Rode Duivel toont spierballen na felle kritiek: “Twijfels?”

door
Rode Duivel toont spierballen na felle kritiek: “Twijfels?”

België verloor met 1-2 van zwarte beest Frankrijk in de Nations League. In een uitverkocht Koning Boudewijnstadion kon Loïs Openda eindelijk juichen. De spits scoorde zijn eerste doelpunt onder bondscoach Domenico Tedesco.

Bij RB Leipzig scoort de ex-Club Brugge-spits het ene doelpunt na het andere, maar onder Tedesco bij de Belgische nationale ploeg lukte het maar niet. Tegen Frankrijk was het éindelijk prijs en Openda reageerde na afloop tegenover Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

Eindelijk raak

De ban is gebroken voor Openda. Tegen Frankrijk kopte hij de bal knap overhoeks tegen de netten. De afgelopen weken was er felle kritiek op de prestaties van de spits bij de nationale ploeg. “Uiteraard doet het deugd om te scoren. Maar da’s niet wat we van vandaag zullen onthouden, wel de nederlaag. Zeker gezien de manier waarop we vandaag speelden.”

Openda zag dat er nog veel kansen werden gemist. “Tegen Italië hadden we het de eerste dertig minuten lastig maar hebben we daarna een ander gezicht getoond. Vandaag zijn we op dat élan verder gegaan en wilden we vanaf de start iets laten zien. Dat we uiteindelijk niet winnen, komt doordat we niet al onze kansen afmaken.”

Twijfels?

Ondanks zijn mindere vorm bij de Rode Duivels blaakt Openda van het zelfvertrouwen. “Twijfels? Waarom zou ik twijfelen? Ik heb al laten zien dat ik kan scoren, ook bij mijn club, en de trainer en mijn ploegmaats hebben vertrouwen in mij. Ik heb laten zien dat ik nuttig kan zijn, ook door vaak diep te lopen en de ruimte in de rug van de tegenstander te bespelen. Ik ben blij met wat ik heb laten zien, al ik kan natuurlijk nog beter.”

Denk jij dat Openda nu eindelijk vertrokken is bij de Rode Duivels?

Meest recent

Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

32
32
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

6
6
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

57
57
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

16
16
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

21
21
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

59
59
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

200
200
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

4
4
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

249
249
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

154
154
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

113
113
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

40
40
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

186
186
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

64
64
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

215
215
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

47
47
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

76
76
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

113
113
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

85
85
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

72
72
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

589
589
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

60
60
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

274
274

Meer sportnieuws