Leekens: "Wilmots zou de ideale coach zijn voor hen"

door
Leekens:

Het was de afgelopen dagen toch een opvallend nieuwtje: Marc Wilmots is een van de kandidaten om bondscoach te worden van Tunesië. Al ontkende Wilmots dat er concrete contacten zijn. Georges Leekens kan hem wel de nodige tips geven.

Leekens was tien jaar geleden immers bondscoach van Tunesië. Hij was er ruim een jaar trainer en was er 18 matchen de coach. Daarin wist de voormalige trainer 7 keer te winnen, 7 keer gelijk te spelen en 4 keer te verliezen.

Wilmots genoemd bij Tunesië

Hij zou het een goede zaak vinden als Wilmots aan de slag zou gaan bij Tunesië. "Het zou een mooie uitdaging zijn voor Marc en ik denk dat hij er de geknipte persoon voor is. Alleen ligt er daar wel heel veel werk op tafel", vertelt Leekens aan onze redactie. Tunesië is de nummer 47 op de FIFA-ranking. 

"Tunesië een prachtig land om te werken, maar ze hebben momenteel wel wat problemen. De competitie is momenteel niet de sterkste van het continent en het zijn toch vooral daar dat je de spelers gaat moeten vinden. Er spelen ook niet al te veel echte toppers in het buitenland."

Leekens ex-bondscoach van Tunesië

Zo zijn Ellyes Skhiri (Eintracht Frankfurt) en Hannibal Mejbri (Burnley) twee van de meest bekende spelers. Wilmots zal vooral moeten bouwen aan een nieuw elftal als hij er daadwerkelijk coach zou worden. 

"Het is eigenlijk de start van een nieuwe generatie. Marc heeft bij België al bewezen dat hij zoiets op poten kan zetten, maar het is niet iets wat van vandaag op morgen gebeurt. Daarvoor is er toch tijd nodig. Marc heeft al heel wat ervaring opgedaan als coach, positief en negatief, en ik denk dat hij een heel goede coach zou zijn voor Tunesië", besluit Leekens.

Claudio Reulens

Zal Wilmots bondscoach worden van Tunesië?

Meest recent

Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

13
13
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

32
32
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

72
72
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

270
270
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

298
298
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

31
31
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

149
149
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

81
81
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

175
175
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

117
117
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

44
44
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

233
233
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

39
39
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

262
262
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

434
434
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

135
135
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

386
386
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

221
221
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

95
95
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

512
512
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

659
659
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

122
122
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

207
207
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

43
43
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

339
339

Meer sportnieuws