Club vindt nieuwe Noa Lang: nachtmerrie voor elke verdediger

door
Club vindt nieuwe Noa Lang: nachtmerrie voor elke verdediger

Chemsdine Talbi maakt steeds meer indruk bij Club Brugge. Met zijn kenmerkende krulletjes en razendsnelle voeten, wordt hij vergeleken met de voormalige smaakmaker Noa Lang. Zijn snelheid, technische finesse en creatieve passes maken hem een nachtmerrie voor elke verdediger.

Na een zware knieblessure vocht Talbi zich terug en scoorde in september 2024 zijn eerste doelpunt voor Club. In oktober kreeg hij een basisplaats in de Champions League-wedstrijd tegen AC Milan, waar zijn inzet werd gewaardeerd, ondanks gemengde reacties. Met zijn contractverlenging vorige zomer tot 2028 zet de club vol in op zijn toekomst.

LEES OOK: Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Op de radar van Lille, Leipzig en Ajax

Chemsdine Talbi (19) is een naam die steeds vaker te horen valt in de wandelgangen van Club Brugge. Het talent uit Ruisbroek, dat op zijn vijftiende overkwam van Tubize, werkte hard en groeide door binnen de Brugse jeugdacademie.

In de Challenger Pro League liet hij zich snel opmerken bij Club NXT, de beloftenploeg van blauw-zwart. Krant van West-Vlaanderen zag meteen zijn potentieel:

"Met zijn kenmerkende krulletjes en snelle voetjes viel hij op tussen zijn leeftijdsgenoten, en het duurde niet lang voordat clubs als Lille, RB Leipzig en Ajax hem op hun radar kregen."

Talbi is inmiddels een vaste waarde in de A-kern van blauw-zwart en heeft al een aantal belangrijke mijlpalen bereikt in zijn jonge carrière.

De nieuwe Noa Lang

In maart 2023 maakte Chemsdine Talbi de overstap naar de A-kern van Club Brugge, waar hij meteen een warm onthaal kreeg van Noa Lang, en hij maakte zijn debuut in een wedstrijd tegen KV Kortrijk.

Talbi werd oorspronkelijk in dezelfde adem genoemd als die van voormalig Club-smaakmaker en die vergelijking is zeker niet uit de lucht gegrepen. De overeenkomsten tussen beiden waren duidelijk: snelheid, technische finesse en een geweldig overzicht.

Net als Lang kan Talbi moeiteloos zijn tegenstanders passeren en blinkt hij uit in creatieve passes. "Bij Club hebben ze goud in handen," schreef Het Nieuwsblad destijds, verwijzend naar de beloftevolle toekomst van Talbi.

De vergelijkingen met Lang worden alleen maar sterker. Net als Lang is Talbi een speler die je op het puntje van je stoel laat zitten: snel, creatief en altijd dreigend. Zijn dribbelkwaliteiten en zijn vermogen om ruimtes te vinden op de flank maken hem een nachtmerrie voor elke verdediger.

De comeback van Talbi

Helaas volgde al snel een zware knieblessure die Chemsdine Talbi acht maanden langs de kant hield, maar hij vocht zich terug. Begin 2024 maakte hij zijn rentree, en in de Supercup tegen Union viel hij meteen op met een assist.

In september 2024 scoorde hij zijn eerste doelpunt voor Club Brugge, wederom in Kortrijk, het stadion waar hij anderhalf jaar eerder debuteerde. “Dit veld doet iets met mij,” grapte hij na de wedstrijd tegen Het Laatste Nieuws.

Hoewel Talbi nog geen vaste waarde is, maakt hij steeds meer indruk met zijn invalbeurten. Coach Nicky Hayen gaf na de wedstrijd tegen KVC Westerlo aan dat Talbi en andere jonge spelers “veel positieve energie brengen.”

Talbi werd geprezen om zijn harde werk en gretigheid, al was er ook kritiek op zijn passing: “Vaak niet zuiver genoeg in de passing, maar hij probeerde tenminste geregeld iets,” aldus Het Nieuwsblad.

In de basis tegen AC Milan

Oktober 2024 bracht een nieuwe uitdaging voor Chemsdine Talbi: een basisplaats in de Champions League-wedstrijd tegen AC Milan. Het was een gedurfde keuze van Nicky Hayen, maar de reacties op zijn optreden waren gemengd.

Het Laatste Nieuws oordeelde streng: “De keuze van Hayen pakte niet goed uit. Kwam tekort, wat je hem gezien zijn ervaring ook weinig kwalijk kan nemen op dit niveau.”

Hein Vanhaezebrouck was daarentegen positiever in Het Nieuwsblad: “De keuze voor Talbi op rechts was heel slim. Die linkerkant met Leao en de altijd oprukkende Hernandez is duidelijk de gevaarlijkste kant van Milan. Talbi werkte zich te pletter. Wat hij voor werk heeft verricht, dat zie ik Skov Olsen niet doen.”

Na zijn optreden tegen Milan lijkt het een kwestie van tijd voordat Talbi zich definitief vestigt in het eerste elftal van Club Brugge. Zijn contractverlenging tot 2028 vorige zomer is een duidelijk signaal dat de club grote plannen met hem heeft.

Talbi moet meer kansen krijgen

Meest recent

AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

10
10
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

67
67
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

19
19
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

17
17
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

5
5
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

118
118
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

108
108
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

93
93
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

619
619
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

132
132
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

104
104
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

295
295
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

200
200
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

33
33
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

535
535
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

419
419
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

155
155
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

352
352
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

693
693
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

94
94
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

381
381
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

273
273
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

174
174

Meer sportnieuws