Alarm bij Anderlecht: grootverdiener maakt Fredberg nerveus

door
Alarm bij Anderlecht: grootverdiener maakt Fredberg nerveus

Anderlecht zakte zondag compleet door de ondergrens op het veld van aartsrivaal Club Brugge. Na de kansloze nederlaag in Jan Breydel krijgen heel wat Brusselaars dan ook de wind van voren. Daarbij wordt vooral draaischijf Yari Verschaeren, voor wie alsmaar meer het etiket van eeuwige belofte om de hoek loert, serieus op de korrel genomen.

Onder meer Hein Vanhaezebrouck en Marc Degryse waren erg streng voor het nummer 10 van Paars-Wit, die in Brugge weer vanaf de linkerkant opereerde. Niet onterecht, want Verschaeren leverde opnieuw een bleke prestatie af en slaagde er andermaal niet in om zijn stempel te drukken. Het gebrek aan creativiteit bij de recordkampioen valt toch voor een stuk aan hem te wijten.

LEES OOK: 'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

Verschaeren stagneert

Met 192 optredens voor Anderlecht achter de kiezen is zijn jonge leeftijd alvast geen excuus voor de weliswaar nog steeds pas 23-jarige spelverdeler. Hoewel hij dus toch al over de nodige ervaring beschikt slaagt Verschaeren er evenwel niet in om zijn ploegmaats bij de hand te nemen. Nochtans mag dat wel worden verwacht van iemand met zijn status en aanzienlijk jaarsalaris.

"Hij stond al in de ploeg toen hij 17 was en is een van de bestbetaalde spelers bij Anderlecht. Je mag iemand nooit opgeven en sommigen zijn laat matuur, maar dan mag je toch meer verwachten dan wat hij de voorbije jaren heeft laten zien. Of zijn de verwachtingen te hoog?", oppert Ludo Vandewalle, die hem ook een gebrek aan zelfkritiek verwijt, dan ook in de podcast Sjotcast.

Fredberg moet kiezen

RSCA-watcher Jurgen Geril treedt de chef voetbal van Het Nieuwsblad daarin bij. Meer nog: volgens hem dreigt er straks een dilemma in het Lotto Park. "Zijn contract loopt af in 2026. Ze hebben het al een paar keer verlengd, maar ik kan mij echt nog geen enkel ploeg herinneren die hem wilde", zou er nog nooit concrete interesse zijn geweest in de zevenvoudig Rode Duivel.

"Verlengen gaan ze toch niet meer doen? Dus dan moet hij weg. Verlaag je dan je prijs, of laat je hem gratis vertrekken?" klinkt het. De marktwaarde van Verschaeren, tot dusver goed voor 25 treffers en 29 assists voor RSCA, wordt op zeven miljoen geschat. Tenzij hij zijn rendement plots opkrikt wordt het echter niet evident voor Jesper Fredberg om nog zulk een bedrag te vangen.

Hoeveel is Verschaeren volgens u waard?

Meest recent

Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

0
0
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

20
20
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

42
42
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

30
30
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

158
158
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

99
99
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

130
130
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

85
85
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

109
109
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

157
157
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

46
46
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

790
790
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

68
68
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

77
77
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

349
349
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

91
91
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

378
378
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

389
389
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

66
66
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

195
195
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

154
154
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

90
90
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

281
281
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

58
58

Meer sportnieuws