Hubert doet aanwervingsproces Anderlecht uit de doeken

306
Hubert doet aanwervingsproces Anderlecht uit de doeken

Na een heuse rollercoaster besloot Anderlecht vorige week om T1-ad interim David Hubert dan toch maar tot hoofdcoach te promoveren. Sindsdien werd er druk gespeculeerd over de gevolgde procedure in het Lotto Park. In een uitvoerig gesprek met Mauve TV doet de nieuwe trainer van Paars-Wit nu zelf eens uit de doeken hoe zijn vaste benoeming precies tot stand kwam.

"Ik voel mij heel goed en ben heel blij om hier te zijn. Ergens ook omdat er duidelijkheid gekomen is. Ik denk dat dat voor iedereen belangrijk is. Niet enkel voor mij, ook voor de club en spelers", steekt Hubert van wal. Hoewel hij toegeeft dat het voor hem nieuw was, en hij niet wist hoe hij zou reageren tijdens de matchen, voelde het al snel natuurlijk aan om mensen als trainer aan te sturen.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Steun van bestuur

Hubert merkte ook dat hij genoot van het gevoel om de juiste analyses te maken en zo matchen te beïnvloeden met wissels of tactische aanwijzingen, net zoals van het proces dat gepaard gaat met verbeteren. "Dan voel je wel dat je dit graag doet en dat het je energie geeft. Als het dan voor een stuk werkt, groeit wel het gevoel dat dit iets voor mij zou kunnen zijn", was hijzelf vlug overtuigd.

Gaandeweg bleek ook de directie volledig achter hem te staan. "Ik moet zeggen dat ik veel steun kreeg in mijn dagelijkse discussies met de staf, Jesper Fredberg en de voorzitter (Wouter Vandenhaute, nvdr.). We hadden een goede, open en constante communicatie, met natuurlijk een paar evaluatiemomenten gedurende die twee of drie weken. En dat is het zowat", vertelt Hubert verder nog.

Hubert heeft honger

"Zoals afgesproken en al die tijd gepland was zouden we na deze periode een diepgaande beoordeling maken. Na de match tegen Standard kwamen we samen, evalueerden we de positieve en negatieve punten en bespraken we hoe we de dingen allebei zagen. Daar is het idee ontstaan om mij als optie te beschouwen", klinkt het. Een aantal dagen later werd Hubert officieel voorgesteld als T1.

Daarmee komt een droom uit voor de voormalige middenvelder van onder meer Zulte Waregem, OHL en KRC Genk, die als Brusselaars naar eigen zeggen altijd een connectie heeft gevoeld met Anderlecht. Daarom besloot hij ook om zijn carrière af te sluiten bij de RSCA Futures, waar de trainersmicrobe volop begon te kriebelen. Hubert vat zijn project nu dan ook vol goesting en ambitie aan.

Denkt u dat Hubert lang T1 zal blijven bij RSCA?

Meest recent

Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

1
1
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

4
4
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

32
32
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

14
14
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

29
29
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

23
23
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

121
121
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

31
31
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

174
174
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

106
106
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

65
65
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

195
195
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

176
176
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

244
244
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

136
136
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

222
222
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

235
235
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

293
293
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

245
245
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

323
323
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

493
493
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

228
228
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

212
212

Meer sportnieuws