Fredberg gepasseerd bij Anderlecht: heeft hij nog iets te zeggen?

door
Fredberg gepasseerd bij Anderlecht: heeft hij nog iets te zeggen?

Jesper Fredberg kon bij Anderlecht geen grote naam binnenhalen na het ontslag van Brian Riemer. David Hubert werd als interim-coach aangesteld, met voorzitter Wouter Vandenhaute die deze keer inspraak had in de keuze. “Wat is de rol van de CEO Sports nog?” vraagt Niels Poissonier zich af. Fredberg verloor al krediet door het niet kunnen binnenhalen van een creatieve middenvelder.

Vandenhaute zette de transfers van Samuel Edozie en Leander Dendoncker door, om de schade van een teleurstellende zomermercato te beperken, ondanks de hogere kosten. De beslissingen bij Anderlecht worden steeds meer bepaald door Vandenhaute en Coucke. Ludo Vandewalle en Johan Boskamp vragen zich af wat zijn rol nog is binnen de club.

LEES OOK: 'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

Fredberg op zoek naar nieuwe succescoach

Jesper Fredberg, die bij Viborg FF bekend stond om zijn talent om succescoaches aan te trekken, kon dat kunstje bij Anderlecht met Brian Riemer niet herhalen.

Na het ontslag van Riemer, een beslissing die Fredberg met tegenzin nam omdat hij vond dat zijn landgenoot meer krediet verdiende, moest de technisch directeur op zoek naar een nieuwe, gerenommeerde trainer.

“Ook al is daar een financiële inspanning voor nodig. Dat is toch een elementair deel van de job van de Deen en belangrijk voor zijn reputatie?” merkte clubwatcher Jürgen Geril op in Het Nieuwsblad.

Samen met Wouter Vandenhaute begon Fredberg meteen aan die zoektocht, terwijl David Hubert werd aangesteld als interim-coach. Deze keer zou de voorzitter wel inspraak hebben in de uiteindelijke keuze.

Vandenhaute stelt Hubert aan als T1: Fredberg gepasseerd

Jesper Fredberg voerde aanvankelijk gesprekken met Mark van Bommel, een coach met uitstraling en een palmares, maar hij wist de Nederlander niet te overtuigen om de stap naar Anderlecht te maken.

Ook ontmoetingen met Vladimir Ivic en Raphael Wicky leverden geen grote naam op. Volgens Le Soir drong de CEO Sports vorige week hard aan op de komst van Ryan Mason.

Dat Mason, relatief onbekend en onervaren, in aanmerking kwam als nieuwe hoofdtrainer, veroorzaakte flink wat ophef in de Belgische pers en bij de achterban. Wouter Vandenhaute was echter altijd al meer gecharmeerd van David Hubert.

De beslissing om Hubert, die bij de U18 werkte, tijdelijk naar de A-ploeg te halen, werd mede door de voorzitter ingegeven. Aangezien de profielen van Mason en Hubert weinig van elkaar verschilden en Mason net zo'n risicovolle keuze zou zijn, viel de keuze uiteindelijk op Hubert, die al het vertrouwen van Vandenhaute genoot.

Het was uiteindelijk Vandenhaute die de knoop doorhakte, waarbij Fredberg akkoord ging—of moest gaan. “Wat is de stempel van de CEO Sports nog in dit alles?” vroeg Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, zich af.

Dendoncker en Edozie kwamen onder impuls van Vandenhaute

Jesper Fredberg verloor afgelopen zomer flink wat krediet, vooral door zijn falen om een creatieve aanvallende middenvelder naar het Lotto Park te halen. Van zijn beloofde agressieve aanpak op de transfermarkt was weinig te merken.

Volgens L’Avenir was het zelfs voorzitter Wouter Vandenhaute die op het laatste moment aandrong op de transfers van Samuel Edozie en Leander Dendoncker, om de zomermercato nog enigszins te redden.

Na een teleurstellende transferperiode wilde Vandenhaute de ambities van de club kracht bijzetten en de schade beperken.

Hoewel beide deals, vooral die van Dendoncker, duurder uitvielen dan verwacht, zag de voorzitter geen andere manier om Anderlecht’s status als topclub te onderstrepen.

Heeft Fredberg nog iets te zeggen?

Steeds meer beslissingen bij Anderlecht lijken tegenwoordig de duidelijke stempel van Wouter Vandenhaute én Marc Coucke te dragen.

“Het maakt dat Jesper Fredberg niet meer hetzelfde krediet, noch dezelfde inspraak heeft als ruim een jaar geleden, toen ie zijn aflopend contract omgezet zag naar een overeenkomst van onbepaalde duur”, aldus Niels Poissonier.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, plaatst ook vraagtekens bij Fredbergs rol: “De magie van Fredberg staat bij Anderlecht op een laag pitje. Wie Wouter Vandenhaute nog 'niet-uitvoerend voorzitter' durft te noemen, loopt achter de feiten aan.”

Johan Boskamp ging zelfs verder in Het Belang van Limburg en vroeg zich hardop af of Fredberg überhaupt nog iets te zeggen heeft binnen de club.

Anderlecht doet er beter aan om een nieuwe CEO Sports te zoeken ...

Meest recent

'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

10
10
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

149
149
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

20
20
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

147
147
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

147
147
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

295
295
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

77
77
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

220
220
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

263
263
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

153
153
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

261
261
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

603
603
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

202
202
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

30
30
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

465
465
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

224
224
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

446
446
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

63
63
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

92
92
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

298
298
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

287
287
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

134
134

Meer sportnieuws