Charleroi presenteert ambitieus project, Bayat op de wip?

door
Charleroi presenteert ambitieus project, Bayat op de wip?

Charleroi leek even op weg om één van de revelaties van het seizoen te worden in de Jupiler Pro League, maar na een magere twee op vijftien zijn de Carolo's alweer weggezakt naar de twaalfde plaats. Daarmee blijven ze toch onder de verwachtingen die ze ook zichzelf opleggen.

Ondanks enkele moeilijke seizoenen blijven ze in het Zwarte Land immers ambitieus. Dat bleek maandag nog eens, want de club stelde zijn project voor de komende seizoenen voor. Onder de noemer 'Cap 2027' poneren ze enkele stevige ambities voor de volgende jaren.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Charleroi presenteert ambitieus project

Zo wil Charleroi een nieuw stadion bouwen en zijn oefencomplex renoveren. Daarnaast moet ook de jeugdwerking een kwaliteitsinjectie krijgen zodat meer spelers uit eigen kweek doorbreken in de A-kern. Tenslotte wil de club ook minder afhankelijk worden van uitgaande transfers, die momenteel voor maar liefst 50 procent van de inkomsten zorgen.

Om dat te verwezenlijken wil de club meer sportieve successen behalen. Charleroi mikt erop om zich de komende jaren regelmatig te plaatsen voor Play-Off I en mogelijk ook af en toe eens een Europees ticket te behalen. Makkelijk zal dat niet worden, want de concurrentie is enorm.

Bayat op de wip bij tegenvallende prestaties

Op de persconferentie waarop het project aangekondigd werd, kwam hoofdaandeelhouder David Helmer ook met een opmerkelijke update over de status van Mehdi Bayat. De algemeen directeur is al jaar en dag het gezicht van de club, maar blijkt nu een gewone werkgever met een contract van twee jaar. Mogelijk moet hij in de nabije toekomst voor zijn job gaan vrezen.

"Hij heeft duidelijke doelstellingen meegekregen op het vlak van prestaties. Hij zal geëvalueerd worden op basis van het geleverde werk", waarschuwde Helmer immers bij La Dernière Heure. "Als die doelstellingen niet gehaald worden, dan zullen we ons de vraag stellen of hij nog wel de geschikte man voor de job is. Dat hebben we onder elkaar duidelijk afgesproken."

Zijn de doelstellingen van Charleroi haalbaar?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

48
48
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

23
23
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

93
93
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

61
61
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

17
17
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

159
159
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

198
198
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

49
49
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

358
358
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

266
266
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

215
215
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

210
210
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

106
106
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

84
84
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

137
137
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

411
411
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws