Charleroi presenteert ambitieus project, Bayat op de wip?

door
Charleroi presenteert ambitieus project, Bayat op de wip?

Charleroi leek even op weg om één van de revelaties van het seizoen te worden in de Jupiler Pro League, maar na een magere twee op vijftien zijn de Carolo's alweer weggezakt naar de twaalfde plaats. Daarmee blijven ze toch onder de verwachtingen die ze ook zichzelf opleggen.

Ondanks enkele moeilijke seizoenen blijven ze in het Zwarte Land immers ambitieus. Dat bleek maandag nog eens, want de club stelde zijn project voor de komende seizoenen voor. Onder de noemer 'Cap 2027' poneren ze enkele stevige ambities voor de volgende jaren.

LEES OOK: De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Charleroi presenteert ambitieus project

Zo wil Charleroi een nieuw stadion bouwen en zijn oefencomplex renoveren. Daarnaast moet ook de jeugdwerking een kwaliteitsinjectie krijgen zodat meer spelers uit eigen kweek doorbreken in de A-kern. Tenslotte wil de club ook minder afhankelijk worden van uitgaande transfers, die momenteel voor maar liefst 50 procent van de inkomsten zorgen.

Om dat te verwezenlijken wil de club meer sportieve successen behalen. Charleroi mikt erop om zich de komende jaren regelmatig te plaatsen voor Play-Off I en mogelijk ook af en toe eens een Europees ticket te behalen. Makkelijk zal dat niet worden, want de concurrentie is enorm.

Bayat op de wip bij tegenvallende prestaties

Op de persconferentie waarop het project aangekondigd werd, kwam hoofdaandeelhouder David Helmer ook met een opmerkelijke update over de status van Mehdi Bayat. De algemeen directeur is al jaar en dag het gezicht van de club, maar blijkt nu een gewone werkgever met een contract van twee jaar. Mogelijk moet hij in de nabije toekomst voor zijn job gaan vrezen.

"Hij heeft duidelijke doelstellingen meegekregen op het vlak van prestaties. Hij zal geëvalueerd worden op basis van het geleverde werk", waarschuwde Helmer immers bij La Dernière Heure. "Als die doelstellingen niet gehaald worden, dan zullen we ons de vraag stellen of hij nog wel de geschikte man voor de job is. Dat hebben we onder elkaar duidelijk afgesproken."

Zijn de doelstellingen van Charleroi haalbaar?

Meest recent

Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

3
3
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

86
86
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

11
11
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

26
26
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

11
11
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

24
24
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

31
31
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

33
33
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

28
28
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

13
13
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

66
66
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

26
26
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

60
60
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

493
493
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

189
189
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

239
239
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

58
58
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

424
424
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

18
18
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

87
87
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

99
99
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

126
126
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1102
1102
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

182
182
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

55
55

Meer sportnieuws