Vandenbempt ziet toch verrassende Anderlecht-uitblinker

351 stemmen
Vandenbempt ziet toch verrassende Anderlecht-uitblinker

RSC Anderlecht speelde een non-match tegen Club Brugge. Paars-wit verloor dan ook verdiend met 2-1, al was het in het slot nog enorm spannend. Elke speler krijgt dan ook een slecht rapport buiten één verrassende uitblinker.

Colin Coosemans hield Anderlecht geregeld recht. De score had voor rust al verder uitgediept kunnen worden, maar de sluitpost stond pal. Opvallend is dat Anderlecht afgelopen zomer nog een nieuwe doelman wilde halen als vervanger van de vertrokken Kasper Schmeichel.

LEES OOK: Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Enige op niveau

Peter Vandenbempt vond ook dat écht iedereen bij Anderlecht slecht was, buiten Coosemans. “Het was typerend voor hun absolute non-match dat ze zelfs die totaal onverwachte mogelijkheid in het slot om alsnog een punt te stelen onbeholpen lieten liggen. En als dit dan een referentiematch moest zijn voor het Anderlecht onder Hubert, dan is het vanmorgen pijnlijk ontwaken, voor iedereen op doelman Coosemans na”, citeert Sporza.

De analist zag een machteloos Anderlecht. “Ze zijn uiteraard collectief hand-in-hand door het ijs gezakt. Ik had de indruk dat Anderlecht zich aandiende als lichtgewichtbokser die per ongeluk en tot zijn afgrijzen in de ring tegenover een zwaargewicht was komen te staan in het volle besef dat er een pak rammel zou komen en het toch niet de moeite was om zelf een stoot uit te delen, al was het maar een trap op doel.”

Redding na redding

Club Brugge was heer en meester heel de wedstrijd. Anderlecht kwam in het slot nog plots in de match en het werd zowaar nog spannend. Uiteindelijk kon Blauw-Zwart standhouden. En de overwinning was oververdiend. Coosemans had doorheen de wedstrijd al enkele knappe reddingen uit zijn mouw geschud waardoor Anderlecht min of meer in de wedstrijd bleef.

Vond jij Coosemans de beste Anderlecht-speler tegen Club Brugge?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

0
0
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

43
43
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

27
27
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

76
76
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

737
737
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

47
47
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

312
312
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

528
528
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

90
90
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

538
538
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

341
341
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

255
255
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

224
224
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

45
45
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

169
169
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

337
337
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

644
644
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

445
445
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

415
415
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

196
196
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

119
119
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

127
127
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

665
665
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

150
150
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

149
149

Meer sportnieuws