Hoongelach in Frankrijk: “Daar moet je Belg voor zijn…”

door
Hoongelach in Frankrijk: “Daar moet je Belg voor zijn…”

België liep weer in het mes van zwarte beest Frankrijk. In de Nations League-clash tegen de rivaal waren de Rode Duivels de betere ploeg, maar de Fransen gingen met de 1-2 overwinning lopen. In Frankrijk weerklinkt er hoongelach.

De Franse media analyseerden de overwinning van de Fransen in het Koning Boudewijnstadion. Marc Degryse noemde de manschappen van Didier Deschamps ook al arrogant en Le Parisien doet er nog een schepje bovenop.

LEES OOK: Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Moet je Belg voor zijn…

In Frankrijk zag men dat de Rode Duivels beter waren dan Frankrijk. ‘Quel diables, ces Bleu’, klinkt het bij Le Parisien. ‘De Rode Duivels slagen er altijd in om harakiri te plegen in de grote matchen. Tegen Frankrijk speelden ze in het eerste half uur met een enorme intensiteit, waartegen de mannen van Didier Deschamps niets konden inbrengen. Je moet echter België zijn om zoveel kansen en zelfs een penalty te missen.’

Ook in L’Équipe werd er gewezen naar de ‘knullige Belgen’. ‘Deze manier van winnen kan alleen als het tegen België is. Zelfs als de start zwak is. En zelfs als je met tien man eindigt. Omdat het tegen België is, en het in het verleden altijd zo geweest is. Daardoor weet men dat er voor de Fransen eigenlijk niets ergs kan gebeuren. Want zelfs als de Duivels goed spelen, blijven ze absoluut kansloos.’

Play-Downs

Door de nieuwe nederlaag van de Rode Duivels in de Nations League tellen Tedesco en consorten nu vier punten na vier wedstrijden. Italië staat bovenaan met tien punten en Frankrijk telt negen punten. Israël staat laatste met nul punten. België kan enkel nog in de top twee eindigen als Italië twee keer verliest en de Rode Duivels zelf twee keer winnen.

Vind jij Frankrijk arrogant?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

36
36
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

118
118
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

126
126
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

53
53
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

63
63
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

204
204
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

197
197
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

60
60
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

92
92
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

361
361
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

304
304
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

186
186
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

332
332
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

935
935
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

112
112
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

209
209
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

300
300
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

229
229
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

224
224
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

372
372
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

198
198
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

66
66
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws