Antwerp’s nieuwe bad boy: vuilste speler van de JPL

753 stemmen
Antwerp’s nieuwe bad boy: vuilste speler van de JPL

De Argentijnse verdediger Ayrton Costa heeft zich snel laten gelden bij Antwerp FC. Zijn passie en drang om elk duel aan te gaan maken hem een belangrijke pion in de defensie. Met 121 aangegane duels dit seizoen staat hij bovenaan in de Jupiler Pro League. Toch is het niet alleen rozengeur: na een veelbelovende start liet hij enkele dure steken vallen, zoals fouten tegen Anderlecht en AA Gent. Ondanks zijn wisselende prestaties valt zijn harde speelstijl op; Costa is met 23 overtredingen de ‘vuilste’ speler in België.

LEES OOK: Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Costa houdt van het duel: 121 keer dit seizoen

Ayrton Costa blijkt een broodnodige versterking voor de defensie van Antwerp FC. De Argentijnse verdediger startte dit seizoen in 11 van de 12 competitiewedstrijden voor de Great Old.

Hij kan zowel als linksback als centraal in de verdediging uit de voeten, wat hem een strategische aanwinst maakt.

Bekend om zijn vurige temperament en sterke één-tegen-één duels, belichaamt Costa de typische Argentijnse grinta: passie, doorzettingsvermogen en een onverzettelijke winnaarsmentaliteit. 

Costa houdt van het duel. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League gaat zo vaak (121 keer) een duel aan als hij. Met zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl voegt Costa een frisse, krachtige dynamiek toe aan de achterlinie van Antwerp.

In Marc Degryse’s Gouden Schoen ploeg

In zijn debuutwedstrijd voor The Great Old tegen Charleroi maakte Ayrton Costa direct indruk met zijn scherpe defensieve spel, maar toonde ook dat hij meer in zijn mars heeft dan enkel verdedigen.

De Argentijn speelde zonder zenuwen en straalde rust uit. “Costa was een ontdekking op de linksachter,” schreef Het Laatste Nieuws. Ook clubicoon Patrick Goots was lovend over Costa’s eerste minuten in het rood-witte shirt:

“Costa liet meteen een heel goeie indruk. Hij is verdedigend sterk, staat in de lucht zijn mannetje en heeft goeie voeten. Bovendien rukt hij ook goed en veelvuldig mee op.”

Marc Degryse was eveneens onder de indruk en nam Costa zelfs op in zijn droomelftal voor de Gouden Schoen ploeg van Het Laatste Nieuws.

In de fout tegen Anderlecht én AA Gent

Na zijn veelbelovende start bij Antwerp FC begon Ayrton Costa minder overtuigend te presteren. Tegen Anderlecht had hij een ongelukkige rol in beide tegendoelpunten, waarbij Killian Sardella hem twee keer te slim af was.

“Costa liet zich makkelijk wegzetten en stapte dan nog eens te snel uit,” analyseerde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Een dure fout, die cash betaald werd.

Ook in de wedstrijd tegen AA Gent werd Costa bij momenten overklast, vooral door Noah Fadiga. Aanvallend kon hij weinig bijdragen, en verdedigend ging hij in de fout door te laat in te grijpen op Fadiga, wat resulteerde in een strafschop voor de Buffalo’s. 

Gazet van Antwerpen was kritisch en beoordeelde hem streng: “Verdedigend geen vijfje waard, zeker niet na zijn vermijdbare penaltyfout.

De ‘vuilste’ speler van de Belgische competitie

In de voorbije wedstrijden bleven Ayrton Costa’s prestaties wisselvallig, maar is zijn standaard wel verhoogd sinds het begin van dit seizoen. Hij blijft hoopvolle infiltraties en messcherpe tackles afwisselen met mindere controles en twijfelachtige inspeelpasses.

Tegen KVC Westerlo mocht hij de penaltyfout voor 50% op zijn conto schrijven. Vorig weekend werd hij er te gemakkelijk afgelopen tegen Standard en Marlon Fossey.

Anderzijds is Costa met zijn grinta, inzet en mentaliteit een voorbeeld voor de ploeg. Hij legt er telkens zijn kop voor, wat dan ook weer resulteert in veelvuldige tackles en het meeste aantal overtredingen in de Jupiler Pro League.

Costa is de ‘vuilste’ speler in de Belgische competitie. 23 keer werd hij al afgefloten. 

Costa wordt een voltreffer voor Antwerp FC

Meest recent

Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

51
51
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

215
215
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

206
206
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

135
135
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

240
240
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

39
39
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

106
106
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

48
48
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

96
96
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

284
284
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

250
250
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

56
56
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

201
201
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

178
178
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1174
1174
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

110
110
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

205
205
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

188
188
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

377
377
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

192
192
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

148
148
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

254
254
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

432
432
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

100
100

Meer sportnieuws