Voetbalbond in paniek: Tedesco's actie roept grote vragen op

1298
Voetbalbond in paniek: Tedesco's actie roept grote vragen op

Het vertrouwen in Domenico Tedesco binnen de Belgische voetbalbond is steeds meer aan het wankelen. Zijn keuze om de selectie flink te verjongen, roept vraagtekens op. In de huidige interlandperiode tegen Italië en Frankrijk gaat Tedesco verder met zijn verjongingskuur, waarbij 14 van de 23 geselecteerde spelers geboren zijn na het jaar 2000.

Hij ziet de Nations League als een laboratorium voor tactische experimenten, maar dit roept ook vragen op over de impact op het Belgische coëfficiënt, dat steeds verder wegzakt. De bond maakt zich zorgen dat Tedesco het merk ‘Rode Duivels’ devalueert, waarbij de zorgen over omzetverlies en sponsors naar voren komen.

LEES OOK: Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Twijfels binnen de bond: gaat Tedesco te ver?

Het vertrouwen binnen de voetbalbond in Domenico Tedesco is duidelijk afgenomen. Sinds de vorige interlandbreak voor de UEFA Nations League-duels tegen Israël en Frankrijk wordt zijn functioneren nauwlettend gevolgd, met toenemende twijfels binnen de bond.

Vooral zijn keuze om de selectie flink te verjongen, zorgde intern voor vraagtekens. In plaats van vertrouwde namen zoals Romelu Lukaku (31), Yannick Carrasco (31), Axel Witsel (35) en Leandro Trossard (29), koos Tedesco voor jonge talenten zoals Julien Duranville (18), Koni De Winter (22) en Arne Engels (21).

Een opvallende zet, waar analisten hun bedenkingen bij hadden. “Dat is wel héél veel verjonging op héél korte tijd,” merkte Marc Degryse op in Het Laatste Nieuws.

“Doorselecteren en kansen geven aan talenten is goed, maar overdrijft Tedesco niet?” Ook Franky Van der Elst uitte zijn twijfels in Het Nieuwsblad: “Hij durft doorselecteren, maar hoe ver kun je daarin gaan?”

Het testlab van Tedesco gaat onverminderd verder in Nations League

In de huidige interlandperiode tegen Italië en Frankrijk zet bondscoach Domenico Tedesco zijn verjongingskuur onverminderd voort. Grote namen zoals Kevin De Bruyne (33) en Romelu Lukaku (31) zijn, in onderling overleg, afwezig.

In hun plaats krijgen debutanten zoals Maarten Vandevoordt (22), Matte Smets (20), Cyril Ngonge (24) en Malick Fofana (19) de kans om zich te bewijzen.

Tedesco heeft geen geheim gemaakt van zijn aanpak: de Nations League dient als laboratorium om nieuwe spelers te testen, tactische experimenten uit te voeren en zich voor te bereiden op de toekomst.

Met een gemiddelde leeftijd van 24,8 jaar voor deze selectie, zien we een elftal dat al lang niet meer zo jong is geweest. Opvallend is dat 14 van de 23 spelers in deze selectie geboren zijn na het jaar 2000.

Volgens Het Laatste Nieuws is de selectie van Ngonge, bankzitter bij Napoli, kenmerkend voor de nieuwe realiteit waarin we zijn aanbeland én anderzijds tekenend voor het testlab dat Tedesco van deze Nations League heeft gemaakt.

Het Belgisch coëfficiënt glijdt verder weg: naar de B-groep?

Niemand had echt een 6 op 6 verwacht tegen Italië en Frankrijk, en elk positief resultaat zou als een verrassing en een goed voorteken voor de toekomst worden gezien, vooral met het sombere vooruitzicht dat velen hebben over België na de gouden generatie.

Toch roept het huidige experimenteren in de Nations League veel vragen op. Jarenlang klaagden we over het gebrek aan sterke tegenstanders in de aanloop naar grote toernooien, en nu we eindelijk tegen topteams als Frankrijk en Italië spelen, lijkt Tedesco deze duels als veredelde oefenwedstrijden te beschouwen.

Ondertussen glijdt België's coëfficiënt steeds verder weg. “Ik snap daar niks van”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Volgens hem hecht Tedesco meer waarde aan de WK-kwalificatiewedstrijden in maart, maar die zullen waarschijnlijk tegen landen als de Faeröer en Estland zijn.

“Verlies je van Italië, dan moet je thuis absoluut winnen van Frankrijk. Want als je derde eindigt, moet je barrages gaan spelen. Ga je uit de hoogste divisie, dan zak je naar de B-groep en speel je sowieso weer tegen mindere goden.”

Voetbalbond huivert: Tedesco devalueert het merk ‘Rode Duivels’

Domenico Tedesco lijkt de Nations League vooral als oefenwedstrijden te zien, zelfs tegen toplanden als Italië en Frankrijk. Marc Degryse kan zich moeilijk voorstellen dat de voetbalbond blij is met het vele experimenteren en de verjonging van de selectie.

Volgens De Standaard mag de Nations League dan wel niet de hoogste prioriteit hebben bij de leiding van de bond, ze hechten wel degelijk waarde aan deze wedstrijden. Er zou zelfs een evaluatie kunnen volgen na de groepsfase.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, stelde dat de top van de voetbalbond al in augustus huiverde toen Tedesco liet weten dat hij de Nations League vooral als voorbereiding op de WK-kwalificatie voor 2026 zag.

De KBVB maakt zich zorgen over een mogelijk omzetverlies voor de wedstrijden op de Heizel en vreest de reactie van sponsors wanneer er opnieuw over contracten onderhandeld moet worden.

Het merk ‘Rode Duivels’ mag volgens hen zeker niet gedevalueerd worden, maar de realiteit lijkt anders.

Tedesco devalueert de Rode Duivels

Meest recent

'Lukaku terug naar Anderlecht: nieuw plannetje op tafel'

Romelu Lukaku heeft zijn nieuwe club gevonden. Behoudens onwaarschijnlijke wendingen wordt hij ...

98
98
'Club Brugge hakt knopen door: viertal mag vertrekken'

Bij Club Brugge nadert het einde van een nu al historische transferperiode. Maar in de slotweken van ...

331
331
Fatale De Bruyne-blunder: Italië maakt hem genadeloos af

Kevin De Bruyne beleefde tegen Celta de Vigo een bijzonder pijnlijke avond. Eén fout aan de ...

74
74
'El Ouahdi naar topcompetitie: Genk legt prijskaartje vast'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

431
431
Union kookt over: wedstrijdleiding met grond gelijk gemaakt

Geen League Phases van de Champions League dit seizoen voor Union SG. In de derde voorronde ...

210
210
'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

105
105
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

185
185
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

46
46
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

272
272
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

823
823
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

76
76
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

176
176
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

858
858
Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

282
282
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

100
100
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

388
388
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

293
293
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

1834
1834
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

307
307
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

227
227
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

726
726
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

765
765
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

342
342
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

395
395
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

2002
2002

Meer sportnieuws