Frankrijk verzwakt: "Dé kans voor Duivelse referentiematch"

door
Frankrijk verzwakt:

De Rode Duivels staan halfweg hun campagne in de Nations League met vier op negen, waarmee ze in groep A2 de derde plaats bezetten na Italië en Frankrijk. Om nog uitzicht te houden op kwalificatie, mogen ze maandag zeker niet verliezen van Frankrijk.

Liefst moet er gewonnen worden, maar minstens een gelijkspel zal nodig zijn om de top twee, die recht geeft op een ticket voor de kwartfinales, in het vizier te houden. Makkelijk zal dat niet worden, want de laatste vier onderlinge confrontaties met Les Bleus werden allemaal verloren.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Kans op referentiematch voor Duivels

Maar deze keer liggen er mogelijk kansen voor de Duivels. Ten eerste spelen ze deze keer op eigen bodem - dat was bij de vier opeenvolgende nederlagen telkens niet het geval - terwijl de Fransen zonder onder meer Griezmann en Mbappé ook verzwakt naar Brussel afzwakken.

"Ik verwacht geen spetterende wedstrijd", blikt de Franse RTBF-analist Swann Borsellino vooruit. "Maar ik hoop toch dat de Rode Duivels zich ervan bewust zijn dat de Franse ploeg niet op haar best is. Dit is dé kans om een referentiematch te spelen."

Fransen in overgangsperiode

Een referentiematch kunnen de Duivels en zeker bondscoach Domenico Tedesco wel gebruiken na alle kritiek van de voorbije maanden. Ook na het gelijkspel in Italië kwam die weer met bakken, onder meer omwille van de tactische keuzes van de Duitser.

"Ze mogen deze match dus absoluut niet licht opnemen", waarschuwt Borsellino dan ook. "Ze moeten ervan profiteren dat deze Franse ploeg een beetje in een overgangsperiode lijkt te zitten."

Denk je dat het een referentiematch zal worden?

Meest recent

Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

2
2
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

26
26
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

178
178
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

65
65
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

265
265
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

112
112
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

228
228
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

368
368
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

144
144
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

120
120
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

218
218
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

49
49
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

345
345
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

324
324
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

62
62
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

341
341
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

166
166
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

170
170
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

100
100
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

248
248
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

102
102
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

192
192
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1466
1466
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

75
75
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

97
97

Meer sportnieuws