onmogelijk, vraag dat maar aan Club Brugge. Toch gaat er een nieuwe tempel herrijzen, maar in Charleroi. De club kwam met een volgende update omtrent het stadion van de Carolo's. De fans mogen er nu al naar uitkijken.

Charleroi is al een tijdje bezig met een moderne voetbaoltempel en alles lijkt te gaan verlopen. Dat liet Mehdi Bayat gisteren nog weten op een persconferentie. La Dernière Heure ving de volgende woorden op van de CEO.

LEES OOK: 'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bouw van stadion in 2025

"We moeten niet vergeten dat dit een regionaal project is. Het is niet enkel het stadion van Charleroi, het moet de nieuwe spektakeltempel van Wallonië zijn. Sporting zal aandeelhouder en exclusieve huurder zijn voor het voetbalgedeelte, maar daarnaast is er ook een externe partner die andere evenementen organiseren. Daarnaast zal er ook van buitenaf een extra investeerder zijn", aldus Bayat.

De fans moeten niet vrezen dat Charleroi het sportieve aspect zal verwaarlozen. "Het is van groot belang dat het geld van de uitgaande transfers niet naar het stadion gaat."

Hefboom voor andere projecten

Wanneer wil Charleroi in het stadion spelen? "We zijn nog aan het analyseren hoe we de bouwkosten kunnen verlagen. Tegen het einde van het kalenderjaar willen we het financiële plaatje afronden, zodat we in 2025 met de bouw kunnen beginnen. We hopen nog steeds dat we daar in 2027 kunnen beginnen voetballen", aldus Bayat.

Heel het Belgische voetbal hoopt dat dit een hefboom kan zijn voor andere stadionprojecten.

Goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

Titelkoorts in Brugge: feestplannen Club al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

1
1
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

86
86
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

152
152
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

68
68
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

257
257
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

53
53
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

94
94
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

136
136
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

459
459
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

34
34
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

90
90
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

261
261
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

168
168
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

133
133
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

102
102
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

175
175
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

452
452
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

85
85
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

482
482
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

107
107
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

346
346
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

540
540
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

392
392
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

493
493

Meer sportnieuws