Leekens fileert Club en RSCA: "Geen talent à la Kompany"

door
Leekens fileert Club en RSCA:

Club Brugge versus Anderlecht. Het is al tientallen jaren dé affiche van het Belgische voetbal. Ook deze keer kijkt voetbalminnend België er naar uit. We blikten met Georges Leekens, ex-trainer van de twee clubs, vooruit naar deze Belgische klassieker. Let the games begin.

Leekens is ondertussen op pensioen, maar volgt het Belgische voetbal op de voet. De voormalige trainer van Club Brugge en Anderlecht is wel te spreken over trainer Nicky Hayen en David Hubert, sprak over het gemis van Jan Vertonghen en Thorgan Hazard, waarom Club Brugge favoriet is en ook nog over Mario Stroeykens en Raphael Onyedika. 

LEES OOK: Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Nicky Hayen en David Hubert

"Hubert doet dat heel goed bij Anderlecht, vind ik. Hij komt heel goed over en meet Anderlecht weer dat imago aan dat ze verdienen. Er is wel nog het nodige werk bij RSCA, maar Hubert is een coach met heel veel capaciteiten. Hij is jong, heeft persoonlijkheid, is zelfbewust… Hubert gaat het daar wel redden en zichzelf bewijzen", vertelde hij. 

"Hayen is een goede coach, die ik enorm apprecieer. Hij heeft het al goed gedaan bij Club Brugge, alleen moet het niveau dit seizoen nog iets omhoog", verklaart hij. 

Wie is de favoriet?

"Club Brugge is vandaag de absolute top en de norm in België en voor hen staat er misschien iets meer druk op de ketel, aangezien ze thuis spelen. We gaan een match hebben waar een ploeg ‘moet’ (Club Brugge, nvdr.) – al zeg ik dat niet graag – en een ploeg die wil (Anderlecht, nvdr.) Daarom denk ik dat het wel eens een spannend duel kan worden in Brugge. Club is echter wel favoriet in deze match."

AC Milan en Ludogorets

"Club Brugge kreeg toch een opdoffer tegen AC Milan. Ze kregen daar al snel vier kansen, maar dan zie je het verschil met de wereldtop. FC Barcelona trapte vier keer op doel tegen Bayern München en vier keer was het kassa. Uiteraard is Club geen Barça, maar op dat niveau moet je offensief én defensief top zijn om resultaten te boeken. Club zou ook eens lelijk moeten kunnen winnen in zo'n matchen en dat lukt voorlopig niet", aldus Leekens. 

RSCA kende meer Europees succes. "Anderlecht is al zo goed als zeker van kwalificatie in Europa. Ze wonnen met 2-0 van een weliswaar tienkoppig Ludogorets, maar ze mogen daar geen genoegen mee nemen. Ze moeten nog meer willen. Soms sluipt er wat gemakzucht in de club, dat is altijd zo geweest. Dat zag je bijvoorbeeld weer op Beerschot."

Gemis Vertonghen en Hazard

"Anderlecht trekt toch met een serieuze handicap naar Brugge zonder Vertonghen en Hazard. Als je zo spelers mist, dan heb je soms wedstrijden waar het niet lukt, zoals op Beerschot het geval was. Je kan zo spelers wel eens een match missen, maar niet voor lange periode. Dat weegt toch op een elftal. Je ziet dat bij een Mignolet en Vanaken, dergelijke spelers zijn zeer belangrijk. Als ploeg heb je die dragende krachten nodig. Zij kunnen met hun ervaring, leepheid en kwaliteit de kar trekken. Je hebt die absolute toppers nodig en bij Anderlecht worden Vertonghen en Hazard daarom heel erg gemist."

Eigen jeugd bij RSCA en Club

"Het klopt dat beide ploegen heel wat kansen geven aan talent van eigen bodem. Maar je zag ook dat de jonkies wel thuisgaven tegen Westerlo, maar dat het tegen AC Milan toch moeilijk was. Dat is ook niet meer dan normaal. Sabbe scoorde bijvoorbeeld knap, maar ging nadien defensief in de fout. Dat zijn de fouten die er nog uit moeten. Het is voor die jongens zeker mooi meegenomen dat Hayen en Hubert hen goed kennen vanwege het verleden bij de jeugd, maar het is nu wel een ander gegeven. Bij de eerste ploeg telt het resultaat. En dat is toch anders, ook voor een coach."

"Iemand als Stroeykens heeft veel stappen gezet. Ik zag hem tegen Ludogorets zeer gretig terugverdedigen en een speler echt opjagen. Daarin zag je zijn winnaarsmentaliteit. We gaan er geen Kompany van maken, maar het is iemand die zich meer en meer profileert. Hij wordt ook steeds meer een leider binnen dit Anderlecht."

Situatie Raphael Onyedika

"Onyedika wist al indruk te maken, maar die fouten moeten nu toch stilaan uit zijn spel gaan. Het is geen toeval dat bepaalde topclubs daarom nog geen bod deden. Zij zien dat ook", besloot de voormalige trainer.

Wat zal het worden?

Meest recent

Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

52
52
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

54
54
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

103
103
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

11
11
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

39
39
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

203
203
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

60
60
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

26
26
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1099
1099
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

223
223
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

212
212
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

140
140
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

205
205
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

81
81
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

128
128
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

450
450
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

299
299
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

80
80
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

397
397
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

141
141
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

477
477
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

81
81
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

463
463
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

509
509

Meer sportnieuws