Zware straffen na derby: Beerschot verrast met duidelijk standpunt

759
Zware straffen na derby: Beerschot verrast met duidelijk standpunt

Beerschot stond een paar weken geleden 4-0 in het krijt tegen grote rivaal Royal Antwerp FC wanneer het volledig misging. De supporters hadden vooraf al aangekondigd dat de match niet zal worden uitgespeeld als de resultaten weer slecht gingen zijn.

En zo geschiedde. Beerschot kreeg een pak slaag van de rivaal en de fans van Beerschot gooiden meermaals vuurwerk op het veld waardoor de wedstrijd uiteindelijk definitief werd gestaakt. Beerschot antwoordde door meteen forfait te geven voor het restant van de match.

LEES OOK: Vandenbroeck weer bij Belgische club? Opties op tafel

Zware straffen

Maandag werd de situatie voor de Disciplinaire Raad besproken. Beerschot kreeg al een boete van 50.000 euro en het Bondsparket vorderde vervolgens een straf van drie uitmatchen zonder fans en een geldboete van 10.000 euro. Nu werd die vordering besproken.

Beerschot stuurde CEO Thorsten Theys en nam verrassend genoeg een duidelijk standpunt in na de derby tegen Royal Antwerp FC. De Kielse Ratten zullen de straf zonder pardon accepteren. Begin november zal de zaak definitief een einde kennen. In afwachting daarvan mogen er voorlopig nog wél uitfans afreizen.

2025 terug uitfans 

De supporters van Beerschot gingen sinds de derby tegen Antwerp op de Bosuil nog wel op bezoek bij Westerlo en KV Kortrijk. Op 24 november moet Beerschot naar Mechelen en in december wachten RSC Anderlecht en OHL als uitwedstrijden.

Men verwacht dat al de komende uitwedstrijden van dit jaar zonder uitfans zullen zijn voor Beerschot. De supporters van de Antwerpse club zullen dus pas in 2025 weer mee kunnen om hun ploeg op verplaatsing te steunen.

🚀

Een goede beslissing van Beerschot?

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

4
4
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

21
21
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

79
79
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

75
75
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

71
71
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

510
510
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

270
270
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

179
179
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

471
471
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

739
739
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

151
151
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

101
101
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

96
96
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

508
508
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

427
427
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

72
72
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

111
111
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

133
133
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

242
242
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

532
532
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

517
517
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

481
481
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

169
169
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

414
414

Meer sportnieuws