Pocognoli buiten bij Union? Moris geeft zijn mening

door
Pocognoli buiten bij Union? Moris geeft zijn mening

Rien ne va plus bij Union, zo lijkt het wel. De vice-kampioen kon van haar achttien officiële wedstrijden dti seizoen er amper vier winnen, met amper één zege in de laatste tien matchen. Na de nederlaag van donderdag op Midtjylland volgde zondag een nieuwe ontgoocheling.

Deze keer ging Union de boot in tegen Cercle Brugge, dat nochtans zelf ook in crisis verkeerde. De voorlaatste in het klassement kwam desondanks met 1-3 winnen in het Dudenpark. En dat had Union voor de zoveelste keer dit seizoen weer aan zichzelf te wijten.

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Fans roepen om ontslag Pocognoli bij Union

Het was immers vroeg op voorsprong gekomen, maar liet daarna de kansen op de 2-0 liggen. Het begon daarna ook nog eens dramatisch aan de tweede helft, waarin het snel twee tegengoals slikte en in de slotseconden werd hun slotoffensief ook nog afgestraft met een derde goal.

Daardoor blijft Union na twaalf speeldagen op een schamele tiende plaats hangen in de Jupiler Pro League, terwijl in de Europa League ook maar een magere één op negen gepakt werd. Het zorgt ervoor dat de fans stilaan beginnen schreeuwen om het ontslag van trainer Sébastien Pocognoli.

Moris neemt coach in bescherming

De ex-Rode Duivel en ex-speler van Union werd in de zomer aangesteld als opvolger van de naar Sankt Pauli vertrokken Alexander Blessin. Het is pas zijn eerste job als hoofdcoach en die verloopt voorlopig dramatisch. Maar zijn spelers blijven wel achter hem staan.

"Als er een trainer is die denkt dat hij het beter kan dan Pocognoli, mag hij gerust zijn CV naar ons opsturen. Maar ik ben ervan overtuigd dat er momenteel geen betere zijn", verkondigt aanvoerder Anthony Moris immers aan Het Nieuwsblad. "Zijn boodschap komt altijd goed aan bij de groep, en de kwaliteit van het spel is goed. Alleen volgen de punten nog niet zoals het zou moeten. Maar hij is zelf geen aanvaller, hè. Hij kan de ballen er niet zelf in schieten."

Moet Union aan een ontslag van Pocognoli denken?

Meest recent

Joos: "Anderlecht of Club moet deze JPL-smaakmaker pakken"

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

15
15
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

261
261
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

20
20
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

58
58
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

29
29
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

159
159
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

94
94
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

49
49
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

69
69
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

168
168
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

103
103
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

94
94
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

344
344
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

85
85
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

94
94
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

651
651
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

215
215
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

262
262
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

72
72
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

109
109
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

62
62
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

261
261

Meer sportnieuws