Club Brugge knalt door het dak met Skov Olsen-megadeal

door
Club Brugge knalt door het dak met Skov Olsen-megadeal

Club Brugge zet volop in op Andreas Skov Olsen om te schitteren in de Champions League en zo een grote transfer te forceren. Na een sterke prestatie tegen Borussia Dortmund leek dat plan perfect te lopen, maar tegen Sturm Graz stelde de Deen teleur. Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, vragen zich af of Skov Olsen wel zo'n groot talent is als gedacht.

Desondanks toont AC Milan interesse, vooral omdat hij een potentiële oplossing kan zijn voor hun aanvallende problemen. Brugge vraagt tussen de 15 en 18 miljoen euro, en ook Skov Olsen wil graag vertrekken.

LEES OOK: Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

De natte droom van Club: via Champions League naar knaltransfer

Club Brugge heeft een duidelijke transferstrategie bepaald met Andreas Skov Olsen. Het is de bedoeling om de Deense aanvaller te laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato te cashen op hem.

Acht wedstrijden op het grootste podium van Europa bieden de perfecte kans om hem in de schijnwerpers te zetten en de juiste clubs aan te trekken. Brugge rekent op hun 'magiër' om het verschil te maken, mits hij met zijn goede been uit bed stapt.

Zoals Het Laatste Nieuws schreef: "Hij is gemaakt voor dit podium." Maar met Skov Olsen weet je nooit helemaal wat je kunt verwachten.

In de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund was de Deen op dreef. "Skov Olsen, een gesel voor Bensebaini," kopte Sky Sports Deutschland.

Het besluit om hem afgelopen zomer te behouden, blijft volgens La Dernière Heure “de beste zet van Club Brugge in de laatste transferperiode.”

Vanhaezebrouck: “Skov Olsen heeft meer faam dan hij verdient”

Tijdens de tweede Champions League-wedstrijd tegen Sturm Graz waren de ogen opnieuw gericht op Andreas Skov Olsen om het verschil te maken. Maar de Deense aanvaller liet het deze keer afweten en nam nog eens een snipperdag.

Nicky Hayen haalde hem tijdens de rust zelfs naar de kant. Hein Vanhaezebrouck spaarde zijn kritiek niet: “Hij werkte niet eens. Hoe kun je zo aan een wedstrijd beginnen?" vroeg de analist zich af in Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck prees Hayen’s beslissing om Skov Olsen na rust op de bank te zetten, ondanks zijn status. “Het is toch iemand met naam en faam. Nu ja, hij heeft intussen veel meer faam dan hij verdient”, stelde hij scherp.

Vanhaezebrouck benadrukte dat Skov Olsen zeker talent heeft, maar dat hij het veel te weinig laat zien. Hij roept op dat we misschien maar eens moeten stoppen met hem op te hemelen omwille van zijn zogenaamde grote talent.

Topclubs haken af: “Zijn ook niet achterlijk”

Na bijna drie jaar bij Club Brugge blijft Andreas Skov Olsen een raadsel voor analisten en een uitdaging voor coaches. Zijn onvoorspelbaarheid op het veld en de vragen rond zijn mentale weerbaarheid verklaren deels waarom hij nog steeds in België speelt.

"Als de grote clubs dit zien, haken ze ongetwijfeld af," zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Skov Olsen miste hiermee een belangrijke kans om zich te profileren, vooral in de Champions League, waar topclubs scherp toekijken.

De verwachte toptransfer die afgelopen zomer uitbleef, is volgens Marc Degryse inmiddels logisch. "Die buitenlandse clubs zijn ook niet achterlijk," zei hij in de studio van VTM.

