Voetbalbond in paniek: Tedesco's actie roept grote vragen op

1298
Voetbalbond in paniek: Tedesco's actie roept grote vragen op

Het vertrouwen in Domenico Tedesco binnen de Belgische voetbalbond is steeds meer aan het wankelen. Zijn keuze om de selectie flink te verjongen, roept vraagtekens op. In de huidige interlandperiode tegen Italië en Frankrijk gaat Tedesco verder met zijn verjongingskuur, waarbij 14 van de 23 geselecteerde spelers geboren zijn na het jaar 2000.

Hij ziet de Nations League als een laboratorium voor tactische experimenten, maar dit roept ook vragen op over de impact op het Belgische coëfficiënt, dat steeds verder wegzakt. De bond maakt zich zorgen dat Tedesco het merk ‘Rode Duivels’ devalueert, waarbij de zorgen over omzetverlies en sponsors naar voren komen.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Twijfels binnen de bond: gaat Tedesco te ver?

Het vertrouwen binnen de voetbalbond in Domenico Tedesco is duidelijk afgenomen. Sinds de vorige interlandbreak voor de UEFA Nations League-duels tegen Israël en Frankrijk wordt zijn functioneren nauwlettend gevolgd, met toenemende twijfels binnen de bond.

Vooral zijn keuze om de selectie flink te verjongen, zorgde intern voor vraagtekens. In plaats van vertrouwde namen zoals Romelu Lukaku (31), Yannick Carrasco (31), Axel Witsel (35) en Leandro Trossard (29), koos Tedesco voor jonge talenten zoals Julien Duranville (18), Koni De Winter (22) en Arne Engels (21).

Een opvallende zet, waar analisten hun bedenkingen bij hadden. “Dat is wel héél veel verjonging op héél korte tijd,” merkte Marc Degryse op in Het Laatste Nieuws.

“Doorselecteren en kansen geven aan talenten is goed, maar overdrijft Tedesco niet?” Ook Franky Van der Elst uitte zijn twijfels in Het Nieuwsblad: “Hij durft doorselecteren, maar hoe ver kun je daarin gaan?”

Het testlab van Tedesco gaat onverminderd verder in Nations League

In de huidige interlandperiode tegen Italië en Frankrijk zet bondscoach Domenico Tedesco zijn verjongingskuur onverminderd voort. Grote namen zoals Kevin De Bruyne (33) en Romelu Lukaku (31) zijn, in onderling overleg, afwezig.

In hun plaats krijgen debutanten zoals Maarten Vandevoordt (22), Matte Smets (20), Cyril Ngonge (24) en Malick Fofana (19) de kans om zich te bewijzen.

Tedesco heeft geen geheim gemaakt van zijn aanpak: de Nations League dient als laboratorium om nieuwe spelers te testen, tactische experimenten uit te voeren en zich voor te bereiden op de toekomst.

Met een gemiddelde leeftijd van 24,8 jaar voor deze selectie, zien we een elftal dat al lang niet meer zo jong is geweest. Opvallend is dat 14 van de 23 spelers in deze selectie geboren zijn na het jaar 2000.

Volgens Het Laatste Nieuws is de selectie van Ngonge, bankzitter bij Napoli, kenmerkend voor de nieuwe realiteit waarin we zijn aanbeland én anderzijds tekenend voor het testlab dat Tedesco van deze Nations League heeft gemaakt.

Het Belgisch coëfficiënt glijdt verder weg: naar de B-groep?

Niemand had echt een 6 op 6 verwacht tegen Italië en Frankrijk, en elk positief resultaat zou als een verrassing en een goed voorteken voor de toekomst worden gezien, vooral met het sombere vooruitzicht dat velen hebben over België na de gouden generatie.

Toch roept het huidige experimenteren in de Nations League veel vragen op. Jarenlang klaagden we over het gebrek aan sterke tegenstanders in de aanloop naar grote toernooien, en nu we eindelijk tegen topteams als Frankrijk en Italië spelen, lijkt Tedesco deze duels als veredelde oefenwedstrijden te beschouwen.

Ondertussen glijdt België's coëfficiënt steeds verder weg. “Ik snap daar niks van”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Volgens hem hecht Tedesco meer waarde aan de WK-kwalificatiewedstrijden in maart, maar die zullen waarschijnlijk tegen landen als de Faeröer en Estland zijn.

“Verlies je van Italië, dan moet je thuis absoluut winnen van Frankrijk. Want als je derde eindigt, moet je barrages gaan spelen. Ga je uit de hoogste divisie, dan zak je naar de B-groep en speel je sowieso weer tegen mindere goden.”

Voetbalbond huivert: Tedesco devalueert het merk ‘Rode Duivels’

Domenico Tedesco lijkt de Nations League vooral als oefenwedstrijden te zien, zelfs tegen toplanden als Italië en Frankrijk. Marc Degryse kan zich moeilijk voorstellen dat de voetbalbond blij is met het vele experimenteren en de verjonging van de selectie.

Volgens De Standaard mag de Nations League dan wel niet de hoogste prioriteit hebben bij de leiding van de bond, ze hechten wel degelijk waarde aan deze wedstrijden. Er zou zelfs een evaluatie kunnen volgen na de groepsfase.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, stelde dat de top van de voetbalbond al in augustus huiverde toen Tedesco liet weten dat hij de Nations League vooral als voorbereiding op de WK-kwalificatie voor 2026 zag.

De KBVB maakt zich zorgen over een mogelijk omzetverlies voor de wedstrijden op de Heizel en vreest de reactie van sponsors wanneer er opnieuw over contracten onderhandeld moet worden.

Het merk ‘Rode Duivels’ mag volgens hen zeker niet gedevalueerd worden, maar de realiteit lijkt anders.

Tedesco devalueert de Rode Duivels

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

95
95
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

238
238
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

153
153
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

178
178
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

240
240
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

92
92
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

35
35
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

104
104
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

37
37
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

86
86
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws