Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Club Brugge

door
Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Club Brugge

Roméo Vermant heeft een duidelijke ambitie: hij wil de eerste spits worden van Club Brugge. Na een succesvolle uitleenperiode bij KVC Westerlo, waar hij indruk maakte onder coach Rik De Mil, hoopt hij zijn kansen in het eerste elftal te grijpen. De jonge spits, die 1,84 meter lang is en het motto 'No Sweat, no Glory' belichaamt, is een kind van de club en geliefd bij het Brugse publiek.

Hoewel hij dit seizoen nog geen basisplaats heeft en voornamelijk als invaller speelt, is hij vastbesloten om zich te bewijzen en zijn concurrenten, waaronder Ferran Jutglà, die in een vormcrisis verkeert, achter zich te laten. Toch zijn zowel Vermant als Jutglà momenteel ver verwijderd om de positie van nummer één spits bij Club Brugge te claimen.

LEES OOK: Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

‘t Kuipje werd verliefd op Roméo Vermant

Vorige winter had Roméo Vermant nadrukkelijk aangegeven te willen vertrekken bij Club Brugge. De jonge spits wilde een (tijdelijke) transfer om elders speelminuten te verzamelen op het hoogste niveau en die uitdaging vond hij bij KVC Westerlo.

Bij de Kemphanen vond hij Rik De Mil terug, het duo werkte twee jaar zij aan zij bij Club NXT waarbij Vermant de kans kreeg om onder de toenmalige interim-hoofdcoach van Club Brugge zijn debuut te maken in het eerste elftal.7

Toen De Mil vorig jaar overstapte naar Westerlo, waar hij inmiddels al ontslagen is, slaagde hij erin om zijn poulain vorige winter op huurbasis naar de Kempen te halen. In de Kempen maakte Vermant een goede indruk.

Onder meer Gazet van Antwerpen was lovend: “Zelfs als Romeo maar een halfjaar in de Kempen zou voetballen, gaan er in ’t Kuipje veel fans verliefd op hem worden. Een neus voor goals en een spits die met zijn acties voor de nodige frisheid zorgt.”

Vermant wil eerste spits Club Brugge worden

Roméo Vermant zag voor zichzelf een vergelijkbaar traject als Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenperiode aan Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en een basisplaats veroverde.

Hij realiseerde zich dat het moeilijk is voor een spits uit de eigen jeugdacademie om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de intense concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Spelers als Ferran Jutgla (aankoopprijs 5 miljoen euro), Igor Thiago, (aankoopprijs 11 miljoen euro) en Gustaf Nilsson (aankooprijs 6 miljoen euro), illustreren dit.

In het nieuwe voetbalseizoen doet Vermant er alles aan doen om na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo zijn grote doorbraak te forceren bij Club Brugge. Nicky Hayen zei eind juni reeds dat de jonge spits een volwaardige speler is van de A-kern.

In de Supercup tegen Union SG greep Vermant zijn kans als invaller. Hij gaf volg gas en leverde een goede bal waar indirect de 1-2 van kwam. "Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden", zei Vermant.

"Het zal niet makkelijk worden, maar ik ga de strijd aan. De coach weet dat het niet altijd nodig is om miljoenen te betalen voor spelers."

Vermant is een spits die gemaakt is voor Club Brugge

Ook in de competitie tegen Antwerp FC liet Roméo Vermant zich positief opmerken. “Die laten ze toch niet het hele seizoen derde of vierde spits zijn?” vroeg De Zondag zich af.

Vermant is een stevige en jonge spits van 1,84 meter, die altijd strijd levert en volledig het motto van Club Brugge: ‘No Sweat, no glory’ belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, en helemaal doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft, dat heeft hij ook nooit gedaan”, stelde Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Hein Vanhaezebrouck noemde Vermant een interessante speler.

Club mist alternatief voor Nilsson: Vermant en Jutgla te licht als eerste spits

Vermant is nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. Hoewel hij Ferran Jutglà in de pikorde lijkt voorbij te zijn, moeten zowel Vermant als de Spanjaard nog opboksen tegen Gustaf Nilsson, de onbetwiste nummer één.

Dit seizoen stond Vermant nog geen enkele keer in de basis en verzamelde hij 9 invalbeurten. Coach Nicky Hayen ziet hem vooral als een invaller, en volgens Het Nieuwsblad ontbreekt het hem voorlopig aan voldoende impact:

“Hij loopt en vliegt, doet alles wat hij kan. Maar echt het verschil maken, daar is het nog te vroeg voor.” Vermant brengt wel energie en kan scoren, maar de rol van vaste spits ligt nog buiten bereik.

Club Brugge heeft nood aan een extra spits

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

20
20
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

29
29
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

38
38
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

54
54
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

40
40
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

39
39
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

70
70
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

164
164
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

133
133
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

119
119
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

63
63
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

57
57
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

121
121
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

176
176
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

257
257
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

152
152
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

99
99
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

202
202
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

365
365
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

493
493
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

131
131
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

279
279

Meer sportnieuws