Mika Godts verbaast bij Ajax: “Rot op, schijt hebben!”

door
Mika Godts verbaast bij Ajax: “Rot op, schijt hebben!”

Mika Godts is dit seizoen volledig doorgebroken bij Ajax. De Belgische buitenspeler komt uit de jeugdopleidingen van KRC Genk en Anderlecht en speelt als een vrije vogel op de flank bij de Amsterdammers.

Godts zag enkele buitenspelers vertrekken bij Ajax waardoor hij als enige linksbuiten overbleef in de selectie van Farioli. De 19-jarige flankspeler nam de opportuniteit in dank aan en verbaast in Nederland, ook analisten en ex-Ajax-spelers Richard Witschge en Sjaak Swart zijn onder de indruk.

LEES OOK: Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Speelt met flair

Tegenover Ajax Life sprak Witschge lovende taal over Godts. "Als voetballer moet je het shirt aantrekken en denken: kom maar op, wij zijn nergens bang voor. Godts glipt er niet altijd langs, maar qua uitstraling is hij wel een Ajax-speler. Hij speelt met flair, maakt acties. Mislukt het? Rot op, de volgende keer zoek je hem wéér op. En dat vind ik mooi."

Ook Ajax-icoon Swart is een fan van Godts, maar de analist ziet nog wel verbeterpunten voor de Belgische jeugdinternational. "Ik praat af en toe met hem. Goed joch. Ik zeg: Je hebt de beweging en de snelheid op de eerste meters, maar je moet het overzicht houden. Nu gaat er nog iets te veel verkeerd."

Schijt hebben

Volgens Witschge komen de statistieken nog wel goed bij Godts. “Maar met dat superioriteitsgevoel werd je grootgebracht in de jeugd. Brobbey en Taylortje hebben even geworsteld met hun vorm en de reacties; want in deze tijd van sociale media word je meteen afgemaakt. Daar moet je even doorheen. In mijn rol benadrukte ik dat ook. Stoïcijns je dingen doen. En blijven doen. Schijt hebben aan je tegenstander, aan kritiek. Aan alles.”

Vind jij dat Mika Godts klaar is voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

26
26
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

17
17
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

301
301
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

83
83
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

127
127
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

39
39
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

90
90
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

107
107
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

107
107
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

82
82
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

35
35
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

201
201
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

330
330
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

512
512
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

405
405
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

368
368
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

402
402
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

411
411
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

662
662
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

619
619
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

142
142
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

243
243
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

136
136
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

218
218
‘Bliksemontslag Pocognoli: Russische tiran in Monaco’

Sebastien Pocognoli koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Belgische oefenmeester maakte veel ...

620
620

Meer sportnieuws