Weg voor 20 miljoen? Club’s risicopatiënt klaar voor vertrek

719 stemmen
Weg voor 20 miljoen? Club’s risicopatiënt klaar voor vertrek

Maxim De Cuyper blijft nog een seizoen bij Club Brugge om in de Champions League te kunnen spelen, wat zijn mogelijkheden voor een transfer naar grotere Europese clubs vergroot. De Cuyper gaf aan dat hij in de zomer veel gesprekken heeft gevoerd, maar uiteindelijk koos om bij Club te blijven.

De belangstelling van AC Milan zou blauw-zwart 20 miljoen euro moeten opleveren. Hoewel hij uitblinkt met zijn offensieve impulsen, moet De Cuyper ook zijn defensieve spel verbeteren. Hans Vandeweghe noemt hem daarom een risicopatiënt achterin.

LEES OOK: 'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Op naar een grotere club dan Galatasaray

In augustus heeft Club Brugge Maxim De Cuyper weten te overtuigen om zijn verblijf te verlengen. De West-Vlaming tekende een nieuw contract tot 2028, ondanks de voortdurende en concrete belangstelling van verschillende clubs, waaronder Wolfsburg, Werder Bremen, PSG, Marseille en het Turkse Galatasaray.

Laatstgenoemde was zeer geïnteresseerd in De Cuyper, maar dat bleek geen haalbare optie.

Met de handtekening van De Cuyper onder zijn nieuwe contract heeft Club Brugge de verdediger, die ondertussen zijn debuut maakte voor de Rode Duivels en geselecteerd was voor het EK, kunnen overtuigen om nog een seizoen te blijven.

De kans op Champions League-voetbal vormt een aantrekkelijk podium dat De Cuyper in staat stelt om volgend jaar de stap te maken naar grotere Europese clubs, eerder dan naar Galatasaray.

Club Brugge zal nog meer geld vangen: deze winter al?

In een interview met Het Laatste Nieuws gaf Maxim De Cuyper aan dat er veel gesprekken zijn geweest in de zomermercato, en dat hij over bepaalde clubs heeft moeten nadenken. “Ik heb getwijfeld”, zei de linkspoot.

Uiteindelijk heeft De Cuyper samen met zijn ouders en makelaar beslist om bij Club Brugge te blijven. Het was op dat moment de beste keuze die hij op sportief vlak kon maken.

De Cuyper wil nog een jaar presteren en bevestigen, met het platform van de Champions League als voornaamste reden om bij te tekenen. Na de loting, waarbij onder meer Manchester City, Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus en Aston Villa uit de pot kwamen, was De Cuyper blij dat hij in Brugge is gebleven.

Sporteconoom Trudo Dejonghe zag het als een win-win situatie voor de speler en club. “Club zal nog meer geld voor hem vangen, en De Cuyper zal bij een nog betere club een nog hoger loon kunnen verdienen – misschien vertrekt hij deze winter al wel, als ze uitgeschakeld zijn”, zei Dejonghe in HUMO.

Next steps voor De Cuyper

Vorig seizoen was Maxim De Cuyper een van de revelaties bij Club Brugge, samen met Igor Thiago, en speelde hij een sleutelrol in het kampioenenjaar. Dit seizoen ligt de lat echter hoger.

De Cuyper moet niet alleen zijn defensieve spel aanscherpen, maar ook uitgroeien tot een leider binnen de ploeg. Met grote namen als Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele aan zijn zijde, wordt van hem verwacht dat hij zowel op als naast het veld de rol van voortrekker op zich neemt.

Zijn status als kampioenenmaker en Rode Duivel zou hem hierin moeten helpen. Zijn sterke prestatie in de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund onderstreepte deze ontwikkeling.

"Heeft alles om het te maken op dit niveau,” schreef Het Nieuwsblad na zijn glansoptreden tegen BVB.

Defensief blijft De Cuyper een risicopatiënt

Sportief gezien moet Maxim De Cuyper werken aan zijn slordigheden en positionele fouten in de verdediging, iets wat zowel bij Club Brugge, in de wedstrijden tegen AA Gent en Charleroi, als bij de Rode Duivels, in de interland tegen Italië, te vaak voorkwam.

Hans Vandeweghe merkte in zijn column voor De Morgen op dat “De Cuyper een risicopatiënt achterin is, maar dat hij erg goed naar voren kan voetballen en over een uitstekende traptechniek beschikt.”

Ook Marc Degryse constateerde dat De Cuyper af en toe defensief tekortschiet, maar benadrukte dat hij aanvallend zijn kwaliteiten heeft laten zien.

