Vandenbempt zet Waalse fans op hun plaats: “Héél vreemd”

240
Vandenbempt zet Waalse fans op hun plaats: “Héél vreemd”

De Rode Duivels gingen alweer met de billen bloot tegen Frankrijk. In een vol Koning Boudewijnstadion verloor het met 1-2. Bondscoach Domenico Tedesco ligt al een tijdje onder vuur en ook nu klonken er gezangen en geroep om zijn ontslag.

De spelers zijn daar niet met akkoord en ook Tedesco zelf sloeg al terug op de roep van de fans. Peter Vandenbempt sprak met Sporza en merkte iets opvallend op. Volgens de analist waren het vooral de Franstalige supporters die om het ontslag van Tedesco riepen.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Héél vreemd

Na de match riepen de fans om het ontslag van Tedesco. Vandenbempt begreep er niets van want de analist zag een sterke match van de Rode Duivels. “Ik vond het wel wat vreemd dat de supporters na deze wedstrijd riepen om het ontslag van Tedesco. Ik had ook vooral de indruk dat het vooral in het Frans was.”

Volgens Vandenbempt is men in Wallonië veel strenger dan in Vlaanderen. “De realiteit is dat er in het zuiden van het land al veel langer en steviger wordt ingehakt op de bondscoach. Ik zou zeggen: ze zullen waarschijnlijk geroepen hebben op basis van zijn parcours in de laatste vier à vijf maanden.”

Vooral EK zit diep

Vooral de teleurstellende prestatie op het afgelopen EK in Duitsland zit nog diep bij de fans. "Een optelsom van het tegenvallende EK – waar hij een slechte beurt heeft gemaakt met zijn verkeerde keuzes en communicatie, de gevallen met Courtois, De Bruyne en ook Lukaku, en de fratsen in Rome zelf."

De statistieken spreken alvast in het nadeel van Tedesco. "Het was al duidelijk dat de bondscoach veel van het krediet dat hij had opgebouwd in het eerste jaar kwijtgeraakt is. Er zijn ook maar twee van de laatste acht wedstrijden gewonnen, dat zijn toch slechte cijfers. En ook binnen de bond ligt hij onder vuur en staat hij niet meer al te stevig."

Tedesco kan zich wel optrekken aan de steun van zijn spelers na de match. "Maar het zijn toch prestaties zoals gisteren en de volmondige steun van zijn spelerskern die hem deugd zullen doen en hem aan boord moeten houden voor wanneer het volgend voorjaar opnieuw belangrijk wordt. Al zal in november al de bevestiging moeten komen."

Denk jij dat het vooral de Waalse fans zijn die een ontslag van Tedesco willen?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

59
59
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

55
55
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

16
16
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

155
155
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

306
306
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

284
284
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

223
223
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

186
186
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

256
256
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

999
999

Meer sportnieuws