Weg voor 20 miljoen? Club’s risicopatiënt klaar voor vertrek

719 stemmen
Weg voor 20 miljoen? Club’s risicopatiënt klaar voor vertrek

Maxim De Cuyper blijft nog een seizoen bij Club Brugge om in de Champions League te kunnen spelen, wat zijn mogelijkheden voor een transfer naar grotere Europese clubs vergroot. De Cuyper gaf aan dat hij in de zomer veel gesprekken heeft gevoerd, maar uiteindelijk koos om bij Club te blijven.

De belangstelling van AC Milan zou blauw-zwart 20 miljoen euro moeten opleveren. Hoewel hij uitblinkt met zijn offensieve impulsen, moet De Cuyper ook zijn defensieve spel verbeteren. Hans Vandeweghe noemt hem daarom een risicopatiënt achterin.

LEES OOK: 'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Op naar een grotere club dan Galatasaray

In augustus heeft Club Brugge Maxim De Cuyper weten te overtuigen om zijn verblijf te verlengen. De West-Vlaming tekende een nieuw contract tot 2028, ondanks de voortdurende en concrete belangstelling van verschillende clubs, waaronder Wolfsburg, Werder Bremen, PSG, Marseille en het Turkse Galatasaray.

Laatstgenoemde was zeer geïnteresseerd in De Cuyper, maar dat bleek geen haalbare optie.

Met de handtekening van De Cuyper onder zijn nieuwe contract heeft Club Brugge de verdediger, die ondertussen zijn debuut maakte voor de Rode Duivels en geselecteerd was voor het EK, kunnen overtuigen om nog een seizoen te blijven.

De kans op Champions League-voetbal vormt een aantrekkelijk podium dat De Cuyper in staat stelt om volgend jaar de stap te maken naar grotere Europese clubs, eerder dan naar Galatasaray.

Club Brugge zal nog meer geld vangen: deze winter al?

In een interview met Het Laatste Nieuws gaf Maxim De Cuyper aan dat er veel gesprekken zijn geweest in de zomermercato, en dat hij over bepaalde clubs heeft moeten nadenken. “Ik heb getwijfeld”, zei de linkspoot.

Uiteindelijk heeft De Cuyper samen met zijn ouders en makelaar beslist om bij Club Brugge te blijven. Het was op dat moment de beste keuze die hij op sportief vlak kon maken.

De Cuyper wil nog een jaar presteren en bevestigen, met het platform van de Champions League als voornaamste reden om bij te tekenen. Na de loting, waarbij onder meer Manchester City, Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus en Aston Villa uit de pot kwamen, was De Cuyper blij dat hij in Brugge is gebleven.

Sporteconoom Trudo Dejonghe zag het als een win-win situatie voor de speler en club. “Club zal nog meer geld voor hem vangen, en De Cuyper zal bij een nog betere club een nog hoger loon kunnen verdienen – misschien vertrekt hij deze winter al wel, als ze uitgeschakeld zijn”, zei Dejonghe in HUMO.

Next steps voor De Cuyper

Vorig seizoen was Maxim De Cuyper een van de revelaties bij Club Brugge, samen met Igor Thiago, en speelde hij een sleutelrol in het kampioenenjaar. Dit seizoen ligt de lat echter hoger.

De Cuyper moet niet alleen zijn defensieve spel aanscherpen, maar ook uitgroeien tot een leider binnen de ploeg. Met grote namen als Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele aan zijn zijde, wordt van hem verwacht dat hij zowel op als naast het veld de rol van voortrekker op zich neemt.

Zijn status als kampioenenmaker en Rode Duivel zou hem hierin moeten helpen. Zijn sterke prestatie in de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund onderstreepte deze ontwikkeling.

"Heeft alles om het te maken op dit niveau,” schreef Het Nieuwsblad na zijn glansoptreden tegen BVB.

Defensief blijft De Cuyper een risicopatiënt

Sportief gezien moet Maxim De Cuyper werken aan zijn slordigheden en positionele fouten in de verdediging, iets wat zowel bij Club Brugge, in de wedstrijden tegen AA Gent en Charleroi, als bij de Rode Duivels, in de interland tegen Italië, te vaak voorkwam.

Hans Vandeweghe merkte in zijn column voor De Morgen op dat “De Cuyper een risicopatiënt achterin is, maar dat hij erg goed naar voren kan voetballen en over een uitstekende traptechniek beschikt.”

Ook Marc Degryse constateerde dat De Cuyper af en toe defensief tekortschiet, maar benadrukte dat hij aanvallend zijn kwaliteiten heeft laten zien.

Koen Van Uytvange van Het Nieuwsblad beschreef de verdedigende fouten en de betrokkenheid bij beide Belgische goals als “break-even.”

"In zijn pas vierde interland gaf De Cuyper een staalkaart van zijn pro’s en manco’s, tegen een tegenstander van kaliber.” voegde hij eraan toe. De Cuyper heeft dus nog werk aan de winkel, maar zijn potentieel is onmiskenbaar.

AC Milan volgt De Cuyper: 20 miljoen

De buitenlandse interesse in Maxim De Cuyper is nog steeds volop aanwezig. Volgens Tuttosport heeft AC Milan, net als zijn ploegmaat Andreas Skov Olsen, hem op de radar. De Rossoneri zijn op zoek naar een doublure en mogelijk zelfs een vervanger voor de gewilde Théo Hernandez.

Daarom zal Milan De Cuyper de komende maanden van dichtbij volgen. Axel Vergeylen, de makelaar van De Cuyper, bevestigde de belangstelling van Milan in de Italiaanse pers. “Een speler als Maxim trekt veel interesse, ook in Italië,” vertelde hij.

“Om duidelijke redenen kan ik niet ingaan op de namen van de geïnteresseerde clubs, maar de Serie A is zeker een grote competitie.” De Cuyper lijkt open te staan voor een transfer, maar volgens zijn makelaar is het belangrijk dat hij stap voor stap vooruitgaat.

"Op dit moment is dat bij Club Brugge en op het juiste moment moet hij de volgende stap zetten in zijn carrière. Het enige doel is om zo hoog mogelijk te raken en bij een zo goed mogelijke club te spelen.”

Desondanks zal de Rode Duivel naar verwachting het seizoen nog bij Club Brugge afmaken. Bovendien zal hij geen koopje zijn; er wordt gesproken over een transferprijs van ongeveer 20 miljoen euro.

Is De Cuyper nu al 20 miljoen waard?

Meest recent

CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

4
4
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

57
57
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

34
34
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

44
44
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

58
58
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

446
446
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

18
18
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

35
35
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

53
53
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

172
172
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

112
112
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

125
125
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

204
204
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

66
66
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

110
110
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

119
119
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

141
141
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

94
94
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

383
383
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

135
135
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

415
415
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

227
227
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

196
196
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

80
80

Meer sportnieuws