Voetbalbond in paniek: Tedesco's actie roept grote vragen op

1298 stemmen
Voetbalbond in paniek: Tedesco's actie roept grote vragen op

Het vertrouwen in Domenico Tedesco binnen de Belgische voetbalbond is steeds meer aan het wankelen. Zijn keuze om de selectie flink te verjongen, roept vraagtekens op. In de huidige interlandperiode tegen Italië en Frankrijk gaat Tedesco verder met zijn verjongingskuur, waarbij 14 van de 23 geselecteerde spelers geboren zijn na het jaar 2000.

Hij ziet de Nations League als een laboratorium voor tactische experimenten, maar dit roept ook vragen op over de impact op het Belgische coëfficiënt, dat steeds verder wegzakt. De bond maakt zich zorgen dat Tedesco het merk ‘Rode Duivels’ devalueert, waarbij de zorgen over omzetverlies en sponsors naar voren komen.

LEES OOK: Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Twijfels binnen de bond: gaat Tedesco te ver?

Het vertrouwen binnen de voetbalbond in Domenico Tedesco is duidelijk afgenomen. Sinds de vorige interlandbreak voor de UEFA Nations League-duels tegen Israël en Frankrijk wordt zijn functioneren nauwlettend gevolgd, met toenemende twijfels binnen de bond.

Vooral zijn keuze om de selectie flink te verjongen, zorgde intern voor vraagtekens. In plaats van vertrouwde namen zoals Romelu Lukaku (31), Yannick Carrasco (31), Axel Witsel (35) en Leandro Trossard (29), koos Tedesco voor jonge talenten zoals Julien Duranville (18), Koni De Winter (22) en Arne Engels (21).

Een opvallende zet, waar analisten hun bedenkingen bij hadden. “Dat is wel héél veel verjonging op héél korte tijd,” merkte Marc Degryse op in Het Laatste Nieuws.

“Doorselecteren en kansen geven aan talenten is goed, maar overdrijft Tedesco niet?” Ook Franky Van der Elst uitte zijn twijfels in Het Nieuwsblad: “Hij durft doorselecteren, maar hoe ver kun je daarin gaan?”

Het testlab van Tedesco gaat onverminderd verder in Nations League

In de huidige interlandperiode tegen Italië en Frankrijk zet bondscoach Domenico Tedesco zijn verjongingskuur onverminderd voort. Grote namen zoals Kevin De Bruyne (33) en Romelu Lukaku (31) zijn, in onderling overleg, afwezig.

In hun plaats krijgen debutanten zoals Maarten Vandevoordt (22), Matte Smets (20), Cyril Ngonge (24) en Malick Fofana (19) de kans om zich te bewijzen.

Tedesco heeft geen geheim gemaakt van zijn aanpak: de Nations League dient als laboratorium om nieuwe spelers te testen, tactische experimenten uit te voeren en zich voor te bereiden op de toekomst.

Met een gemiddelde leeftijd van 24,8 jaar voor deze selectie, zien we een elftal dat al lang niet meer zo jong is geweest. Opvallend is dat 14 van de 23 spelers in deze selectie geboren zijn na het jaar 2000.

Volgens Het Laatste Nieuws is de selectie van Ngonge, bankzitter bij Napoli, kenmerkend voor de nieuwe realiteit waarin we zijn aanbeland én anderzijds tekenend voor het testlab dat Tedesco van deze Nations League heeft gemaakt.

Het Belgisch coëfficiënt glijdt verder weg: naar de B-groep?

Niemand had echt een 6 op 6 verwacht tegen Italië en Frankrijk, en elk positief resultaat zou als een verrassing en een goed voorteken voor de toekomst worden gezien, vooral met het sombere vooruitzicht dat velen hebben over België na de gouden generatie.

Toch roept het huidige experimenteren in de Nations League veel vragen op. Jarenlang klaagden we over het gebrek aan sterke tegenstanders in de aanloop naar grote toernooien, en nu we eindelijk tegen topteams als Frankrijk en Italië spelen, lijkt Tedesco deze duels als veredelde oefenwedstrijden te beschouwen.

Ondertussen glijdt België's coëfficiënt steeds verder weg. “Ik snap daar niks van”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Volgens hem hecht Tedesco meer waarde aan de WK-kwalificatiewedstrijden in maart, maar die zullen waarschijnlijk tegen landen als de Faeröer en Estland zijn.

“Verlies je van Italië, dan moet je thuis absoluut winnen van Frankrijk. Want als je derde eindigt, moet je barrages gaan spelen. Ga je uit de hoogste divisie, dan zak je naar de B-groep en speel je sowieso weer tegen mindere goden.”

Voetbalbond huivert: Tedesco devalueert het merk ‘Rode Duivels’

Domenico Tedesco lijkt de Nations League vooral als oefenwedstrijden te zien, zelfs tegen toplanden als Italië en Frankrijk. Marc Degryse kan zich moeilijk voorstellen dat de voetbalbond blij is met het vele experimenteren en de verjonging van de selectie.

Volgens De Standaard mag de Nations League dan wel niet de hoogste prioriteit hebben bij de leiding van de bond, ze hechten wel degelijk waarde aan deze wedstrijden. Er zou zelfs een evaluatie kunnen volgen na de groepsfase.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, stelde dat de top van de voetbalbond al in augustus huiverde toen Tedesco liet weten dat hij de Nations League vooral als voorbereiding op de WK-kwalificatie voor 2026 zag.

De KBVB maakt zich zorgen over een mogelijk omzetverlies voor de wedstrijden op de Heizel en vreest de reactie van sponsors wanneer er opnieuw over contracten onderhandeld moet worden.

Het merk ‘Rode Duivels’ mag volgens hen zeker niet gedevalueerd worden, maar de realiteit lijkt anders.

Tedesco devalueert de Rode Duivels

Meest recent

Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

148
148
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

248
248
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

34
34
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

156
156
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

89
89
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

105
105
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

193
193
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

33
33
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

128
128
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

438
438
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

209
209
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

201
201
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

131
131
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

84
84
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

426
426
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

330
330
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

141
141
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

134
134
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

126
126
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

555
555
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

347
347
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

231
231
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

202
202

Meer sportnieuws