Leekens: "Wilmots zou de ideale coach zijn voor hen"

134 stemmen
Leekens:

Het was de afgelopen dagen toch een opvallend nieuwtje: Marc Wilmots is een van de kandidaten om bondscoach te worden van Tunesië. Al ontkende Wilmots dat er concrete contacten zijn. Georges Leekens kan hem wel de nodige tips geven.

Leekens was tien jaar geleden immers bondscoach van Tunesië. Hij was er ruim een jaar trainer en was er 18 matchen de coach. Daarin wist de voormalige trainer 7 keer te winnen, 7 keer gelijk te spelen en 4 keer te verliezen.

LEES OOK: L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

Wilmots genoemd bij Tunesië

Hij zou het een goede zaak vinden als Wilmots aan de slag zou gaan bij Tunesië. "Het zou een mooie uitdaging zijn voor Marc en ik denk dat hij er de geknipte persoon voor is. Alleen ligt er daar wel heel veel werk op tafel", vertelt Leekens aan onze redactie. Tunesië is de nummer 47 op de FIFA-ranking. 

"Tunesië een prachtig land om te werken, maar ze hebben momenteel wel wat problemen. De competitie is momenteel niet de sterkste van het continent en het zijn toch vooral daar dat je de spelers gaat moeten vinden. Er spelen ook niet al te veel echte toppers in het buitenland."

Leekens ex-bondscoach van Tunesië

Zo zijn Ellyes Skhiri (Eintracht Frankfurt) en Hannibal Mejbri (Burnley) twee van de meest bekende spelers. Wilmots zal vooral moeten bouwen aan een nieuw elftal als hij er daadwerkelijk coach zou worden. 

"Het is eigenlijk de start van een nieuwe generatie. Marc heeft bij België al bewezen dat hij zoiets op poten kan zetten, maar het is niet iets wat van vandaag op morgen gebeurt. Daarvoor is er toch tijd nodig. Marc heeft al heel wat ervaring opgedaan als coach, positief en negatief, en ik denk dat hij een heel goede coach zou zijn voor Tunesië", besluit Leekens.

Claudio Reulens

Zal Wilmots bondscoach worden van Tunesië?

Meest recent

Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

7
7
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

51
51
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

38
38
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

11
11
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

108
108
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

95
95
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

81
81
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

59
59
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

281
281
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

226
226
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

113
113
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

100
100
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

75
75
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

26
26
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

136
136
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

175
175
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

37
37
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

115
115
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

336
336
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

368
368
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

237
237
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

71
71
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

77
77
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

155
155
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

286
286

Meer sportnieuws