Hubert doet aanwervingsproces Anderlecht uit de doeken

306 stemmen
Hubert doet aanwervingsproces Anderlecht uit de doeken

Na een heuse rollercoaster besloot Anderlecht vorige week om T1-ad interim David Hubert dan toch maar tot hoofdcoach te promoveren. Sindsdien werd er druk gespeculeerd over de gevolgde procedure in het Lotto Park. In een uitvoerig gesprek met Mauve TV doet de nieuwe trainer van Paars-Wit nu zelf eens uit de doeken hoe zijn vaste benoeming precies tot stand kwam.

"Ik voel mij heel goed en ben heel blij om hier te zijn. Ergens ook omdat er duidelijkheid gekomen is. Ik denk dat dat voor iedereen belangrijk is. Niet enkel voor mij, ook voor de club en spelers", steekt Hubert van wal. Hoewel hij toegeeft dat het voor hem nieuw was, en hij niet wist hoe hij zou reageren tijdens de matchen, voelde het al snel natuurlijk aan om mensen als trainer aan te sturen.

LEES OOK: ‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Steun van bestuur

Hubert merkte ook dat hij genoot van het gevoel om de juiste analyses te maken en zo matchen te beïnvloeden met wissels of tactische aanwijzingen, net zoals van het proces dat gepaard gaat met verbeteren. "Dan voel je wel dat je dit graag doet en dat het je energie geeft. Als het dan voor een stuk werkt, groeit wel het gevoel dat dit iets voor mij zou kunnen zijn", was hijzelf vlug overtuigd.

Gaandeweg bleek ook de directie volledig achter hem te staan. "Ik moet zeggen dat ik veel steun kreeg in mijn dagelijkse discussies met de staf, Jesper Fredberg en de voorzitter (Wouter Vandenhaute, nvdr.). We hadden een goede, open en constante communicatie, met natuurlijk een paar evaluatiemomenten gedurende die twee of drie weken. En dat is het zowat", vertelt Hubert verder nog.

Hubert heeft honger

"Zoals afgesproken en al die tijd gepland was zouden we na deze periode een diepgaande beoordeling maken. Na de match tegen Standard kwamen we samen, evalueerden we de positieve en negatieve punten en bespraken we hoe we de dingen allebei zagen. Daar is het idee ontstaan om mij als optie te beschouwen", klinkt het. Een aantal dagen later werd Hubert officieel voorgesteld als T1.

Daarmee komt een droom uit voor de voormalige middenvelder van onder meer Zulte Waregem, OHL en KRC Genk, die als Brusselaars naar eigen zeggen altijd een connectie heeft gevoeld met Anderlecht. Daarom besloot hij ook om zijn carrière af te sluiten bij de RSCA Futures, waar de trainersmicrobe volop begon te kriebelen. Hubert vat zijn project nu dan ook vol goesting en ambitie aan.

Denkt u dat Hubert lang T1 zal blijven bij RSCA?

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

7
7
'Club Brugge dumpt overbodige flop: meer details bekend'

Club Brugge ziet deze zomer allicht nog heel wat sterkhouders vertrekken, maar ook voor een paar ...

75
75
'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

133
133
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

234
234
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

215
215
Dubbele opsteker Anderlecht voor clash met Hammarby

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Europa League op tegen Hammarby. De Zweden zijn de ...

410
410
Statement harde kern Antwerp: boodschap aan Gheysens

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. De zakenman kende mooie tijden ...

146
146
Mark van Bommel bondscoach? “Hij wordt nooit aangesteld”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond maakte bekend dat de Rode Duivels en Rudi Garcia uit elkaar ...

263
263
Supporters in shock: Vini Jr plots met ‘nieuw gezicht’

Het WK was voor Vinicius Junior en Brazilië géén succes. Na de uitschakeling ...

61
61
Vandenbempt ziet ideale bondscoach voor Rode Duivels

Wie wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels? Na Rudi Garcia moet de KBVB weer moeilijke ...

202
202
‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

75
75
'Deadline bondscoach bekend: Mignolet cruciale schakel'

De Rode Duivels zoeken een nieuwe bondscoach. Rudi Garcia kreeg geen nieuw contract na het WK 2026. ...

618
618
‘Knaltransfer Van der Brempt nakend: strijd barst los’

Ignace Van der Brempt maakte furore bij Club Brugge vooraleer hij voor 5 miljoen euro naar RB ...

153
153
Alderweireld onthult belangrijkste plannen voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft afscheid genomen van Paul Gheysens. Wouter Vandenhaute en verschillende ...

543
543
‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

319
319
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

488
488
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

305
305
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

155
155
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

760
760
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

355
355
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

253
253
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

356
356
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

394
394
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

78
78
'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

560
560

Meer sportnieuws