Club Brugge knalt door het dak met Skov Olsen-megadeal

1424 stemmen
Club Brugge knalt door het dak met Skov Olsen-megadeal

Club Brugge zet volop in op Andreas Skov Olsen om te schitteren in de Champions League en zo een grote transfer te forceren. Na een sterke prestatie tegen Borussia Dortmund leek dat plan perfect te lopen, maar tegen Sturm Graz stelde de Deen teleur. Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, vragen zich af of Skov Olsen wel zo'n groot talent is als gedacht.

Desondanks toont AC Milan interesse, vooral omdat hij een potentiële oplossing kan zijn voor hun aanvallende problemen. Brugge vraagt tussen de 15 en 18 miljoen euro, en ook Skov Olsen wil graag vertrekken.

LEES OOK: 'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

De natte droom van Club: via Champions League naar knaltransfer

Club Brugge heeft een duidelijke transferstrategie bepaald met Andreas Skov Olsen. Het is de bedoeling om de Deense aanvaller te laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato te cashen op hem.

Acht wedstrijden op het grootste podium van Europa bieden de perfecte kans om hem in de schijnwerpers te zetten en de juiste clubs aan te trekken. Brugge rekent op hun 'magiër' om het verschil te maken, mits hij met zijn goede been uit bed stapt.

Zoals Het Laatste Nieuws schreef: "Hij is gemaakt voor dit podium." Maar met Skov Olsen weet je nooit helemaal wat je kunt verwachten.

In de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund was de Deen op dreef. "Skov Olsen, een gesel voor Bensebaini," kopte Sky Sports Deutschland.

Het besluit om hem afgelopen zomer te behouden, blijft volgens La Dernière Heure “de beste zet van Club Brugge in de laatste transferperiode.”

Vanhaezebrouck: “Skov Olsen heeft meer faam dan hij verdient”

Tijdens de tweede Champions League-wedstrijd tegen Sturm Graz waren de ogen opnieuw gericht op Andreas Skov Olsen om het verschil te maken. Maar de Deense aanvaller liet het deze keer afweten en nam nog eens een snipperdag.

Nicky Hayen haalde hem tijdens de rust zelfs naar de kant. Hein Vanhaezebrouck spaarde zijn kritiek niet: “Hij werkte niet eens. Hoe kun je zo aan een wedstrijd beginnen?" vroeg de analist zich af in Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck prees Hayen’s beslissing om Skov Olsen na rust op de bank te zetten, ondanks zijn status. “Het is toch iemand met naam en faam. Nu ja, hij heeft intussen veel meer faam dan hij verdient”, stelde hij scherp.

Vanhaezebrouck benadrukte dat Skov Olsen zeker talent heeft, maar dat hij het veel te weinig laat zien. Hij roept op dat we misschien maar eens moeten stoppen met hem op te hemelen omwille van zijn zogenaamde grote talent.

Topclubs haken af: “Zijn ook niet achterlijk”

Na bijna drie jaar bij Club Brugge blijft Andreas Skov Olsen een raadsel voor analisten en een uitdaging voor coaches. Zijn onvoorspelbaarheid op het veld en de vragen rond zijn mentale weerbaarheid verklaren deels waarom hij nog steeds in België speelt.

"Als de grote clubs dit zien, haken ze ongetwijfeld af," zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Skov Olsen miste hiermee een belangrijke kans om zich te profileren, vooral in de Champions League, waar topclubs scherp toekijken.

De verwachte toptransfer die afgelopen zomer uitbleef, is volgens Marc Degryse inmiddels logisch. "Die buitenlandse clubs zijn ook niet achterlijk," zei hij in de studio van VTM.

