Weg voor 20 miljoen? Club’s risicopatiënt klaar voor vertrek

719
Weg voor 20 miljoen? Club’s risicopatiënt klaar voor vertrek

Maxim De Cuyper blijft nog een seizoen bij Club Brugge om in de Champions League te kunnen spelen, wat zijn mogelijkheden voor een transfer naar grotere Europese clubs vergroot. De Cuyper gaf aan dat hij in de zomer veel gesprekken heeft gevoerd, maar uiteindelijk koos om bij Club te blijven.

De belangstelling van AC Milan zou blauw-zwart 20 miljoen euro moeten opleveren. Hoewel hij uitblinkt met zijn offensieve impulsen, moet De Cuyper ook zijn defensieve spel verbeteren. Hans Vandeweghe noemt hem daarom een risicopatiënt achterin.

LEES OOK: Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Op naar een grotere club dan Galatasaray

In augustus heeft Club Brugge Maxim De Cuyper weten te overtuigen om zijn verblijf te verlengen. De West-Vlaming tekende een nieuw contract tot 2028, ondanks de voortdurende en concrete belangstelling van verschillende clubs, waaronder Wolfsburg, Werder Bremen, PSG, Marseille en het Turkse Galatasaray.

Laatstgenoemde was zeer geïnteresseerd in De Cuyper, maar dat bleek geen haalbare optie.

Met de handtekening van De Cuyper onder zijn nieuwe contract heeft Club Brugge de verdediger, die ondertussen zijn debuut maakte voor de Rode Duivels en geselecteerd was voor het EK, kunnen overtuigen om nog een seizoen te blijven.

De kans op Champions League-voetbal vormt een aantrekkelijk podium dat De Cuyper in staat stelt om volgend jaar de stap te maken naar grotere Europese clubs, eerder dan naar Galatasaray.

Club Brugge zal nog meer geld vangen: deze winter al?

In een interview met Het Laatste Nieuws gaf Maxim De Cuyper aan dat er veel gesprekken zijn geweest in de zomermercato, en dat hij over bepaalde clubs heeft moeten nadenken. “Ik heb getwijfeld”, zei de linkspoot.

Uiteindelijk heeft De Cuyper samen met zijn ouders en makelaar beslist om bij Club Brugge te blijven. Het was op dat moment de beste keuze die hij op sportief vlak kon maken.

De Cuyper wil nog een jaar presteren en bevestigen, met het platform van de Champions League als voornaamste reden om bij te tekenen. Na de loting, waarbij onder meer Manchester City, Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus en Aston Villa uit de pot kwamen, was De Cuyper blij dat hij in Brugge is gebleven.

Sporteconoom Trudo Dejonghe zag het als een win-win situatie voor de speler en club. “Club zal nog meer geld voor hem vangen, en De Cuyper zal bij een nog betere club een nog hoger loon kunnen verdienen – misschien vertrekt hij deze winter al wel, als ze uitgeschakeld zijn”, zei Dejonghe in HUMO.

Next steps voor De Cuyper

Vorig seizoen was Maxim De Cuyper een van de revelaties bij Club Brugge, samen met Igor Thiago, en speelde hij een sleutelrol in het kampioenenjaar. Dit seizoen ligt de lat echter hoger.

De Cuyper moet niet alleen zijn defensieve spel aanscherpen, maar ook uitgroeien tot een leider binnen de ploeg. Met grote namen als Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele aan zijn zijde, wordt van hem verwacht dat hij zowel op als naast het veld de rol van voortrekker op zich neemt.

Zijn status als kampioenenmaker en Rode Duivel zou hem hierin moeten helpen. Zijn sterke prestatie in de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund onderstreepte deze ontwikkeling.

"Heeft alles om het te maken op dit niveau,” schreef Het Nieuwsblad na zijn glansoptreden tegen BVB.

Defensief blijft De Cuyper een risicopatiënt

Sportief gezien moet Maxim De Cuyper werken aan zijn slordigheden en positionele fouten in de verdediging, iets wat zowel bij Club Brugge, in de wedstrijden tegen AA Gent en Charleroi, als bij de Rode Duivels, in de interland tegen Italië, te vaak voorkwam.

Hans Vandeweghe merkte in zijn column voor De Morgen op dat “De Cuyper een risicopatiënt achterin is, maar dat hij erg goed naar voren kan voetballen en over een uitstekende traptechniek beschikt.”

Ook Marc Degryse constateerde dat De Cuyper af en toe defensief tekortschiet, maar benadrukte dat hij aanvallend zijn kwaliteiten heeft laten zien.

Koen Van Uytvange van Het Nieuwsblad beschreef de verdedigende fouten en de betrokkenheid bij beide Belgische goals als “break-even.”

"In zijn pas vierde interland gaf De Cuyper een staalkaart van zijn pro’s en manco’s, tegen een tegenstander van kaliber.” voegde hij eraan toe. De Cuyper heeft dus nog werk aan de winkel, maar zijn potentieel is onmiskenbaar.

AC Milan volgt De Cuyper: 20 miljoen

De buitenlandse interesse in Maxim De Cuyper is nog steeds volop aanwezig. Volgens Tuttosport heeft AC Milan, net als zijn ploegmaat Andreas Skov Olsen, hem op de radar. De Rossoneri zijn op zoek naar een doublure en mogelijk zelfs een vervanger voor de gewilde Théo Hernandez.

Daarom zal Milan De Cuyper de komende maanden van dichtbij volgen. Axel Vergeylen, de makelaar van De Cuyper, bevestigde de belangstelling van Milan in de Italiaanse pers. “Een speler als Maxim trekt veel interesse, ook in Italië,” vertelde hij.

“Om duidelijke redenen kan ik niet ingaan op de namen van de geïnteresseerde clubs, maar de Serie A is zeker een grote competitie.” De Cuyper lijkt open te staan voor een transfer, maar volgens zijn makelaar is het belangrijk dat hij stap voor stap vooruitgaat.

"Op dit moment is dat bij Club Brugge en op het juiste moment moet hij de volgende stap zetten in zijn carrière. Het enige doel is om zo hoog mogelijk te raken en bij een zo goed mogelijke club te spelen.”

Desondanks zal de Rode Duivel naar verwachting het seizoen nog bij Club Brugge afmaken. Bovendien zal hij geen koopje zijn; er wordt gesproken over een transferprijs van ongeveer 20 miljoen euro.

Is De Cuyper nu al 20 miljoen waard?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

79
79
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

75
75
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

81
81
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

32
32
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

64
64
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

173
173
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

198
198
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

110
110
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

95
95
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

254
254
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

616
616
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

143
143
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

56
56
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

463
463
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

154
154
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

53
53
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

302
302
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

138
138
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

135
135
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

346
346
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

320
320
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1124
1124
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

366
366
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

618
618

Meer sportnieuws