Anderlecht's grote vrees: gaat Stroeykens in januari weg?

door
Anderlecht's grote vrees: gaat Stroeykens in januari weg?

Mario Stroeykens is momenteel in de vorm van z’n leven en maakt de verwachtingen waar als toekomstige sleutelspeler bij Anderlecht. Philippe Albert merkt op dat hij zelfs een selectie voor de Rode Duivels verdient. Onder coach David Hubert is Stroeykens de ster als spelmaker en wordt hij gezien als hét symbool van Anderlechts heropleving.

Nu hebben zijn goede prestaties de aandacht van Olympique Marseille getrokken, dat in januari mogelijk komt om te onderhandelen. De club heeft Stroeykens op de radar, omdat ze op zoek zijn naar vervangers voor de geblesseerde Valentin Carboni en de te verkopen Amine Harit. Toch is Stroeykens niet het primaire doelwit van Marseille; dat is Mykhaylo Mudryk van Chelsea.

LEES OOK: Crisisplan Anderlecht: duo dreigt gratis te vertrekken

Stroekyens is in de vorm van z’n leven

Mario Stroeykens werd jarenlang beschouwd als een toekomstige sleutelspeler bij Anderlecht, en dit seizoen maakt hij die belofte waar. Volgens Philippe Albert in Le Soir is hij in de vorm van zijn leven en zou hij een selectie voor de Rode Duivels verdienen.

"Ik vraag me nog steeds af waarom Stroeykens niet is opgeroepen. Hij zit op een hoogtepunt, Anderlecht draait goed, maar Tedesco blijft hem koppig negeren. Waarom?"

Onder de leiding van coach David Hubert schittert Stroeykens als spelmaker. La Dernière Heure beschrijft hem zelfs als hét symbool van de heropleving van Anderlecht.

Kevin Sauvage voorspelt in La Vestiaire dat Stroeykens de leider kan worden van het toekomstige Anderlecht. Kevin Mirallas gaat nog verder: "Ik zie in hem zelfs een grotere leider dan Verschaeren."

Moderne voetballer: een type-voor Bayern München

Mario Stroeykens geniet enorm veel populariteit onder de RSCA-fans, wat zijn status binnen de club alleen maar versterkt.

Het Laatste Nieuws beschreef hem als een "cocktail van vele voorwaarden waar een moderne voetballer moet aan beantwoorden: techniek, loopvermogen, intensiteit en explosiviteit."

Volgens Brian Riemer, voormalig Anderlecht-coach, blinkt Stroeykens vooral uit in één cruciale statistiek: de High Metabolic Load Distance (HMLD). Deze meet het aantal sprints, hoge-intensiteitsruns, versnellingen en afremmingen.

Waar een HMLD van 25 al indrukwekkend is, zit Stroeykens vaak tussen de 29 en 31. “Hij heeft conditie, techniek, denkt vooruit en is een middenvelder met goals en assists. Een Bayern-type,” aldus Riemer vorig seizoen.

Anderlecht liet Stroeykens vorige zomer niet vertrekken

Opvallend genoeg begon Mario Stroeykens dit seizoen niet als basisspeler bij Anderlecht, wat zorgde voor teleurstelling bij het talent uit de Neerpede-academie.

L'Avenir uitte zelfs zorgen over een mogelijk vertrek tijdens de zomermercato, waarbij Fiorentina als geïnteresseerde club naar voren kwam. Toch weigerde Anderlecht hem te laten gaan, overtuigd van zijn potentieel.

Het geloof in Stroeykens was ook een belangrijke reden waarom Anderlecht afgelopen zomer besloot om Dennis Praet niet naar het Lotto Park te halen. De club wilde de ontwikkeling van Stroeykens, maar ook die van Théo Leoni en Yari Verschaeren, niet in gevaar brengen.

Anderlecht beseft dat ‘Super Mario’ alle kwaliteiten bezit—fysiek, tactisch en technisch—die een moderne middenvelder nodig heeft.

Marseille komt in januari om te onderhandelen

De indrukwekkende prestaties van Mario Stroeykens in zowel België als Europa hebben de aandacht van Olympique Marseille getrokken. L’OM heeft de jonge Belg op de radar en er wordt verwacht dat er in januari een eerste concrete benadering kan volgen.

Dit komt doordat huurling Valentin Carboni zwaar geblesseerd is geraakt aan zijn knie en vervroegd terugkeert naar Internazionale.

Daarnaast is het de bedoeling om Amine Harit te verkopen, wat coach Roberto De Zerbi twee opties in de centrale as van zijn ploeg zou kosten.

Momenteel is Carboni de back-up voor Harit bij Marseille. Stroeykens staat echter niet bovenaan het wensenlijstje van de Fransen; dat is Mykhaylo Mudryk van Chelsea.

Is Stroeykens klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

44
44
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

27
27
Verhaeghe ontkent hardnekkig gerucht: "Komt niet via ons"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

66
66
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

101
101
Kompany spreekt zich uit over ontslag van Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

160
160
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

46
46
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

216
216
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

89
89
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

82
82
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

112
112
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

260
260
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

498
498
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

121
121
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

222
222
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

398
398
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

120
120
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

304
304
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

118
118
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

49
49
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

497
497
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

462
462
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

290
290
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

219
219
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

54
54

Meer sportnieuws