Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Club Brugge

door
Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Club Brugge

Roméo Vermant heeft een duidelijke ambitie: hij wil de eerste spits worden van Club Brugge. Na een succesvolle uitleenperiode bij KVC Westerlo, waar hij indruk maakte onder coach Rik De Mil, hoopt hij zijn kansen in het eerste elftal te grijpen. De jonge spits, die 1,84 meter lang is en het motto 'No Sweat, no Glory' belichaamt, is een kind van de club en geliefd bij het Brugse publiek.

Hoewel hij dit seizoen nog geen basisplaats heeft en voornamelijk als invaller speelt, is hij vastbesloten om zich te bewijzen en zijn concurrenten, waaronder Ferran Jutglà, die in een vormcrisis verkeert, achter zich te laten. Toch zijn zowel Vermant als Jutglà momenteel ver verwijderd om de positie van nummer één spits bij Club Brugge te claimen.

LEES OOK: Garcia onverbiddelijk: einde verhaal voor Rode Duivel

‘t Kuipje werd verliefd op Roméo Vermant

Vorige winter had Roméo Vermant nadrukkelijk aangegeven te willen vertrekken bij Club Brugge. De jonge spits wilde een (tijdelijke) transfer om elders speelminuten te verzamelen op het hoogste niveau en die uitdaging vond hij bij KVC Westerlo.

Bij de Kemphanen vond hij Rik De Mil terug, het duo werkte twee jaar zij aan zij bij Club NXT waarbij Vermant de kans kreeg om onder de toenmalige interim-hoofdcoach van Club Brugge zijn debuut te maken in het eerste elftal.7

Toen De Mil vorig jaar overstapte naar Westerlo, waar hij inmiddels al ontslagen is, slaagde hij erin om zijn poulain vorige winter op huurbasis naar de Kempen te halen. In de Kempen maakte Vermant een goede indruk.

Onder meer Gazet van Antwerpen was lovend: “Zelfs als Romeo maar een halfjaar in de Kempen zou voetballen, gaan er in ’t Kuipje veel fans verliefd op hem worden. Een neus voor goals en een spits die met zijn acties voor de nodige frisheid zorgt.”

Vermant wil eerste spits Club Brugge worden

Roméo Vermant zag voor zichzelf een vergelijkbaar traject als Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenperiode aan Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en een basisplaats veroverde.

Hij realiseerde zich dat het moeilijk is voor een spits uit de eigen jeugdacademie om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de intense concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Spelers als Ferran Jutgla (aankoopprijs 5 miljoen euro), Igor Thiago, (aankoopprijs 11 miljoen euro) en Gustaf Nilsson (aankooprijs 6 miljoen euro), illustreren dit.

In het nieuwe voetbalseizoen doet Vermant er alles aan doen om na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo zijn grote doorbraak te forceren bij Club Brugge. Nicky Hayen zei eind juni reeds dat de jonge spits een volwaardige speler is van de A-kern.

In de Supercup tegen Union SG greep Vermant zijn kans als invaller. Hij gaf volg gas en leverde een goede bal waar indirect de 1-2 van kwam. "Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden", zei Vermant.

"Het zal niet makkelijk worden, maar ik ga de strijd aan. De coach weet dat het niet altijd nodig is om miljoenen te betalen voor spelers."

Vermant is een spits die gemaakt is voor Club Brugge

Ook in de competitie tegen Antwerp FC liet Roméo Vermant zich positief opmerken. “Die laten ze toch niet het hele seizoen derde of vierde spits zijn?” vroeg De Zondag zich af.

Vermant is een stevige en jonge spits van 1,84 meter, die altijd strijd levert en volledig het motto van Club Brugge: ‘No Sweat, no glory’ belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, en helemaal doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft, dat heeft hij ook nooit gedaan”, stelde Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Hein Vanhaezebrouck noemde Vermant een interessante speler.

Club mist alternatief voor Nilsson: Vermant en Jutgla te licht als eerste spits

Vermant is nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. Hoewel hij Ferran Jutglà in de pikorde lijkt voorbij te zijn, moeten zowel Vermant als de Spanjaard nog opboksen tegen Gustaf Nilsson, de onbetwiste nummer één.

Dit seizoen stond Vermant nog geen enkele keer in de basis en verzamelde hij 9 invalbeurten. Coach Nicky Hayen ziet hem vooral als een invaller, en volgens Het Nieuwsblad ontbreekt het hem voorlopig aan voldoende impact:

“Hij loopt en vliegt, doet alles wat hij kan. Maar echt het verschil maken, daar is het nog te vroeg voor.” Vermant brengt wel energie en kan scoren, maar de rol van vaste spits ligt nog buiten bereik.

