Pocognoli buiten bij Union? Moris geeft zijn mening

door
Pocognoli buiten bij Union? Moris geeft zijn mening

Rien ne va plus bij Union, zo lijkt het wel. De vice-kampioen kon van haar achttien officiële wedstrijden dti seizoen er amper vier winnen, met amper één zege in de laatste tien matchen. Na de nederlaag van donderdag op Midtjylland volgde zondag een nieuwe ontgoocheling.

Deze keer ging Union de boot in tegen Cercle Brugge, dat nochtans zelf ook in crisis verkeerde. De voorlaatste in het klassement kwam desondanks met 1-3 winnen in het Dudenpark. En dat had Union voor de zoveelste keer dit seizoen weer aan zichzelf te wijten.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Fans roepen om ontslag Pocognoli bij Union

Het was immers vroeg op voorsprong gekomen, maar liet daarna de kansen op de 2-0 liggen. Het begon daarna ook nog eens dramatisch aan de tweede helft, waarin het snel twee tegengoals slikte en in de slotseconden werd hun slotoffensief ook nog afgestraft met een derde goal.

Daardoor blijft Union na twaalf speeldagen op een schamele tiende plaats hangen in de Jupiler Pro League, terwijl in de Europa League ook maar een magere één op negen gepakt werd. Het zorgt ervoor dat de fans stilaan beginnen schreeuwen om het ontslag van trainer Sébastien Pocognoli.

Moris neemt coach in bescherming

De ex-Rode Duivel en ex-speler van Union werd in de zomer aangesteld als opvolger van de naar Sankt Pauli vertrokken Alexander Blessin. Het is pas zijn eerste job als hoofdcoach en die verloopt voorlopig dramatisch. Maar zijn spelers blijven wel achter hem staan.

"Als er een trainer is die denkt dat hij het beter kan dan Pocognoli, mag hij gerust zijn CV naar ons opsturen. Maar ik ben ervan overtuigd dat er momenteel geen betere zijn", verkondigt aanvoerder Anthony Moris immers aan Het Nieuwsblad. "Zijn boodschap komt altijd goed aan bij de groep, en de kwaliteit van het spel is goed. Alleen volgen de punten nog niet zoals het zou moeten. Maar hij is zelf geen aanvaller, hè. Hij kan de ballen er niet zelf in schieten."

Moet Union aan een ontslag van Pocognoli denken?

Meest recent

'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

34
34
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

35
35
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

99
99
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

55
55
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

120
120
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

37
37
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

97
97
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

249
249
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

255
255
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

344
344
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

302
302
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

147
147
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

57
57
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

252
252
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

68
68
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

543
543
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

448
448
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

168
168
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

255
255
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

983
983
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

150
150
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

590
590

Meer sportnieuws