Hubert doet aanwervingsproces Anderlecht uit de doeken

306
Hubert doet aanwervingsproces Anderlecht uit de doeken

Na een heuse rollercoaster besloot Anderlecht vorige week om T1-ad interim David Hubert dan toch maar tot hoofdcoach te promoveren. Sindsdien werd er druk gespeculeerd over de gevolgde procedure in het Lotto Park. In een uitvoerig gesprek met Mauve TV doet de nieuwe trainer van Paars-Wit nu zelf eens uit de doeken hoe zijn vaste benoeming precies tot stand kwam.

"Ik voel mij heel goed en ben heel blij om hier te zijn. Ergens ook omdat er duidelijkheid gekomen is. Ik denk dat dat voor iedereen belangrijk is. Niet enkel voor mij, ook voor de club en spelers", steekt Hubert van wal. Hoewel hij toegeeft dat het voor hem nieuw was, en hij niet wist hoe hij zou reageren tijdens de matchen, voelde het al snel natuurlijk aan om mensen als trainer aan te sturen.

LEES OOK: Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

Steun van bestuur

Hubert merkte ook dat hij genoot van het gevoel om de juiste analyses te maken en zo matchen te beïnvloeden met wissels of tactische aanwijzingen, net zoals van het proces dat gepaard gaat met verbeteren. "Dan voel je wel dat je dit graag doet en dat het je energie geeft. Als het dan voor een stuk werkt, groeit wel het gevoel dat dit iets voor mij zou kunnen zijn", was hijzelf vlug overtuigd.

Gaandeweg bleek ook de directie volledig achter hem te staan. "Ik moet zeggen dat ik veel steun kreeg in mijn dagelijkse discussies met de staf, Jesper Fredberg en de voorzitter (Wouter Vandenhaute, nvdr.). We hadden een goede, open en constante communicatie, met natuurlijk een paar evaluatiemomenten gedurende die twee of drie weken. En dat is het zowat", vertelt Hubert verder nog.

Hubert heeft honger

"Zoals afgesproken en al die tijd gepland was zouden we na deze periode een diepgaande beoordeling maken. Na de match tegen Standard kwamen we samen, evalueerden we de positieve en negatieve punten en bespraken we hoe we de dingen allebei zagen. Daar is het idee ontstaan om mij als optie te beschouwen", klinkt het. Een aantal dagen later werd Hubert officieel voorgesteld als T1.

Daarmee komt een droom uit voor de voormalige middenvelder van onder meer Zulte Waregem, OHL en KRC Genk, die als Brusselaars naar eigen zeggen altijd een connectie heeft gevoeld met Anderlecht. Daarom besloot hij ook om zijn carrière af te sluiten bij de RSCA Futures, waar de trainersmicrobe volop begon te kriebelen. Hubert vat zijn project nu dan ook vol goesting en ambitie aan.

Denkt u dat Hubert lang T1 zal blijven bij RSCA?

Meest recent

'Talbi op zijspoor bij Sunderland: topclub wil toeslaan'

Chemsdine Talbi beleeft voorlopig een moeilijke periode bij Sunderland. De Marokkaanse Belg, die in ...

7
7
'Grootmachten willen Thiago, Club Brugge kijkt mee'

De prestaties van Igor Thiago blijven niet onopgemerkt in de Premier League. Zowel Tottenham als ...

20
20
Gillet: "Zijn verhaal was ten einde bij Anderlecht"

Thorgan Hazard maakte afgelopen zomer de overstap van Anderlecht naar RC Lens, maar voorlopig ...

25
25
'Negen clubs in de running voor Mauro Icardi'

Mauro Icardi zit momenteel zonder club. De 33-jarige Argentijns-Italiaanse spits is sinds 30 juni ...

11
11
Karl Vannieuwkerke voor schut gezet: bom ontploft aan zee

Karl Vannieuwkerke krijgt bij KV Diksmuide Oostende met een bijzonder explosieve situatie te maken. ...

28
28
Mika Godts krijgt plots gouden mogelijkheid bij PSG

Een opvallende wending kan Mika Godts binnenkort opnieuw uitzicht geven op speelminuten bij PSG. De ...

44
44
Jagiellonia op hoede voor RSCA-speler: "Gevaarlijke pion"

Youssouf Sylla kijkt met bijzondere belangstelling uit naar de Europa League-confrontatie tussen ...

63
63
Club-Lens: Gillet plakt percentage op Brugse zegekansen

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

185
185
Courtois openhartig: straffe WK-onthulling én afspraak Van Bommel

Thibaut Courtois staat zondagavond andermaal oog in oog met FC Barcelona in 'El Clasisco'. In ...

137
137
'Monstertransfer Erling Haaland: drie grootmachten in gevecht'

Manchester City had Erling Haaland dinsdagavond niet nodig om in de Champions League met ...

149
149
Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

147
147
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

241
241
Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

366
366
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

284
284
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

186
186
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

393
393
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

88
88
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

107
107
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

60
60
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

61
61
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

282
282
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

146
146
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

461
461
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

59
59
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

74
74

Meer sportnieuws