Leekens fileert Club en RSCA: "Geen talent à la Kompany"

311
Leekens fileert Club en RSCA:

Club Brugge versus Anderlecht. Het is al tientallen jaren dé affiche van het Belgische voetbal. Ook deze keer kijkt voetbalminnend België er naar uit. We blikten met Georges Leekens, ex-trainer van de twee clubs, vooruit naar deze Belgische klassieker. Let the games begin.

Leekens is ondertussen op pensioen, maar volgt het Belgische voetbal op de voet. De voormalige trainer van Club Brugge en Anderlecht is wel te spreken over trainer Nicky Hayen en David Hubert, sprak over het gemis van Jan Vertonghen en Thorgan Hazard, waarom Club Brugge favoriet is en ook nog over Mario Stroeykens en Raphael Onyedika. 

LEES OOK: Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Nicky Hayen en David Hubert

"Hubert doet dat heel goed bij Anderlecht, vind ik. Hij komt heel goed over en meet Anderlecht weer dat imago aan dat ze verdienen. Er is wel nog het nodige werk bij RSCA, maar Hubert is een coach met heel veel capaciteiten. Hij is jong, heeft persoonlijkheid, is zelfbewust… Hubert gaat het daar wel redden en zichzelf bewijzen", vertelde hij. 

"Hayen is een goede coach, die ik enorm apprecieer. Hij heeft het al goed gedaan bij Club Brugge, alleen moet het niveau dit seizoen nog iets omhoog", verklaart hij. 

Wie is de favoriet?

"Club Brugge is vandaag de absolute top en de norm in België en voor hen staat er misschien iets meer druk op de ketel, aangezien ze thuis spelen. We gaan een match hebben waar een ploeg ‘moet’ (Club Brugge, nvdr.) – al zeg ik dat niet graag – en een ploeg die wil (Anderlecht, nvdr.) Daarom denk ik dat het wel eens een spannend duel kan worden in Brugge. Club is echter wel favoriet in deze match."

AC Milan en Ludogorets

"Club Brugge kreeg toch een opdoffer tegen AC Milan. Ze kregen daar al snel vier kansen, maar dan zie je het verschil met de wereldtop. FC Barcelona trapte vier keer op doel tegen Bayern München en vier keer was het kassa. Uiteraard is Club geen Barça, maar op dat niveau moet je offensief én defensief top zijn om resultaten te boeken. Club zou ook eens lelijk moeten kunnen winnen in zo'n matchen en dat lukt voorlopig niet", aldus Leekens. 

RSCA kende meer Europees succes. "Anderlecht is al zo goed als zeker van kwalificatie in Europa. Ze wonnen met 2-0 van een weliswaar tienkoppig Ludogorets, maar ze mogen daar geen genoegen mee nemen. Ze moeten nog meer willen. Soms sluipt er wat gemakzucht in de club, dat is altijd zo geweest. Dat zag je bijvoorbeeld weer op Beerschot."

Gemis Vertonghen en Hazard

"Anderlecht trekt toch met een serieuze handicap naar Brugge zonder Vertonghen en Hazard. Als je zo spelers mist, dan heb je soms wedstrijden waar het niet lukt, zoals op Beerschot het geval was. Je kan zo spelers wel eens een match missen, maar niet voor lange periode. Dat weegt toch op een elftal. Je ziet dat bij een Mignolet en Vanaken, dergelijke spelers zijn zeer belangrijk. Als ploeg heb je die dragende krachten nodig. Zij kunnen met hun ervaring, leepheid en kwaliteit de kar trekken. Je hebt die absolute toppers nodig en bij Anderlecht worden Vertonghen en Hazard daarom heel erg gemist."

Eigen jeugd bij RSCA en Club

"Het klopt dat beide ploegen heel wat kansen geven aan talent van eigen bodem. Maar je zag ook dat de jonkies wel thuisgaven tegen Westerlo, maar dat het tegen AC Milan toch moeilijk was. Dat is ook niet meer dan normaal. Sabbe scoorde bijvoorbeeld knap, maar ging nadien defensief in de fout. Dat zijn de fouten die er nog uit moeten. Het is voor die jongens zeker mooi meegenomen dat Hayen en Hubert hen goed kennen vanwege het verleden bij de jeugd, maar het is nu wel een ander gegeven. Bij de eerste ploeg telt het resultaat. En dat is toch anders, ook voor een coach."

"Iemand als Stroeykens heeft veel stappen gezet. Ik zag hem tegen Ludogorets zeer gretig terugverdedigen en een speler echt opjagen. Daarin zag je zijn winnaarsmentaliteit. We gaan er geen Kompany van maken, maar het is iemand die zich meer en meer profileert. Hij wordt ook steeds meer een leider binnen dit Anderlecht."

Situatie Raphael Onyedika

"Onyedika wist al indruk te maken, maar die fouten moeten nu toch stilaan uit zijn spel gaan. Het is geen toeval dat bepaalde topclubs daarom nog geen bod deden. Zij zien dat ook", besloot de voormalige trainer.

Wat zal het worden?

Meest recent

'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

11
11
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

30
30
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

36
36
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

50
50
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

37
37
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

240
240
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

40
40
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

52
52
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

249
249
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

238
238
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

197
197
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

158
158
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

103
103
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

192
192
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

191
191
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

247
247
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

116
116
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

136
136
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

215
215
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

166
166
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

413
413
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

114
114
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

488
488

Meer sportnieuws