Charleroi presenteert ambitieus project, Bayat op de wip?

door
Charleroi presenteert ambitieus project, Bayat op de wip?

Charleroi leek even op weg om één van de revelaties van het seizoen te worden in de Jupiler Pro League, maar na een magere twee op vijftien zijn de Carolo's alweer weggezakt naar de twaalfde plaats. Daarmee blijven ze toch onder de verwachtingen die ze ook zichzelf opleggen.

Ondanks enkele moeilijke seizoenen blijven ze in het Zwarte Land immers ambitieus. Dat bleek maandag nog eens, want de club stelde zijn project voor de komende seizoenen voor. Onder de noemer 'Cap 2027' poneren ze enkele stevige ambities voor de volgende jaren.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Charleroi presenteert ambitieus project

Zo wil Charleroi een nieuw stadion bouwen en zijn oefencomplex renoveren. Daarnaast moet ook de jeugdwerking een kwaliteitsinjectie krijgen zodat meer spelers uit eigen kweek doorbreken in de A-kern. Tenslotte wil de club ook minder afhankelijk worden van uitgaande transfers, die momenteel voor maar liefst 50 procent van de inkomsten zorgen.

Om dat te verwezenlijken wil de club meer sportieve successen behalen. Charleroi mikt erop om zich de komende jaren regelmatig te plaatsen voor Play-Off I en mogelijk ook af en toe eens een Europees ticket te behalen. Makkelijk zal dat niet worden, want de concurrentie is enorm.

Bayat op de wip bij tegenvallende prestaties

Op de persconferentie waarop het project aangekondigd werd, kwam hoofdaandeelhouder David Helmer ook met een opmerkelijke update over de status van Mehdi Bayat. De algemeen directeur is al jaar en dag het gezicht van de club, maar blijkt nu een gewone werkgever met een contract van twee jaar. Mogelijk moet hij in de nabije toekomst voor zijn job gaan vrezen.

"Hij heeft duidelijke doelstellingen meegekregen op het vlak van prestaties. Hij zal geëvalueerd worden op basis van het geleverde werk", waarschuwde Helmer immers bij La Dernière Heure. "Als die doelstellingen niet gehaald worden, dan zullen we ons de vraag stellen of hij nog wel de geschikte man voor de job is. Dat hebben we onder elkaar duidelijk afgesproken."

Zijn de doelstellingen van Charleroi haalbaar?

Meest recent

Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

73
73
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

37
37
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

46
46
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

62
62
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

149
149
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

50
50
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

29
29
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

612
612
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

411
411
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

210
210
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

399
399
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

230
230
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

156
156
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

233
233
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

207
207
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

787
787
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

130
130
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

137
137
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

324
324
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

143
143
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

400
400
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

544
544
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

459
459
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48

Meer sportnieuws