Lardot reageert op 'VAR-fiasco' in Club Brugge-Anderlecht

3207 stemmen
Lardot reageert op 'VAR-fiasco' in Club Brugge-Anderlecht

Anderlecht werd zondag van het kastje naar de muur getikt door aartsrivaal Club Brugge, maar helemaal op het eind graaide Paars-Wit ei zo na alsnog een onverdiend punt mee uit het hol van de leeuw. Al had de prangende slotfase in Jan Breydel er misschien wel nooit mogen komen.

Achteraf was er namelijk heel wat te doen om de aansluitingstreffer van de Brusselaars. Hoewel doelpuntenmaker Jan-Carlo Simic daarbij buitenspel leek te staan werd zijn goal tot zowat ieders verbazing alsnog goedgekeurd door de VAR. Eerder kwam die ook al tussenbeide om een doelpunt van Christos Tzolis af te keuren.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Simic buitenspel?

In beide gevallen bood de officiële offsidelijn die tijdens de live-uitzending werd getoond nochtans geen uitsluitsel. En dus voelden velen in het Blauw-Zwarte kamp zich ondanks de goede afloop toch serieus benadeeld. In het wekelijkse Under Review werd Jonathan Lardot dan ook aan de tand gevoeld over de goal van Simic.

"Jasper Vergoote en zijn assistenten hebben allemaal een prima match gefloten. Er waren wel een aantal nipte buitenspelsituaties, waar het telkens slechts ging om centimeters. Daarom hebben we ook de VAR nodig", aldus de technisch directeur van het Referee Department vooraleer zijn licht te laten schijnen op de situatie.

Steun van Lardot

"De lijn werd op een correcte manier getrokken. In de herhaling zien we maar één lijn. Dat komt omdat de VAR de lijn eerst op de voet van de verdediger heeft getrokken en dan pas op die van de aanvaller. Als die lijnen overlappen komt dat slecht over op beeld. Daarom trekken wij in zulke gevallen slechts één lijn", klinkt het.

"De twee lijnen lagen gewoon op mekaar. Volgens de technologie was het dus geen buitenspel en een juiste beslissing", besluit Lardot, die dus geen uitleg geeft voor de bizarre hoek van waaruit we de buitenspellijn bij Tzolis zijn afgekeurde goal te zien kregen. Ook op het lange wachten op de VAR geeft hij geen commentaar.

Moest deze goal worden afgekeurd?

Meest recent

Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

8
8
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

5
5
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

39
39
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

44
44
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

40
40
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

78
78
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

33
33
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

118
118
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

90
90
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

18
18
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

141
141
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

331
331
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

213
213
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

66
66
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

683
683
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

464
464
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

465
465
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

351
351
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

646
646
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

323
323
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

480
480
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

132
132
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2091
2091
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

179
179
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

267
267

Meer sportnieuws