Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Club Brugge

1685
Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Club Brugge

Roméo Vermant heeft een duidelijke ambitie: hij wil de eerste spits worden van Club Brugge. Na een succesvolle uitleenperiode bij KVC Westerlo, waar hij indruk maakte onder coach Rik De Mil, hoopt hij zijn kansen in het eerste elftal te grijpen. De jonge spits, die 1,84 meter lang is en het motto 'No Sweat, no Glory' belichaamt, is een kind van de club en geliefd bij het Brugse publiek.

Hoewel hij dit seizoen nog geen basisplaats heeft en voornamelijk als invaller speelt, is hij vastbesloten om zich te bewijzen en zijn concurrenten, waaronder Ferran Jutglà, die in een vormcrisis verkeert, achter zich te laten. Toch zijn zowel Vermant als Jutglà momenteel ver verwijderd om de positie van nummer één spits bij Club Brugge te claimen.

LEES OOK: Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

‘t Kuipje werd verliefd op Roméo Vermant

Vorige winter had Roméo Vermant nadrukkelijk aangegeven te willen vertrekken bij Club Brugge. De jonge spits wilde een (tijdelijke) transfer om elders speelminuten te verzamelen op het hoogste niveau en die uitdaging vond hij bij KVC Westerlo.

Bij de Kemphanen vond hij Rik De Mil terug, het duo werkte twee jaar zij aan zij bij Club NXT waarbij Vermant de kans kreeg om onder de toenmalige interim-hoofdcoach van Club Brugge zijn debuut te maken in het eerste elftal.7

Toen De Mil vorig jaar overstapte naar Westerlo, waar hij inmiddels al ontslagen is, slaagde hij erin om zijn poulain vorige winter op huurbasis naar de Kempen te halen. In de Kempen maakte Vermant een goede indruk.

Onder meer Gazet van Antwerpen was lovend: “Zelfs als Romeo maar een halfjaar in de Kempen zou voetballen, gaan er in ’t Kuipje veel fans verliefd op hem worden. Een neus voor goals en een spits die met zijn acties voor de nodige frisheid zorgt.”

Vermant wil eerste spits Club Brugge worden

Roméo Vermant zag voor zichzelf een vergelijkbaar traject als Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenperiode aan Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en een basisplaats veroverde.

Hij realiseerde zich dat het moeilijk is voor een spits uit de eigen jeugdacademie om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de intense concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Spelers als Ferran Jutgla (aankoopprijs 5 miljoen euro), Igor Thiago, (aankoopprijs 11 miljoen euro) en Gustaf Nilsson (aankooprijs 6 miljoen euro), illustreren dit.

In het nieuwe voetbalseizoen doet Vermant er alles aan doen om na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo zijn grote doorbraak te forceren bij Club Brugge. Nicky Hayen zei eind juni reeds dat de jonge spits een volwaardige speler is van de A-kern.

In de Supercup tegen Union SG greep Vermant zijn kans als invaller. Hij gaf volg gas en leverde een goede bal waar indirect de 1-2 van kwam. "Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden", zei Vermant.

"Het zal niet makkelijk worden, maar ik ga de strijd aan. De coach weet dat het niet altijd nodig is om miljoenen te betalen voor spelers."

Vermant is een spits die gemaakt is voor Club Brugge

Ook in de competitie tegen Antwerp FC liet Roméo Vermant zich positief opmerken. “Die laten ze toch niet het hele seizoen derde of vierde spits zijn?” vroeg De Zondag zich af.

Vermant is een stevige en jonge spits van 1,84 meter, die altijd strijd levert en volledig het motto van Club Brugge: ‘No Sweat, no glory’ belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, en helemaal doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft, dat heeft hij ook nooit gedaan”, stelde Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Hein Vanhaezebrouck noemde Vermant een interessante speler.

Club mist alternatief voor Nilsson: Vermant en Jutgla te licht als eerste spits

Vermant is nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. Hoewel hij Ferran Jutglà in de pikorde lijkt voorbij te zijn, moeten zowel Vermant als de Spanjaard nog opboksen tegen Gustaf Nilsson, de onbetwiste nummer één.

Dit seizoen stond Vermant nog geen enkele keer in de basis en verzamelde hij 9 invalbeurten. Coach Nicky Hayen ziet hem vooral als een invaller, en volgens Het Nieuwsblad ontbreekt het hem voorlopig aan voldoende impact:

“Hij loopt en vliegt, doet alles wat hij kan. Maar echt het verschil maken, daar is het nog te vroeg voor.” Vermant brengt wel energie en kan scoren, maar de rol van vaste spits ligt nog buiten bereik.

Club Brugge heeft nood aan een extra spits

Meest recent

Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

4
4
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

7
7
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

35
35
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

10
10
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

43
43
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

94
94
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

135
135
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

129
129
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

145
145
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

228
228
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

125
125
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

469
469
"Staat vlijmscherp" - Boskamp smult van één Rode Duivel

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

83
83
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

665
665
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

386
386
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

59
59
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

112
112
Rode Duivel in moeilijkheden: Chatelle verlangt wissel

Mark van Bommel kan tevreden zijn over zijn eerste drie wedstrijden als Belgisch bondscoach. Maar ...

283
283
'City wordt leeggeroofd: Barça gaat voor Europese klepper'

Omdat de club inmiddels een beroepsprocedure heeft opgestart, zal het allicht nog een tijdje duren ...

164
164
Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

383
383
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

313
313
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

449
449
Experiment in basisploeg Genk? "Nee, alsjeblieft niet!"

KRC Genk heeft een tegenvallende start van het seizoen achter de rug. Coach Jess Thorup zal zijn ...

141
141
Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

210
210
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

183
183

Meer sportnieuws