Lardot reageert op 'VAR-fiasco' in Club Brugge-Anderlecht

door
Lardot reageert op 'VAR-fiasco' in Club Brugge-Anderlecht

Anderlecht werd zondag van het kastje naar de muur getikt door aartsrivaal Club Brugge, maar helemaal op het eind graaide Paars-Wit ei zo na alsnog een onverdiend punt mee uit het hol van de leeuw. Al had de prangende slotfase in Jan Breydel er misschien wel nooit mogen komen.

Achteraf was er namelijk heel wat te doen om de aansluitingstreffer van de Brusselaars. Hoewel doelpuntenmaker Jan-Carlo Simic daarbij buitenspel leek te staan werd zijn goal tot zowat ieders verbazing alsnog goedgekeurd door de VAR. Eerder kwam die ook al tussenbeide om een doelpunt van Christos Tzolis af te keuren.

LEES OOK: Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

Simic buitenspel?

In beide gevallen bood de officiële offsidelijn die tijdens de live-uitzending werd getoond nochtans geen uitsluitsel. En dus voelden velen in het Blauw-Zwarte kamp zich ondanks de goede afloop toch serieus benadeeld. In het wekelijkse Under Review werd Jonathan Lardot dan ook aan de tand gevoeld over de goal van Simic.

"Jasper Vergoote en zijn assistenten hebben allemaal een prima match gefloten. Er waren wel een aantal nipte buitenspelsituaties, waar het telkens slechts ging om centimeters. Daarom hebben we ook de VAR nodig", aldus de technisch directeur van het Referee Department vooraleer zijn licht te laten schijnen op de situatie.

Steun van Lardot

"De lijn werd op een correcte manier getrokken. In de herhaling zien we maar één lijn. Dat komt omdat de VAR de lijn eerst op de voet van de verdediger heeft getrokken en dan pas op die van de aanvaller. Als die lijnen overlappen komt dat slecht over op beeld. Daarom trekken wij in zulke gevallen slechts één lijn", klinkt het.

"De twee lijnen lagen gewoon op mekaar. Volgens de technologie was het dus geen buitenspel en een juiste beslissing", besluit Lardot, die dus geen uitleg geeft voor de bizarre hoek van waaruit we de buitenspellijn bij Tzolis zijn afgekeurde goal te zien kregen. Ook op het lange wachten op de VAR geeft hij geen commentaar.

Moest deze goal worden afgekeurd?

Meest recent

Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

38
38
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

20
20
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

54
54
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

93
93
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

124
124
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

132
132
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

44
44
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

36
36
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

144
144
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

166
166
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

76
76
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

358
358
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

289
289
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

81
81
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

578
578
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

594
594
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

421
421
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

212
212
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

128
128
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

104
104
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

259
259
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

100
100
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

120
120

Meer sportnieuws