Lardot reageert op 'VAR-fiasco' in Club Brugge-Anderlecht

3207 stemmen
Lardot reageert op 'VAR-fiasco' in Club Brugge-Anderlecht

Anderlecht werd zondag van het kastje naar de muur getikt door aartsrivaal Club Brugge, maar helemaal op het eind graaide Paars-Wit ei zo na alsnog een onverdiend punt mee uit het hol van de leeuw. Al had de prangende slotfase in Jan Breydel er misschien wel nooit mogen komen.

Achteraf was er namelijk heel wat te doen om de aansluitingstreffer van de Brusselaars. Hoewel doelpuntenmaker Jan-Carlo Simic daarbij buitenspel leek te staan werd zijn goal tot zowat ieders verbazing alsnog goedgekeurd door de VAR. Eerder kwam die ook al tussenbeide om een doelpunt van Christos Tzolis af te keuren.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Simic buitenspel?

In beide gevallen bood de officiële offsidelijn die tijdens de live-uitzending werd getoond nochtans geen uitsluitsel. En dus voelden velen in het Blauw-Zwarte kamp zich ondanks de goede afloop toch serieus benadeeld. In het wekelijkse Under Review werd Jonathan Lardot dan ook aan de tand gevoeld over de goal van Simic.

"Jasper Vergoote en zijn assistenten hebben allemaal een prima match gefloten. Er waren wel een aantal nipte buitenspelsituaties, waar het telkens slechts ging om centimeters. Daarom hebben we ook de VAR nodig", aldus de technisch directeur van het Referee Department vooraleer zijn licht te laten schijnen op de situatie.

Steun van Lardot

"De lijn werd op een correcte manier getrokken. In de herhaling zien we maar één lijn. Dat komt omdat de VAR de lijn eerst op de voet van de verdediger heeft getrokken en dan pas op die van de aanvaller. Als die lijnen overlappen komt dat slecht over op beeld. Daarom trekken wij in zulke gevallen slechts één lijn", klinkt het.

"De twee lijnen lagen gewoon op mekaar. Volgens de technologie was het dus geen buitenspel en een juiste beslissing", besluit Lardot, die dus geen uitleg geeft voor de bizarre hoek van waaruit we de buitenspellijn bij Tzolis zijn afgekeurde goal te zien kregen. Ook op het lange wachten op de VAR geeft hij geen commentaar.

Moest deze goal worden afgekeurd?

Meest recent

'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

77
77
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

16
16
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

32
32
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

248
248
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

124
124
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

106
106
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

349
349
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

177
177
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

202
202
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

373
373
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

664
664
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

312
312
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3518
3518
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

66
66
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

60
60
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

212
212
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

71
71
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

234
234
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

207
207
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39

Meer sportnieuws