'Kouyaté vindt alsnog nieuwe Engelse club'

284
'Kouyaté vindt alsnog nieuwe Engelse club'

Een dikke maand na het sluiten van de transfermarkt zitten nog steeds een aantal oude bekenden zonder club. Daarbij zitten ook nog een aantal oude bekenden van de Jupiler Pro League. Eén van hen vindt mogelijk wel alsnog verrassend onderdak in Engeland.

In het begin van de zomer moest Cheikhou Kouyaté op zoek naar een nieuwe werkgever. De intussen 34-jarige defensieve middenvelder zag zijn contract bij Nottingham Forest na twee seizoenen niet meer verlengd worden.

Kouyaté kan alsnog in Engeland blijven

In totaal had de Senegalees maar liefst tien jaar in de Premier League gespeeld, want daarvoor was hij ook nog actief bij West Ham en Crystal Palace. Maar doorbreken had hij gedaan in ons land bij achtereenvolgens FC Brussels, KV Kortrijk en Anderlecht.

Vooral bij Paars-Wit zal Kouyaté goed herinnerd worden, want hij was er jarenlang een sterkhouder en pakte maar liefst vier titels tijdens zijn periode in het Lotto Park. Zijn transfer naar West Ham leverde de club ook een nette 7,5 miljoen euro op en dat was in 2014 toch een aardig bedrag.

Leeds geteisterd door blessures

Na drie maanden zonder club lijkt Kouyaté echter alsnog een nieuwe uitdaging in Engeland te vinden. Volgens The Athletic is hij in beeld bij Leeds United. Dat staat na negen speeldagen op de vijfde plaats in de Engelse Championship en mikt op promotie naar de Premier League.

De voorbije weken zagen ze op het middenveld echter aanvoerder Ethan Ampadu en Ilia Gruev voor lange tijd uitvallen en daardoor wordt de spoeling zeer dun. Daarom zouden ze overwegen om alsnog Kouyaté op te vissen. Als het tot een transfer zou komen, zou Kouyaté een contract tot het einde van het seizoen kunnen tekenen op Elland Road. 

Had een Belgische club bij hem moeten polsen?

Meest recent

Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

30
30
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

14
14
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

156
156
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

75
75
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

120
120
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

243
243
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

111
111
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

103
103
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

477
477
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

139
139
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

92
92
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

113
113
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

31
31
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

79
79
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

305
305
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

56
56
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

124
124
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

230
230
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

77
77
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

235
235
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

33
33
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90

Meer sportnieuws