Tedesco niét mee naar WK? Degryse deelt fikse waarschuwing uit

277 stemmen
Tedesco niét mee naar WK? Degryse deelt fikse waarschuwing uit

Domenico Tedesco ligt nog steeds onder vuur, ondanks de sterke prestatie van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Voormalig international Marc Degryse voert de druk nog wat op. Er staat volgens hem veel op het spel tegen Italië en Israël. Bij HLN.be is hij zeer duidelijk omtrent de toekomst van de bondscoach.

LEES OOK: Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Tedesco onder druk

Degryse is van mening dat Tedesco twee overwinningen nodig heeft tegen Italië en Israël. "Degradatie naar de B-divisie van de Nations League moet vermeden worden. Of dat nu via de barrages is of niet. Dat is voor mij het minimum. Bereikt Tedesco die doelstelling niet, hoeft hij voor mij niet te beginnen aan de kwalificatiecampagne voor het WK."

Degryse hecht veel belang aan de Nations League, maar het is algemeen geweten dat spelers (en ook de trainers van toplanden) dat niet doen. Het is een verplicht nummer en veel spelers haken af voor deze duels. De fans liggen ook niet wakker van degradatie of niet in de Nations League. Het zijn oefenmatchen met net iets meer waarde, maar meer ook niet.

EK-kwalificatie dankzij Lukaku

Tedesco krijgt nu de volle laag, maar tijdens de EK-kwalificatiecampagne was het ook al wisselvallig. Er wordt echter veel aan scorebordjournalistiek gedaan. Toen hingen de Belgen héél fel af van Romelu Lukaku. De aanvaller speelde toen mee in 7 van de 8 EK-kwalificatieduels. Hij was toen met 10 goals en 1 assist héél cruciaal bij de 17 gescoorde goals in die matchen.

Tegen Oostenrijk en Zweden, de grote rivalen waar België sterren tegen zag in drie van de vier onderlinge duels, was hij zelfs de man die de Belgen behoedde van een sportieve teleurstelling met 6 van de 8 goals in die matchen. Er werd daar toen al geflirt met véél mindere resultaten, en het is duidelijk dat 'Big Rom' dé motor is van deze Duivels. Op het EK nam niemand over en nadien ook niet. Zorgelijk.

Gaat Tedesco het tij nog kunnen keren?

Meest recent

Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

14
14
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

30
30
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

11
11
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

168
168
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

192
192
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

44
44
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

156
156
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

740
740
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

146
146
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

110
110
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

48
48
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

124
124
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

160
160
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

142
142
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1017
1017
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

444
444
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

143
143
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

903
903
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

489
489
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

540
540
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

479
479
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

141
141
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

561
561
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

131
131

Meer sportnieuws