Imke Courtois legt de vinger op de wonde bij Anderlecht: “Zelfs ridicuul”

door
Imke Courtois legt de vinger op de wonde bij Anderlecht: “Zelfs ridicuul”

RSC Anderlecht koos uiteindelijk om David Hubert aan te stellen als vaste hoofdtrainer na het ontslag van Brian Riemer. Aanvankelijk leek Ryan Mason op weg naar paars-wit, maar een ommekeer zorgde voor een verrassende uitkomst.

Imke Courtois zei in het verleden al dat het niet verstandig zou zijn van Anderlecht om Hubert aan te stellen als T1 en ze is nog niet van gedachten veranderd. Courtois sprak met De Zondag over de situatie.

LEES OOK: Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Anderlecht belachelijk gemaakt

Wél vindt Courtois dat Hubert een betere keuze is dan topkandidaat Mason? Ze noemt de gedachtegang van Anderlecht zelfs belachelijk. “Het zou nu, in de afweging met de Engelse kandidaat Ryan Mason, die de Belgische competitie niet kent en nog jonger en minder ervaren is dan Hubert, zelfs ridicuul zijn niét te kiezen voor Hubert.”

Toch vreest Courtois voor de toekomst van Hubert. “Waarbij de eerdere argumenten dat men Hubert niet wilde ‘verbranden’ al even ridicuul waren. Al blijf ik erbij dat, al maakte Hubert zo’n goeie indruk, er risico aan is als de verwachtingen te hoog blijken. Omdat de spelersgroep nog steeds de kwaliteit mist voor titelambities.”

Fans zijn duidelijk

De supporters van Anderlecht zijn alvast duidelijk. De vaste aanstelling van Hubert is volgens hen wél een goede keuze. De 33-jarige Mason is onervaren en kent de Belgische competitie niet.

Hubert kent de JPL en Anderlecht en zette ook relatief goede resultaten neer. Volgens Courtois heeft Wouter Vandenhaute ook een naar de fans geluisterd. “Het zal in elk geval hebben meegespeeld. Ik wens Hubert in alle geval oprecht succes.”

Heeft Imke Courtois hier gelijk?

Meest recent

'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

35
35
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

42
42
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

116
116
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

45
45
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

75
75
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

32
32
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

231
231
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

166
166
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

228
228
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

259
259
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

122
122
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

243
243
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

959
959
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

101
101
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

50
50
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

116
116
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

613
613
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

251
251
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

669
669
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

185
185
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

251
251
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

46
46
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

703
703
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

868
868

Meer sportnieuws