Tedesco niét mee naar WK? Degryse deelt fikse waarschuwing uit

door
Tedesco niét mee naar WK? Degryse deelt fikse waarschuwing uit

Domenico Tedesco ligt nog steeds onder vuur, ondanks de sterke prestatie van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Voormalig international Marc Degryse voert de druk nog wat op. Er staat volgens hem veel op het spel tegen Italië en Israël. Bij HLN.be is hij zeer duidelijk omtrent de toekomst van de bondscoach.

LEES OOK: ‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

Tedesco onder druk

Degryse is van mening dat Tedesco twee overwinningen nodig heeft tegen Italië en Israël. "Degradatie naar de B-divisie van de Nations League moet vermeden worden. Of dat nu via de barrages is of niet. Dat is voor mij het minimum. Bereikt Tedesco die doelstelling niet, hoeft hij voor mij niet te beginnen aan de kwalificatiecampagne voor het WK."

Degryse hecht veel belang aan de Nations League, maar het is algemeen geweten dat spelers (en ook de trainers van toplanden) dat niet doen. Het is een verplicht nummer en veel spelers haken af voor deze duels. De fans liggen ook niet wakker van degradatie of niet in de Nations League. Het zijn oefenmatchen met net iets meer waarde, maar meer ook niet.

EK-kwalificatie dankzij Lukaku

Tedesco krijgt nu de volle laag, maar tijdens de EK-kwalificatiecampagne was het ook al wisselvallig. Er wordt echter veel aan scorebordjournalistiek gedaan. Toen hingen de Belgen héél fel af van Romelu Lukaku. De aanvaller speelde toen mee in 7 van de 8 EK-kwalificatieduels. Hij was toen met 10 goals en 1 assist héél cruciaal bij de 17 gescoorde goals in die matchen.

Tegen Oostenrijk en Zweden, de grote rivalen waar België sterren tegen zag in drie van de vier onderlinge duels, was hij zelfs de man die de Belgen behoedde van een sportieve teleurstelling met 6 van de 8 goals in die matchen. Er werd daar toen al geflirt met véél mindere resultaten, en het is duidelijk dat 'Big Rom' dé motor is van deze Duivels. Op het EK nam niemand over en nadien ook niet. Zorgelijk.

Gaat Tedesco het tij nog kunnen keren?

Meest recent

Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

0
0
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

13
13
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

126
126
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

13
13
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

165
165
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

121
121
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

194
194
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

178
178
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

302
302
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

319
319
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

263
263
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

222
222
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

100
100
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

149
149
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

225
225
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

116
116
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1045
1045
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

76
76
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

37
37
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

97
97
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

529
529
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

132
132
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

43
43
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

449
449
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

163
163

Meer sportnieuws