Charleroi presenteert ambitieus project, Bayat op de wip?

door
Charleroi presenteert ambitieus project, Bayat op de wip?

Charleroi leek even op weg om één van de revelaties van het seizoen te worden in de Jupiler Pro League, maar na een magere twee op vijftien zijn de Carolo's alweer weggezakt naar de twaalfde plaats. Daarmee blijven ze toch onder de verwachtingen die ze ook zichzelf opleggen.

Ondanks enkele moeilijke seizoenen blijven ze in het Zwarte Land immers ambitieus. Dat bleek maandag nog eens, want de club stelde zijn project voor de komende seizoenen voor. Onder de noemer 'Cap 2027' poneren ze enkele stevige ambities voor de volgende jaren.

LEES OOK: Grote uitverkoop dreigt in de Jupiler Pro League

Charleroi presenteert ambitieus project

Zo wil Charleroi een nieuw stadion bouwen en zijn oefencomplex renoveren. Daarnaast moet ook de jeugdwerking een kwaliteitsinjectie krijgen zodat meer spelers uit eigen kweek doorbreken in de A-kern. Tenslotte wil de club ook minder afhankelijk worden van uitgaande transfers, die momenteel voor maar liefst 50 procent van de inkomsten zorgen.

Om dat te verwezenlijken wil de club meer sportieve successen behalen. Charleroi mikt erop om zich de komende jaren regelmatig te plaatsen voor Play-Off I en mogelijk ook af en toe eens een Europees ticket te behalen. Makkelijk zal dat niet worden, want de concurrentie is enorm.

Bayat op de wip bij tegenvallende prestaties

Op de persconferentie waarop het project aangekondigd werd, kwam hoofdaandeelhouder David Helmer ook met een opmerkelijke update over de status van Mehdi Bayat. De algemeen directeur is al jaar en dag het gezicht van de club, maar blijkt nu een gewone werkgever met een contract van twee jaar. Mogelijk moet hij in de nabije toekomst voor zijn job gaan vrezen.

"Hij heeft duidelijke doelstellingen meegekregen op het vlak van prestaties. Hij zal geëvalueerd worden op basis van het geleverde werk", waarschuwde Helmer immers bij La Dernière Heure. "Als die doelstellingen niet gehaald worden, dan zullen we ons de vraag stellen of hij nog wel de geschikte man voor de job is. Dat hebben we onder elkaar duidelijk afgesproken."

Zijn de doelstellingen van Charleroi haalbaar?

Meest recent

'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

0
0
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

48
48
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

95
95
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

71
71
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

129
129
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

241
241
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

47
47
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

55
55
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

47
47
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

335
335
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

245
245
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

267
267
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

347
347
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

472
472
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

194
194
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

207
207
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

588
588
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

215
215
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

220
220
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

72
72
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

197
197
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

256
256
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

695
695
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

265
265

Meer sportnieuws