Onverwachte Belg maakt weer indruk: "Petje af"

door
Onverwachte Belg maakt weer indruk:

Dinsdagavond kwamen er alweer heel wat Belgen in actie in de Champions League. Youri Tielemans en Zeno Debast lieten zich opmerken door een assist uit te delen, maar het was misschien wel een andere landgenoot die de grootste lof wist te ogen.

PSV ging knap een punt sprokkelen in Parijs door PSG met 1-1 in bedwang te houden. Trainer Peter Bosz bracht Johan Bakayoko aan de aftrap in het Parc des Princes, maar ook Matteo Dams. De 20-jarige verdediger werd opnieuw uitgespeeld als linksachter.

Dams maakt alweer indruk bij PSV

Daar kreeg hij Ousmane Dembélé en Achraf Hakimi tegenover zich, maar de jongeling hield zich uitstekend staande. Dat kwam hem na de wedstrijd op een stevige lofrede te staan van zijn trainer.

"Indrukwekkend, als je ziet waar die jongen vandaan komt aan het begin van het seizoen", verklaarde Bosz immers aan VI. "Matteo was geschorst tegen AZ, maar ik heb hem zonder zorgen nu weer ingezet. Hem weer opstellen was een no-brainer voor mij."

Standhouden tegen Dembélé en Hakimi

De opmars van Dams blijft zeer opmerkelijk, want officieel maakt hij nog altijd niet eens deel uit van de A-kern van PSV. Hij kwam in het begin van het seizoen enkel bij de selectie doordat PSV met een nijpend spelerstekort zat achterin, maar wist zowaar een basisplaats te veroveren. Ook nu verschillende spelers teruggekeerd zijn, blijft hij staan.

"En dat tegen de gevaarlijkste kant van PSG, met Hakimi en Dembélé", aldus Bosz. Zij hebben al veel tegenstanders in de problemen gebracht. Als je dan zo jong bent en je doet het zoals hij dat heeft gedaan, petje af."

JOUW MENING TELT:
Moet Dams snel Rode Duivel worden?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

78
78
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

22
22
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

37
37
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

88
88
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

151
151
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

625
625
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

88
88
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

379
379
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

87
87
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1158
1158
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

675
675
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

476
476
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1679
1679
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

727
727
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

636
636
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

513
513
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

98
98
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

569
569
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

421
421
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws