Duitsland rekent op ex-topper én flop uit Jupiler Pro League

door
Duitsland rekent op ex-topper én flop uit Jupiler Pro League

Deniz Undav brak helemaal door bij Union SG. Sindsdien gaat het zeer hard voor de aanvaller. Ondertussen kunnen we hem zelfs niet meer wegdenken bij het nationaal team. Duitsland is verliefd op de aanvaller.

LEES OOK: Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Undav breekt door bij Duitsland

Undav was bij Union SG goed voor 45 goals en 18 assists in 70 duels. Zusterclub Brighton & Hove Albion haalde hem voor 7 miljoen euro, maar in Engeland lukte het niet. Dan volgde eerst een huurtransfer naar VfB Stuttgart en zij kochten hem ook over. De teller staat daar ondertussen op 25 goals en 11 assists in 43 duels. Het was dan ook de logica zelve dat Undav werd opgeroepen voor het nationaal elftal van Duitsland.

Op 23 maart van dit jaar maakte hij er zijn debuut. De aanvaller mocht zelfs mee naar het EK, maar kwam er niet verder dan zes speelminuten tegen Hongarije. In de Nations League krijgt hij nu volop zijn kans. Tegen Hongarije bleef hij nog op de bank, maar tegen Nederland en Bosnië mocht Undav twee keer starten. Hij bedankte voor het vertrouwen met drie goals en één assist. 

Kliendienst de volgende?

Op zijn 28ste is hij nu dus helemaal gelanceerd in de top van het Duitse voetbal. Undav is het bewijs dat sprookjes wel degelijk bestaan in het voetbal. Ohja, misschien zit er nog wel een aan te komen.

Tim Kleindienst brak niet door bij AA Gent en werd door Hein Vanhaezebrouck doorgestuurd. Hij mocht ook 90 minuten aantreden tegen Bosnië, zijn interlanddebuut. De spits doet het goed bij Borussia Mönchengladbach, dat hem afgelopen zomer voor 7 miljoen euro overnam van Heidenheim.

Gaat Undav de vaste nummer 9 worden van Duitsland?

Meest recent

KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

16
16
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

68
68
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

49
49
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

90
90
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

190
190
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

39
39
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

24
24
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

636
636
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

69
69
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

122
122
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

577
577
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

288
288
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

224
224
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

564
564
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

359
359
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

345
345
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

81
81
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

760
760
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

256
256
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

132
132
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

36
36
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

430
430
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

216
216
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

699
699

Meer sportnieuws