Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Club Brugge

door
Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Club Brugge

Roméo Vermant heeft een duidelijke ambitie: hij wil de eerste spits worden van Club Brugge. Na een succesvolle uitleenperiode bij KVC Westerlo, waar hij indruk maakte onder coach Rik De Mil, hoopt hij zijn kansen in het eerste elftal te grijpen. De jonge spits, die 1,84 meter lang is en het motto 'No Sweat, no Glory' belichaamt, is een kind van de club en geliefd bij het Brugse publiek.

Hoewel hij dit seizoen nog geen basisplaats heeft en voornamelijk als invaller speelt, is hij vastbesloten om zich te bewijzen en zijn concurrenten, waaronder Ferran Jutglà, die in een vormcrisis verkeert, achter zich te laten. Toch zijn zowel Vermant als Jutglà momenteel ver verwijderd om de positie van nummer één spits bij Club Brugge te claimen.

LEES OOK: Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

‘t Kuipje werd verliefd op Roméo Vermant

Vorige winter had Roméo Vermant nadrukkelijk aangegeven te willen vertrekken bij Club Brugge. De jonge spits wilde een (tijdelijke) transfer om elders speelminuten te verzamelen op het hoogste niveau en die uitdaging vond hij bij KVC Westerlo.

Bij de Kemphanen vond hij Rik De Mil terug, het duo werkte twee jaar zij aan zij bij Club NXT waarbij Vermant de kans kreeg om onder de toenmalige interim-hoofdcoach van Club Brugge zijn debuut te maken in het eerste elftal.7

Toen De Mil vorig jaar overstapte naar Westerlo, waar hij inmiddels al ontslagen is, slaagde hij erin om zijn poulain vorige winter op huurbasis naar de Kempen te halen. In de Kempen maakte Vermant een goede indruk.

Onder meer Gazet van Antwerpen was lovend: “Zelfs als Romeo maar een halfjaar in de Kempen zou voetballen, gaan er in ’t Kuipje veel fans verliefd op hem worden. Een neus voor goals en een spits die met zijn acties voor de nodige frisheid zorgt.”

Vermant wil eerste spits Club Brugge worden

Roméo Vermant zag voor zichzelf een vergelijkbaar traject als Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenperiode aan Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en een basisplaats veroverde.

Hij realiseerde zich dat het moeilijk is voor een spits uit de eigen jeugdacademie om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de intense concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Spelers als Ferran Jutgla (aankoopprijs 5 miljoen euro), Igor Thiago, (aankoopprijs 11 miljoen euro) en Gustaf Nilsson (aankooprijs 6 miljoen euro), illustreren dit.

In het nieuwe voetbalseizoen doet Vermant er alles aan doen om na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo zijn grote doorbraak te forceren bij Club Brugge. Nicky Hayen zei eind juni reeds dat de jonge spits een volwaardige speler is van de A-kern.

In de Supercup tegen Union SG greep Vermant zijn kans als invaller. Hij gaf volg gas en leverde een goede bal waar indirect de 1-2 van kwam. "Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden", zei Vermant.

"Het zal niet makkelijk worden, maar ik ga de strijd aan. De coach weet dat het niet altijd nodig is om miljoenen te betalen voor spelers."

Vermant is een spits die gemaakt is voor Club Brugge

Ook in de competitie tegen Antwerp FC liet Roméo Vermant zich positief opmerken. “Die laten ze toch niet het hele seizoen derde of vierde spits zijn?” vroeg De Zondag zich af.

Vermant is een stevige en jonge spits van 1,84 meter, die altijd strijd levert en volledig het motto van Club Brugge: ‘No Sweat, no glory’ belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, en helemaal doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft, dat heeft hij ook nooit gedaan”, stelde Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Hein Vanhaezebrouck noemde Vermant een interessante speler.

Club mist alternatief voor Nilsson: Vermant en Jutgla te licht als eerste spits

Vermant is nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. Hoewel hij Ferran Jutglà in de pikorde lijkt voorbij te zijn, moeten zowel Vermant als de Spanjaard nog opboksen tegen Gustaf Nilsson, de onbetwiste nummer één.

Dit seizoen stond Vermant nog geen enkele keer in de basis en verzamelde hij 9 invalbeurten. Coach Nicky Hayen ziet hem vooral als een invaller, en volgens Het Nieuwsblad ontbreekt het hem voorlopig aan voldoende impact:

“Hij loopt en vliegt, doet alles wat hij kan. Maar echt het verschil maken, daar is het nog te vroeg voor.” Vermant brengt wel energie en kan scoren, maar de rol van vaste spits ligt nog buiten bereik.

Club Brugge heeft nood aan een extra spits

Meest recent

'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

5
5
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

17
17
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

109
109
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

22
22
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

45
45
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

29
29
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

114
114
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

153
153
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

104
104
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

115
115
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

51
51
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

38
38
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

100
100
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

178
178
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

148
148
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

150
150
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

46
46
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

303
303
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

104
104
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

118
118
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

181
181
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

81
81
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

414
414
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

180
180

Meer sportnieuws