Tedesco niét mee naar WK? Degryse deelt fikse waarschuwing uit

door
Tedesco niét mee naar WK? Degryse deelt fikse waarschuwing uit

Domenico Tedesco ligt nog steeds onder vuur, ondanks de sterke prestatie van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Voormalig international Marc Degryse voert de druk nog wat op. Er staat volgens hem veel op het spel tegen Italië en Israël. Bij HLN.be is hij zeer duidelijk omtrent de toekomst van de bondscoach.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Tedesco onder druk

Degryse is van mening dat Tedesco twee overwinningen nodig heeft tegen Italië en Israël. "Degradatie naar de B-divisie van de Nations League moet vermeden worden. Of dat nu via de barrages is of niet. Dat is voor mij het minimum. Bereikt Tedesco die doelstelling niet, hoeft hij voor mij niet te beginnen aan de kwalificatiecampagne voor het WK."

Degryse hecht veel belang aan de Nations League, maar het is algemeen geweten dat spelers (en ook de trainers van toplanden) dat niet doen. Het is een verplicht nummer en veel spelers haken af voor deze duels. De fans liggen ook niet wakker van degradatie of niet in de Nations League. Het zijn oefenmatchen met net iets meer waarde, maar meer ook niet.

EK-kwalificatie dankzij Lukaku

Tedesco krijgt nu de volle laag, maar tijdens de EK-kwalificatiecampagne was het ook al wisselvallig. Er wordt echter veel aan scorebordjournalistiek gedaan. Toen hingen de Belgen héél fel af van Romelu Lukaku. De aanvaller speelde toen mee in 7 van de 8 EK-kwalificatieduels. Hij was toen met 10 goals en 1 assist héél cruciaal bij de 17 gescoorde goals in die matchen.

Tegen Oostenrijk en Zweden, de grote rivalen waar België sterren tegen zag in drie van de vier onderlinge duels, was hij zelfs de man die de Belgen behoedde van een sportieve teleurstelling met 6 van de 8 goals in die matchen. Er werd daar toen al geflirt met véél mindere resultaten, en het is duidelijk dat 'Big Rom' dé motor is van deze Duivels. Op het EK nam niemand over en nadien ook niet. Zorgelijk.

Gaat Tedesco het tij nog kunnen keren?

Meest recent

Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

5
5
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

77
77
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

170
170
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

460
460
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

40
40
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

14
14
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

84
84
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

87
87
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

500
500
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

303
303
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

353
353
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

145
145
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

394
394
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

252
252
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1074
1074
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

125
125
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

151
151
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

274
274
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

98
98
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

176
176
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

101
101
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

190
190
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

71
71
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

43
43
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

411
411

Meer sportnieuws