Fredberg gepasseerd bij Anderlecht: heeft hij nog iets te zeggen?

321 stemmen
Fredberg gepasseerd bij Anderlecht: heeft hij nog iets te zeggen?

Jesper Fredberg kon bij Anderlecht geen grote naam binnenhalen na het ontslag van Brian Riemer. David Hubert werd als interim-coach aangesteld, met voorzitter Wouter Vandenhaute die deze keer inspraak had in de keuze. “Wat is de rol van de CEO Sports nog?” vraagt Niels Poissonier zich af. Fredberg verloor al krediet door het niet kunnen binnenhalen van een creatieve middenvelder.

Vandenhaute zette de transfers van Samuel Edozie en Leander Dendoncker door, om de schade van een teleurstellende zomermercato te beperken, ondanks de hogere kosten. De beslissingen bij Anderlecht worden steeds meer bepaald door Vandenhaute en Coucke. Ludo Vandewalle en Johan Boskamp vragen zich af wat zijn rol nog is binnen de club.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Fredberg op zoek naar nieuwe succescoach

Jesper Fredberg, die bij Viborg FF bekend stond om zijn talent om succescoaches aan te trekken, kon dat kunstje bij Anderlecht met Brian Riemer niet herhalen.

Na het ontslag van Riemer, een beslissing die Fredberg met tegenzin nam omdat hij vond dat zijn landgenoot meer krediet verdiende, moest de technisch directeur op zoek naar een nieuwe, gerenommeerde trainer.

“Ook al is daar een financiële inspanning voor nodig. Dat is toch een elementair deel van de job van de Deen en belangrijk voor zijn reputatie?” merkte clubwatcher Jürgen Geril op in Het Nieuwsblad.

Samen met Wouter Vandenhaute begon Fredberg meteen aan die zoektocht, terwijl David Hubert werd aangesteld als interim-coach. Deze keer zou de voorzitter wel inspraak hebben in de uiteindelijke keuze.

Vandenhaute stelt Hubert aan als T1: Fredberg gepasseerd

Jesper Fredberg voerde aanvankelijk gesprekken met Mark van Bommel, een coach met uitstraling en een palmares, maar hij wist de Nederlander niet te overtuigen om de stap naar Anderlecht te maken.

Ook ontmoetingen met Vladimir Ivic en Raphael Wicky leverden geen grote naam op. Volgens Le Soir drong de CEO Sports vorige week hard aan op de komst van Ryan Mason.

Dat Mason, relatief onbekend en onervaren, in aanmerking kwam als nieuwe hoofdtrainer, veroorzaakte flink wat ophef in de Belgische pers en bij de achterban. Wouter Vandenhaute was echter altijd al meer gecharmeerd van David Hubert.

De beslissing om Hubert, die bij de U18 werkte, tijdelijk naar de A-ploeg te halen, werd mede door de voorzitter ingegeven. Aangezien de profielen van Mason en Hubert weinig van elkaar verschilden en Mason net zo'n risicovolle keuze zou zijn, viel de keuze uiteindelijk op Hubert, die al het vertrouwen van Vandenhaute genoot.

Het was uiteindelijk Vandenhaute die de knoop doorhakte, waarbij Fredberg akkoord ging—of moest gaan. “Wat is de stempel van de CEO Sports nog in dit alles?” vroeg Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, zich af.

Dendoncker en Edozie kwamen onder impuls van Vandenhaute

Jesper Fredberg verloor afgelopen zomer flink wat krediet, vooral door zijn falen om een creatieve aanvallende middenvelder naar het Lotto Park te halen. Van zijn beloofde agressieve aanpak op de transfermarkt was weinig te merken.

Volgens L’Avenir was het zelfs voorzitter Wouter Vandenhaute die op het laatste moment aandrong op de transfers van Samuel Edozie en Leander Dendoncker, om de zomermercato nog enigszins te redden.

Na een teleurstellende transferperiode wilde Vandenhaute de ambities van de club kracht bijzetten en de schade beperken.

Hoewel beide deals, vooral die van Dendoncker, duurder uitvielen dan verwacht, zag de voorzitter geen andere manier om Anderlecht’s status als topclub te onderstrepen.

Heeft Fredberg nog iets te zeggen?

Steeds meer beslissingen bij Anderlecht lijken tegenwoordig de duidelijke stempel van Wouter Vandenhaute én Marc Coucke te dragen.

“Het maakt dat Jesper Fredberg niet meer hetzelfde krediet, noch dezelfde inspraak heeft als ruim een jaar geleden, toen ie zijn aflopend contract omgezet zag naar een overeenkomst van onbepaalde duur”, aldus Niels Poissonier.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, plaatst ook vraagtekens bij Fredbergs rol: “De magie van Fredberg staat bij Anderlecht op een laag pitje. Wie Wouter Vandenhaute nog 'niet-uitvoerend voorzitter' durft te noemen, loopt achter de feiten aan.”

Johan Boskamp ging zelfs verder in Het Belang van Limburg en vroeg zich hardop af of Fredberg überhaupt nog iets te zeggen heeft binnen de club.

Anderlecht doet er beter aan om een nieuwe CEO Sports te zoeken ...

Meest recent

Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

13
13
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

33
33
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

30
30
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

407
407
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

143
143
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

74
74
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

87
87
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

84
84
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

77
77
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

234
234
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

97
97
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

345
345
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

92
92
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

125
125
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

514
514
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

172
172
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

64
64
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

326
326
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

249
249
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

128
128
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

183
183
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

483
483
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

89
89

Meer sportnieuws