Lavia is helemaal terug: "Ik voel me nu veel beter"

90
Lavia is helemaal terug:

Het is een uitstekend weekend geweest voor Belgische voetballers genaamd Romeo. Romeo Vermant scoorde voor Club Brugge zijn eerste goal tegen Anderlecht, terwijl Romeo Lavia indruk maakte bij Chelsea. Het 20-jarige toptalent lijkt na een dik jaar blessureleed stilaan helemaal terug te zijn.

In de zomer van 2023 betaalde Chelsea meer dan 60 miljoen euro om Lavia bij het pas gedegradeerde Southampton weg te halen, maar de jonge middenvelder kon tot dusver de verwachtingen nog niet inlossen. Blessures speelden hem parten en zorgden ervoor dat hij nog altijd maar zes officiële matchen voor de Blues speelde.

LEES OOK: Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Lavia lijkt helemaal terug en oogst lof

Maar dat blessureleed lijkt stilaan tot het verleden te behoren. Zondag stond Lavia voor de tweede keer op rij in de basis in de Premier League. Hij kreeg tegen Newcastle de voorkeur op Enzo Fernandez en bedankte voor het vertrouwen met een puike prestatie en een assist.

Dat kwam hem op lof te staan op sociale media, maar ook van trainer Enzo Maresca. "Romeo heeft uitstekend gespeeld. Ik ben tevreden met zijn prestatie", verklaarde de Italiaan. Op Instagram kwam ook ploegmaat Cole Palmer met stevige lof. "The best", reageerde hij kort maar krachtig op een post van onze landgenoot.

Lavia wil nog meer spelen

Ook Lavia zelf was uiteraard tevreden. "Ik voel me nu veel beter op het veld", reageerde hij na de wedstrijd. "Natuurlijk zou ik graag elke minuut spelen, maar de trainer beslist om mijn speeltijd bewust te managen. Hij vindt dat de beste optie en ik ben op dit moment tevreden."

Lavia werd immers na 72 minuten naar de kant gehaald. Het lijkt erop dat Maresca voorlopig voorzichtig met hem zal omspringen en hem nog geen volledige wedstrijden zal laten spelen. Daarnaast krijgt Lavia ook sowieso rust in de Conference League, want daarvoor werd hij niet ingeschreven.

Zal Lavia nu helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

9
9
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

4
4
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

24
24
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

18
18
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

53
53
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

28
28
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

32
32
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

96
96
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

87
87
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

175
175
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

184
184
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

417
417
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

355
355
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

335
335
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

48
48
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

339
339
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

92
92
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

43
43
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

170
170
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

145
145
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

91
91
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60

Meer sportnieuws