Antwerp’s nieuwe bad boy: vuilste speler van de JPL

753
Antwerp’s nieuwe bad boy: vuilste speler van de JPL

De Argentijnse verdediger Ayrton Costa heeft zich snel laten gelden bij Antwerp FC. Zijn passie en drang om elk duel aan te gaan maken hem een belangrijke pion in de defensie. Met 121 aangegane duels dit seizoen staat hij bovenaan in de Jupiler Pro League. Toch is het niet alleen rozengeur: na een veelbelovende start liet hij enkele dure steken vallen, zoals fouten tegen Anderlecht en AA Gent. Ondanks zijn wisselende prestaties valt zijn harde speelstijl op; Costa is met 23 overtredingen de ‘vuilste’ speler in België.

LEES OOK: Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Costa houdt van het duel: 121 keer dit seizoen

Ayrton Costa blijkt een broodnodige versterking voor de defensie van Antwerp FC. De Argentijnse verdediger startte dit seizoen in 11 van de 12 competitiewedstrijden voor de Great Old.

Hij kan zowel als linksback als centraal in de verdediging uit de voeten, wat hem een strategische aanwinst maakt.

Bekend om zijn vurige temperament en sterke één-tegen-één duels, belichaamt Costa de typische Argentijnse grinta: passie, doorzettingsvermogen en een onverzettelijke winnaarsmentaliteit. 

Costa houdt van het duel. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League gaat zo vaak (121 keer) een duel aan als hij. Met zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl voegt Costa een frisse, krachtige dynamiek toe aan de achterlinie van Antwerp.

In Marc Degryse’s Gouden Schoen ploeg

In zijn debuutwedstrijd voor The Great Old tegen Charleroi maakte Ayrton Costa direct indruk met zijn scherpe defensieve spel, maar toonde ook dat hij meer in zijn mars heeft dan enkel verdedigen.

De Argentijn speelde zonder zenuwen en straalde rust uit. “Costa was een ontdekking op de linksachter,” schreef Het Laatste Nieuws. Ook clubicoon Patrick Goots was lovend over Costa’s eerste minuten in het rood-witte shirt:

“Costa liet meteen een heel goeie indruk. Hij is verdedigend sterk, staat in de lucht zijn mannetje en heeft goeie voeten. Bovendien rukt hij ook goed en veelvuldig mee op.”

Marc Degryse was eveneens onder de indruk en nam Costa zelfs op in zijn droomelftal voor de Gouden Schoen ploeg van Het Laatste Nieuws.

In de fout tegen Anderlecht én AA Gent

Na zijn veelbelovende start bij Antwerp FC begon Ayrton Costa minder overtuigend te presteren. Tegen Anderlecht had hij een ongelukkige rol in beide tegendoelpunten, waarbij Killian Sardella hem twee keer te slim af was.

“Costa liet zich makkelijk wegzetten en stapte dan nog eens te snel uit,” analyseerde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Een dure fout, die cash betaald werd.

Ook in de wedstrijd tegen AA Gent werd Costa bij momenten overklast, vooral door Noah Fadiga. Aanvallend kon hij weinig bijdragen, en verdedigend ging hij in de fout door te laat in te grijpen op Fadiga, wat resulteerde in een strafschop voor de Buffalo’s. 

Gazet van Antwerpen was kritisch en beoordeelde hem streng: “Verdedigend geen vijfje waard, zeker niet na zijn vermijdbare penaltyfout.

De ‘vuilste’ speler van de Belgische competitie

In de voorbije wedstrijden bleven Ayrton Costa’s prestaties wisselvallig, maar is zijn standaard wel verhoogd sinds het begin van dit seizoen. Hij blijft hoopvolle infiltraties en messcherpe tackles afwisselen met mindere controles en twijfelachtige inspeelpasses.

Tegen KVC Westerlo mocht hij de penaltyfout voor 50% op zijn conto schrijven. Vorig weekend werd hij er te gemakkelijk afgelopen tegen Standard en Marlon Fossey.

Anderzijds is Costa met zijn grinta, inzet en mentaliteit een voorbeeld voor de ploeg. Hij legt er telkens zijn kop voor, wat dan ook weer resulteert in veelvuldige tackles en het meeste aantal overtredingen in de Jupiler Pro League.

Costa is de ‘vuilste’ speler in de Belgische competitie. 23 keer werd hij al afgefloten. 

🚀

Costa wordt een voltreffer voor Antwerp FC

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

75
75
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

226
226
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

162
162
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

150
150
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

221
221
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

501
501
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

71
71
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

264
264
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

542
542
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

181
181
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

451
451
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

120
120
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

414
414
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

349
349
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

90
90
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

420
420
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

388
388
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

527
527
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

99
99
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

287
287
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

357
357
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

247
247
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

171
171
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

227
227
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

215
215

Meer sportnieuws