Tedesco niét mee naar WK? Degryse deelt fikse waarschuwing uit

door
Tedesco niét mee naar WK? Degryse deelt fikse waarschuwing uit

Domenico Tedesco ligt nog steeds onder vuur, ondanks de sterke prestatie van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Voormalig international Marc Degryse voert de druk nog wat op. Er staat volgens hem veel op het spel tegen Italië en Israël. Bij HLN.be is hij zeer duidelijk omtrent de toekomst van de bondscoach.

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Tedesco onder druk

Degryse is van mening dat Tedesco twee overwinningen nodig heeft tegen Italië en Israël. "Degradatie naar de B-divisie van de Nations League moet vermeden worden. Of dat nu via de barrages is of niet. Dat is voor mij het minimum. Bereikt Tedesco die doelstelling niet, hoeft hij voor mij niet te beginnen aan de kwalificatiecampagne voor het WK."

Degryse hecht veel belang aan de Nations League, maar het is algemeen geweten dat spelers (en ook de trainers van toplanden) dat niet doen. Het is een verplicht nummer en veel spelers haken af voor deze duels. De fans liggen ook niet wakker van degradatie of niet in de Nations League. Het zijn oefenmatchen met net iets meer waarde, maar meer ook niet.

EK-kwalificatie dankzij Lukaku

Tedesco krijgt nu de volle laag, maar tijdens de EK-kwalificatiecampagne was het ook al wisselvallig. Er wordt echter veel aan scorebordjournalistiek gedaan. Toen hingen de Belgen héél fel af van Romelu Lukaku. De aanvaller speelde toen mee in 7 van de 8 EK-kwalificatieduels. Hij was toen met 10 goals en 1 assist héél cruciaal bij de 17 gescoorde goals in die matchen.

Tegen Oostenrijk en Zweden, de grote rivalen waar België sterren tegen zag in drie van de vier onderlinge duels, was hij zelfs de man die de Belgen behoedde van een sportieve teleurstelling met 6 van de 8 goals in die matchen. Er werd daar toen al geflirt met véél mindere resultaten, en het is duidelijk dat 'Big Rom' dé motor is van deze Duivels. Op het EK nam niemand over en nadien ook niet. Zorgelijk.

Gaat Tedesco het tij nog kunnen keren?

Meest recent

Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

8
8
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

76
76
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

25
25
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

33
33
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

24
24
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

56
56
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

88
88
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

105
105
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

271
271
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

181
181
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

89
89
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

229
229
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

77
77
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

85
85
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

293
293
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

150
150
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

258
258
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

624
624
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

108
108
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

506
506
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

210
210
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

158
158
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

22
22
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

153
153

Meer sportnieuws