Voetbalbond in paniek: Tedesco's actie roept grote vragen op

door
Voetbalbond in paniek: Tedesco's actie roept grote vragen op

Het vertrouwen in Domenico Tedesco binnen de Belgische voetbalbond is steeds meer aan het wankelen. Zijn keuze om de selectie flink te verjongen, roept vraagtekens op. In de huidige interlandperiode tegen Italië en Frankrijk gaat Tedesco verder met zijn verjongingskuur, waarbij 14 van de 23 geselecteerde spelers geboren zijn na het jaar 2000.

Hij ziet de Nations League als een laboratorium voor tactische experimenten, maar dit roept ook vragen op over de impact op het Belgische coëfficiënt, dat steeds verder wegzakt. De bond maakt zich zorgen dat Tedesco het merk ‘Rode Duivels’ devalueert, waarbij de zorgen over omzetverlies en sponsors naar voren komen.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Twijfels binnen de bond: gaat Tedesco te ver?

Het vertrouwen binnen de voetbalbond in Domenico Tedesco is duidelijk afgenomen. Sinds de vorige interlandbreak voor de UEFA Nations League-duels tegen Israël en Frankrijk wordt zijn functioneren nauwlettend gevolgd, met toenemende twijfels binnen de bond.

Vooral zijn keuze om de selectie flink te verjongen, zorgde intern voor vraagtekens. In plaats van vertrouwde namen zoals Romelu Lukaku (31), Yannick Carrasco (31), Axel Witsel (35) en Leandro Trossard (29), koos Tedesco voor jonge talenten zoals Julien Duranville (18), Koni De Winter (22) en Arne Engels (21).

Een opvallende zet, waar analisten hun bedenkingen bij hadden. “Dat is wel héél veel verjonging op héél korte tijd,” merkte Marc Degryse op in Het Laatste Nieuws.

“Doorselecteren en kansen geven aan talenten is goed, maar overdrijft Tedesco niet?” Ook Franky Van der Elst uitte zijn twijfels in Het Nieuwsblad: “Hij durft doorselecteren, maar hoe ver kun je daarin gaan?”

Het testlab van Tedesco gaat onverminderd verder in Nations League

In de huidige interlandperiode tegen Italië en Frankrijk zet bondscoach Domenico Tedesco zijn verjongingskuur onverminderd voort. Grote namen zoals Kevin De Bruyne (33) en Romelu Lukaku (31) zijn, in onderling overleg, afwezig.

In hun plaats krijgen debutanten zoals Maarten Vandevoordt (22), Matte Smets (20), Cyril Ngonge (24) en Malick Fofana (19) de kans om zich te bewijzen.

Tedesco heeft geen geheim gemaakt van zijn aanpak: de Nations League dient als laboratorium om nieuwe spelers te testen, tactische experimenten uit te voeren en zich voor te bereiden op de toekomst.

Met een gemiddelde leeftijd van 24,8 jaar voor deze selectie, zien we een elftal dat al lang niet meer zo jong is geweest. Opvallend is dat 14 van de 23 spelers in deze selectie geboren zijn na het jaar 2000.

Volgens Het Laatste Nieuws is de selectie van Ngonge, bankzitter bij Napoli, kenmerkend voor de nieuwe realiteit waarin we zijn aanbeland én anderzijds tekenend voor het testlab dat Tedesco van deze Nations League heeft gemaakt.

Het Belgisch coëfficiënt glijdt verder weg: naar de B-groep?

Niemand had echt een 6 op 6 verwacht tegen Italië en Frankrijk, en elk positief resultaat zou als een verrassing en een goed voorteken voor de toekomst worden gezien, vooral met het sombere vooruitzicht dat velen hebben over België na de gouden generatie.

Toch roept het huidige experimenteren in de Nations League veel vragen op. Jarenlang klaagden we over het gebrek aan sterke tegenstanders in de aanloop naar grote toernooien, en nu we eindelijk tegen topteams als Frankrijk en Italië spelen, lijkt Tedesco deze duels als veredelde oefenwedstrijden te beschouwen.

Ondertussen glijdt België's coëfficiënt steeds verder weg. “Ik snap daar niks van”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Volgens hem hecht Tedesco meer waarde aan de WK-kwalificatiewedstrijden in maart, maar die zullen waarschijnlijk tegen landen als de Faeröer en Estland zijn.

“Verlies je van Italië, dan moet je thuis absoluut winnen van Frankrijk. Want als je derde eindigt, moet je barrages gaan spelen. Ga je uit de hoogste divisie, dan zak je naar de B-groep en speel je sowieso weer tegen mindere goden.”

Voetbalbond huivert: Tedesco devalueert het merk ‘Rode Duivels’

Domenico Tedesco lijkt de Nations League vooral als oefenwedstrijden te zien, zelfs tegen toplanden als Italië en Frankrijk. Marc Degryse kan zich moeilijk voorstellen dat de voetbalbond blij is met het vele experimenteren en de verjonging van de selectie.

Volgens De Standaard mag de Nations League dan wel niet de hoogste prioriteit hebben bij de leiding van de bond, ze hechten wel degelijk waarde aan deze wedstrijden. Er zou zelfs een evaluatie kunnen volgen na de groepsfase.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, stelde dat de top van de voetbalbond al in augustus huiverde toen Tedesco liet weten dat hij de Nations League vooral als voorbereiding op de WK-kwalificatie voor 2026 zag.

De KBVB maakt zich zorgen over een mogelijk omzetverlies voor de wedstrijden op de Heizel en vreest de reactie van sponsors wanneer er opnieuw over contracten onderhandeld moet worden.

Het merk ‘Rode Duivels’ mag volgens hen zeker niet gedevalueerd worden, maar de realiteit lijkt anders.

Tedesco devalueert de Rode Duivels

Meest recent

'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

10
10
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

229
229
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

186
186
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

75
75
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

219
219
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

174
174
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

265
265
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

290
290
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

115
115
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

427
427
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

225
225
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

90
90
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

359
359
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

349
349
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

139
139
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

270
270
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

207
207
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

268
268
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

155
155
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

468
468
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

182
182
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

157
157
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

73
73
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75

Meer sportnieuws