Antwerp’s nieuwe bad boy: vuilste speler van de JPL

753
Antwerp’s nieuwe bad boy: vuilste speler van de JPL

De Argentijnse verdediger Ayrton Costa heeft zich snel laten gelden bij Antwerp FC. Zijn passie en drang om elk duel aan te gaan maken hem een belangrijke pion in de defensie. Met 121 aangegane duels dit seizoen staat hij bovenaan in de Jupiler Pro League. Toch is het niet alleen rozengeur: na een veelbelovende start liet hij enkele dure steken vallen, zoals fouten tegen Anderlecht en AA Gent. Ondanks zijn wisselende prestaties valt zijn harde speelstijl op; Costa is met 23 overtredingen de ‘vuilste’ speler in België.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Costa houdt van het duel: 121 keer dit seizoen

Ayrton Costa blijkt een broodnodige versterking voor de defensie van Antwerp FC. De Argentijnse verdediger startte dit seizoen in 11 van de 12 competitiewedstrijden voor de Great Old.

Hij kan zowel als linksback als centraal in de verdediging uit de voeten, wat hem een strategische aanwinst maakt.

Bekend om zijn vurige temperament en sterke één-tegen-één duels, belichaamt Costa de typische Argentijnse grinta: passie, doorzettingsvermogen en een onverzettelijke winnaarsmentaliteit. 

Costa houdt van het duel. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League gaat zo vaak (121 keer) een duel aan als hij. Met zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl voegt Costa een frisse, krachtige dynamiek toe aan de achterlinie van Antwerp.

In Marc Degryse’s Gouden Schoen ploeg

In zijn debuutwedstrijd voor The Great Old tegen Charleroi maakte Ayrton Costa direct indruk met zijn scherpe defensieve spel, maar toonde ook dat hij meer in zijn mars heeft dan enkel verdedigen.

De Argentijn speelde zonder zenuwen en straalde rust uit. “Costa was een ontdekking op de linksachter,” schreef Het Laatste Nieuws. Ook clubicoon Patrick Goots was lovend over Costa’s eerste minuten in het rood-witte shirt:

“Costa liet meteen een heel goeie indruk. Hij is verdedigend sterk, staat in de lucht zijn mannetje en heeft goeie voeten. Bovendien rukt hij ook goed en veelvuldig mee op.”

Marc Degryse was eveneens onder de indruk en nam Costa zelfs op in zijn droomelftal voor de Gouden Schoen ploeg van Het Laatste Nieuws.

In de fout tegen Anderlecht én AA Gent

Na zijn veelbelovende start bij Antwerp FC begon Ayrton Costa minder overtuigend te presteren. Tegen Anderlecht had hij een ongelukkige rol in beide tegendoelpunten, waarbij Killian Sardella hem twee keer te slim af was.

“Costa liet zich makkelijk wegzetten en stapte dan nog eens te snel uit,” analyseerde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Een dure fout, die cash betaald werd.

Ook in de wedstrijd tegen AA Gent werd Costa bij momenten overklast, vooral door Noah Fadiga. Aanvallend kon hij weinig bijdragen, en verdedigend ging hij in de fout door te laat in te grijpen op Fadiga, wat resulteerde in een strafschop voor de Buffalo’s. 

Gazet van Antwerpen was kritisch en beoordeelde hem streng: “Verdedigend geen vijfje waard, zeker niet na zijn vermijdbare penaltyfout.

De ‘vuilste’ speler van de Belgische competitie

In de voorbije wedstrijden bleven Ayrton Costa’s prestaties wisselvallig, maar is zijn standaard wel verhoogd sinds het begin van dit seizoen. Hij blijft hoopvolle infiltraties en messcherpe tackles afwisselen met mindere controles en twijfelachtige inspeelpasses.

Tegen KVC Westerlo mocht hij de penaltyfout voor 50% op zijn conto schrijven. Vorig weekend werd hij er te gemakkelijk afgelopen tegen Standard en Marlon Fossey.

Anderzijds is Costa met zijn grinta, inzet en mentaliteit een voorbeeld voor de ploeg. Hij legt er telkens zijn kop voor, wat dan ook weer resulteert in veelvuldige tackles en het meeste aantal overtredingen in de Jupiler Pro League.

Costa is de ‘vuilste’ speler in de Belgische competitie. 23 keer werd hij al afgefloten. 

Costa wordt een voltreffer voor Antwerp FC

Meest recent

KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

11
11
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

20
20
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

147
147
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

85
85
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

50
50
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

19
19
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

28
28
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

48
48
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

44
44
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

61
61
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

57
57
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

99
99
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

317
317
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

352
352
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

121
121
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

126
126
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

79
79
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

421
421
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

176
176
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

172
172
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

194
194
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

30
30
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

66
66
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

140
140

Meer sportnieuws