Leekens fileert Club en RSCA: "Geen talent à la Kompany"

door
Leekens fileert Club en RSCA:

Club Brugge versus Anderlecht. Het is al tientallen jaren dé affiche van het Belgische voetbal. Ook deze keer kijkt voetbalminnend België er naar uit. We blikten met Georges Leekens, ex-trainer van de twee clubs, vooruit naar deze Belgische klassieker. Let the games begin.

Leekens is ondertussen op pensioen, maar volgt het Belgische voetbal op de voet. De voormalige trainer van Club Brugge en Anderlecht is wel te spreken over trainer Nicky Hayen en David Hubert, sprak over het gemis van Jan Vertonghen en Thorgan Hazard, waarom Club Brugge favoriet is en ook nog over Mario Stroeykens en Raphael Onyedika. 

LEES OOK: Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Nicky Hayen en David Hubert

"Hubert doet dat heel goed bij Anderlecht, vind ik. Hij komt heel goed over en meet Anderlecht weer dat imago aan dat ze verdienen. Er is wel nog het nodige werk bij RSCA, maar Hubert is een coach met heel veel capaciteiten. Hij is jong, heeft persoonlijkheid, is zelfbewust… Hubert gaat het daar wel redden en zichzelf bewijzen", vertelde hij. 

"Hayen is een goede coach, die ik enorm apprecieer. Hij heeft het al goed gedaan bij Club Brugge, alleen moet het niveau dit seizoen nog iets omhoog", verklaart hij. 

Wie is de favoriet?

"Club Brugge is vandaag de absolute top en de norm in België en voor hen staat er misschien iets meer druk op de ketel, aangezien ze thuis spelen. We gaan een match hebben waar een ploeg ‘moet’ (Club Brugge, nvdr.) – al zeg ik dat niet graag – en een ploeg die wil (Anderlecht, nvdr.) Daarom denk ik dat het wel eens een spannend duel kan worden in Brugge. Club is echter wel favoriet in deze match."

AC Milan en Ludogorets

"Club Brugge kreeg toch een opdoffer tegen AC Milan. Ze kregen daar al snel vier kansen, maar dan zie je het verschil met de wereldtop. FC Barcelona trapte vier keer op doel tegen Bayern München en vier keer was het kassa. Uiteraard is Club geen Barça, maar op dat niveau moet je offensief én defensief top zijn om resultaten te boeken. Club zou ook eens lelijk moeten kunnen winnen in zo'n matchen en dat lukt voorlopig niet", aldus Leekens. 

RSCA kende meer Europees succes. "Anderlecht is al zo goed als zeker van kwalificatie in Europa. Ze wonnen met 2-0 van een weliswaar tienkoppig Ludogorets, maar ze mogen daar geen genoegen mee nemen. Ze moeten nog meer willen. Soms sluipt er wat gemakzucht in de club, dat is altijd zo geweest. Dat zag je bijvoorbeeld weer op Beerschot."

Gemis Vertonghen en Hazard

"Anderlecht trekt toch met een serieuze handicap naar Brugge zonder Vertonghen en Hazard. Als je zo spelers mist, dan heb je soms wedstrijden waar het niet lukt, zoals op Beerschot het geval was. Je kan zo spelers wel eens een match missen, maar niet voor lange periode. Dat weegt toch op een elftal. Je ziet dat bij een Mignolet en Vanaken, dergelijke spelers zijn zeer belangrijk. Als ploeg heb je die dragende krachten nodig. Zij kunnen met hun ervaring, leepheid en kwaliteit de kar trekken. Je hebt die absolute toppers nodig en bij Anderlecht worden Vertonghen en Hazard daarom heel erg gemist."

Eigen jeugd bij RSCA en Club

"Het klopt dat beide ploegen heel wat kansen geven aan talent van eigen bodem. Maar je zag ook dat de jonkies wel thuisgaven tegen Westerlo, maar dat het tegen AC Milan toch moeilijk was. Dat is ook niet meer dan normaal. Sabbe scoorde bijvoorbeeld knap, maar ging nadien defensief in de fout. Dat zijn de fouten die er nog uit moeten. Het is voor die jongens zeker mooi meegenomen dat Hayen en Hubert hen goed kennen vanwege het verleden bij de jeugd, maar het is nu wel een ander gegeven. Bij de eerste ploeg telt het resultaat. En dat is toch anders, ook voor een coach."

"Iemand als Stroeykens heeft veel stappen gezet. Ik zag hem tegen Ludogorets zeer gretig terugverdedigen en een speler echt opjagen. Daarin zag je zijn winnaarsmentaliteit. We gaan er geen Kompany van maken, maar het is iemand die zich meer en meer profileert. Hij wordt ook steeds meer een leider binnen dit Anderlecht."

Situatie Raphael Onyedika

"Onyedika wist al indruk te maken, maar die fouten moeten nu toch stilaan uit zijn spel gaan. Het is geen toeval dat bepaalde topclubs daarom nog geen bod deden. Zij zien dat ook", besloot de voormalige trainer.

Wat zal het worden?

Meest recent

Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

0
0
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

28
28
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

6
6
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

43
43
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

19
19
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

164
164
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

305
305
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

64
64
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

431
431
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

30
30
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

11
11
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

129
129
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

295
295
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

192
192
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

794
794
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

137
137
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

196
196
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

451
451
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

75
75
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

591
591
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

457
457
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

746
746
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

540
540
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

287
287
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1342
1342

Meer sportnieuws