Fredberg gepasseerd bij Anderlecht: heeft hij nog iets te zeggen?

321
Fredberg gepasseerd bij Anderlecht: heeft hij nog iets te zeggen?

Jesper Fredberg kon bij Anderlecht geen grote naam binnenhalen na het ontslag van Brian Riemer. David Hubert werd als interim-coach aangesteld, met voorzitter Wouter Vandenhaute die deze keer inspraak had in de keuze. “Wat is de rol van de CEO Sports nog?” vraagt Niels Poissonier zich af. Fredberg verloor al krediet door het niet kunnen binnenhalen van een creatieve middenvelder.

Vandenhaute zette de transfers van Samuel Edozie en Leander Dendoncker door, om de schade van een teleurstellende zomermercato te beperken, ondanks de hogere kosten. De beslissingen bij Anderlecht worden steeds meer bepaald door Vandenhaute en Coucke. Ludo Vandewalle en Johan Boskamp vragen zich af wat zijn rol nog is binnen de club.

LEES OOK: ‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Fredberg op zoek naar nieuwe succescoach

Jesper Fredberg, die bij Viborg FF bekend stond om zijn talent om succescoaches aan te trekken, kon dat kunstje bij Anderlecht met Brian Riemer niet herhalen.

Na het ontslag van Riemer, een beslissing die Fredberg met tegenzin nam omdat hij vond dat zijn landgenoot meer krediet verdiende, moest de technisch directeur op zoek naar een nieuwe, gerenommeerde trainer.

“Ook al is daar een financiële inspanning voor nodig. Dat is toch een elementair deel van de job van de Deen en belangrijk voor zijn reputatie?” merkte clubwatcher Jürgen Geril op in Het Nieuwsblad.

Samen met Wouter Vandenhaute begon Fredberg meteen aan die zoektocht, terwijl David Hubert werd aangesteld als interim-coach. Deze keer zou de voorzitter wel inspraak hebben in de uiteindelijke keuze.

Vandenhaute stelt Hubert aan als T1: Fredberg gepasseerd

Jesper Fredberg voerde aanvankelijk gesprekken met Mark van Bommel, een coach met uitstraling en een palmares, maar hij wist de Nederlander niet te overtuigen om de stap naar Anderlecht te maken.

Ook ontmoetingen met Vladimir Ivic en Raphael Wicky leverden geen grote naam op. Volgens Le Soir drong de CEO Sports vorige week hard aan op de komst van Ryan Mason.

Dat Mason, relatief onbekend en onervaren, in aanmerking kwam als nieuwe hoofdtrainer, veroorzaakte flink wat ophef in de Belgische pers en bij de achterban. Wouter Vandenhaute was echter altijd al meer gecharmeerd van David Hubert.

De beslissing om Hubert, die bij de U18 werkte, tijdelijk naar de A-ploeg te halen, werd mede door de voorzitter ingegeven. Aangezien de profielen van Mason en Hubert weinig van elkaar verschilden en Mason net zo'n risicovolle keuze zou zijn, viel de keuze uiteindelijk op Hubert, die al het vertrouwen van Vandenhaute genoot.

Het was uiteindelijk Vandenhaute die de knoop doorhakte, waarbij Fredberg akkoord ging—of moest gaan. “Wat is de stempel van de CEO Sports nog in dit alles?” vroeg Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, zich af.

Dendoncker en Edozie kwamen onder impuls van Vandenhaute

Jesper Fredberg verloor afgelopen zomer flink wat krediet, vooral door zijn falen om een creatieve aanvallende middenvelder naar het Lotto Park te halen. Van zijn beloofde agressieve aanpak op de transfermarkt was weinig te merken.

Volgens L’Avenir was het zelfs voorzitter Wouter Vandenhaute die op het laatste moment aandrong op de transfers van Samuel Edozie en Leander Dendoncker, om de zomermercato nog enigszins te redden.

Na een teleurstellende transferperiode wilde Vandenhaute de ambities van de club kracht bijzetten en de schade beperken.

Hoewel beide deals, vooral die van Dendoncker, duurder uitvielen dan verwacht, zag de voorzitter geen andere manier om Anderlecht’s status als topclub te onderstrepen.

Heeft Fredberg nog iets te zeggen?

Steeds meer beslissingen bij Anderlecht lijken tegenwoordig de duidelijke stempel van Wouter Vandenhaute én Marc Coucke te dragen.

“Het maakt dat Jesper Fredberg niet meer hetzelfde krediet, noch dezelfde inspraak heeft als ruim een jaar geleden, toen ie zijn aflopend contract omgezet zag naar een overeenkomst van onbepaalde duur”, aldus Niels Poissonier.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, plaatst ook vraagtekens bij Fredbergs rol: “De magie van Fredberg staat bij Anderlecht op een laag pitje. Wie Wouter Vandenhaute nog 'niet-uitvoerend voorzitter' durft te noemen, loopt achter de feiten aan.”

Johan Boskamp ging zelfs verder in Het Belang van Limburg en vroeg zich hardop af of Fredberg überhaupt nog iets te zeggen heeft binnen de club.

Anderlecht doet er beter aan om een nieuwe CEO Sports te zoeken ...

Meest recent

'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

15
15
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

14
14
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

16
16
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

40
40
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

23
23
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

59
59
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

69
69
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

77
77
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

54
54
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

129
129
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

187
187
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

494
494
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

33
33
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

90
90
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

333
333
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

9
9
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

101
101
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

135
135
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

126
126
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

234
234
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

166
166
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

41
41
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

642
642
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

36
36
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

137
137

Meer sportnieuws