Rode Duivel toont spierballen na felle kritiek: “Twijfels?”

door
Rode Duivel toont spierballen na felle kritiek: “Twijfels?”

België verloor met 1-2 van zwarte beest Frankrijk in de Nations League. In een uitverkocht Koning Boudewijnstadion kon Loïs Openda eindelijk juichen. De spits scoorde zijn eerste doelpunt onder bondscoach Domenico Tedesco.

Bij RB Leipzig scoort de ex-Club Brugge-spits het ene doelpunt na het andere, maar onder Tedesco bij de Belgische nationale ploeg lukte het maar niet. Tegen Frankrijk was het éindelijk prijs en Openda reageerde na afloop tegenover Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

Eindelijk raak

De ban is gebroken voor Openda. Tegen Frankrijk kopte hij de bal knap overhoeks tegen de netten. De afgelopen weken was er felle kritiek op de prestaties van de spits bij de nationale ploeg. “Uiteraard doet het deugd om te scoren. Maar da’s niet wat we van vandaag zullen onthouden, wel de nederlaag. Zeker gezien de manier waarop we vandaag speelden.”

Openda zag dat er nog veel kansen werden gemist. “Tegen Italië hadden we het de eerste dertig minuten lastig maar hebben we daarna een ander gezicht getoond. Vandaag zijn we op dat élan verder gegaan en wilden we vanaf de start iets laten zien. Dat we uiteindelijk niet winnen, komt doordat we niet al onze kansen afmaken.”

Twijfels?

Ondanks zijn mindere vorm bij de Rode Duivels blaakt Openda van het zelfvertrouwen. “Twijfels? Waarom zou ik twijfelen? Ik heb al laten zien dat ik kan scoren, ook bij mijn club, en de trainer en mijn ploegmaats hebben vertrouwen in mij. Ik heb laten zien dat ik nuttig kan zijn, ook door vaak diep te lopen en de ruimte in de rug van de tegenstander te bespelen. Ik ben blij met wat ik heb laten zien, al ik kan natuurlijk nog beter.”

Denk jij dat Openda nu eindelijk vertrokken is bij de Rode Duivels?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

210
210
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

154
154
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

174
174
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

26
26
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

206
206
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

93
93
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

629
629
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

283
283
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

533
533
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

106
106
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

460
460
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

66
66
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

516
516
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

332
332
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

266
266
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

165
165
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

378
378
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

351
351
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

527
527
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

46
46
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

410
410
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

235
235
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

431
431
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

554
554

Meer sportnieuws