Martinez gemist: de cruciale fout van Tedesco blootgelegd

394 stemmen
Martinez gemist: de cruciale fout van Tedesco blootgelegd

Bondscoach Domenico Tedesco ligt al sinds het mislukte EK in Duitsland onder vuur. De Italiaanse keuzeheer verlengde echter zijn contract vlak voor het landentornooi. Voor de KBVB lijkt een ontslag geen optie.

De Belgische voetbalbond kampt namelijk met financiële problemen. De druk op Tedesco blijft ondertussen wel groeien na elke mindere prestatie van de Rode Duivels. Vooral zijn tactische beslissingen krijgen de volle laag, maar ook zijn band met de spelers lijkt niet ideaal.

LEES OOK: Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

Martinez wordt gemist

Imke Courtois sprak met De Zondag en haalde stevig uit naar Tedesco. “God, wat heb ik me donderdag al van de eerste minuut mateloos geërgerd aan zijn tactisch “idee” – met Doku als wingback op rechts. Doku moest Dimarco zien te volgen terwijl Debast ging doordekken op Tonali: het stond in de sterren geschreven dat die rechterkant kwetsbaar ging zijn.”

Doku kwam in de tweede helft wél op zijn geliefkoosde positie. “De kwaliteiten van Doku zijn aanvallend, gebruik hem dan toch voorin. Het liefst op de linkerflank. Tot De Cuyper tegenscoorde en uiteindelijk in de tweede helft en al bij al zonder De Bruyne en Lukaku een knap gelijkspel werd neergezet. Maar ik had mij intussen wel vooraf mateloos geïrriteerd aan Tedesco.”

Volgens Courtois wordt Martinez weldegelijk gemist. “Dan denk ik toch dat Martinez een betere peoplemanager was, al zeker een betere verstandhouding had met zijn spelers. Al gaat dat makkelijker als je ploeg in een betere flow zit. Maar de afzegging van Lukaku en De Bruyne, daar kan Tedesco niets aan doen. Dat is hun keuze, steeds meer bondscoaches worstelen daar door het overladen programma mee.”

Welke bondscoach kies jij?

Meest recent

Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

0
0
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

29
29
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

204
204
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

30
30
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

117
117
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

150
150
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

122
122
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

410
410
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

102
102
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

101
101
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

47
47
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

137
137
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

289
289
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

112
112
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

54
54
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

69
69
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

216
216
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

65
65
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

154
154
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

413
413
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

275
275
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

535
535
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

146
146
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

151
151

Meer sportnieuws