Club Brugge knalt door het dak met Skov Olsen-megadeal

1424 stemmen
Club Brugge knalt door het dak met Skov Olsen-megadeal

Club Brugge zet volop in op Andreas Skov Olsen om te schitteren in de Champions League en zo een grote transfer te forceren. Na een sterke prestatie tegen Borussia Dortmund leek dat plan perfect te lopen, maar tegen Sturm Graz stelde de Deen teleur. Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, vragen zich af of Skov Olsen wel zo'n groot talent is als gedacht.

Desondanks toont AC Milan interesse, vooral omdat hij een potentiële oplossing kan zijn voor hun aanvallende problemen. Brugge vraagt tussen de 15 en 18 miljoen euro, en ook Skov Olsen wil graag vertrekken.

LEES OOK: Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De natte droom van Club: via Champions League naar knaltransfer

Club Brugge heeft een duidelijke transferstrategie bepaald met Andreas Skov Olsen. Het is de bedoeling om de Deense aanvaller te laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato te cashen op hem.

Acht wedstrijden op het grootste podium van Europa bieden de perfecte kans om hem in de schijnwerpers te zetten en de juiste clubs aan te trekken. Brugge rekent op hun 'magiër' om het verschil te maken, mits hij met zijn goede been uit bed stapt.

Zoals Het Laatste Nieuws schreef: "Hij is gemaakt voor dit podium." Maar met Skov Olsen weet je nooit helemaal wat je kunt verwachten.

In de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund was de Deen op dreef. "Skov Olsen, een gesel voor Bensebaini," kopte Sky Sports Deutschland.

Het besluit om hem afgelopen zomer te behouden, blijft volgens La Dernière Heure “de beste zet van Club Brugge in de laatste transferperiode.”

Vanhaezebrouck: “Skov Olsen heeft meer faam dan hij verdient”

Tijdens de tweede Champions League-wedstrijd tegen Sturm Graz waren de ogen opnieuw gericht op Andreas Skov Olsen om het verschil te maken. Maar de Deense aanvaller liet het deze keer afweten en nam nog eens een snipperdag.

Nicky Hayen haalde hem tijdens de rust zelfs naar de kant. Hein Vanhaezebrouck spaarde zijn kritiek niet: “Hij werkte niet eens. Hoe kun je zo aan een wedstrijd beginnen?" vroeg de analist zich af in Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck prees Hayen’s beslissing om Skov Olsen na rust op de bank te zetten, ondanks zijn status. “Het is toch iemand met naam en faam. Nu ja, hij heeft intussen veel meer faam dan hij verdient”, stelde hij scherp.

Vanhaezebrouck benadrukte dat Skov Olsen zeker talent heeft, maar dat hij het veel te weinig laat zien. Hij roept op dat we misschien maar eens moeten stoppen met hem op te hemelen omwille van zijn zogenaamde grote talent.

Topclubs haken af: “Zijn ook niet achterlijk”

Na bijna drie jaar bij Club Brugge blijft Andreas Skov Olsen een raadsel voor analisten en een uitdaging voor coaches. Zijn onvoorspelbaarheid op het veld en de vragen rond zijn mentale weerbaarheid verklaren deels waarom hij nog steeds in België speelt.

"Als de grote clubs dit zien, haken ze ongetwijfeld af," zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Skov Olsen miste hiermee een belangrijke kans om zich te profileren, vooral in de Champions League, waar topclubs scherp toekijken.

De verwachte toptransfer die afgelopen zomer uitbleef, is volgens Marc Degryse inmiddels logisch. "Die buitenlandse clubs zijn ook niet achterlijk," zei hij in de studio van VTM.

"Zij zien hem elke week spelen en zien dat hij in tien wedstrijden slechts drie à vier keer excelleert. Je moet het ook in de kleine matchen tonen, anders leggen ze geen 20 of 30 miljoen op tafel. Het duurt te lang voor hij stabiliteit in zijn prestaties krijgt." 7

Skov Olsen op voorpagina Gazzetta: Milan lonkt

Vorige week bracht Gazzetta dello Sport opvallend nieuws: AC Milan heeft interesse in Andreas Skov Olsen van Club Brugge. De Deense aanvaller haalde zelfs de voorpagina van de roze sportkrant.

