Weg voor 20 miljoen? Club’s risicopatiënt klaar voor vertrek

719
Weg voor 20 miljoen? Club’s risicopatiënt klaar voor vertrek

Maxim De Cuyper blijft nog een seizoen bij Club Brugge om in de Champions League te kunnen spelen, wat zijn mogelijkheden voor een transfer naar grotere Europese clubs vergroot. De Cuyper gaf aan dat hij in de zomer veel gesprekken heeft gevoerd, maar uiteindelijk koos om bij Club te blijven.

De belangstelling van AC Milan zou blauw-zwart 20 miljoen euro moeten opleveren. Hoewel hij uitblinkt met zijn offensieve impulsen, moet De Cuyper ook zijn defensieve spel verbeteren. Hans Vandeweghe noemt hem daarom een risicopatiënt achterin.

LEES OOK: Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Op naar een grotere club dan Galatasaray

In augustus heeft Club Brugge Maxim De Cuyper weten te overtuigen om zijn verblijf te verlengen. De West-Vlaming tekende een nieuw contract tot 2028, ondanks de voortdurende en concrete belangstelling van verschillende clubs, waaronder Wolfsburg, Werder Bremen, PSG, Marseille en het Turkse Galatasaray.

Laatstgenoemde was zeer geïnteresseerd in De Cuyper, maar dat bleek geen haalbare optie.

Met de handtekening van De Cuyper onder zijn nieuwe contract heeft Club Brugge de verdediger, die ondertussen zijn debuut maakte voor de Rode Duivels en geselecteerd was voor het EK, kunnen overtuigen om nog een seizoen te blijven.

De kans op Champions League-voetbal vormt een aantrekkelijk podium dat De Cuyper in staat stelt om volgend jaar de stap te maken naar grotere Europese clubs, eerder dan naar Galatasaray.

Club Brugge zal nog meer geld vangen: deze winter al?

In een interview met Het Laatste Nieuws gaf Maxim De Cuyper aan dat er veel gesprekken zijn geweest in de zomermercato, en dat hij over bepaalde clubs heeft moeten nadenken. “Ik heb getwijfeld”, zei de linkspoot.

Uiteindelijk heeft De Cuyper samen met zijn ouders en makelaar beslist om bij Club Brugge te blijven. Het was op dat moment de beste keuze die hij op sportief vlak kon maken.

De Cuyper wil nog een jaar presteren en bevestigen, met het platform van de Champions League als voornaamste reden om bij te tekenen. Na de loting, waarbij onder meer Manchester City, Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus en Aston Villa uit de pot kwamen, was De Cuyper blij dat hij in Brugge is gebleven.

Sporteconoom Trudo Dejonghe zag het als een win-win situatie voor de speler en club. “Club zal nog meer geld voor hem vangen, en De Cuyper zal bij een nog betere club een nog hoger loon kunnen verdienen – misschien vertrekt hij deze winter al wel, als ze uitgeschakeld zijn”, zei Dejonghe in HUMO.

Next steps voor De Cuyper

Vorig seizoen was Maxim De Cuyper een van de revelaties bij Club Brugge, samen met Igor Thiago, en speelde hij een sleutelrol in het kampioenenjaar. Dit seizoen ligt de lat echter hoger.

De Cuyper moet niet alleen zijn defensieve spel aanscherpen, maar ook uitgroeien tot een leider binnen de ploeg. Met grote namen als Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele aan zijn zijde, wordt van hem verwacht dat hij zowel op als naast het veld de rol van voortrekker op zich neemt.

Zijn status als kampioenenmaker en Rode Duivel zou hem hierin moeten helpen. Zijn sterke prestatie in de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund onderstreepte deze ontwikkeling.

"Heeft alles om het te maken op dit niveau,” schreef Het Nieuwsblad na zijn glansoptreden tegen BVB.

Defensief blijft De Cuyper een risicopatiënt

Sportief gezien moet Maxim De Cuyper werken aan zijn slordigheden en positionele fouten in de verdediging, iets wat zowel bij Club Brugge, in de wedstrijden tegen AA Gent en Charleroi, als bij de Rode Duivels, in de interland tegen Italië, te vaak voorkwam.

Hans Vandeweghe merkte in zijn column voor De Morgen op dat “De Cuyper een risicopatiënt achterin is, maar dat hij erg goed naar voren kan voetballen en over een uitstekende traptechniek beschikt.”

Ook Marc Degryse constateerde dat De Cuyper af en toe defensief tekortschiet, maar benadrukte dat hij aanvallend zijn kwaliteiten heeft laten zien.

Koen Van Uytvange van Het Nieuwsblad beschreef de verdedigende fouten en de betrokkenheid bij beide Belgische goals als “break-even.”

"In zijn pas vierde interland gaf De Cuyper een staalkaart van zijn pro’s en manco’s, tegen een tegenstander van kaliber.” voegde hij eraan toe. De Cuyper heeft dus nog werk aan de winkel, maar zijn potentieel is onmiskenbaar.

AC Milan volgt De Cuyper: 20 miljoen

De buitenlandse interesse in Maxim De Cuyper is nog steeds volop aanwezig. Volgens Tuttosport heeft AC Milan, net als zijn ploegmaat Andreas Skov Olsen, hem op de radar. De Rossoneri zijn op zoek naar een doublure en mogelijk zelfs een vervanger voor de gewilde Théo Hernandez.

Daarom zal Milan De Cuyper de komende maanden van dichtbij volgen. Axel Vergeylen, de makelaar van De Cuyper, bevestigde de belangstelling van Milan in de Italiaanse pers. “Een speler als Maxim trekt veel interesse, ook in Italië,” vertelde hij.

“Om duidelijke redenen kan ik niet ingaan op de namen van de geïnteresseerde clubs, maar de Serie A is zeker een grote competitie.” De Cuyper lijkt open te staan voor een transfer, maar volgens zijn makelaar is het belangrijk dat hij stap voor stap vooruitgaat.

"Op dit moment is dat bij Club Brugge en op het juiste moment moet hij de volgende stap zetten in zijn carrière. Het enige doel is om zo hoog mogelijk te raken en bij een zo goed mogelijke club te spelen.”

Desondanks zal de Rode Duivel naar verwachting het seizoen nog bij Club Brugge afmaken. Bovendien zal hij geen koopje zijn; er wordt gesproken over een transferprijs van ongeveer 20 miljoen euro.

Is De Cuyper nu al 20 miljoen waard?

Meest recent

Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

10
10
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

19
19
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

13
13
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

12
12
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

50
50
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

63
63
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

165
165
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

72
72
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

90
90
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

79
79
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

141
141
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

24
24
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

43
43
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

40
40
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

83
83
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

684
684
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

236
236
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

343
343
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

118
118
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

125
125
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

130
130
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

248
248
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

87
87
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

47
47
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15

Meer sportnieuws