Hubert doet aanwervingsproces Anderlecht uit de doeken

306
Hubert doet aanwervingsproces Anderlecht uit de doeken

Na een heuse rollercoaster besloot Anderlecht vorige week om T1-ad interim David Hubert dan toch maar tot hoofdcoach te promoveren. Sindsdien werd er druk gespeculeerd over de gevolgde procedure in het Lotto Park. In een uitvoerig gesprek met Mauve TV doet de nieuwe trainer van Paars-Wit nu zelf eens uit de doeken hoe zijn vaste benoeming precies tot stand kwam.

"Ik voel mij heel goed en ben heel blij om hier te zijn. Ergens ook omdat er duidelijkheid gekomen is. Ik denk dat dat voor iedereen belangrijk is. Niet enkel voor mij, ook voor de club en spelers", steekt Hubert van wal. Hoewel hij toegeeft dat het voor hem nieuw was, en hij niet wist hoe hij zou reageren tijdens de matchen, voelde het al snel natuurlijk aan om mensen als trainer aan te sturen.

LEES OOK: Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

Steun van bestuur

Hubert merkte ook dat hij genoot van het gevoel om de juiste analyses te maken en zo matchen te beïnvloeden met wissels of tactische aanwijzingen, net zoals van het proces dat gepaard gaat met verbeteren. "Dan voel je wel dat je dit graag doet en dat het je energie geeft. Als het dan voor een stuk werkt, groeit wel het gevoel dat dit iets voor mij zou kunnen zijn", was hijzelf vlug overtuigd.

Gaandeweg bleek ook de directie volledig achter hem te staan. "Ik moet zeggen dat ik veel steun kreeg in mijn dagelijkse discussies met de staf, Jesper Fredberg en de voorzitter (Wouter Vandenhaute, nvdr.). We hadden een goede, open en constante communicatie, met natuurlijk een paar evaluatiemomenten gedurende die twee of drie weken. En dat is het zowat", vertelt Hubert verder nog.

Hubert heeft honger

"Zoals afgesproken en al die tijd gepland was zouden we na deze periode een diepgaande beoordeling maken. Na de match tegen Standard kwamen we samen, evalueerden we de positieve en negatieve punten en bespraken we hoe we de dingen allebei zagen. Daar is het idee ontstaan om mij als optie te beschouwen", klinkt het. Een aantal dagen later werd Hubert officieel voorgesteld als T1.

Daarmee komt een droom uit voor de voormalige middenvelder van onder meer Zulte Waregem, OHL en KRC Genk, die als Brusselaars naar eigen zeggen altijd een connectie heeft gevoeld met Anderlecht. Daarom besloot hij ook om zijn carrière af te sluiten bij de RSCA Futures, waar de trainersmicrobe volop begon te kriebelen. Hubert vat zijn project nu dan ook vol goesting en ambitie aan.

Denkt u dat Hubert lang T1 zal blijven bij RSCA?

Meest recent

'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

18
18
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

164
164
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

29
29
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

325
325
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

138
138
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

279
279
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

263
263
Drietal scoort punten bij Duivels: bondscoach zwaait met lof

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

249
249
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

76
76
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

327
327
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

282
282
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

549
549
Duivels herboren: "Dan kunnen we van iedereen winnen"

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

387
387
Besnik Hasi doet boekje open over Biglia en Still

Besnik Hasi is na zijn ontslag bij RSC Anderlecht aan de slag bij Amedspor. In Turkije verrast de ...

196
196
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

Beerschot neemt het in de Croky Cup op tegen vierdeklasser Schaerbeek. De Antwerpse club is ...

73
73
Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Mark van Bommel is uitstekend begonnen bij de Rode Duivels met een knappe 0-2-zege tegen ...

108
108
Israël komt met bikkelharde laatste woorden voor Ierland

De commotie rond Israël in de Nations League blijft voortduren. Ierland wilde aanvankelijk niet ...

80
80
Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

De eerste grote stunt van de Croky Cup is een feit. KSK Heist won van KV Kortrijk na ...

167
167
'Bom onder Man City: rampscenario tart alle verbeelding'

Manchester City zit in de penarie. De afgelopen jaren gaf de club heel wat miljoenen uit op de ...

328
328
Drama bij KV Kortrijk: Dejaegere snoeihard

KV Kortrijk kent een rotseizoen en werd ook nog eens vernederd in de Croky Cup. Heist was daar te ...

143
143
Xavi verklaart 'vreemde selectie' van Zirkzee

Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi ...

55
55
Hasi sneert naar Anderlecht: "Niet eerlijk geweest"

Besnik Hasi doet het momenteel bijzonder goed bij Amedspor in Turkije. Die club staat verrassend ...

185
185
Van Bommel met gigantische luxe: zelfs Brazilië is jaloers

De jeugdopleidingen van bepaalde clubs in België zijn van wereldklasse. De Rode Duivels hebben ...

392
392
Frankrijk als nieuwe start: één Duivel voor cruciale periode

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Frankrijk. Uiteraard is dat een speciale match voor Mika ...

131
131
Ramp voor België: AC Milan loert naar Van Bommel

Mark van Bommel heeft amper één match als bondscoach van de Rode Duivels achter de ...

442
442

Meer sportnieuws