Club onder de indruk: "Als je dat nu al kan tonen..."

514 stemmen
Club onder de indruk:

Club Brugge hinkte lange tijd achterop tegenover Anderlecht, Genk en Standard wat betreft de jeugdwerking, maar maakte de voorbije jaren een forse inhaalbeweging. Dat weerspiegelt zich ook alsmaar meer in het eerste elftal, want de eigen jeugd vertolkt een alsmaar grotere rol bij Blauw-Zwart.

Zondag kregen met Brandon Mechele, Joaquin Seys, Maxim De Cuyper, Jorne Spileers, Kyriani Sabbe, Chemsdine Talbi en Romeo Vermant maar liefst zeven spelers uit de opleiding van Club speelgelegenheid in de topper tegen Anderlecht. En ze waren ook bepalend, want het waren Vermant en Talbi die voor de doelpunten zorgden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Vermant toekomstige titularis bij Club

De 20-jarige Vermant lijkt daarmee stilaan helemaal door te breken in het eerste elftal. Hij stond intussen al in twee competitiewedstrijden op rij in de basis en maakte zondag ook zijn eerste goal in de hoofdmacht. Daarmee oogstte hij uiteraard de nodige lof.

Bij Club geloven ze sterk in de Jonge Duivel. "Als je in zo’n ervaren kern nu al die meerwaarde kan tonen, dan betekent dat iets", strooit Hayk Milkon, talent coach en assistent van Nicky Hayen, met lof in Het Laatste Nieuws. "Consistent worden en het vasthouden is nog een ander verhaal. Ik geloof wel dat Romeo de wil en de leergierigheid heeft om te slagen."

Volwaardige 9 voor Europese clubs

De volgende stap voor Vermant wordt om nu ook die basisplaats helemaal af te dwingen en vast te houden. Dan zal zich ook de vraag stellen of hij nog een stap hoger kan zetten. Er was in de zomer alvast de nodige interesse.

"Momenteel is het moeilijk in te schatten tot wat dit zal leiden", houdt Milkon wel een slag om de arm. "Ik geloof wel dat hij bij Europese clubs een volwaardige nummer negen kan zijn. Waarom dan niet in Club 1? Het is iets waar we in geloven en waar we mee aan de slag gaan. Opdat hij de volwaardige spits van Club 1 kan zijn."

Zal Vermant na Club Brugge nog een stap hogerop kunnen zetten?

Meest recent

‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

8
8
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

80
80
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

191
191
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

57
57
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

135
135
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

45
45
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

44
44
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

48
48
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

231
231
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

537
537
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

134
134
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

449
449
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

324
324
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

221
221
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

164
164
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

108
108
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

262
262
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

435
435
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

724
724
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

518
518
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

443
443
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

109
109
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

965
965
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

89
89

Meer sportnieuws