Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Club Brugge

1685 stemmen
Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Club Brugge

Roméo Vermant heeft een duidelijke ambitie: hij wil de eerste spits worden van Club Brugge. Na een succesvolle uitleenperiode bij KVC Westerlo, waar hij indruk maakte onder coach Rik De Mil, hoopt hij zijn kansen in het eerste elftal te grijpen. De jonge spits, die 1,84 meter lang is en het motto 'No Sweat, no Glory' belichaamt, is een kind van de club en geliefd bij het Brugse publiek.

Hoewel hij dit seizoen nog geen basisplaats heeft en voornamelijk als invaller speelt, is hij vastbesloten om zich te bewijzen en zijn concurrenten, waaronder Ferran Jutglà, die in een vormcrisis verkeert, achter zich te laten. Toch zijn zowel Vermant als Jutglà momenteel ver verwijderd om de positie van nummer één spits bij Club Brugge te claimen.

LEES OOK: 'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

‘t Kuipje werd verliefd op Roméo Vermant

Vorige winter had Roméo Vermant nadrukkelijk aangegeven te willen vertrekken bij Club Brugge. De jonge spits wilde een (tijdelijke) transfer om elders speelminuten te verzamelen op het hoogste niveau en die uitdaging vond hij bij KVC Westerlo.

Bij de Kemphanen vond hij Rik De Mil terug, het duo werkte twee jaar zij aan zij bij Club NXT waarbij Vermant de kans kreeg om onder de toenmalige interim-hoofdcoach van Club Brugge zijn debuut te maken in het eerste elftal.7

Toen De Mil vorig jaar overstapte naar Westerlo, waar hij inmiddels al ontslagen is, slaagde hij erin om zijn poulain vorige winter op huurbasis naar de Kempen te halen. In de Kempen maakte Vermant een goede indruk.

Onder meer Gazet van Antwerpen was lovend: “Zelfs als Romeo maar een halfjaar in de Kempen zou voetballen, gaan er in ’t Kuipje veel fans verliefd op hem worden. Een neus voor goals en een spits die met zijn acties voor de nodige frisheid zorgt.”

Vermant wil eerste spits Club Brugge worden

Roméo Vermant zag voor zichzelf een vergelijkbaar traject als Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenperiode aan Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en een basisplaats veroverde.

Hij realiseerde zich dat het moeilijk is voor een spits uit de eigen jeugdacademie om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de intense concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Spelers als Ferran Jutgla (aankoopprijs 5 miljoen euro), Igor Thiago, (aankoopprijs 11 miljoen euro) en Gustaf Nilsson (aankooprijs 6 miljoen euro), illustreren dit.

In het nieuwe voetbalseizoen doet Vermant er alles aan doen om na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo zijn grote doorbraak te forceren bij Club Brugge. Nicky Hayen zei eind juni reeds dat de jonge spits een volwaardige speler is van de A-kern.

In de Supercup tegen Union SG greep Vermant zijn kans als invaller. Hij gaf volg gas en leverde een goede bal waar indirect de 1-2 van kwam. "Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden", zei Vermant.

"Het zal niet makkelijk worden, maar ik ga de strijd aan. De coach weet dat het niet altijd nodig is om miljoenen te betalen voor spelers."

Vermant is een spits die gemaakt is voor Club Brugge

Ook in de competitie tegen Antwerp FC liet Roméo Vermant zich positief opmerken. “Die laten ze toch niet het hele seizoen derde of vierde spits zijn?” vroeg De Zondag zich af.

Vermant is een stevige en jonge spits van 1,84 meter, die altijd strijd levert en volledig het motto van Club Brugge: ‘No Sweat, no glory’ belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, en helemaal doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft, dat heeft hij ook nooit gedaan”, stelde Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Hein Vanhaezebrouck noemde Vermant een interessante speler.

Club mist alternatief voor Nilsson: Vermant en Jutgla te licht als eerste spits

Vermant is nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. Hoewel hij Ferran Jutglà in de pikorde lijkt voorbij te zijn, moeten zowel Vermant als de Spanjaard nog opboksen tegen Gustaf Nilsson, de onbetwiste nummer één.

Dit seizoen stond Vermant nog geen enkele keer in de basis en verzamelde hij 9 invalbeurten. Coach Nicky Hayen ziet hem vooral als een invaller, en volgens Het Nieuwsblad ontbreekt het hem voorlopig aan voldoende impact:

“Hij loopt en vliegt, doet alles wat hij kan. Maar echt het verschil maken, daar is het nog te vroeg voor.” Vermant brengt wel energie en kan scoren, maar de rol van vaste spits ligt nog buiten bereik.

Club Brugge heeft nood aan een extra spits

Meest recent

'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

36
36
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

180
180
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

85
85
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

240
240
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

78
78
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

74
74
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

155
155
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

132
132
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

118
118
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

120
120
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

379
379
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

136
136
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

552
552
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

86
86
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

415
415
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

292
292
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

1015
1015
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

296
296
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

72
72
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

124
124
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

1056
1056
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

633
633
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

125
125
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

85
85
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

875
875

Meer sportnieuws