Bende van ellende: Tedesco laat Rode Duivels crashen

357 stemmen
Bende van ellende: Tedesco laat Rode Duivels crashen

 Domenico Tedesco ligt onder vuur na de 2-2 tegen Italië in de Nations League. Zijn experimenten met spelers op ongewone posities, zoals Zeno Debast als rechtsback en Jérémy Doku als wingback, leverden flink wat kritiek op. Vooral de eerste helft was rampzalig, waarin België amper druk zette en Italië domineerde. Zonder de rode kaart voor Italië had een afstraffing in de lucht gehangen.

Volgens analisten zoals Marc Degryse en Franky Van der Elst rammelt Tedesco’s tactiek, en de vele wisselingen zorgen voor chaos. Doku, duidelijk niet op zijn plek als verdediger, kreeg amper kansen en was onzichtbaar. “Een complete crash,” noemde Frédéric Larsimont het experiment. Ondanks het punt is de prestatie weinig hoopgevend, en er heerst twijfel over Tedesco’s aanpak en toekomstvisie.

LEES OOK: Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Tedesco maakt beloftes niet waar

Domenico Tedesco ligt onder vuur vanwege zijn aanpak in de Nations League, tot frustratie van de Belgische voetbalbond. Voor de bondscoach lijkt dit toernooi vooral een laboratium, wat pijnlijk zichtbaar was tijdens de wedstrijd tegen Italië.

Zeno Debast verscheen als rechtsback en Jérémy Doku speelde als rechterwingback, ondanks Tedesco's eerdere belofte dat spelers 'op hun juiste plek' zouden staan. “Hoe is het mogelijk? Hoe verzin je zoiets?” vroeg Marc Degryse zich af in Het Laatste Nieuws, terwijl hij de vele experimenten van Tedesco bekritiseerde.

Zonder de man-meer-situatie na de rode kaart voor Italië bij 2-0, had een genadeloze afstraffing in de lucht gehangen. Peter Vandenbempt noemde de ploeg in de startopstelling 'compleet kansloos'. De Rode Duivels konden nauwelijks kansen creëren tegen een compleet Italiaans elftal en zelfs na de rode kaart speelde België bij vlagen nog traag.

Het werd uiteindelijk 2-2, met wat geluk. Het grootste probleem? De Rode Duivels boeken amper progressie. Veel van Tedesco’s experimenten lijken weinig bij te dragen aan de toekomst van de nationale ploeg. Variatie kan geen kwaad, maar de bondscoach lijkt in deze Nations League te ver te gaan.

Hij past zich te veel aan aan de tegenstander, terwijl hij eerder beloofde uit te gaan van de eigen kracht.

Rode Duivels terug naar af: bende van ellende

In de eerste veertig minuten van de wedstrijd was er een schrijnend gebrek aan druk, zowel in balbezit als balverlies. Niels Poissonier, chef voetbal bij Het Laatste Nieuws, noemde het zelfs "een nachtmerrie van veertig minuten" en beschreef de Rode Duivels als "een bende van ellende".

Het idee was om in balverlies met vijf verdedigers te staan en in de opbouw met drie, maar dat lukte amper. Volgens Marc Degryse waren de oplossingen van Tedesco en zijn aanpak simpelweg niet goed genoeg. “Zijn hele ploeg werd weggespeeld. Durf je dat als coach niet onder ogen zien, heb je echt een probleem”, aldus Degryse.

Franky Van der Elst sloot zich daarbij aan en stelde dat er te veel wisselingen waren. “Het is te veel iedere keer iets anders. Er was te veel van het goede. Er is té veel over nagedacht”, aldus Van der Elst. “'t Is elke keer: 'wat gaat het nu weer zijn?' De namen, de invulling?”

Peter Vandenbempt merkte op dat Zeno Debast vaak leek te twijfelen over zijn rol, en ook Jérémy Doku kwam niet uit de verf. Tedesco lijkt niet alleen veel te experimenteren met spelers, maar gooide tegen Italië zelfs zijn systeem overboord. Het Laatste Nieuws voorspelde al dat als Tedesco van zijn vertrouwde formatie met fullbacks zou afwijken, België terug bij af zou zijn.

Doku experiment is complete crash

Het experiment om Jérémy Doku als rechterwingback in te zetten bleek een complete mislukking. De aanvaller, die normaal floreert in een offensieve rol, moest de Italiaanse verdediger Federico Dimarco achterna hollen, wat ver van zijn natuurlijke spel ligt.

“Mijn natuurlijke positie is aanvaller, dat weten de mensen ook wel”, aldus de 29-voudige Rode Duivel, die in de tweede helft op de linkerkant in een zuiver aanvallende positie veel beter tot zijn recht kwam. “Kijk, waar de coach me ook zet, ik doe mijn best. Maar het is wel duidelijk dat dit niet echt mijn positie is.”

Doku wist simpelweg niet wat hij moest doen, en dat is volgens velen de verantwoordelijkheid van de trainer. “We zien het Pep bij Man City niet meteen doen”, stelde Het Laatste Nieuws scherp.

Gedurende de eerste 40 minuten kreeg Doku amper een bal in een interessante positie, en hij werd nutteloos op 70 meter van het doel van de tegenstander. Een speler als hij moet dicht bij de box zijn om gevaarlijk te kunnen zijn.

“Hij gesticuleerde en sakkerde. Het was overduidelijk dat hij zich oncomfortabel voelde,” aldus HLN. Doku moest meer achteruit dan vooruit lopen, een rol die hem niet ligt.

“Je kan het zelf toch niet bedenken?” klonk het bij Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. “Een complete crash, laten we het maar ronduit zeggen”, zei Frédéric Larsimont in Le Soir.

Angstaanjagende en dramatische Rode Duivels

In de tweede helft, toen Jérémy Doku in een meer aanvallende rol speelde en Italië met tien man stond, kregen de Rode Duivels meer grip op de wedstrijd. België sleepte uiteindelijk een 2-2 gelijkspel uit het vuur, wat op papier een goed resultaat is tegen een sterkere tegenstander op verplaatsing.

Toch stelde Peter Vandenbempt dat de échte test de periode was waarin beide ploegen met 11 man speelden.“En dan was het eerste halfuur toch ronduit angstaanjagend van de Duivels. Het leek echt op een dramatische avond uit te draaien”, aldus Vandenbempt.

“Kijk, een punt tegen Italië is in principe goed, maar hoopgevend kan ik deze prestaties gezien de omstandigheden moeilijk noemen.”

Philippe Albert was in Le Soir even kritisch en stelde dat Domenico Tedesco zichzelf in de problemen bracht met een mislukte tactiek. “Zijn ideeën werken niet meer,” concludeerde hij scherp.

Het gameplan van Tedesco vertoonde wederom gebreken, wat de vraag oproept of de coach in staat is om de juiste balans te vinden voor de Rode Duivels in deze fase.

Heeft Tedesco nog iets van krediet?

Meest recent

Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

0
0
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

28
28
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

26
26
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

76
76
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

47
47
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

242
242
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

520
520
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

314
314
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

180
180
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

152
152
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

598
598
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

623
623
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

90
90
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

188
188
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

197
197
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

1823
1823
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

727
727
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

405
405
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

324
324
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

137
137
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

107
107
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

451
451
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

188
188
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

423
423
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

70
70

Meer sportnieuws