Alarm bij Anderlecht: grootverdiener maakt Fredberg nerveus

door
Alarm bij Anderlecht: grootverdiener maakt Fredberg nerveus

Anderlecht zakte zondag compleet door de ondergrens op het veld van aartsrivaal Club Brugge. Na de kansloze nederlaag in Jan Breydel krijgen heel wat Brusselaars dan ook de wind van voren. Daarbij wordt vooral draaischijf Yari Verschaeren, voor wie alsmaar meer het etiket van eeuwige belofte om de hoek loert, serieus op de korrel genomen.

Onder meer Hein Vanhaezebrouck en Marc Degryse waren erg streng voor het nummer 10 van Paars-Wit, die in Brugge weer vanaf de linkerkant opereerde. Niet onterecht, want Verschaeren leverde opnieuw een bleke prestatie af en slaagde er andermaal niet in om zijn stempel te drukken. Het gebrek aan creativiteit bij de recordkampioen valt toch voor een stuk aan hem te wijten.

LEES OOK: Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Verschaeren stagneert

Met 192 optredens voor Anderlecht achter de kiezen is zijn jonge leeftijd alvast geen excuus voor de weliswaar nog steeds pas 23-jarige spelverdeler. Hoewel hij dus toch al over de nodige ervaring beschikt slaagt Verschaeren er evenwel niet in om zijn ploegmaats bij de hand te nemen. Nochtans mag dat wel worden verwacht van iemand met zijn status en aanzienlijk jaarsalaris.

"Hij stond al in de ploeg toen hij 17 was en is een van de bestbetaalde spelers bij Anderlecht. Je mag iemand nooit opgeven en sommigen zijn laat matuur, maar dan mag je toch meer verwachten dan wat hij de voorbije jaren heeft laten zien. Of zijn de verwachtingen te hoog?", oppert Ludo Vandewalle, die hem ook een gebrek aan zelfkritiek verwijt, dan ook in de podcast Sjotcast.

Fredberg moet kiezen

RSCA-watcher Jurgen Geril treedt de chef voetbal van Het Nieuwsblad daarin bij. Meer nog: volgens hem dreigt er straks een dilemma in het Lotto Park. "Zijn contract loopt af in 2026. Ze hebben het al een paar keer verlengd, maar ik kan mij echt nog geen enkel ploeg herinneren die hem wilde", zou er nog nooit concrete interesse zijn geweest in de zevenvoudig Rode Duivel.

"Verlengen gaan ze toch niet meer doen? Dus dan moet hij weg. Verlaag je dan je prijs, of laat je hem gratis vertrekken?" klinkt het. De marktwaarde van Verschaeren, tot dusver goed voor 25 treffers en 29 assists voor RSCA, wordt op zeven miljoen geschat. Tenzij hij zijn rendement plots opkrikt wordt het echter niet evident voor Jesper Fredberg om nog zulk een bedrag te vangen.

Hoeveel is Verschaeren volgens u waard?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

3
3
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

38
38
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

218
218
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

30
30
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

471
471
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

60
60
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

130
130
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

812
812
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

81
81
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

33
33
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

554
554
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

395
395
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1211
1211
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

42
42
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

199
199
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

497
497
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

335
335
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

874
874
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

244
244
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

645
645
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

625
625
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws