Bende van ellende: Tedesco laat Rode Duivels crashen

357 stemmen
Bende van ellende: Tedesco laat Rode Duivels crashen

 Domenico Tedesco ligt onder vuur na de 2-2 tegen Italië in de Nations League. Zijn experimenten met spelers op ongewone posities, zoals Zeno Debast als rechtsback en Jérémy Doku als wingback, leverden flink wat kritiek op. Vooral de eerste helft was rampzalig, waarin België amper druk zette en Italië domineerde. Zonder de rode kaart voor Italië had een afstraffing in de lucht gehangen.

Volgens analisten zoals Marc Degryse en Franky Van der Elst rammelt Tedesco’s tactiek, en de vele wisselingen zorgen voor chaos. Doku, duidelijk niet op zijn plek als verdediger, kreeg amper kansen en was onzichtbaar. “Een complete crash,” noemde Frédéric Larsimont het experiment. Ondanks het punt is de prestatie weinig hoopgevend, en er heerst twijfel over Tedesco’s aanpak en toekomstvisie.

LEES OOK: Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Tedesco maakt beloftes niet waar

Domenico Tedesco ligt onder vuur vanwege zijn aanpak in de Nations League, tot frustratie van de Belgische voetbalbond. Voor de bondscoach lijkt dit toernooi vooral een laboratium, wat pijnlijk zichtbaar was tijdens de wedstrijd tegen Italië.

Zeno Debast verscheen als rechtsback en Jérémy Doku speelde als rechterwingback, ondanks Tedesco's eerdere belofte dat spelers 'op hun juiste plek' zouden staan. “Hoe is het mogelijk? Hoe verzin je zoiets?” vroeg Marc Degryse zich af in Het Laatste Nieuws, terwijl hij de vele experimenten van Tedesco bekritiseerde.

Zonder de man-meer-situatie na de rode kaart voor Italië bij 2-0, had een genadeloze afstraffing in de lucht gehangen. Peter Vandenbempt noemde de ploeg in de startopstelling 'compleet kansloos'. De Rode Duivels konden nauwelijks kansen creëren tegen een compleet Italiaans elftal en zelfs na de rode kaart speelde België bij vlagen nog traag.

Het werd uiteindelijk 2-2, met wat geluk. Het grootste probleem? De Rode Duivels boeken amper progressie. Veel van Tedesco’s experimenten lijken weinig bij te dragen aan de toekomst van de nationale ploeg. Variatie kan geen kwaad, maar de bondscoach lijkt in deze Nations League te ver te gaan.

Hij past zich te veel aan aan de tegenstander, terwijl hij eerder beloofde uit te gaan van de eigen kracht.

Rode Duivels terug naar af: bende van ellende

In de eerste veertig minuten van de wedstrijd was er een schrijnend gebrek aan druk, zowel in balbezit als balverlies. Niels Poissonier, chef voetbal bij Het Laatste Nieuws, noemde het zelfs "een nachtmerrie van veertig minuten" en beschreef de Rode Duivels als "een bende van ellende".

Het idee was om in balverlies met vijf verdedigers te staan en in de opbouw met drie, maar dat lukte amper. Volgens Marc Degryse waren de oplossingen van Tedesco en zijn aanpak simpelweg niet goed genoeg. “Zijn hele ploeg werd weggespeeld. Durf je dat als coach niet onder ogen zien, heb je echt een probleem”, aldus Degryse.

Franky Van der Elst sloot zich daarbij aan en stelde dat er te veel wisselingen waren. “Het is te veel iedere keer iets anders. Er was te veel van het goede. Er is té veel over nagedacht”, aldus Van der Elst. “'t Is elke keer: 'wat gaat het nu weer zijn?' De namen, de invulling?”

Peter Vandenbempt merkte op dat Zeno Debast vaak leek te twijfelen over zijn rol, en ook Jérémy Doku kwam niet uit de verf. Tedesco lijkt niet alleen veel te experimenteren met spelers, maar gooide tegen Italië zelfs zijn systeem overboord. Het Laatste Nieuws voorspelde al dat als Tedesco van zijn vertrouwde formatie met fullbacks zou afwijken, België terug bij af zou zijn.

Doku experiment is complete crash

Het experiment om Jérémy Doku als rechterwingback in te zetten bleek een complete mislukking. De aanvaller, die normaal floreert in een offensieve rol, moest de Italiaanse verdediger Federico Dimarco achterna hollen, wat ver van zijn natuurlijke spel ligt.

