Albert tipt Tedesco: "Dat moet de coach vooral doen"

door
Albert tipt Tedesco:

Morgenavond wacht de Rode Duivels een zeer pittige partij tegen Frankrijk. De Rode Duivels moeten vooral een goede partij spelen. Het resultaat is niet het allerbelangrijkste, maar eens een goede prestatie over de volle 90 minuten is zeer welkom. Philippe Albert blikte bij RTBF alvast vooruit naar de match tegen de Haantjes.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Spelers moeten genieten

"Frankrijk en Italië zijn twee betere ploegen dan België. Het zijn tegenstanders waar je jezelf als jonge Rode Duivel wel tegen kan tonen. Ze moeten daar hun voordeel mee doen en vooral plezier in hebben. Als er dan ook nog eens goed resultaat volgt tegen Frankrijk, dan zal iedereen blij zijn", aldus Albert. 

"Tegen dergelijke ploegen leer je heel snel en je doet er als speler ervaring op, waar je nog jaren profijt uit zal halen", ging hij verder. De ex-Rode Duivel gaf Domenico Tedesco nog wat tips. 

Tedesco moet het simpel houden

"We moeten slimmer spelen en niet doorlopend hoog willen pressen. Dat wil niet zeggen dat we zoals op het EK met zes spelers zeer laag moeten blijven staan. De coach moet het vooral simpel houden en zeker niet te ingewikkeld maken voor zijn spelers", aldus Albert. 

De Rode Duivels moeten eigenlijk winnen van Frankrijk als ze nog kans willen maken op de volgende ronde. Al is het vooral belangrijk dat er weer een positieve vibe rondom de ploeg komt. Een goed resultaat is mooi meegenomen, een globale topprestatie van coach en spelers is echter nog belangrijker.

Gaat België goed presteren tegen Frankrijk?

Meest recent

Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

13
13
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

19
19
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

42
42
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

5
5
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

42
42
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

54
54
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

93
93
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

50
50
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

52
52
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

338
338
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

120
120
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

139
139
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

33
33
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

58
58
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

130
130
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

118
118
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

248
248
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

208
208
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

42
42
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

221
221
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

23
23
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

48
48
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

304
304
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

96
96
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

56
56

Meer sportnieuws