Club Brugge heeft nood aan een extra spits

Meest recent

Club Brugge géén kampioen? Hein stelt scherpe voorwaarde

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

21
21
'Garcia onverbiddelijk: pijnlijke reden niet-selectie Smets'

De Rode Duivels willen zich deze interland-periode tegen Liechtenstein en Kazachstan verzekeren van ...

137
137
'Huurdeal met optie: knaltransfer Club Brugge in januari'

Binnen een dikke anderhalve maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Een aantal Belgische ...

230
230
Napoli implodeert: De Bruyne-cijfers schokken Italië

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli de rol moeten lossen aan de top van het ...

96
96
Kopzorgen bij AA Gent: "Het was twéé keer mijn fout"

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

232
232
'Uitstel van executie: Anderlecht zet Renard op straat'

RSC Anderlecht wist zondag voor het eerst sinds lange tijd nog eens te winnen van Club Brugge. Een ...

307
307
Lardot velt verdict over speeldag 14 in Jupiler Pro League

Afgelopen weekend werd in de Jupiler Pro League speeldag 14 afgewerkt. Naar goede gewoonte ...

107
107
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

156
156
Boeckx & Degryse maken Club Brugge met de grond gelijk

Een paar dagen na de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge met de billen bloot op het veld van ...

351
351
De Cat reageert: nieuw contract bij Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondag een fraaie zege tegen Club Brugge, met Nathan De Cat andermaal als ...

369
369
‘Arsenal in shock: Trossard gooit nu nieuwe contractbom’

Trossard duwt achter de schermen een nieuwe contractbom richting het Arsenal-bestuur. En dat amper ...

159
159
Club Brugge likt zijn wonden: Hayen met groot probleem?

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Anderlecht. Het was een zeer makke prestatie van de ...

277
277
Doku verovert Manchester City: nummer 100 met gouden randje

Jérémy Doku is dé sterspeler van de Rode Duivels. Zeker als Kevin De Bruyne en ...

56
56
Hayen verklaart waar het compleet misliep tegen Anderlecht

Club Brugge bakte er helemaal niks van tegen RSC Anderlecht. Het verloor met 1-0 en dat was meer dan ...

286
286
'Exit Yari Verschaeren: toptransfer krijgt vorm'

Yari Verschaeren lijkt stilaan richting uitgang te worden geduwd. De aanvallende middenvelder komt ...

517
517
Club NXT verrast compleet met komst ex-JPL'er

Club NXT is bezig aan een ronduit dramatisch seizoen in de Challenger Pro League. De Bruggelingen ...

184
184
Anderlecht weldra het PSG van België?

RSC Anderlecht zoekt al jaren naar prijzen. Met Kenneth Bornauw en Michael Verschueren hopen ze ...

523
523
Clement niet naar topclub: "Hij is géén kandidaat"

Ajax verloor afgelopen weekend met 2-1 van FC Utrecht. De titel lijkt nu al weg te zijn in ...

101
101
Hasi vindt succesformule: coach geeft criticasters lik op stuk

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van Club Brugge. Als er één man opgelucht heeft ...

195
195
Stijnen & co maken indruk: "Beste in 8 jaar als dit lukt"

KV Kortrijk won met 2-0 van Patro Eisden, maar vlot verliep dat zeker niet voor de Kerels. Bij de ...

101
101
Mokio en De Cat toch bij Duivels tot einde WK U17?

De Jonge Duivels hebben zich zondag weten te plaatsen voor de zestiende finales van het WK U17 ...

194
194
Hoe Guardiola plots Doku helemaal doet ontploffen

Manchester City lijkt na een minder seizoen weer mee te gaan spelen voor de titel in de Premier ...

61
61
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over Hayen en Celtic'

Club Brugge gaat de interlandbreak in met een kater na de pijnlijke nederlaag in de kraker op ...

261
261
Opgelet Duivels: Real brengt nieuws over blessure Courtois

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen in Tubeke om zich voor te bereiden op hun laatste ...

103
103
Na knalprestatie in topper: nieuwe uitdaging voor Anderlecht

Na de magere prestatie tegen Ninove in de beker leek er nog een crisis om de hoek te loeren bij ...

234
234

Meer sportnieuws