Frankrijk verzwakt: "Dé kans voor Duivelse referentiematch"

door
Frankrijk verzwakt:

De Rode Duivels staan halfweg hun campagne in de Nations League met vier op negen, waarmee ze in groep A2 de derde plaats bezetten na Italië en Frankrijk. Om nog uitzicht te houden op kwalificatie, mogen ze maandag zeker niet verliezen van Frankrijk.

Liefst moet er gewonnen worden, maar minstens een gelijkspel zal nodig zijn om de top twee, die recht geeft op een ticket voor de kwartfinales, in het vizier te houden. Makkelijk zal dat niet worden, want de laatste vier onderlinge confrontaties met Les Bleus werden allemaal verloren.

LEES OOK: ‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

Kans op referentiematch voor Duivels

Maar deze keer liggen er mogelijk kansen voor de Duivels. Ten eerste spelen ze deze keer op eigen bodem - dat was bij de vier opeenvolgende nederlagen telkens niet het geval - terwijl de Fransen zonder onder meer Griezmann en Mbappé ook verzwakt naar Brussel afzwakken.

"Ik verwacht geen spetterende wedstrijd", blikt de Franse RTBF-analist Swann Borsellino vooruit. "Maar ik hoop toch dat de Rode Duivels zich ervan bewust zijn dat de Franse ploeg niet op haar best is. Dit is dé kans om een referentiematch te spelen."

Fransen in overgangsperiode

Een referentiematch kunnen de Duivels en zeker bondscoach Domenico Tedesco wel gebruiken na alle kritiek van de voorbije maanden. Ook na het gelijkspel in Italië kwam die weer met bakken, onder meer omwille van de tactische keuzes van de Duitser.

"Ze mogen deze match dus absoluut niet licht opnemen", waarschuwt Borsellino dan ook. "Ze moeten ervan profiteren dat deze Franse ploeg een beetje in een overgangsperiode lijkt te zitten."

Denk je dat het een referentiematch zal worden?

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

18
18
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

60
60
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

29
29
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

288
288
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

99
99
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

105
105
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

271
271
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

80
80
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

99
99
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

149
149
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

180
180
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

218
218
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1133
1133
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

142
142
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

334
334
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

403
403
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

256
256
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

328
328
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

126
126
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

94
94
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

575
575
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

91
91

Meer sportnieuws