Hoongelach in Frankrijk: “Daar moet je Belg voor zijn…”

door
Hoongelach in Frankrijk: “Daar moet je Belg voor zijn…”

België liep weer in het mes van zwarte beest Frankrijk. In de Nations League-clash tegen de rivaal waren de Rode Duivels de betere ploeg, maar de Fransen gingen met de 1-2 overwinning lopen. In Frankrijk weerklinkt er hoongelach.

De Franse media analyseerden de overwinning van de Fransen in het Koning Boudewijnstadion. Marc Degryse noemde de manschappen van Didier Deschamps ook al arrogant en Le Parisien doet er nog een schepje bovenop.

LEES OOK: Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Moet je Belg voor zijn…

In Frankrijk zag men dat de Rode Duivels beter waren dan Frankrijk. ‘Quel diables, ces Bleu’, klinkt het bij Le Parisien. ‘De Rode Duivels slagen er altijd in om harakiri te plegen in de grote matchen. Tegen Frankrijk speelden ze in het eerste half uur met een enorme intensiteit, waartegen de mannen van Didier Deschamps niets konden inbrengen. Je moet echter België zijn om zoveel kansen en zelfs een penalty te missen.’

Ook in L’Équipe werd er gewezen naar de ‘knullige Belgen’. ‘Deze manier van winnen kan alleen als het tegen België is. Zelfs als de start zwak is. En zelfs als je met tien man eindigt. Omdat het tegen België is, en het in het verleden altijd zo geweest is. Daardoor weet men dat er voor de Fransen eigenlijk niets ergs kan gebeuren. Want zelfs als de Duivels goed spelen, blijven ze absoluut kansloos.’

Play-Downs

Door de nieuwe nederlaag van de Rode Duivels in de Nations League tellen Tedesco en consorten nu vier punten na vier wedstrijden. Italië staat bovenaan met tien punten en Frankrijk telt negen punten. Israël staat laatste met nul punten. België kan enkel nog in de top twee eindigen als Italië twee keer verliest en de Rode Duivels zelf twee keer winnen.

Vind jij Frankrijk arrogant?

Meest recent

AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

32
32
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

99
99
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

27
27
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

19
19
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

8
8
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

122
122
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

126
126
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

97
97
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

661
661
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

136
136
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

105
105
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

306
306
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

205
205
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

33
33
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

547
547
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

452
452
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

162
162
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

359
359
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

710
710
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

97
97
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

388
388
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

278
278
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

175
175

Meer sportnieuws