Hoongelach in Frankrijk: “Daar moet je Belg voor zijn…”

518 stemmen
Hoongelach in Frankrijk: “Daar moet je Belg voor zijn…”

België liep weer in het mes van zwarte beest Frankrijk. In de Nations League-clash tegen de rivaal waren de Rode Duivels de betere ploeg, maar de Fransen gingen met de 1-2 overwinning lopen. In Frankrijk weerklinkt er hoongelach.

De Franse media analyseerden de overwinning van de Fransen in het Koning Boudewijnstadion. Marc Degryse noemde de manschappen van Didier Deschamps ook al arrogant en Le Parisien doet er nog een schepje bovenop.

LEES OOK: Degryse voorspelt eindstation van België op WK

Moet je Belg voor zijn…

In Frankrijk zag men dat de Rode Duivels beter waren dan Frankrijk. ‘Quel diables, ces Bleu’, klinkt het bij Le Parisien. ‘De Rode Duivels slagen er altijd in om harakiri te plegen in de grote matchen. Tegen Frankrijk speelden ze in het eerste half uur met een enorme intensiteit, waartegen de mannen van Didier Deschamps niets konden inbrengen. Je moet echter België zijn om zoveel kansen en zelfs een penalty te missen.’

Ook in L’Équipe werd er gewezen naar de ‘knullige Belgen’. ‘Deze manier van winnen kan alleen als het tegen België is. Zelfs als de start zwak is. En zelfs als je met tien man eindigt. Omdat het tegen België is, en het in het verleden altijd zo geweest is. Daardoor weet men dat er voor de Fransen eigenlijk niets ergs kan gebeuren. Want zelfs als de Duivels goed spelen, blijven ze absoluut kansloos.’

Play-Downs

Door de nieuwe nederlaag van de Rode Duivels in de Nations League tellen Tedesco en consorten nu vier punten na vier wedstrijden. Italië staat bovenaan met tien punten en Frankrijk telt negen punten. Israël staat laatste met nul punten. België kan enkel nog in de top twee eindigen als Italië twee keer verliest en de Rode Duivels zelf twee keer winnen.

Vind jij Frankrijk arrogant?

Meest recent

Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

44
44
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

64
64
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

153
153
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

49
49
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

134
134
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

54
54
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

319
319
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

134
134
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

138
138
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

61
61
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

215
215
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

273
273
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

89
89
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

325
325
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

895
895
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

486
486
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

376
376
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

580
580
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

173
173
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

180
180
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

228
228
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

495
495
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

571
571
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

220
220
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

412
412

Meer sportnieuws