Druk op Fredberg groeit enorm: “Als ze dan ontgoochelen…”

door
Druk op Fredberg groeit enorm: “Als ze dan ontgoochelen…”

Het rommelt dit seizoen weer bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen Club Brugge sprak het panel van Extra Time over de malaise van paars-wit. Eerder op het seizoen ontsloeg het al Brian Riemer en de druk binnen de Brusselse club blijft groeien. 

Volgens Filip Joos ligt er nu veel op de schouders van Jesper Fredberg. De spelers krijgen de volle laag en vooral Zanka Jorgensen is de gebeten hond, ook na Club Brugge. Volgens Joos werd de verdediger op aanspraak van enkel en alleen Fredberg gehaald.

LEES OOK: Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Druk blijft groeien

Franky Van der Elst weet dat Fredberg niet veel fouten op de mercato meer mag maken. “Als het dan nog eens jongens zijn dat ontgoochelen, dan wordt daar extra op gekeken”, vindt Van der Elst. “En ik vind ook wel als je zo iemand zoals Zanka Jorgensen haalt, ofwel schat je de kwaliteit van Jorgensen niet goed in ofwel onderschat je de competitie. En beiden mogen eigenlijk niet.”

Na de nederlaag tegen rode lantaarn Beerschot werd Jorgensen volledig afgemaakt, maar ook na Club Brugge was de ervaren verdediger de gebeten hond. Hij miste in het slot een ongelooflijke kans. “Die kans is echt ongelooflijk. Je mag een verdediger zijn met slechte voeten, maar die bal moet binnen", zei Van der Elst. Youri Mulder vond het wel bij het spel van Anderlecht passen.

Negatieve flow

Anderlecht én Jorgensen zitten in een negatieve flow. Verheyen is dan ook niet verrast dat hij zo’n kans de nek weet om te wringen. “Hij pakt de malaise van de afgelopen weken mee. Als je zo’n kans krijgt terwijl iedereen zegt dat je er niets van kunt… Ik denk dat je tien willekeurige fans uit de tribune haalt, dat er acht van hadden gescoord”, was Verheyen snoeihard.

Vind jij dat Fredberg moet opkrassen bij Anderlecht?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

65
65
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

191
191
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

131
131
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

155
155
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

251
251
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

78
78
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

611
611
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

307
307
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

194
194
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

316
316
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

218
218
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

383
383
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

360
360
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

489
489
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

424
424
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

389
389
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

296
296
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws