Lavia is helemaal terug: "Ik voel me nu veel beter"

stemmen
Lavia is helemaal terug:

Het is een uitstekend weekend geweest voor Belgische voetballers genaamd Romeo. Romeo Vermant scoorde voor Club Brugge zijn eerste goal tegen Anderlecht, terwijl Romeo Lavia indruk maakte bij Chelsea. Het 20-jarige toptalent lijkt na een dik jaar blessureleed stilaan helemaal terug te zijn.

In de zomer van 2023 betaalde Chelsea meer dan 60 miljoen euro om Lavia bij het pas gedegradeerde Southampton weg te halen, maar de jonge middenvelder kon tot dusver de verwachtingen nog niet inlossen. Blessures speelden hem parten en zorgden ervoor dat hij nog altijd maar zes officiële matchen voor de Blues speelde.

LEES OOK: Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Lavia lijkt helemaal terug en oogst lof

Maar dat blessureleed lijkt stilaan tot het verleden te behoren. Zondag stond Lavia voor de tweede keer op rij in de basis in de Premier League. Hij kreeg tegen Newcastle de voorkeur op Enzo Fernandez en bedankte voor het vertrouwen met een puike prestatie en een assist.

Dat kwam hem op lof te staan op sociale media, maar ook van trainer Enzo Maresca. "Romeo heeft uitstekend gespeeld. Ik ben tevreden met zijn prestatie", verklaarde de Italiaan. Op Instagram kwam ook ploegmaat Cole Palmer met stevige lof. "The best", reageerde hij kort maar krachtig op een post van onze landgenoot.

Lavia wil nog meer spelen

Ook Lavia zelf was uiteraard tevreden. "Ik voel me nu veel beter op het veld", reageerde hij na de wedstrijd. "Natuurlijk zou ik graag elke minuut spelen, maar de trainer beslist om mijn speeltijd bewust te managen. Hij vindt dat de beste optie en ik ben op dit moment tevreden."

Lavia werd immers na 72 minuten naar de kant gehaald. Het lijkt erop dat Maresca voorlopig voorzichtig met hem zal omspringen en hem nog geen volledige wedstrijden zal laten spelen. Daarnaast krijgt Lavia ook sowieso rust in de Conference League, want daarvoor werd hij niet ingeschreven.

Zal Lavia nu helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

34
34
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

382
382
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

79
79
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

372
372
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

30
30
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

361
361
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

205
205
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

218
218
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

113
113
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1155
1155
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

94
94
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

297
297
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

186
186
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

238
238
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

183
183
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

205
205
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

483
483
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

863
863
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

685
685
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

258
258
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

145
145
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

233
233
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

175
175

Meer sportnieuws