Geen Anderlecht, wel pensioen: verdediger stopt met voetballen

door
Geen Anderlecht, wel pensioen: verdediger stopt met voetballen

RSC Anderlecht dacht na het uitvallen van Jan Vertonghen er alsnog aan om een vrije verdediger aan te trekken. Dat plan is na het ontslag van Brian Riemer van de baan. Eén speler die hij zelf noemde heeft vandaag zijn pensioen aangekondigd.

LEES OOK: 'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Matip stopt op 33-jarige leeftijd

Joël Matip heeft de schoenen aan de haak gehangen, dat maakt zijn laatste club Liverpool bekend. Matip is nog maar 33 jaar en was sinds afgelopen zomer, toen zijn contract afliep bij de Engelse topclub, een vrije speler. Dat hij nu al stopt met voetballen, is toch een verrassing.

Riemer liet op een van zijn laatste persbabbels nog verstaan dat Matip een vrije speler is en dat hij toch eens met Jesper Fredberg zou gaan praten. Al zei hij dat vooral op een lachende manier. Er werd toen overwogen een extra verdediger aan te trekken, maar dat zal niet gebeuren. Mogelijk wel in januari, aangezien er daar wat bij mag en Marc Coucke liet al verstaan dat er dan geld beschikbaar is. 

Schalke 04 en Liverpool

Matip speelde zeven jaar voor de eerste ploeg van Schalke 04, waar hij 258 duels speelde. Bij Liverpool verdedigde hij acht jaar de kleuren van de club en daar kwam hij aan 201 duels. Hij was ook 27 keer keer international bij Kameroen.

Verrassende keuze?

Meest recent

UEL/UECL: megastunt in Firenze, Giroud redt Lille (voorlopig)

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

17
17
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

14
14
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

18
18
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

295
295
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

146
146
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

372
372
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

214
214
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

114
114
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

203
203
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

191
191
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

513
513
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

118
118
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

129
129
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

296
296
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

138
138
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

368
368
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

514
514
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

432
432
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

129
129
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

118
118
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

113
113
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

70
70
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

73
73
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

81
81

Meer sportnieuws