Lavia is helemaal terug: "Ik voel me nu veel beter"

door
Lavia is helemaal terug:

Het is een uitstekend weekend geweest voor Belgische voetballers genaamd Romeo. Romeo Vermant scoorde voor Club Brugge zijn eerste goal tegen Anderlecht, terwijl Romeo Lavia indruk maakte bij Chelsea. Het 20-jarige toptalent lijkt na een dik jaar blessureleed stilaan helemaal terug te zijn.

In de zomer van 2023 betaalde Chelsea meer dan 60 miljoen euro om Lavia bij het pas gedegradeerde Southampton weg te halen, maar de jonge middenvelder kon tot dusver de verwachtingen nog niet inlossen. Blessures speelden hem parten en zorgden ervoor dat hij nog altijd maar zes officiële matchen voor de Blues speelde.

LEES OOK: ‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Lavia lijkt helemaal terug en oogst lof

Maar dat blessureleed lijkt stilaan tot het verleden te behoren. Zondag stond Lavia voor de tweede keer op rij in de basis in de Premier League. Hij kreeg tegen Newcastle de voorkeur op Enzo Fernandez en bedankte voor het vertrouwen met een puike prestatie en een assist.

Dat kwam hem op lof te staan op sociale media, maar ook van trainer Enzo Maresca. "Romeo heeft uitstekend gespeeld. Ik ben tevreden met zijn prestatie", verklaarde de Italiaan. Op Instagram kwam ook ploegmaat Cole Palmer met stevige lof. "The best", reageerde hij kort maar krachtig op een post van onze landgenoot.

Lavia wil nog meer spelen

Ook Lavia zelf was uiteraard tevreden. "Ik voel me nu veel beter op het veld", reageerde hij na de wedstrijd. "Natuurlijk zou ik graag elke minuut spelen, maar de trainer beslist om mijn speeltijd bewust te managen. Hij vindt dat de beste optie en ik ben op dit moment tevreden."

Lavia werd immers na 72 minuten naar de kant gehaald. Het lijkt erop dat Maresca voorlopig voorzichtig met hem zal omspringen en hem nog geen volledige wedstrijden zal laten spelen. Daarnaast krijgt Lavia ook sowieso rust in de Conference League, want daarvoor werd hij niet ingeschreven.

Zal Lavia nu helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

8
8
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

14
14
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

102
102
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

114
114
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

122
122
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

97
97
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

61
61
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

310
310
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

192
192
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

91
91
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

73
73
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

81
81
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

42
42
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

151
151
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

93
93
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

68
68
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

293
293
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

420
420
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

151
151
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

173
173
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

102
102
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

161
161
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

247
247
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

155
155
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

771
771

Meer sportnieuws