Vandenbempt ziet toch verrassende Anderlecht-uitblinker

door
Vandenbempt ziet toch verrassende Anderlecht-uitblinker

RSC Anderlecht speelde een non-match tegen Club Brugge. Paars-wit verloor dan ook verdiend met 2-1, al was het in het slot nog enorm spannend. Elke speler krijgt dan ook een slecht rapport buiten één verrassende uitblinker.

Colin Coosemans hield Anderlecht geregeld recht. De score had voor rust al verder uitgediept kunnen worden, maar de sluitpost stond pal. Opvallend is dat Anderlecht afgelopen zomer nog een nieuwe doelman wilde halen als vervanger van de vertrokken Kasper Schmeichel.

LEES OOK: Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

Enige op niveau

Peter Vandenbempt vond ook dat écht iedereen bij Anderlecht slecht was, buiten Coosemans. “Het was typerend voor hun absolute non-match dat ze zelfs die totaal onverwachte mogelijkheid in het slot om alsnog een punt te stelen onbeholpen lieten liggen. En als dit dan een referentiematch moest zijn voor het Anderlecht onder Hubert, dan is het vanmorgen pijnlijk ontwaken, voor iedereen op doelman Coosemans na”, citeert Sporza.

De analist zag een machteloos Anderlecht. “Ze zijn uiteraard collectief hand-in-hand door het ijs gezakt. Ik had de indruk dat Anderlecht zich aandiende als lichtgewichtbokser die per ongeluk en tot zijn afgrijzen in de ring tegenover een zwaargewicht was komen te staan in het volle besef dat er een pak rammel zou komen en het toch niet de moeite was om zelf een stoot uit te delen, al was het maar een trap op doel.”

Redding na redding

Club Brugge was heer en meester heel de wedstrijd. Anderlecht kwam in het slot nog plots in de match en het werd zowaar nog spannend. Uiteindelijk kon Blauw-Zwart standhouden. En de overwinning was oververdiend. Coosemans had doorheen de wedstrijd al enkele knappe reddingen uit zijn mouw geschud waardoor Anderlecht min of meer in de wedstrijd bleef.

Vond jij Coosemans de beste Anderlecht-speler tegen Club Brugge?

Meest recent

Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

30
30
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

6
6
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

6
6
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

40
40
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

12
12
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

40
40
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

28
28
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

83
83
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

51
51
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

150
150
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

167
167
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

70
70
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

105
105
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

89
89
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

74
74
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

191
191
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

170
170
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

243
243
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

404
404
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

133
133
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

240
240
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

164
164
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

556
556
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

291
291

Meer sportnieuws