Antwerp’s nieuwe bad boy: vuilste speler van de JPL

753
Antwerp’s nieuwe bad boy: vuilste speler van de JPL

De Argentijnse verdediger Ayrton Costa heeft zich snel laten gelden bij Antwerp FC. Zijn passie en drang om elk duel aan te gaan maken hem een belangrijke pion in de defensie. Met 121 aangegane duels dit seizoen staat hij bovenaan in de Jupiler Pro League. Toch is het niet alleen rozengeur: na een veelbelovende start liet hij enkele dure steken vallen, zoals fouten tegen Anderlecht en AA Gent. Ondanks zijn wisselende prestaties valt zijn harde speelstijl op; Costa is met 23 overtredingen de ‘vuilste’ speler in België.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Costa houdt van het duel: 121 keer dit seizoen

Ayrton Costa blijkt een broodnodige versterking voor de defensie van Antwerp FC. De Argentijnse verdediger startte dit seizoen in 11 van de 12 competitiewedstrijden voor de Great Old.

Hij kan zowel als linksback als centraal in de verdediging uit de voeten, wat hem een strategische aanwinst maakt.

Bekend om zijn vurige temperament en sterke één-tegen-één duels, belichaamt Costa de typische Argentijnse grinta: passie, doorzettingsvermogen en een onverzettelijke winnaarsmentaliteit. 

Costa houdt van het duel. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League gaat zo vaak (121 keer) een duel aan als hij. Met zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl voegt Costa een frisse, krachtige dynamiek toe aan de achterlinie van Antwerp.

In Marc Degryse’s Gouden Schoen ploeg

In zijn debuutwedstrijd voor The Great Old tegen Charleroi maakte Ayrton Costa direct indruk met zijn scherpe defensieve spel, maar toonde ook dat hij meer in zijn mars heeft dan enkel verdedigen.

De Argentijn speelde zonder zenuwen en straalde rust uit. “Costa was een ontdekking op de linksachter,” schreef Het Laatste Nieuws. Ook clubicoon Patrick Goots was lovend over Costa’s eerste minuten in het rood-witte shirt:

“Costa liet meteen een heel goeie indruk. Hij is verdedigend sterk, staat in de lucht zijn mannetje en heeft goeie voeten. Bovendien rukt hij ook goed en veelvuldig mee op.”

Marc Degryse was eveneens onder de indruk en nam Costa zelfs op in zijn droomelftal voor de Gouden Schoen ploeg van Het Laatste Nieuws.

In de fout tegen Anderlecht én AA Gent

Na zijn veelbelovende start bij Antwerp FC begon Ayrton Costa minder overtuigend te presteren. Tegen Anderlecht had hij een ongelukkige rol in beide tegendoelpunten, waarbij Killian Sardella hem twee keer te slim af was.

“Costa liet zich makkelijk wegzetten en stapte dan nog eens te snel uit,” analyseerde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Een dure fout, die cash betaald werd.

Ook in de wedstrijd tegen AA Gent werd Costa bij momenten overklast, vooral door Noah Fadiga. Aanvallend kon hij weinig bijdragen, en verdedigend ging hij in de fout door te laat in te grijpen op Fadiga, wat resulteerde in een strafschop voor de Buffalo’s. 

Gazet van Antwerpen was kritisch en beoordeelde hem streng: “Verdedigend geen vijfje waard, zeker niet na zijn vermijdbare penaltyfout.

De ‘vuilste’ speler van de Belgische competitie

In de voorbije wedstrijden bleven Ayrton Costa’s prestaties wisselvallig, maar is zijn standaard wel verhoogd sinds het begin van dit seizoen. Hij blijft hoopvolle infiltraties en messcherpe tackles afwisselen met mindere controles en twijfelachtige inspeelpasses.

Tegen KVC Westerlo mocht hij de penaltyfout voor 50% op zijn conto schrijven. Vorig weekend werd hij er te gemakkelijk afgelopen tegen Standard en Marlon Fossey.

Anderzijds is Costa met zijn grinta, inzet en mentaliteit een voorbeeld voor de ploeg. Hij legt er telkens zijn kop voor, wat dan ook weer resulteert in veelvuldige tackles en het meeste aantal overtredingen in de Jupiler Pro League.

Costa is de ‘vuilste’ speler in de Belgische competitie. 23 keer werd hij al afgefloten. 

Costa wordt een voltreffer voor Antwerp FC

Meest recent

Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

16
16
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

13
13
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

43
43
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

48
48
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

77
77
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

35
35
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

88
88
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

140
140
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

187
187
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

88
88
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

146
146
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

206
206
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

268
268
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

95
95
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

140
140
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

76
76
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

227
227
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

274
274
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

140
140
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

251
251
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

57
57
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

123
123
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

254
254
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

82
82

Meer sportnieuws