Leekens: "Wilmots zou de ideale coach zijn voor hen"

door
Leekens:

Het was de afgelopen dagen toch een opvallend nieuwtje: Marc Wilmots is een van de kandidaten om bondscoach te worden van Tunesië. Al ontkende Wilmots dat er concrete contacten zijn. Georges Leekens kan hem wel de nodige tips geven.

Leekens was tien jaar geleden immers bondscoach van Tunesië. Hij was er ruim een jaar trainer en was er 18 matchen de coach. Daarin wist de voormalige trainer 7 keer te winnen, 7 keer gelijk te spelen en 4 keer te verliezen.

Wilmots genoemd bij Tunesië

Hij zou het een goede zaak vinden als Wilmots aan de slag zou gaan bij Tunesië. "Het zou een mooie uitdaging zijn voor Marc en ik denk dat hij er de geknipte persoon voor is. Alleen ligt er daar wel heel veel werk op tafel", vertelt Leekens aan onze redactie. Tunesië is de nummer 47 op de FIFA-ranking. 

"Tunesië een prachtig land om te werken, maar ze hebben momenteel wel wat problemen. De competitie is momenteel niet de sterkste van het continent en het zijn toch vooral daar dat je de spelers gaat moeten vinden. Er spelen ook niet al te veel echte toppers in het buitenland."

Leekens ex-bondscoach van Tunesië

Zo zijn Ellyes Skhiri (Eintracht Frankfurt) en Hannibal Mejbri (Burnley) twee van de meest bekende spelers. Wilmots zal vooral moeten bouwen aan een nieuw elftal als hij er daadwerkelijk coach zou worden. 

"Het is eigenlijk de start van een nieuwe generatie. Marc heeft bij België al bewezen dat hij zoiets op poten kan zetten, maar het is niet iets wat van vandaag op morgen gebeurt. Daarvoor is er toch tijd nodig. Marc heeft al heel wat ervaring opgedaan als coach, positief en negatief, en ik denk dat hij een heel goede coach zou zijn voor Tunesië", besluit Leekens.

Claudio Reulens

Zal Wilmots bondscoach worden van Tunesië?

Meest recent

"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

4
4
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

231
231
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

54
54
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

40
40
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

152
152
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

43
43
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

48
48
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

49
49
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

151
151
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

84
84
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

101
101
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

601
601
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

121
121
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

468
468
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

599
599
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

79
79
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

146
146
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

260
260
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

122
122
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

112
112
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

61
61
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

135
135
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

208
208

Meer sportnieuws