"Zij zien hem elke week spelen en zien dat hij in tien wedstrijden slechts drie à vier keer excelleert. Je moet het ook in de kleine matchen tonen, anders leggen ze geen 20 of 30 miljoen op tafel. Het duurt te lang voor hij stabiliteit in zijn prestaties krijgt." 7

Skov Olsen op voorpagina Gazzetta: Milan lonkt

Vorige week bracht Gazzetta dello Sport opvallend nieuws: AC Milan heeft interesse in Andreas Skov Olsen van Club Brugge. De Deense aanvaller haalde zelfs de voorpagina van de roze sportkrant.

Milan ziet in Skov Olsen een mogelijke oplossing voor het tegenvallende trio Luka Jovic, Noah Okafor en Samuel Chukwueze, spelers waar het bestuur steeds meer twijfels over heeft.

Naast Skov Olsen staan ook Noa Lang (PSV) en Ismaila Sarr (Crystal Palace) op het lijstje van de Rossoneri.

Geoffrey Moncada, het hoofd van de scouting, is een grote fan van Skov Olsen en onderzoekt of hij het ontbrekende puzzelstuk is dat coach Paulo Fonseca nodig heeft om de aanval te versterken.

Club Brugge vraagt 15 tot 18 miljoen euro

Rafael Leão en Christian Pulisic zijn de vaste keuzes voor de aanvallende flanken bij AC Milan, maar Andreas Skov Olsen wordt gezien als de ideale back-up voor dit duo. 7

Club Brugge heeft zijn vraagprijs voor de Deense aanvaller vastgesteld tussen de 15 en 18 miljoen euro. Hoewel dit geen klein bedrag is, vindt Milan het gerechtvaardigd voor een speler met veel groeipotentieel en veelzijdigheid.

Skov Olsen zou bovendien perfect passen in het systeem van coach Paulo Fonseca. Wat de onderhandelingen vlotter kan laten verlopen, is de uitstekende relatie tussen AC Milan en Club Brugge, die werd versterkt tijdens de transfer van Charles De Ketelaere.

Sindsdien onderhouden beide clubs hartelijke contacten, wat de deal voor Skov Olsen zou kunnen versnellen. Met zijn 24 jaar ziet Milan in hem een langetermijninvestering voor de toekomst.

Skov Olsen wil nog altijd vertrekken bij Club Brugge

Andreas Skov Olsen zou een transfer naar AC Milan zeker zien zitten. Afgelopen zomer stond hij al op het punt om Club Brugge te verlaten, met Feyenoord als mogelijke bestemming. De Nederlandse club bood 15 miljoen euro en had met Brian Priske een Deense coach, iets wat Skov Olsen sterk aansprak.

"Ik was erg geïnteresseerd," vertelde hij recent aan Deense media. Hij voerde gesprekken met Priske, maar Club Brugge hield voet bij stuk. Met bijna 60 miljoen euro aan uitgaande transfers zat de landskampioen financieel ruim, waardoor er geen noodzaak was om Skov Olsen te laten gaan.

De aanvaller heeft bovendien nog een contract tot 2026, wat de club een sterke positie geeft. Hoewel hij aangeeft graag vertrokken te zijn, begrijpt Skov Olsen de keuze van Brugge:

"Dat was altijd het plan, maar de club besliste anders." Toch staat hij nog steeds open voor een transfer in de toekomst. "Ik heb altijd genoten van mijn tijd hier en blijf de club graag helpen waar ik kan. Maar op een bepaald moment wil ik een nieuwe uitdaging aangaan en mezelf testen in een andere competitie."

Zijn ambities liggen duidelijk verder dan Brugge, wat de deur voor een transfer naar AC Milan op een kier zet.

Vertrekt Skov Olsen in januari?

Meest recent

Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

15
15
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

20
20
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

15
15
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

134
134
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

56
56
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

64
64
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

110
110
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

53
53
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

306
306
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

140
140
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

372
372
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

106
106
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

62
62
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

262
262
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

363
363
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

358
358
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

230
230
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

115
115
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

248
248
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

291
291
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

308
308
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

124
124
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

148
148
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

186
186
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

163
163

Meer sportnieuws