Geen Anderlecht, wel pensioen: verdediger stopt met voetballen

door
Geen Anderlecht, wel pensioen: verdediger stopt met voetballen

RSC Anderlecht dacht na het uitvallen van Jan Vertonghen er alsnog aan om een vrije verdediger aan te trekken. Dat plan is na het ontslag van Brian Riemer van de baan. Eén speler die hij zelf noemde heeft vandaag zijn pensioen aangekondigd.

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Matip stopt op 33-jarige leeftijd

Joël Matip heeft de schoenen aan de haak gehangen, dat maakt zijn laatste club Liverpool bekend. Matip is nog maar 33 jaar en was sinds afgelopen zomer, toen zijn contract afliep bij de Engelse topclub, een vrije speler. Dat hij nu al stopt met voetballen, is toch een verrassing.

Riemer liet op een van zijn laatste persbabbels nog verstaan dat Matip een vrije speler is en dat hij toch eens met Jesper Fredberg zou gaan praten. Al zei hij dat vooral op een lachende manier. Er werd toen overwogen een extra verdediger aan te trekken, maar dat zal niet gebeuren. Mogelijk wel in januari, aangezien er daar wat bij mag en Marc Coucke liet al verstaan dat er dan geld beschikbaar is. 

Schalke 04 en Liverpool

Matip speelde zeven jaar voor de eerste ploeg van Schalke 04, waar hij 258 duels speelde. Bij Liverpool verdedigde hij acht jaar de kleuren van de club en daar kwam hij aan 201 duels. Hij was ook 27 keer keer international bij Kameroen.

Verrassende keuze?

Meest recent

Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

9
9
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

42
42
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

49
49
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

13
13
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

50
50
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

96
96
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

311
311
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

337
337
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

238
238
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

210
210
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1541
1541
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

106
106
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

315
315
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

346
346
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

223
223
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

181
181
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

222
222
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

231
231
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

89
89
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

88
88
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

66
66
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

259
259
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

221
221
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

478
478

Meer sportnieuws