Tedesco zoekt: hopen op terugkeer 'eeuwige belofte'

door
Tedesco zoekt: hopen op terugkeer 'eeuwige belofte'

Het leven na Romelu Lukaku bij de Rode Duivels. Dat zal zeer zwaar worden, want voorlopig is er niemand die ook maar in de buurt komt van 'Big Rom'. Domenico Tedesco zal volgende maand toch eens wat moeten gaan uittesten. Laat Romelu nog maar een periode extra achter in Napels. België moet een oplossing zoeken.

Na het WK 2026 lijkt het verhaal tussen Lukaku en de Rode Duivels te stoppen. Dan is Lukaku 33 jaar en in 2028 een EK meemaken, op zijn 35st, lijkt moeilijk te worden. Al kan het natuurlijk altijd, maar België moet ondertussen toch beginnen wanhopen.

LEES OOK: “Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Hopen op terugkeer Origi?

Loïs Openda valt voorlopig zeer zwaar door de mand. Het is duidelijk dat de aanvaller van RB Leipzig niet functioneert als enige diepe spits. Hij heeft een bliksemafleider naast zich nodig. Dat kan eventueel Charles De Ketelaere zijn, maar als centrumspits is CDK toch niet overtuigend genoeg voor het internationale topniveau. Hij rendeert toch beter een rijtje lager. Maar zijn er alternatieven?

Neen. Michy Batshuayi is 31 jaar en invaller bij Galatasaray, Divock Origi zou dé ideale speler zijn. Relatief snel, technisch sterk, koel voor doel en 29 jaar. Maar Divock is nooit doorgebroken als basispion bij een club. Zonder verrassende ommekeer lijkt het voor hem over en out te zijn aan de top. De 'eeuwige belofte' van het Belgische voetbal. Hugo Cuypers en Dante Vanzeir zijn geen uitblinkers in de Major League Soccer en komen toch wat tekort voor het internationale niveau.

Stassin en Furo

Op de korte termijn kan Christian Benteke (al 33 jaar) misschien een optie zijn. Lucas Stassin is jong en talentvol, plus een goalgetter pur sang. Maar de aanvaller van Saint-Etienne is ook geen spits die het liefst alleen in de aanval posteert. Al zou het op termijn misschien eens handig zijn om te testen. Kan hij samen met iemand als Openda functioneren? 

Romeo Vermant weegt nog te licht, net als Yussuf Sylla. Mario Stroeykens speelde al eens als aanvaller, maar is toch vooral een aanvallende middenvelder. U ziet het, het leven na Romelu Lukaku dreigt heel somber te worden in de spits van de Rode Duivels. Misschien moeten we al verder kijken en dromen van een doorbraak van Kaye Furo, de 17-jarige centrumspits van Club NXT die furore maakt in de Challenger Pro League met 5 goals in 7 duels. Een stevige bonk van 1m90. Gassimou Sylla is ook een piepjong talent van RSCA Futures dat sterk presteert, maar hij is zelfs nog maar 16 en toch vooral een snelle pocketspits.

De natie hoopt mee...

Gaat Origi ooit nog terugkeren?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

108
108
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

105
105
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

52
52
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

70
70
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

82
82
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

171
171
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

53
53
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

35
35
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

642
642
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

425
425
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

222
222
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

407
407
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

234
234
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

162
162
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

240
240
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

211
211
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

840
840
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

137
137
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

138
138
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

330
330
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

144
144
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

401
401
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

553
553
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

470
470

Meer sportnieuws