Fredberg gepasseerd bij Anderlecht: heeft hij nog iets te zeggen?

321
Fredberg gepasseerd bij Anderlecht: heeft hij nog iets te zeggen?

Jesper Fredberg kon bij Anderlecht geen grote naam binnenhalen na het ontslag van Brian Riemer. David Hubert werd als interim-coach aangesteld, met voorzitter Wouter Vandenhaute die deze keer inspraak had in de keuze. “Wat is de rol van de CEO Sports nog?” vraagt Niels Poissonier zich af. Fredberg verloor al krediet door het niet kunnen binnenhalen van een creatieve middenvelder.

Vandenhaute zette de transfers van Samuel Edozie en Leander Dendoncker door, om de schade van een teleurstellende zomermercato te beperken, ondanks de hogere kosten. De beslissingen bij Anderlecht worden steeds meer bepaald door Vandenhaute en Coucke. Ludo Vandewalle en Johan Boskamp vragen zich af wat zijn rol nog is binnen de club.

LEES OOK: Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

Fredberg op zoek naar nieuwe succescoach

Jesper Fredberg, die bij Viborg FF bekend stond om zijn talent om succescoaches aan te trekken, kon dat kunstje bij Anderlecht met Brian Riemer niet herhalen.

Na het ontslag van Riemer, een beslissing die Fredberg met tegenzin nam omdat hij vond dat zijn landgenoot meer krediet verdiende, moest de technisch directeur op zoek naar een nieuwe, gerenommeerde trainer.

“Ook al is daar een financiële inspanning voor nodig. Dat is toch een elementair deel van de job van de Deen en belangrijk voor zijn reputatie?” merkte clubwatcher Jürgen Geril op in Het Nieuwsblad.

Samen met Wouter Vandenhaute begon Fredberg meteen aan die zoektocht, terwijl David Hubert werd aangesteld als interim-coach. Deze keer zou de voorzitter wel inspraak hebben in de uiteindelijke keuze.

Vandenhaute stelt Hubert aan als T1: Fredberg gepasseerd

Jesper Fredberg voerde aanvankelijk gesprekken met Mark van Bommel, een coach met uitstraling en een palmares, maar hij wist de Nederlander niet te overtuigen om de stap naar Anderlecht te maken.

Ook ontmoetingen met Vladimir Ivic en Raphael Wicky leverden geen grote naam op. Volgens Le Soir drong de CEO Sports vorige week hard aan op de komst van Ryan Mason.

Dat Mason, relatief onbekend en onervaren, in aanmerking kwam als nieuwe hoofdtrainer, veroorzaakte flink wat ophef in de Belgische pers en bij de achterban. Wouter Vandenhaute was echter altijd al meer gecharmeerd van David Hubert.

De beslissing om Hubert, die bij de U18 werkte, tijdelijk naar de A-ploeg te halen, werd mede door de voorzitter ingegeven. Aangezien de profielen van Mason en Hubert weinig van elkaar verschilden en Mason net zo'n risicovolle keuze zou zijn, viel de keuze uiteindelijk op Hubert, die al het vertrouwen van Vandenhaute genoot.

Het was uiteindelijk Vandenhaute die de knoop doorhakte, waarbij Fredberg akkoord ging—of moest gaan. “Wat is de stempel van de CEO Sports nog in dit alles?” vroeg Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, zich af.

Dendoncker en Edozie kwamen onder impuls van Vandenhaute

Jesper Fredberg verloor afgelopen zomer flink wat krediet, vooral door zijn falen om een creatieve aanvallende middenvelder naar het Lotto Park te halen. Van zijn beloofde agressieve aanpak op de transfermarkt was weinig te merken.

Volgens L’Avenir was het zelfs voorzitter Wouter Vandenhaute die op het laatste moment aandrong op de transfers van Samuel Edozie en Leander Dendoncker, om de zomermercato nog enigszins te redden.

Na een teleurstellende transferperiode wilde Vandenhaute de ambities van de club kracht bijzetten en de schade beperken.

Hoewel beide deals, vooral die van Dendoncker, duurder uitvielen dan verwacht, zag de voorzitter geen andere manier om Anderlecht’s status als topclub te onderstrepen.

Heeft Fredberg nog iets te zeggen?

Steeds meer beslissingen bij Anderlecht lijken tegenwoordig de duidelijke stempel van Wouter Vandenhaute én Marc Coucke te dragen.

“Het maakt dat Jesper Fredberg niet meer hetzelfde krediet, noch dezelfde inspraak heeft als ruim een jaar geleden, toen ie zijn aflopend contract omgezet zag naar een overeenkomst van onbepaalde duur”, aldus Niels Poissonier.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, plaatst ook vraagtekens bij Fredbergs rol: “De magie van Fredberg staat bij Anderlecht op een laag pitje. Wie Wouter Vandenhaute nog 'niet-uitvoerend voorzitter' durft te noemen, loopt achter de feiten aan.”

Johan Boskamp ging zelfs verder in Het Belang van Limburg en vroeg zich hardop af of Fredberg überhaupt nog iets te zeggen heeft binnen de club.

Anderlecht doet er beter aan om een nieuwe CEO Sports te zoeken ...

Meest recent

Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

16
16
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

41
41
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

55
55
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

47
47
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

27
27
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

132
132
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

86
86
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

47
47
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

54
54
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

234
234
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

67
67
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

122
122
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

95
95
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

110
110
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

102
102
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

332
332
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

66
66
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

353
353
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

306
306
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

243
243
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

196
196
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119

Meer sportnieuws