Spanje sloopt pas laat Deense muur, Ronaldo scoort wéér

door
Spanje sloopt pas laat Deense muur, Ronaldo scoort wéér

In de Nations League stonden er zaterdagavond nog een aantal wedstrijden op het programma. Europees kampioen Spanje wist pas in de slotfase een Deense muur te slopen, terwijl er elders hoofdrollen weggelegd waren voor Cristiano Ronaldo en Aleksandar Mitrovic.

De meest in het oog springende affiche van de avond was die tussen Spanje en Denemarken, bij wie er voor Kasper Dolberg (Anderlecht) een basisplaats weggelegd was. Hij kon een paar keer dreigen, al zaten echt grote kansen er toch niet in.

Schmeichel blinkt uit én blundert

Spanje was immers toch dominant, maar slaagde er lange tijd niet in om te scoren. Dat kwam ook omdat Kasper Schmeichel sterk stond te keepen, met onder meer een uitstekende redding op een grote kans voor Morata. Maar uiteindelijk werd de ex-doelman van Anderlecht toch een beetje de antiheld.

Elf minuten voor tijd moest hij zich toch gewonnen geven op een knal van Zubimendi van net buiten de zestien. De bal week onderweg heel even af, maar Schmeichel zag er toch niet al te best uit. Het was voldoende om Spanje een 1-0-zege te bezorgen.

Ronaldo en Mitrovic scoren

In Polen-Portugal stond er dan weer een duel op het programma tussen twee topspitsen op leeftijd: Robert Lewandowksi en Cristiano Ronaldo. Daarbij trok die laatste aan het langste eind, want Portugal won met 1-3. Ronaldo stond daarbij ook opnieuw aan het kanon, al voor de derde keer in deze Nations League.

In de laatste wedstrijd van de A-liga wist Servië tenslotte Zwitserland over de knie te leggen. Een own-goal van Elvedi bracht de Serviërs op voorsprong, waarop Aleksandar Mitrovic kort na het uur fraai de eindstand vastlegde. De aanvoerder hield een bal net binnen, ging op wandel en knalde de 2-0 netjes in de bovenhoek.

Kan Spanje na het EK ook de Nations League winnen?

Meest recent

'Plotse wending: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

23
23
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

157
157
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

114
114
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

77
77
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

379
379
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

275
275
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

215
215
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

136
136
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

232
232
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

391
391
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

56
56
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

122
122
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

56
56
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

244
244
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

187
187
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

62
62
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

64
64
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

93
93
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

194
194
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

139
139
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

120
120
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

408
408
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

107
107
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

827
827

Meer sportnieuws