Milan ziet in Skov Olsen een mogelijke oplossing voor het tegenvallende trio Luka Jovic, Noah Okafor en Samuel Chukwueze, spelers waar het bestuur steeds meer twijfels over heeft.

Naast Skov Olsen staan ook Noa Lang (PSV) en Ismaila Sarr (Crystal Palace) op het lijstje van de Rossoneri.

Geoffrey Moncada, het hoofd van de scouting, is een grote fan van Skov Olsen en onderzoekt of hij het ontbrekende puzzelstuk is dat coach Paulo Fonseca nodig heeft om de aanval te versterken.

Club Brugge vraagt 15 tot 18 miljoen euro

Rafael Leão en Christian Pulisic zijn de vaste keuzes voor de aanvallende flanken bij AC Milan, maar Andreas Skov Olsen wordt gezien als de ideale back-up voor dit duo. 7

Club Brugge heeft zijn vraagprijs voor de Deense aanvaller vastgesteld tussen de 15 en 18 miljoen euro. Hoewel dit geen klein bedrag is, vindt Milan het gerechtvaardigd voor een speler met veel groeipotentieel en veelzijdigheid.

Skov Olsen zou bovendien perfect passen in het systeem van coach Paulo Fonseca. Wat de onderhandelingen vlotter kan laten verlopen, is de uitstekende relatie tussen AC Milan en Club Brugge, die werd versterkt tijdens de transfer van Charles De Ketelaere.

Sindsdien onderhouden beide clubs hartelijke contacten, wat de deal voor Skov Olsen zou kunnen versnellen. Met zijn 24 jaar ziet Milan in hem een langetermijninvestering voor de toekomst.

Skov Olsen wil nog altijd vertrekken bij Club Brugge

Andreas Skov Olsen zou een transfer naar AC Milan zeker zien zitten. Afgelopen zomer stond hij al op het punt om Club Brugge te verlaten, met Feyenoord als mogelijke bestemming. De Nederlandse club bood 15 miljoen euro en had met Brian Priske een Deense coach, iets wat Skov Olsen sterk aansprak.

"Ik was erg geïnteresseerd," vertelde hij recent aan Deense media. Hij voerde gesprekken met Priske, maar Club Brugge hield voet bij stuk. Met bijna 60 miljoen euro aan uitgaande transfers zat de landskampioen financieel ruim, waardoor er geen noodzaak was om Skov Olsen te laten gaan.

De aanvaller heeft bovendien nog een contract tot 2026, wat de club een sterke positie geeft. Hoewel hij aangeeft graag vertrokken te zijn, begrijpt Skov Olsen de keuze van Brugge:

"Dat was altijd het plan, maar de club besliste anders." Toch staat hij nog steeds open voor een transfer in de toekomst. "Ik heb altijd genoten van mijn tijd hier en blijf de club graag helpen waar ik kan. Maar op een bepaald moment wil ik een nieuwe uitdaging aangaan en mezelf testen in een andere competitie."

Zijn ambities liggen duidelijk verder dan Brugge, wat de deur voor een transfer naar AC Milan op een kier zet.

Vertrekt Skov Olsen in januari?

Meest recent

'Anderlecht pakt uit met zeer opvallende aanwinst'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal dossiers. Niet alleen bij de A-ploeg, maar ook voor RSCA ...

134
134
Anderlecht maakt A-kern bekend met enkele verrassingen

Bij RSC Anderlecht hebben ze de voorlopige ploegfoto gemaakt. Paars-Wit heeft via zijn eigen website ...

148
148
Beerschot vindt opvallende versterking bij Lierse SK

Beerschot heeft vandaag een aanwinst aangekondigd. De Kielse Ratten haalden geen nieuwe speler naar ...