“Mijn natuurlijke positie is aanvaller, dat weten de mensen ook wel”, aldus de 29-voudige Rode Duivel, die in de tweede helft op de linkerkant in een zuiver aanvallende positie veel beter tot zijn recht kwam. “Kijk, waar de coach me ook zet, ik doe mijn best. Maar het is wel duidelijk dat dit niet echt mijn positie is.”

Doku wist simpelweg niet wat hij moest doen, en dat is volgens velen de verantwoordelijkheid van de trainer. “We zien het Pep bij Man City niet meteen doen”, stelde Het Laatste Nieuws scherp.

Gedurende de eerste 40 minuten kreeg Doku amper een bal in een interessante positie, en hij werd nutteloos op 70 meter van het doel van de tegenstander. Een speler als hij moet dicht bij de box zijn om gevaarlijk te kunnen zijn.

“Hij gesticuleerde en sakkerde. Het was overduidelijk dat hij zich oncomfortabel voelde,” aldus HLN. Doku moest meer achteruit dan vooruit lopen, een rol die hem niet ligt.

“Je kan het zelf toch niet bedenken?” klonk het bij Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. “Een complete crash, laten we het maar ronduit zeggen”, zei Frédéric Larsimont in Le Soir.

Angstaanjagende en dramatische Rode Duivels

In de tweede helft, toen Jérémy Doku in een meer aanvallende rol speelde en Italië met tien man stond, kregen de Rode Duivels meer grip op de wedstrijd. België sleepte uiteindelijk een 2-2 gelijkspel uit het vuur, wat op papier een goed resultaat is tegen een sterkere tegenstander op verplaatsing.

Toch stelde Peter Vandenbempt dat de échte test de periode was waarin beide ploegen met 11 man speelden.“En dan was het eerste halfuur toch ronduit angstaanjagend van de Duivels. Het leek echt op een dramatische avond uit te draaien”, aldus Vandenbempt.

“Kijk, een punt tegen Italië is in principe goed, maar hoopgevend kan ik deze prestaties gezien de omstandigheden moeilijk noemen.”

Philippe Albert was in Le Soir even kritisch en stelde dat Domenico Tedesco zichzelf in de problemen bracht met een mislukte tactiek. “Zijn ideeën werken niet meer,” concludeerde hij scherp.

Het gameplan van Tedesco vertoonde wederom gebreken, wat de vraag oproept of de coach in staat is om de juiste balans te vinden voor de Rode Duivels in deze fase.

Heeft Tedesco nog iets van krediet?

Meest recent

Lukaku terug naar Anderlecht? Albert velt zijn oordeel

Waar speelt Romelu Lukaku komend seizoen? De aanvaller moet duidelijk weg bij Napoli en 'Big Rom' ...

11
11
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

434
434
'Club Brugge gaat hard: twee ultieme topaanwinsten onderweg'

Met Freddie Potts en Lee Han-beom haalde Club Brugge deze week zomeraanwinst nummer vier en vijf in ...

138
138
'Doorbraak in zicht: onvervalste monstertransfer Real'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

46
46
Van Bommel bondscoach: Vanaken breekt stilte over keuze KBVB

De KBVB heeft voor Mark van Bommel gekozen als opvolger van Rudi Garcia als bondscoach. De weinige ...

278
278
Hevige commotie na toptransfer Club: "Begrijp er níéts van"

Club Brugge heeft zijn nieuwe sterkhouder op het middenveld beet. De Belgische kampioen telde een ...

508
508
Recordtransfer De Cat neemt plots een sensationele wending

Nathan De Cat werd bij Hoffenheim aangekondigd als een toptransfer die tijd zou krijgen om te ...

132
132
'Sibierski laat zich gaan: tot zés (!) extra aanwinsten'

RSC Anderlecht kruist donderdag de degens met PAOK in de derde voorronde van de Europa League. ...

464
464
'Bommetje Noa Lang: spraakmakende terugkeer concreet'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

292
292
Union geeft gouden zege nog weg: dissonant krijgt 3 op 10

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

179
179
Laatste stuiptrekking Infatino? Crisismeeting afgekondigd

Gianni infantino bevindt zich in steeds nauwere schoentjes. Volgens de laatste berichten heeft de ...

139
139
'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

143
143
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

142
142
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

72
72
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

63
63
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

71
71
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

187
187
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

94
94
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

137
137
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

645
645
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

624
624
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

204
204
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

719
719
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

46
46
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

137
137

Meer sportnieuws