Eindelijk nieuw stadion in België: "In 2027 klaar"

door
Eindelijk nieuw stadion in België:

Een stadion bouwen in België is quasi onmogelijk, vraag dat maar aan Club Brugge. Toch gaat er een nieuwe tempel herrijzen, maar in Charleroi. De club kwam met een volgende update omtrent het stadion van de Carolo's. De fans mogen er nu al naar uitkijken.

Charleroi is al een tijdje bezig met een moderne voetbaoltempel en alles lijkt te gaan verlopen. Dat liet Mehdi Bayat gisteren nog weten op een persconferentie. La Dernière Heure ving de volgende woorden op van de CEO.

LEES OOK: Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

Bouw van stadion in 2025

"We moeten niet vergeten dat dit een regionaal project is. Het is niet enkel het stadion van Charleroi, het moet de nieuwe spektakeltempel van Wallonië zijn. Sporting zal aandeelhouder en exclusieve huurder zijn voor het voetbalgedeelte, maar daarnaast is er ook een externe partner die andere evenementen organiseren. Daarnaast zal er ook van buitenaf een extra investeerder zijn", aldus Bayat.

De fans moeten niet vrezen dat Charleroi het sportieve aspect zal verwaarlozen. "Het is van groot belang dat het geld van de uitgaande transfers niet naar het stadion gaat."

Hefboom voor andere projecten

Wanneer wil Charleroi in het stadion spelen? "We zijn nog aan het analyseren hoe we de bouwkosten kunnen verlagen. Tegen het einde van het kalenderjaar willen we het financiële plaatje afronden, zodat we in 2025 met de bouw kunnen beginnen. We hopen nog steeds dat we daar in 2027 kunnen beginnen voetballen", aldus Bayat.

Heel het Belgische voetbal hoopt dat dit een hefboom kan zijn voor andere stadionprojecten.

Goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

5
5
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

100
100
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

43
43
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

30
30
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

140
140
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

195
195
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

258
258
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

277
277
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

110
110
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

347
347
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

177
177
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

244
244
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

197
197
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

174
174
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

108
108
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

520
520
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

424
424
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

209
209
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

438
438
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

309
309
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

506
506
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

400
400
'Kompany incasseert opdoffer van formaat bij Bayern'

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

145
145

Meer sportnieuws