Tchouaméni: "Hij is een van de beste Belgische spelers ooit"

638 stemmen
Tchouaméni:

Frankrijk is morgen uiteraard de grote favoriet tegen België. Met Aurélien Tchouaméni hebben ze een zeer goede middenvelder rondlopen. Daags voor de partij tegen de Rode Duivels sprak hij de media toe en hij had het uiteraard ook over de Belgen.

LEES OOK: WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Vijandigheid met België

Frankrijk deed de Belgen de afgelopen jaren veel pijn. "Of we daardoor een psychologisch voordeel hebben? Ik denk het niet. Het maakt niet uit of we de laatste tien wedstrijden hebben gewonnen of verloren, elke wedstrijd heeft zijn verhaal. We willen zoals altijd winnen."

Tussen België en Frankrijk heerst er nu toch wat rivaliteit. "Rivaliteit zou ik het niet echt noemen. We hebben er onderling wat over gesproken en we hebben heel wat wedstrijden gespeeld tegen de Belgen. Soms horen we ook twee of drie kleine dingen van een paar spelers in de media... We zullen het morgen op het veld zien. We weten dat er altijd een beetje vijandigheid is met België, maar we moeten doorgaan met onze dynamiek"

Geen De Bruyne

De middenvelder sprak ook over de Nations League. "Het is niet de competitie van de eeuw, dat moeten we niet onder stoelen of banken steken. Het is een competitie en als speler moet je, als je de trui weer aantrekt, er alles aan doen om te winnen. Het is echter geen EK of WK."

Kevin De Bruyne denkt er ook zo over. Dat hij ontbreekt scheelt. "Het is duidelijk anders. Hij is een van de beste spelers uit de Belgische geschiedenis. Als hij er niet is, gaat er zeker iets veranderen voor ons en voor hen. Maar er zal iemand zijn die hem vervangt."

Verwacht jij een stunt van België?

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

2
2
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

105
105
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

162
162
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

88
88
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

39
39
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

474
474
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

86
86
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

109
109
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

139
139
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

134
134
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

60
60
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

409
409
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

130
130
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

159
159
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

161
161
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

190
190
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

564
564
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

160
160
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

161
161
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

406
406
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

355
355
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

799
799

Meer sportnieuws