Lardot reageert op 'VAR-fiasco' in Club Brugge-Anderlecht

3207 stemmen
Lardot reageert op 'VAR-fiasco' in Club Brugge-Anderlecht

Anderlecht werd zondag van het kastje naar de muur getikt door aartsrivaal Club Brugge, maar helemaal op het eind graaide Paars-Wit ei zo na alsnog een onverdiend punt mee uit het hol van de leeuw. Al had de prangende slotfase in Jan Breydel er misschien wel nooit mogen komen.

Achteraf was er namelijk heel wat te doen om de aansluitingstreffer van de Brusselaars. Hoewel doelpuntenmaker Jan-Carlo Simic daarbij buitenspel leek te staan werd zijn goal tot zowat ieders verbazing alsnog goedgekeurd door de VAR. Eerder kwam die ook al tussenbeide om een doelpunt van Christos Tzolis af te keuren.

LEES OOK: Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Simic buitenspel?

In beide gevallen bood de officiële offsidelijn die tijdens de live-uitzending werd getoond nochtans geen uitsluitsel. En dus voelden velen in het Blauw-Zwarte kamp zich ondanks de goede afloop toch serieus benadeeld. In het wekelijkse Under Review werd Jonathan Lardot dan ook aan de tand gevoeld over de goal van Simic.

"Jasper Vergoote en zijn assistenten hebben allemaal een prima match gefloten. Er waren wel een aantal nipte buitenspelsituaties, waar het telkens slechts ging om centimeters. Daarom hebben we ook de VAR nodig", aldus de technisch directeur van het Referee Department vooraleer zijn licht te laten schijnen op de situatie.

Steun van Lardot

"De lijn werd op een correcte manier getrokken. In de herhaling zien we maar één lijn. Dat komt omdat de VAR de lijn eerst op de voet van de verdediger heeft getrokken en dan pas op die van de aanvaller. Als die lijnen overlappen komt dat slecht over op beeld. Daarom trekken wij in zulke gevallen slechts één lijn", klinkt het.

"De twee lijnen lagen gewoon op mekaar. Volgens de technologie was het dus geen buitenspel en een juiste beslissing", besluit Lardot, die dus geen uitleg geeft voor de bizarre hoek van waaruit we de buitenspellijn bij Tzolis zijn afgekeurde goal te zien kregen. Ook op het lange wachten op de VAR geeft hij geen commentaar.

Moest deze goal worden afgekeurd?

Meest recent

Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

64
64
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

19
19
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

468
468
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

101
101
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

146
146
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

272
272
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

68
68
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

383
383
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

87
87
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

193
193
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

106
106
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

64
64
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

236
236
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

25
25
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

80
80
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

64
64
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

205
205
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

172
172
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

61
61
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

70
70
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

447
447
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

218
218
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

66
66
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

297
297

Meer sportnieuws