'Kouyaté vindt alsnog nieuwe Engelse club'

door
'Kouyaté vindt alsnog nieuwe Engelse club'

Een dikke maand na het sluiten van de transfermarkt zitten nog steeds een aantal oude bekenden zonder club. Daarbij zitten ook nog een aantal oude bekenden van de Jupiler Pro League. Eén van hen vindt mogelijk wel alsnog verrassend onderdak in Engeland.

In het begin van de zomer moest Cheikhou Kouyaté op zoek naar een nieuwe werkgever. De intussen 34-jarige defensieve middenvelder zag zijn contract bij Nottingham Forest na twee seizoenen niet meer verlengd worden.

Kouyaté kan alsnog in Engeland blijven

In totaal had de Senegalees maar liefst tien jaar in de Premier League gespeeld, want daarvoor was hij ook nog actief bij West Ham en Crystal Palace. Maar doorbreken had hij gedaan in ons land bij achtereenvolgens FC Brussels, KV Kortrijk en Anderlecht.

Vooral bij Paars-Wit zal Kouyaté goed herinnerd worden, want hij was er jarenlang een sterkhouder en pakte maar liefst vier titels tijdens zijn periode in het Lotto Park. Zijn transfer naar West Ham leverde de club ook een nette 7,5 miljoen euro op en dat was in 2014 toch een aardig bedrag.

Leeds geteisterd door blessures

Na drie maanden zonder club lijkt Kouyaté echter alsnog een nieuwe uitdaging in Engeland te vinden. Volgens The Athletic is hij in beeld bij Leeds United. Dat staat na negen speeldagen op de vijfde plaats in de Engelse Championship en mikt op promotie naar de Premier League.

De voorbije weken zagen ze op het middenveld echter aanvoerder Ethan Ampadu en Ilia Gruev voor lange tijd uitvallen en daardoor wordt de spoeling zeer dun. Daarom zouden ze overwegen om alsnog Kouyaté op te vissen. Als het tot een transfer zou komen, zou Kouyaté een contract tot het einde van het seizoen kunnen tekenen op Elland Road. 

Had een Belgische club bij hem moeten polsen?

Meest recent

Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

22
22
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

132
132
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

46
46
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

258
258
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

106
106
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

242
242
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

305
305
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

251
251
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

309
309
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

248
248
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

283
283
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

72
72
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

316
316
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

243
243
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

274
274
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

189
189
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

350
350
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

143
143
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

111
111
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

180
180
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

296
296
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

576
576
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

549
549
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

52
52
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

324
324

Meer sportnieuws