"Zij zien hem elke week spelen en zien dat hij in tien wedstrijden slechts drie à vier keer excelleert. Je moet het ook in de kleine matchen tonen, anders leggen ze geen 20 of 30 miljoen op tafel. Het duurt te lang voor hij stabiliteit in zijn prestaties krijgt." 7

Skov Olsen op voorpagina Gazzetta: Milan lonkt

Vorige week bracht Gazzetta dello Sport opvallend nieuws: AC Milan heeft interesse in Andreas Skov Olsen van Club Brugge. De Deense aanvaller haalde zelfs de voorpagina van de roze sportkrant.

Milan ziet in Skov Olsen een mogelijke oplossing voor het tegenvallende trio Luka Jovic, Noah Okafor en Samuel Chukwueze, spelers waar het bestuur steeds meer twijfels over heeft.

Naast Skov Olsen staan ook Noa Lang (PSV) en Ismaila Sarr (Crystal Palace) op het lijstje van de Rossoneri.

Geoffrey Moncada, het hoofd van de scouting, is een grote fan van Skov Olsen en onderzoekt of hij het ontbrekende puzzelstuk is dat coach Paulo Fonseca nodig heeft om de aanval te versterken.

Club Brugge vraagt 15 tot 18 miljoen euro

Rafael Leão en Christian Pulisic zijn de vaste keuzes voor de aanvallende flanken bij AC Milan, maar Andreas Skov Olsen wordt gezien als de ideale back-up voor dit duo. 7

Club Brugge heeft zijn vraagprijs voor de Deense aanvaller vastgesteld tussen de 15 en 18 miljoen euro. Hoewel dit geen klein bedrag is, vindt Milan het gerechtvaardigd voor een speler met veel groeipotentieel en veelzijdigheid.

Skov Olsen zou bovendien perfect passen in het systeem van coach Paulo Fonseca. Wat de onderhandelingen vlotter kan laten verlopen, is de uitstekende relatie tussen AC Milan en Club Brugge, die werd versterkt tijdens de transfer van Charles De Ketelaere.

Sindsdien onderhouden beide clubs hartelijke contacten, wat de deal voor Skov Olsen zou kunnen versnellen. Met zijn 24 jaar ziet Milan in hem een langetermijninvestering voor de toekomst.

Skov Olsen wil nog altijd vertrekken bij Club Brugge

Andreas Skov Olsen zou een transfer naar AC Milan zeker zien zitten. Afgelopen zomer stond hij al op het punt om Club Brugge te verlaten, met Feyenoord als mogelijke bestemming. De Nederlandse club bood 15 miljoen euro en had met Brian Priske een Deense coach, iets wat Skov Olsen sterk aansprak.

"Ik was erg geïnteresseerd," vertelde hij recent aan Deense media. Hij voerde gesprekken met Priske, maar Club Brugge hield voet bij stuk. Met bijna 60 miljoen euro aan uitgaande transfers zat de landskampioen financieel ruim, waardoor er geen noodzaak was om Skov Olsen te laten gaan.

De aanvaller heeft bovendien nog een contract tot 2026, wat de club een sterke positie geeft. Hoewel hij aangeeft graag vertrokken te zijn, begrijpt Skov Olsen de keuze van Brugge:

"Dat was altijd het plan, maar de club besliste anders." Toch staat hij nog steeds open voor een transfer in de toekomst. "Ik heb altijd genoten van mijn tijd hier en blijf de club graag helpen waar ik kan. Maar op een bepaald moment wil ik een nieuwe uitdaging aangaan en mezelf testen in een andere competitie."

Zijn ambities liggen duidelijk verder dan Brugge, wat de deur voor een transfer naar AC Milan op een kier zet.

Vertrekt Skov Olsen in januari?

Meest recent

Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

45
45
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

15
15
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

14
14
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

121
121
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

72
72
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

84
84
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

248
248
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

252
252
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

62
62
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

44
44
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

142
142
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

141
141
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

50
50
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

391
391
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

70
70
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

291
291
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

360
360
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

110
110
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

64
64
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

428
428
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

270
270
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

82
82
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

509
509

Meer sportnieuws