Anderlecht's grote vrees: gaat Stroeykens in januari weg?

235 stemmen
Anderlecht's grote vrees: gaat Stroeykens in januari weg?

Mario Stroeykens is momenteel in de vorm van z’n leven en maakt de verwachtingen waar als toekomstige sleutelspeler bij Anderlecht. Philippe Albert merkt op dat hij zelfs een selectie voor de Rode Duivels verdient. Onder coach David Hubert is Stroeykens de ster als spelmaker en wordt hij gezien als hét symbool van Anderlechts heropleving.

Nu hebben zijn goede prestaties de aandacht van Olympique Marseille getrokken, dat in januari mogelijk komt om te onderhandelen. De club heeft Stroeykens op de radar, omdat ze op zoek zijn naar vervangers voor de geblesseerde Valentin Carboni en de te verkopen Amine Harit. Toch is Stroeykens niet het primaire doelwit van Marseille; dat is Mykhaylo Mudryk van Chelsea.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Stroekyens is in de vorm van z’n leven

Mario Stroeykens werd jarenlang beschouwd als een toekomstige sleutelspeler bij Anderlecht, en dit seizoen maakt hij die belofte waar. Volgens Philippe Albert in Le Soir is hij in de vorm van zijn leven en zou hij een selectie voor de Rode Duivels verdienen.

"Ik vraag me nog steeds af waarom Stroeykens niet is opgeroepen. Hij zit op een hoogtepunt, Anderlecht draait goed, maar Tedesco blijft hem koppig negeren. Waarom?"

Onder de leiding van coach David Hubert schittert Stroeykens als spelmaker. La Dernière Heure beschrijft hem zelfs als hét symbool van de heropleving van Anderlecht.

Kevin Sauvage voorspelt in La Vestiaire dat Stroeykens de leider kan worden van het toekomstige Anderlecht. Kevin Mirallas gaat nog verder: "Ik zie in hem zelfs een grotere leider dan Verschaeren."

Moderne voetballer: een type-voor Bayern München

Mario Stroeykens geniet enorm veel populariteit onder de RSCA-fans, wat zijn status binnen de club alleen maar versterkt.

Het Laatste Nieuws beschreef hem als een "cocktail van vele voorwaarden waar een moderne voetballer moet aan beantwoorden: techniek, loopvermogen, intensiteit en explosiviteit."

Volgens Brian Riemer, voormalig Anderlecht-coach, blinkt Stroeykens vooral uit in één cruciale statistiek: de High Metabolic Load Distance (HMLD). Deze meet het aantal sprints, hoge-intensiteitsruns, versnellingen en afremmingen.

Waar een HMLD van 25 al indrukwekkend is, zit Stroeykens vaak tussen de 29 en 31. “Hij heeft conditie, techniek, denkt vooruit en is een middenvelder met goals en assists. Een Bayern-type,” aldus Riemer vorig seizoen.

Anderlecht liet Stroeykens vorige zomer niet vertrekken

Opvallend genoeg begon Mario Stroeykens dit seizoen niet als basisspeler bij Anderlecht, wat zorgde voor teleurstelling bij het talent uit de Neerpede-academie.

L'Avenir uitte zelfs zorgen over een mogelijk vertrek tijdens de zomermercato, waarbij Fiorentina als geïnteresseerde club naar voren kwam. Toch weigerde Anderlecht hem te laten gaan, overtuigd van zijn potentieel.

Het geloof in Stroeykens was ook een belangrijke reden waarom Anderlecht afgelopen zomer besloot om Dennis Praet niet naar het Lotto Park te halen. De club wilde de ontwikkeling van Stroeykens, maar ook die van Théo Leoni en Yari Verschaeren, niet in gevaar brengen.

Anderlecht beseft dat ‘Super Mario’ alle kwaliteiten bezit—fysiek, tactisch en technisch—die een moderne middenvelder nodig heeft.

Marseille komt in januari om te onderhandelen

De indrukwekkende prestaties van Mario Stroeykens in zowel België als Europa hebben de aandacht van Olympique Marseille getrokken. L’OM heeft de jonge Belg op de radar en er wordt verwacht dat er in januari een eerste concrete benadering kan volgen.

Dit komt doordat huurling Valentin Carboni zwaar geblesseerd is geraakt aan zijn knie en vervroegd terugkeert naar Internazionale.

Daarnaast is het de bedoeling om Amine Harit te verkopen, wat coach Roberto De Zerbi twee opties in de centrale as van zijn ploeg zou kosten.

Momenteel is Carboni de back-up voor Harit bij Marseille. Stroeykens staat echter niet bovenaan het wensenlijstje van de Fransen; dat is Mykhaylo Mudryk van Chelsea.

Is Stroeykens klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

9
9
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

23
23
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

48
48
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

73
73
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

75
75
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

78
78
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

309
309
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

364
364
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

574
574
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

187
187
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

170
170
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

439
439
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

159
159
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

271
271
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

835
835
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

245
245
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

156
156
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

560
560
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

292
292
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

419
419
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

411
411
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

298
298
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

493
493
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

114
114
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

943
943

Meer sportnieuws