Alarm bij Anderlecht: grootverdiener maakt Fredberg nerveus

door
Alarm bij Anderlecht: grootverdiener maakt Fredberg nerveus

Anderlecht zakte zondag compleet door de ondergrens op het veld van aartsrivaal Club Brugge. Na de kansloze nederlaag in Jan Breydel krijgen heel wat Brusselaars dan ook de wind van voren. Daarbij wordt vooral draaischijf Yari Verschaeren, voor wie alsmaar meer het etiket van eeuwige belofte om de hoek loert, serieus op de korrel genomen.

Onder meer Hein Vanhaezebrouck en Marc Degryse waren erg streng voor het nummer 10 van Paars-Wit, die in Brugge weer vanaf de linkerkant opereerde. Niet onterecht, want Verschaeren leverde opnieuw een bleke prestatie af en slaagde er andermaal niet in om zijn stempel te drukken. Het gebrek aan creativiteit bij de recordkampioen valt toch voor een stuk aan hem te wijten.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Verschaeren stagneert

Met 192 optredens voor Anderlecht achter de kiezen is zijn jonge leeftijd alvast geen excuus voor de weliswaar nog steeds pas 23-jarige spelverdeler. Hoewel hij dus toch al over de nodige ervaring beschikt slaagt Verschaeren er evenwel niet in om zijn ploegmaats bij de hand te nemen. Nochtans mag dat wel worden verwacht van iemand met zijn status en aanzienlijk jaarsalaris.

"Hij stond al in de ploeg toen hij 17 was en is een van de bestbetaalde spelers bij Anderlecht. Je mag iemand nooit opgeven en sommigen zijn laat matuur, maar dan mag je toch meer verwachten dan wat hij de voorbije jaren heeft laten zien. Of zijn de verwachtingen te hoog?", oppert Ludo Vandewalle, die hem ook een gebrek aan zelfkritiek verwijt, dan ook in de podcast Sjotcast.

Fredberg moet kiezen

RSCA-watcher Jurgen Geril treedt de chef voetbal van Het Nieuwsblad daarin bij. Meer nog: volgens hem dreigt er straks een dilemma in het Lotto Park. "Zijn contract loopt af in 2026. Ze hebben het al een paar keer verlengd, maar ik kan mij echt nog geen enkel ploeg herinneren die hem wilde", zou er nog nooit concrete interesse zijn geweest in de zevenvoudig Rode Duivel.

"Verlengen gaan ze toch niet meer doen? Dus dan moet hij weg. Verlaag je dan je prijs, of laat je hem gratis vertrekken?" klinkt het. De marktwaarde van Verschaeren, tot dusver goed voor 25 treffers en 29 assists voor RSCA, wordt op zeven miljoen geschat. Tenzij hij zijn rendement plots opkrikt wordt het echter niet evident voor Jesper Fredberg om nog zulk een bedrag te vangen.

Hoeveel is Verschaeren volgens u waard?

Meest recent

Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

6
6
Hasi vloekt: Anderlecht moet sterkhouder lang missen

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

11
11
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

35
35
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

136
136
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

87
87
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

106
106
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

40
40
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

183
183
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

36
36
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

89
89
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

462
462
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

202
202
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

98
98
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

257
257
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

384
384
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

271
271
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

569
569
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

454
454
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

162
162
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

38
38
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

96
96
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

203
203
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

91
91
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

91
91
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

101
101

Meer sportnieuws