Charleroi presenteert ambitieus project, Bayat op de wip?

91 stemmen
Charleroi presenteert ambitieus project, Bayat op de wip?

Charleroi leek even op weg om één van de revelaties van het seizoen te worden in de Jupiler Pro League, maar na een magere twee op vijftien zijn de Carolo's alweer weggezakt naar de twaalfde plaats. Daarmee blijven ze toch onder de verwachtingen die ze ook zichzelf opleggen.

Ondanks enkele moeilijke seizoenen blijven ze in het Zwarte Land immers ambitieus. Dat bleek maandag nog eens, want de club stelde zijn project voor de komende seizoenen voor. Onder de noemer 'Cap 2027' poneren ze enkele stevige ambities voor de volgende jaren.

LEES OOK: Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Charleroi presenteert ambitieus project

Zo wil Charleroi een nieuw stadion bouwen en zijn oefencomplex renoveren. Daarnaast moet ook de jeugdwerking een kwaliteitsinjectie krijgen zodat meer spelers uit eigen kweek doorbreken in de A-kern. Tenslotte wil de club ook minder afhankelijk worden van uitgaande transfers, die momenteel voor maar liefst 50 procent van de inkomsten zorgen.

Om dat te verwezenlijken wil de club meer sportieve successen behalen. Charleroi mikt erop om zich de komende jaren regelmatig te plaatsen voor Play-Off I en mogelijk ook af en toe eens een Europees ticket te behalen. Makkelijk zal dat niet worden, want de concurrentie is enorm.

Bayat op de wip bij tegenvallende prestaties

Op de persconferentie waarop het project aangekondigd werd, kwam hoofdaandeelhouder David Helmer ook met een opmerkelijke update over de status van Mehdi Bayat. De algemeen directeur is al jaar en dag het gezicht van de club, maar blijkt nu een gewone werkgever met een contract van twee jaar. Mogelijk moet hij in de nabije toekomst voor zijn job gaan vrezen.

"Hij heeft duidelijke doelstellingen meegekregen op het vlak van prestaties. Hij zal geëvalueerd worden op basis van het geleverde werk", waarschuwde Helmer immers bij La Dernière Heure. "Als die doelstellingen niet gehaald worden, dan zullen we ons de vraag stellen of hij nog wel de geschikte man voor de job is. Dat hebben we onder elkaar duidelijk afgesproken."

Zijn de doelstellingen van Charleroi haalbaar?

Meest recent

Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

1
1
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

35
35
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

22
22
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

36
36
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

93
93
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

54
54
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

115
115
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

311
311
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

106
106
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

80
80
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

87
87
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

185
185
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

181
181
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

89
89
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

48
48
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

197
197
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

224
224
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

94
94
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

54
54
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

78
78
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

421
421
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

459
459
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

255
255
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

267
267
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

308
308

Meer sportnieuws