Koen Van Uytvange van Het Nieuwsblad beschreef de verdedigende fouten en de betrokkenheid bij beide Belgische goals als “break-even.”

"In zijn pas vierde interland gaf De Cuyper een staalkaart van zijn pro’s en manco’s, tegen een tegenstander van kaliber.” voegde hij eraan toe. De Cuyper heeft dus nog werk aan de winkel, maar zijn potentieel is onmiskenbaar.

AC Milan volgt De Cuyper: 20 miljoen

De buitenlandse interesse in Maxim De Cuyper is nog steeds volop aanwezig. Volgens Tuttosport heeft AC Milan, net als zijn ploegmaat Andreas Skov Olsen, hem op de radar. De Rossoneri zijn op zoek naar een doublure en mogelijk zelfs een vervanger voor de gewilde Théo Hernandez.

Daarom zal Milan De Cuyper de komende maanden van dichtbij volgen. Axel Vergeylen, de makelaar van De Cuyper, bevestigde de belangstelling van Milan in de Italiaanse pers. “Een speler als Maxim trekt veel interesse, ook in Italië,” vertelde hij.

“Om duidelijke redenen kan ik niet ingaan op de namen van de geïnteresseerde clubs, maar de Serie A is zeker een grote competitie.” De Cuyper lijkt open te staan voor een transfer, maar volgens zijn makelaar is het belangrijk dat hij stap voor stap vooruitgaat.

"Op dit moment is dat bij Club Brugge en op het juiste moment moet hij de volgende stap zetten in zijn carrière. Het enige doel is om zo hoog mogelijk te raken en bij een zo goed mogelijke club te spelen.”

Desondanks zal de Rode Duivel naar verwachting het seizoen nog bij Club Brugge afmaken. Bovendien zal hij geen koopje zijn; er wordt gesproken over een transferprijs van ongeveer 20 miljoen euro.

Is De Cuyper nu al 20 miljoen waard?

Meest recent

Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

RSC Anderlecht won met 0-1 van AZ, maar het resultaat is in oefenmatchen van ondergeschikt belang. ...

50
50
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

88
88
Bommetje bij Anderlecht: stoelendans en exit Borguet

Bij RSC Anderlecht blijft het toch weer onrustig. De Brusselaars blijven maar van mensen wisselen op ...

317
317
'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Christos Tzolis verlaat Club Brugge. Arsenal en Blauw-Zwart hebben volgens de doorgaans zeer goed ...

512
512
'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

401
401
OH Leuven heeft weer beet en stelt volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

33
33
Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Club Brugge gooit de laatste jaren hoge ogen met zijn jeugdwerking. Dat deed het afgelopen seizoen ...

161
161
'Genk zet zich schrap: monsterlijk bod op komst'

Bij KRC Genk wisten ze deze week met Jess Thorup hun nieuwe trainer te vinden na het plotse vertrek ...

220
220
'SK Beveren haalt ein-de-lijk eerste aanwinst binnen'

SK Beveren raasde vorig seizoen door de Challenger Pro League, waarin het ongeslagen de titel ...

83
83
'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Bij AS Monaco werd er deze zomer serieus gesnoeid in de Belgische connectie. Trainer ...

39
39
'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

456
456
'Club Brugge plukt staflid weg bij Rode Duivels'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen druk bezig zich te versterken. Met Yann Sommer en Andrej Vasovic ...

256
256
Grote zorgen om Malick Fofana na update van trainer

Rudi Garcia deed op dit WK geen beroep op Malick Fofana bij de Rode Duivels. De 21-jarige winger was ...

81
81
Wesley Sonck zag Anderlecht-sprookje nachtmerrie worden

Sommige transfers lijken een kwestie van tijd. Alles ligt klaar, de verhuis is geregeld en de ...

191
191
'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

482
482
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

228
228
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

184
184
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

102
102
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

136
136
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

407
407
'Lukaku keert zijn kar: transferwending in de maak'

Na de uitschakeling op het WK werken verschillende Rode Duivels aan een transfer. Youri Tielemans, ...

516
516
'Anderlecht kan nog fraai bedrag vangen voor jeugdproduct'

Bij Anderlecht mogen we in de komende weken nog de nodige transferactiviteit verwachten, want op ...

164
164
'Genk staat op zucht van megatransfer'

Het is bij KRC Genk al een bewogen zomer geweest, met onder meer een plotse gedwongen trainerswissel ...

224
224
KV Kortrijk shopt bij Standard en haalt oude bekende terug

KV Kortrijk opent zijn seizoen op 7 augustus meteen met een pittige affiche, want het moet in de ...

65
65

Meer sportnieuws