Fredberg gepasseerd bij Anderlecht: heeft hij nog iets te zeggen?

321
Fredberg gepasseerd bij Anderlecht: heeft hij nog iets te zeggen?

Jesper Fredberg kon bij Anderlecht geen grote naam binnenhalen na het ontslag van Brian Riemer. David Hubert werd als interim-coach aangesteld, met voorzitter Wouter Vandenhaute die deze keer inspraak had in de keuze. “Wat is de rol van de CEO Sports nog?” vraagt Niels Poissonier zich af. Fredberg verloor al krediet door het niet kunnen binnenhalen van een creatieve middenvelder.

Vandenhaute zette de transfers van Samuel Edozie en Leander Dendoncker door, om de schade van een teleurstellende zomermercato te beperken, ondanks de hogere kosten. De beslissingen bij Anderlecht worden steeds meer bepaald door Vandenhaute en Coucke. Ludo Vandewalle en Johan Boskamp vragen zich af wat zijn rol nog is binnen de club.

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Fredberg op zoek naar nieuwe succescoach

Jesper Fredberg, die bij Viborg FF bekend stond om zijn talent om succescoaches aan te trekken, kon dat kunstje bij Anderlecht met Brian Riemer niet herhalen.

Na het ontslag van Riemer, een beslissing die Fredberg met tegenzin nam omdat hij vond dat zijn landgenoot meer krediet verdiende, moest de technisch directeur op zoek naar een nieuwe, gerenommeerde trainer.

“Ook al is daar een financiële inspanning voor nodig. Dat is toch een elementair deel van de job van de Deen en belangrijk voor zijn reputatie?” merkte clubwatcher Jürgen Geril op in Het Nieuwsblad.

Samen met Wouter Vandenhaute begon Fredberg meteen aan die zoektocht, terwijl David Hubert werd aangesteld als interim-coach. Deze keer zou de voorzitter wel inspraak hebben in de uiteindelijke keuze.

Vandenhaute stelt Hubert aan als T1: Fredberg gepasseerd

Jesper Fredberg voerde aanvankelijk gesprekken met Mark van Bommel, een coach met uitstraling en een palmares, maar hij wist de Nederlander niet te overtuigen om de stap naar Anderlecht te maken.

Ook ontmoetingen met Vladimir Ivic en Raphael Wicky leverden geen grote naam op. Volgens Le Soir drong de CEO Sports vorige week hard aan op de komst van Ryan Mason.

Dat Mason, relatief onbekend en onervaren, in aanmerking kwam als nieuwe hoofdtrainer, veroorzaakte flink wat ophef in de Belgische pers en bij de achterban. Wouter Vandenhaute was echter altijd al meer gecharmeerd van David Hubert.

De beslissing om Hubert, die bij de U18 werkte, tijdelijk naar de A-ploeg te halen, werd mede door de voorzitter ingegeven. Aangezien de profielen van Mason en Hubert weinig van elkaar verschilden en Mason net zo'n risicovolle keuze zou zijn, viel de keuze uiteindelijk op Hubert, die al het vertrouwen van Vandenhaute genoot.

Het was uiteindelijk Vandenhaute die de knoop doorhakte, waarbij Fredberg akkoord ging—of moest gaan. “Wat is de stempel van de CEO Sports nog in dit alles?” vroeg Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, zich af.

Dendoncker en Edozie kwamen onder impuls van Vandenhaute

Jesper Fredberg verloor afgelopen zomer flink wat krediet, vooral door zijn falen om een creatieve aanvallende middenvelder naar het Lotto Park te halen. Van zijn beloofde agressieve aanpak op de transfermarkt was weinig te merken.

Volgens L’Avenir was het zelfs voorzitter Wouter Vandenhaute die op het laatste moment aandrong op de transfers van Samuel Edozie en Leander Dendoncker, om de zomermercato nog enigszins te redden.

Na een teleurstellende transferperiode wilde Vandenhaute de ambities van de club kracht bijzetten en de schade beperken.

Hoewel beide deals, vooral die van Dendoncker, duurder uitvielen dan verwacht, zag de voorzitter geen andere manier om Anderlecht’s status als topclub te onderstrepen.

Heeft Fredberg nog iets te zeggen?

Steeds meer beslissingen bij Anderlecht lijken tegenwoordig de duidelijke stempel van Wouter Vandenhaute én Marc Coucke te dragen.

“Het maakt dat Jesper Fredberg niet meer hetzelfde krediet, noch dezelfde inspraak heeft als ruim een jaar geleden, toen ie zijn aflopend contract omgezet zag naar een overeenkomst van onbepaalde duur”, aldus Niels Poissonier.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, plaatst ook vraagtekens bij Fredbergs rol: “De magie van Fredberg staat bij Anderlecht op een laag pitje. Wie Wouter Vandenhaute nog 'niet-uitvoerend voorzitter' durft te noemen, loopt achter de feiten aan.”

Johan Boskamp ging zelfs verder in Het Belang van Limburg en vroeg zich hardop af of Fredberg überhaupt nog iets te zeggen heeft binnen de club.

Anderlecht doet er beter aan om een nieuwe CEO Sports te zoeken ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

72
72
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

75
75
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

98
98
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

83
83
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

155
155
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

206
206
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

77
77
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

107
107
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

79
79
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

123
123
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

82
82
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

221
221
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

124
124
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

108
108
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1002
1002
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

111
111
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

401
401
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

443
443
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

208
208
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

425
425

Meer sportnieuws