Tedesco niét mee naar WK? Degryse deelt fikse waarschuwing uit

door
Tedesco niét mee naar WK? Degryse deelt fikse waarschuwing uit

Domenico Tedesco ligt nog steeds onder vuur, ondanks de sterke prestatie van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Voormalig international Marc Degryse voert de druk nog wat op. Er staat volgens hem veel op het spel tegen Italië en Israël. Bij HLN.be is hij zeer duidelijk omtrent de toekomst van de bondscoach.

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Tedesco onder druk

Degryse is van mening dat Tedesco twee overwinningen nodig heeft tegen Italië en Israël. "Degradatie naar de B-divisie van de Nations League moet vermeden worden. Of dat nu via de barrages is of niet. Dat is voor mij het minimum. Bereikt Tedesco die doelstelling niet, hoeft hij voor mij niet te beginnen aan de kwalificatiecampagne voor het WK."

Degryse hecht veel belang aan de Nations League, maar het is algemeen geweten dat spelers (en ook de trainers van toplanden) dat niet doen. Het is een verplicht nummer en veel spelers haken af voor deze duels. De fans liggen ook niet wakker van degradatie of niet in de Nations League. Het zijn oefenmatchen met net iets meer waarde, maar meer ook niet.

EK-kwalificatie dankzij Lukaku

Tedesco krijgt nu de volle laag, maar tijdens de EK-kwalificatiecampagne was het ook al wisselvallig. Er wordt echter veel aan scorebordjournalistiek gedaan. Toen hingen de Belgen héél fel af van Romelu Lukaku. De aanvaller speelde toen mee in 7 van de 8 EK-kwalificatieduels. Hij was toen met 10 goals en 1 assist héél cruciaal bij de 17 gescoorde goals in die matchen.

Tegen Oostenrijk en Zweden, de grote rivalen waar België sterren tegen zag in drie van de vier onderlinge duels, was hij zelfs de man die de Belgen behoedde van een sportieve teleurstelling met 6 van de 8 goals in die matchen. Er werd daar toen al geflirt met véél mindere resultaten, en het is duidelijk dat 'Big Rom' dé motor is van deze Duivels. Op het EK nam niemand over en nadien ook niet. Zorgelijk.

Gaat Tedesco het tij nog kunnen keren?

Meest recent

Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

0
0
Hasi vloekt: Anderlecht moet sterkhouder lang missen

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

2
2
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

32
32
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

124
124
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

80
80
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

95
95
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

37
37
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

178
178
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

36
36
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

85
85
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

455
455
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

201
201
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

95
95
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

255
255
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

374
374
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

267
267
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

553
553
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

446
446
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

162
162
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

38
38
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

96
96
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

203
203
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

91
91
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

91
91
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

100
100

Meer sportnieuws