Lardot reageert op 'VAR-fiasco' in Club Brugge-Anderlecht

door
Lardot reageert op 'VAR-fiasco' in Club Brugge-Anderlecht

Anderlecht werd zondag van het kastje naar de muur getikt door aartsrivaal Club Brugge, maar helemaal op het eind graaide Paars-Wit ei zo na alsnog een onverdiend punt mee uit het hol van de leeuw. Al had de prangende slotfase in Jan Breydel er misschien wel nooit mogen komen.

Achteraf was er namelijk heel wat te doen om de aansluitingstreffer van de Brusselaars. Hoewel doelpuntenmaker Jan-Carlo Simic daarbij buitenspel leek te staan werd zijn goal tot zowat ieders verbazing alsnog goedgekeurd door de VAR. Eerder kwam die ook al tussenbeide om een doelpunt van Christos Tzolis af te keuren.

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Simic buitenspel?

In beide gevallen bood de officiële offsidelijn die tijdens de live-uitzending werd getoond nochtans geen uitsluitsel. En dus voelden velen in het Blauw-Zwarte kamp zich ondanks de goede afloop toch serieus benadeeld. In het wekelijkse Under Review werd Jonathan Lardot dan ook aan de tand gevoeld over de goal van Simic.

"Jasper Vergoote en zijn assistenten hebben allemaal een prima match gefloten. Er waren wel een aantal nipte buitenspelsituaties, waar het telkens slechts ging om centimeters. Daarom hebben we ook de VAR nodig", aldus de technisch directeur van het Referee Department vooraleer zijn licht te laten schijnen op de situatie.

Steun van Lardot

"De lijn werd op een correcte manier getrokken. In de herhaling zien we maar één lijn. Dat komt omdat de VAR de lijn eerst op de voet van de verdediger heeft getrokken en dan pas op die van de aanvaller. Als die lijnen overlappen komt dat slecht over op beeld. Daarom trekken wij in zulke gevallen slechts één lijn", klinkt het.

"De twee lijnen lagen gewoon op mekaar. Volgens de technologie was het dus geen buitenspel en een juiste beslissing", besluit Lardot, die dus geen uitleg geeft voor de bizarre hoek van waaruit we de buitenspellijn bij Tzolis zijn afgekeurde goal te zien kregen. Ook op het lange wachten op de VAR geeft hij geen commentaar.

Moest deze goal worden afgekeurd?

Meest recent

Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

23
23
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

86
86
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

81
81
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

114
114
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

180
180
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

433
433
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

148
148
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

213
213
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1293
1293
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

197
197
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

323
323
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

509
509
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

145
145
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

287
287
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

353
353
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

72
72
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

600
600
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

501
501
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

212
212
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

506
506
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

495
495
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

95
95
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

425
425
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

250
250

Meer sportnieuws