Rode Duivel toont spierballen na felle kritiek: “Twijfels?”

door
Rode Duivel toont spierballen na felle kritiek: “Twijfels?”

België verloor met 1-2 van zwarte beest Frankrijk in de Nations League. In een uitverkocht Koning Boudewijnstadion kon Loïs Openda eindelijk juichen. De spits scoorde zijn eerste doelpunt onder bondscoach Domenico Tedesco.

Bij RB Leipzig scoort de ex-Club Brugge-spits het ene doelpunt na het andere, maar onder Tedesco bij de Belgische nationale ploeg lukte het maar niet. Tegen Frankrijk was het éindelijk prijs en Openda reageerde na afloop tegenover Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Eindelijk raak

De ban is gebroken voor Openda. Tegen Frankrijk kopte hij de bal knap overhoeks tegen de netten. De afgelopen weken was er felle kritiek op de prestaties van de spits bij de nationale ploeg. “Uiteraard doet het deugd om te scoren. Maar da’s niet wat we van vandaag zullen onthouden, wel de nederlaag. Zeker gezien de manier waarop we vandaag speelden.”

Openda zag dat er nog veel kansen werden gemist. “Tegen Italië hadden we het de eerste dertig minuten lastig maar hebben we daarna een ander gezicht getoond. Vandaag zijn we op dat élan verder gegaan en wilden we vanaf de start iets laten zien. Dat we uiteindelijk niet winnen, komt doordat we niet al onze kansen afmaken.”

Twijfels?

Ondanks zijn mindere vorm bij de Rode Duivels blaakt Openda van het zelfvertrouwen. “Twijfels? Waarom zou ik twijfelen? Ik heb al laten zien dat ik kan scoren, ook bij mijn club, en de trainer en mijn ploegmaats hebben vertrouwen in mij. Ik heb laten zien dat ik nuttig kan zijn, ook door vaak diep te lopen en de ruimte in de rug van de tegenstander te bespelen. Ik ben blij met wat ik heb laten zien, al ik kan natuurlijk nog beter.”

Denk jij dat Openda nu eindelijk vertrokken is bij de Rode Duivels?

Meest recent

Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

7
7
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

7
7
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

106
106
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

19
19
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

37
37
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

181
181
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

131
131
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

73
73
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

192
192
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

58
58
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

59
59
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

100
100
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

86
86
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

47
47
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

56
56
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

170
170
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

208
208
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

38
38
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

57
57
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

245
245
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

191
191
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

143
143
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

260
260
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

90
90
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

65
65

Meer sportnieuws