Pocognoli buiten bij Union? Moris geeft zijn mening

door
Pocognoli buiten bij Union? Moris geeft zijn mening

Rien ne va plus bij Union, zo lijkt het wel. De vice-kampioen kon van haar achttien officiële wedstrijden dti seizoen er amper vier winnen, met amper één zege in de laatste tien matchen. Na de nederlaag van donderdag op Midtjylland volgde zondag een nieuwe ontgoocheling.

Deze keer ging Union de boot in tegen Cercle Brugge, dat nochtans zelf ook in crisis verkeerde. De voorlaatste in het klassement kwam desondanks met 1-3 winnen in het Dudenpark. En dat had Union voor de zoveelste keer dit seizoen weer aan zichzelf te wijten.

LEES OOK: Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Fans roepen om ontslag Pocognoli bij Union

Het was immers vroeg op voorsprong gekomen, maar liet daarna de kansen op de 2-0 liggen. Het begon daarna ook nog eens dramatisch aan de tweede helft, waarin het snel twee tegengoals slikte en in de slotseconden werd hun slotoffensief ook nog afgestraft met een derde goal.

Daardoor blijft Union na twaalf speeldagen op een schamele tiende plaats hangen in de Jupiler Pro League, terwijl in de Europa League ook maar een magere één op negen gepakt werd. Het zorgt ervoor dat de fans stilaan beginnen schreeuwen om het ontslag van trainer Sébastien Pocognoli.

Moris neemt coach in bescherming

De ex-Rode Duivel en ex-speler van Union werd in de zomer aangesteld als opvolger van de naar Sankt Pauli vertrokken Alexander Blessin. Het is pas zijn eerste job als hoofdcoach en die verloopt voorlopig dramatisch. Maar zijn spelers blijven wel achter hem staan.

"Als er een trainer is die denkt dat hij het beter kan dan Pocognoli, mag hij gerust zijn CV naar ons opsturen. Maar ik ben ervan overtuigd dat er momenteel geen betere zijn", verkondigt aanvoerder Anthony Moris immers aan Het Nieuwsblad. "Zijn boodschap komt altijd goed aan bij de groep, en de kwaliteit van het spel is goed. Alleen volgen de punten nog niet zoals het zou moeten. Maar hij is zelf geen aanvaller, hè. Hij kan de ballen er niet zelf in schieten."

Moet Union aan een ontslag van Pocognoli denken?

Meest recent

Rode Duivel krijgt mokerslag: definitieve streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

3
3
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

18
18
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

109
109
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

38
38
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

68
68
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

39
39
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

48
48
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

88
88
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

48
48
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

441
441
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

71
71
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

174
174
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

291
291
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

281
281
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

215
215
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

229
229
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

249
249
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

438
438
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

433
433
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

85
85
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

288
288
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

162
162
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

203
203
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

590
590

Meer sportnieuws