Zware straffen na derby: Beerschot verrast met duidelijk standpunt

759 stemmen
Zware straffen na derby: Beerschot verrast met duidelijk standpunt

Beerschot stond een paar weken geleden 4-0 in het krijt tegen grote rivaal Royal Antwerp FC wanneer het volledig misging. De supporters hadden vooraf al aangekondigd dat de match niet zal worden uitgespeeld als de resultaten weer slecht gingen zijn.

En zo geschiedde. Beerschot kreeg een pak slaag van de rivaal en de fans van Beerschot gooiden meermaals vuurwerk op het veld waardoor de wedstrijd uiteindelijk definitief werd gestaakt. Beerschot antwoordde door meteen forfait te geven voor het restant van de match.

LEES OOK: OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

Zware straffen

Maandag werd de situatie voor de Disciplinaire Raad besproken. Beerschot kreeg al een boete van 50.000 euro en het Bondsparket vorderde vervolgens een straf van drie uitmatchen zonder fans en een geldboete van 10.000 euro. Nu werd die vordering besproken.

Beerschot stuurde CEO Thorsten Theys en nam verrassend genoeg een duidelijk standpunt in na de derby tegen Royal Antwerp FC. De Kielse Ratten zullen de straf zonder pardon accepteren. Begin november zal de zaak definitief een einde kennen. In afwachting daarvan mogen er voorlopig nog wél uitfans afreizen.

2025 terug uitfans 

De supporters van Beerschot gingen sinds de derby tegen Antwerp op de Bosuil nog wel op bezoek bij Westerlo en KV Kortrijk. Op 24 november moet Beerschot naar Mechelen en in december wachten RSC Anderlecht en OHL als uitwedstrijden.

Men verwacht dat al de komende uitwedstrijden van dit jaar zonder uitfans zullen zijn voor Beerschot. De supporters van de Antwerpse club zullen dus pas in 2025 weer mee kunnen om hun ploeg op verplaatsing te steunen.

🚀

Een goede beslissing van Beerschot?

Meest recent

'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

47
47
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

48
48
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

66
66
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

64
64
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

136
136
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

141
141
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

45
45
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

38
38
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

325
325
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

173
173
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

261
261
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

145
145
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

219
219
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

105
105
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

387
387
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

173
173
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

304
304
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

215
215
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

134
134
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

153
153
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

112
112
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

848
848
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

248
248

Meer sportnieuws