39
39
'Anderlecht polst bij Atlético Madrid'

RSC Anderlecht gaat zich deze mercato nog versterken. De Brusselaars willen de kern nog van vers ...

144
144
Blunder van Club Brugge? "Kijk naar Gift Orban"

Club Brugge verkocht al voor héél veel geld. Als ze willen kunnen daar nog tientallen ...

658
658
SK Beveren heeft prijs met ex-speler van Bayern München

SK Beveren heeft na het vertrek van Beau Reus een nieuwe keeper aangetrokken. Ze maakten de komst ...

28
28
Jonge Duivel Nonge versiert transfer naar Ligue 1

Er zit nog heel wat Belgisch talent aan te komen, al hebben niet alle veelbelovende spelers het even ...

31
31
Vertonghen licht tipje van sluier over toekomst

Het is intussen een jaar geleden dat Jan Vertonghen een punt achter zijn spelerscarrière ...

93
93
Coucke legt immens fortuin neer voor nieuwe aanwinst

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en de supporters van Anderlecht hopen eindelijk nog eens een ...

432
432
'Arsenal heeft volgende topaanwinst beet'

Arsenal kampte jarenlang met een complex omdat het na de titel in 2004 er maar niet in slaagde om ...

56
56
AA Gent slikt nieuwe domper voor Europese clash

Vrijdag wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt, maar eerst komen enkele ...

191
191
Westerlo volgt transfervoorbeeld van Bayern München

Westerlo beleeft een zeer drukke transferzomer. Er vond immers een heuse leegloop plaats in 't ...

37
37
'Real heeft eindelijk beet: waanzinnige transfersom bekend'

Real Madrid toont zich deze zomer zeer bedrijvig op de transfermarkt, nadat het vorig seizoen al ...

134
134
'Hamburg wil Belgische vervanger Vuskovic'

Hamburg maakte vorig seizoen zijn wederoptreden in de Bundesliga na een jarenlange afwezigheid. De ...

73
73
Spannende titelstrijd? Vanhaezebrouck doet voorspelling

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat stilaan helemaal voor de deur. ...

1255
1255
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending bij Club, Anderlecht grijpt naast toptalent'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

473
473
‘Lukaku stuurt kat naar training: één club in pole position’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller gaat na een snertseizoen in Italië andere ...

232
232
Georgina zwaar gedegouteerd vlak voor huwelijk met Ronaldo

Georgina Rodríguez heeft vlak voor haar huwelijk met Cristiano Ronaldo een opvallende ...

69
69
Neymar gaat compleet door het lint: “Wat een clown!”

Neymar is het teleurstellende WK aan het doorspoelen in Brazilië. Bij Santos werd de aanvaller ...

91
91
'Renard pakt uit met komst van ex-Rode Duivel'

Michy Batshuayi staat op het punt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De ...

203
203
'Anderlecht haakt helemaal af na énorme eisen'

RSC Anderlecht is wel degelijk ook nog op zoek naar een explosieve flankaanvaller. Oliver Antman ...

338
338
AA Gent verrast compleet met ex-speler van Chelsea

AA Gent heeft vandaag nog een nieuwe speler aangekondigd. De Buffalo's wisten in Engeland te gaan ...

257
257
Sam Kerkhofs kwam héél dicht bij deze club: "Mertens..."

Sam Kerkhofs bouwt de voorbije jaren volop aan een succesverhaal in het Belgische voetbal, samen met ...

178
178
'PSV volgt Ajax: twee straffe transfers bijna rond'

In Nederland is PSV de afgelopen jaren de alleenheerser geworden. Ajax wil daar dit seizoen ...

105
105
Lukaku terug naar Anderlecht? Albert velt zijn oordeel

Waar speelt Romelu Lukaku komend seizoen? De aanvaller moet duidelijk weg bij Napoli en 'Big Rom' ...

619
619

Meer sportnieuws