Alarm bij Anderlecht: grootverdiener maakt Fredberg nerveus

door
Alarm bij Anderlecht: grootverdiener maakt Fredberg nerveus

Anderlecht zakte zondag compleet door de ondergrens op het veld van aartsrivaal Club Brugge. Na de kansloze nederlaag in Jan Breydel krijgen heel wat Brusselaars dan ook de wind van voren. Daarbij wordt vooral draaischijf Yari Verschaeren, voor wie alsmaar meer het etiket van eeuwige belofte om de hoek loert, serieus op de korrel genomen.

Onder meer Hein Vanhaezebrouck en Marc Degryse waren erg streng voor het nummer 10 van Paars-Wit, die in Brugge weer vanaf de linkerkant opereerde. Niet onterecht, want Verschaeren leverde opnieuw een bleke prestatie af en slaagde er andermaal niet in om zijn stempel te drukken. Het gebrek aan creativiteit bij de recordkampioen valt toch voor een stuk aan hem te wijten.

LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Verschaeren stagneert

Met 192 optredens voor Anderlecht achter de kiezen is zijn jonge leeftijd alvast geen excuus voor de weliswaar nog steeds pas 23-jarige spelverdeler. Hoewel hij dus toch al over de nodige ervaring beschikt slaagt Verschaeren er evenwel niet in om zijn ploegmaats bij de hand te nemen. Nochtans mag dat wel worden verwacht van iemand met zijn status en aanzienlijk jaarsalaris.

"Hij stond al in de ploeg toen hij 17 was en is een van de bestbetaalde spelers bij Anderlecht. Je mag iemand nooit opgeven en sommigen zijn laat matuur, maar dan mag je toch meer verwachten dan wat hij de voorbije jaren heeft laten zien. Of zijn de verwachtingen te hoog?", oppert Ludo Vandewalle, die hem ook een gebrek aan zelfkritiek verwijt, dan ook in de podcast Sjotcast.

Fredberg moet kiezen

RSCA-watcher Jurgen Geril treedt de chef voetbal van Het Nieuwsblad daarin bij. Meer nog: volgens hem dreigt er straks een dilemma in het Lotto Park. "Zijn contract loopt af in 2026. Ze hebben het al een paar keer verlengd, maar ik kan mij echt nog geen enkel ploeg herinneren die hem wilde", zou er nog nooit concrete interesse zijn geweest in de zevenvoudig Rode Duivel.

"Verlengen gaan ze toch niet meer doen? Dus dan moet hij weg. Verlaag je dan je prijs, of laat je hem gratis vertrekken?" klinkt het. De marktwaarde van Verschaeren, tot dusver goed voor 25 treffers en 29 assists voor RSCA, wordt op zeven miljoen geschat. Tenzij hij zijn rendement plots opkrikt wordt het echter niet evident voor Jesper Fredberg om nog zulk een bedrag te vangen.

Hoeveel is Verschaeren volgens u waard?

Meest recent

'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

0
0
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

48
48
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

30
30
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

62
62
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

81
81
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

78
78
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

59
59
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

169
169
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

112
112
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

143
143
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

210
210
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

226
226
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

123
123
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

39
39
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

215
215
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

382
382
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

108
108
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

622
622
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

302
302
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

496
496
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

411
411
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

429
429
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

72
72
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

102
102

Meer sportnieuws