Leekens fileert Club en RSCA: "Geen talent à la Kompany"

311 stemmen
Leekens fileert Club en RSCA:

Club Brugge versus Anderlecht. Het is al tientallen jaren dé affiche van het Belgische voetbal. Ook deze keer kijkt voetbalminnend België er naar uit. We blikten met Georges Leekens, ex-trainer van de twee clubs, vooruit naar deze Belgische klassieker. Let the games begin.

Leekens is ondertussen op pensioen, maar volgt het Belgische voetbal op de voet. De voormalige trainer van Club Brugge en Anderlecht is wel te spreken over trainer Nicky Hayen en David Hubert, sprak over het gemis van Jan Vertonghen en Thorgan Hazard, waarom Club Brugge favoriet is en ook nog over Mario Stroeykens en Raphael Onyedika. 

LEES OOK: Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Nicky Hayen en David Hubert

"Hubert doet dat heel goed bij Anderlecht, vind ik. Hij komt heel goed over en meet Anderlecht weer dat imago aan dat ze verdienen. Er is wel nog het nodige werk bij RSCA, maar Hubert is een coach met heel veel capaciteiten. Hij is jong, heeft persoonlijkheid, is zelfbewust… Hubert gaat het daar wel redden en zichzelf bewijzen", vertelde hij. 

"Hayen is een goede coach, die ik enorm apprecieer. Hij heeft het al goed gedaan bij Club Brugge, alleen moet het niveau dit seizoen nog iets omhoog", verklaart hij. 

Wie is de favoriet?

"Club Brugge is vandaag de absolute top en de norm in België en voor hen staat er misschien iets meer druk op de ketel, aangezien ze thuis spelen. We gaan een match hebben waar een ploeg ‘moet’ (Club Brugge, nvdr.) – al zeg ik dat niet graag – en een ploeg die wil (Anderlecht, nvdr.) Daarom denk ik dat het wel eens een spannend duel kan worden in Brugge. Club is echter wel favoriet in deze match."

AC Milan en Ludogorets

"Club Brugge kreeg toch een opdoffer tegen AC Milan. Ze kregen daar al snel vier kansen, maar dan zie je het verschil met de wereldtop. FC Barcelona trapte vier keer op doel tegen Bayern München en vier keer was het kassa. Uiteraard is Club geen Barça, maar op dat niveau moet je offensief én defensief top zijn om resultaten te boeken. Club zou ook eens lelijk moeten kunnen winnen in zo'n matchen en dat lukt voorlopig niet", aldus Leekens. 

RSCA kende meer Europees succes. "Anderlecht is al zo goed als zeker van kwalificatie in Europa. Ze wonnen met 2-0 van een weliswaar tienkoppig Ludogorets, maar ze mogen daar geen genoegen mee nemen. Ze moeten nog meer willen. Soms sluipt er wat gemakzucht in de club, dat is altijd zo geweest. Dat zag je bijvoorbeeld weer op Beerschot."

Gemis Vertonghen en Hazard

"Anderlecht trekt toch met een serieuze handicap naar Brugge zonder Vertonghen en Hazard. Als je zo spelers mist, dan heb je soms wedstrijden waar het niet lukt, zoals op Beerschot het geval was. Je kan zo spelers wel eens een match missen, maar niet voor lange periode. Dat weegt toch op een elftal. Je ziet dat bij een Mignolet en Vanaken, dergelijke spelers zijn zeer belangrijk. Als ploeg heb je die dragende krachten nodig. Zij kunnen met hun ervaring, leepheid en kwaliteit de kar trekken. Je hebt die absolute toppers nodig en bij Anderlecht worden Vertonghen en Hazard daarom heel erg gemist."

Eigen jeugd bij RSCA en Club

"Het klopt dat beide ploegen heel wat kansen geven aan talent van eigen bodem. Maar je zag ook dat de jonkies wel thuisgaven tegen Westerlo, maar dat het tegen AC Milan toch moeilijk was. Dat is ook niet meer dan normaal. Sabbe scoorde bijvoorbeeld knap, maar ging nadien defensief in de fout. Dat zijn de fouten die er nog uit moeten. Het is voor die jongens zeker mooi meegenomen dat Hayen en Hubert hen goed kennen vanwege het verleden bij de jeugd, maar het is nu wel een ander gegeven. Bij de eerste ploeg telt het resultaat. En dat is toch anders, ook voor een coach."

"Iemand als Stroeykens heeft veel stappen gezet. Ik zag hem tegen Ludogorets zeer gretig terugverdedigen en een speler echt opjagen. Daarin zag je zijn winnaarsmentaliteit. We gaan er geen Kompany van maken, maar het is iemand die zich meer en meer profileert. Hij wordt ook steeds meer een leider binnen dit Anderlecht."

Situatie Raphael Onyedika

"Onyedika wist al indruk te maken, maar die fouten moeten nu toch stilaan uit zijn spel gaan. Het is geen toeval dat bepaalde topclubs daarom nog geen bod deden. Zij zien dat ook", besloot de voormalige trainer.

Wat zal het worden?

Meest recent

Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

5
5
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

56
56
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

214
214
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

61
61
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

51
51
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

34
34
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

221
221
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

226
226
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

587
587
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

134
134
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

19
19
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

411
411
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

127
127
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

138
138
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

644
644
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

746
746
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

330
330
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

398
398
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

100
100
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

174
174
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

241
241
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

89
89
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

187
187

Meer sportnieuws